Dla użytkowników 50NANO793NE

12jojko

Banned
Cześć, przymierzam się do kupna tv, przesiadka z Philipsa, i wpadł mi w oko ten model LG, jest może ktoś tu na forum, kto posiada wyżej wymieniony model - 50NANO793NE - i mógłby coś o nim więcej powiedzieć? Jaki rodzaj matrycy, jak działa podświetlenie i Local Dimming, czy jest clouding lub DSE? Będę wdzięczny za opinie posiadaczy tego modelu :)
 

Petru23

Banned
Nie bądź dziad tylko zamawiaj i dawaj info jak to wygląda :)
Ja się pytałem o hx580, nano90 i musiałem sam sprawdzić ;)

W sieci praktycznie brak info, mało kto wie że ma VA i jest pomijany jako gorsza wersja słabego nano80, co jest błędem.
 

12jojko

Banned
Ja chcę wybrać taki tv, który już zostanie. Dość już mam przygód z odsyłaniem tv po 2 tygodniach. Pieniędzy nie dodrukuję, więc mam ograniczony budżet ;) Ja tam widzę, że on się niewiele różni od tańszego 50UN7300.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kupiłem niedawno 43nano793ne. Generalnie jestem zadowolony. rewelacyjny pilot magic i webOS. Kolory w trybie Expert (bo standardowe przekłamane). Dobry dźwięk. Podświetlanie mam direct więc równomierne, żadnych chmurek czy wycieków z krawędzi. matryca miała być IPS, ale jest chyba VA, bo ma świetną czerń, ale wyraźnie słabsze kąty niż w starym Panasonicu, ale pewien nie jestem, bo oficjancie informacji na ten temat nie da się chyba uzyskać. napisałem nawet do LG podając numer seryjny, ale brak odpowiedzi.
Filmy z Netflixa czy YT (także 4K) są ok. W sporcie sprawuje się dobrze, mimo że 50Hz (poprzedni Panas był 100Hz). Ruch płynny, zakłóceń brak.
Jedne zastrzeżenie mam do seriali, gdzie przy horyzontalnych ruchach kamery obraz nie jest tak płynny jak w Panasonicu. Jest jakby skokowy nieco. Może to kwestia ustawienia Trumotion, muszę jeszcze poeksperymentować. Seriali w tv raczej nie oglądam, więc rzadko to widzę.
No i nie wiem czy wersja 50 calowa czymś istotnym się różni.
 

12jojko

Banned
Kupiłem niedawno 43nano793ne. Generalnie jestem zadowolony. rewelacyjny pilot magic i webOS. Kolory w trybie Expert (bo standardowe przekłamane). Dobry dźwięk. Podświetlanie mam direct więc równomierne, żadnych chmurek czy wycieków z krawędzi. matryca miała być IPS, ale jest chyba VA, bo ma świetną czerń, ale wyraźnie słabsze kąty niż w starym Panasonicu, ale pewien nie jestem, bo oficjancie informacji na ten temat nie da się chyba uzyskać. napisałem nawet do LG podając numer seryjny, ale brak odpowiedzi.
Filmy z Netflixa czy YT (także 4K) są ok. W sporcie sprawuje się dobrze, mimo że 50Hz (poprzedni Panas był 100Hz). Ruch płynny, zakłóceń brak.
Jedne zastrzeżenie mam do seriali, gdzie przy horyzontalnych ruchach kamery obraz nie jest tak płynny jak w Panasonicu. Jest jakby skokowy nieco. Może to kwestia ustawienia Trumotion, muszę jeszcze poeksperymentować. Seriali w tv raczej nie oglądam, więc rzadko to widzę.
No i nie wiem czy wersja 50 calowa czymś istotnym się różni.

No własnie zero jakichkolwiek informacji w sieci o 50". I też się zastanawiam, czy jest sens dopłacać kilka stówek dla samego nano, skoro procesory chyba te same, to pewnie niewielka różnica w jakości obrazu, a w Filmmaker Mode pewnie żadna. Muszę znaleźć coś w budżecie, co będzie się dało spokojnie oglądać bez wkurzania się na plamki na ekranie i DSE, jak to miałem na Philipsie. Sklepy to by mogły w końcu ogarnąć burdel i przestawać pod wszystkimi tv wklepywać jedną specyfikację i wprowadzać ludzi w błąd. Nie masz Dolby Vision, co nie?

W głowie mi jeszcze kołatają się Samsungi z serii TU7/8, ale tam mnie odstrasza trochę krawędziowe podświetlenie i brak wsparcia dla DTS, a że sporo oglądam z dysku, może to być uciążliwe. Chcę sobie zrobić listę 3-4 tv i polować na promocję, bo kupię dopiero w połowie marca lub na początku kwietnia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest w kolorystyce, przejściach tonalnych - ja bym dopłacił .
 

12jojko

Banned
Obejrzałem na YT porównanie tego LG z Samsungiem TU8500 (jest też porównanie LG z tańszym LG na VA) i one się praktycznie niczym nie różnią, a LG to jakieś 400 zł więcej. Samsung miał lepszą czerń, oba mają raczej podobną ilość nitów, czyli pewnie ok 300, Samsung ma nieznacznie wyższy kontrast, kolory bardziej naturalne na LG i dźwięk też lepszy w LG. Filmmaker Mode na Samsungu wygląda tak samo jak tryb obrazu Film, na LG wygląda on trochę lepiej. Samsung też bije LG designem, cieńkie ramki, mniejsza dupa, ale to tylko dlatego, że Samsung ma krawędziowe, a LG bezpośrednie podświetlenie, ale wygląd mnie mało obchodzi, już Philips wyglądał jak jakaś tablica, a nie tv. Systemy na podobnym poziomie, pilot lepszy w LG. W Samsungach zaś ponoć częściej się zdarza DSE i clouding. I kup tu telewizor, zgłupieć idzie. Dopłacać 400 zł dla bardziej naturalnych kolorów? Nie wiem, czy jest sens... Ciężko coś znaleźć, co będzie najlepszym wyborem w tym przdziale cenowym, a nie mam zamiaru zlekać parę miesięcy dla nowych modeli w normalnych cenach.
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
Kupiłem tydzień temu model LG NANO 55 cali 793. Jest to niby wersja IPS. Jest to model Direct LED. Funkcja poziomu czerni jest odświetlona w opcjach. Czerń jest bardzo dobra. Kąty widzenia bardzo dobre. Obraz po kalibracji w trybie expert idealny. Polecam ten model.
 

12jojko

Banned
Kupiłem tydzień temu model LG NANO 55 cali 793. Jest to niby wersja IPS. Jest to model Direct LED. Funkcja poziomu czerni jest odświetlona w opcjach. Czerń jest bardzo dobra. Kąty widzenia bardzo dobre. Obraz po kalibracji w trybie expert idealny. Polecam ten model.

Ja jak porównywałem tego LG-ka na VA i Samsunga TU8500, to bardziej kolory mi się podobały na LG, bardziej naturalnie wyglądały (ale pewnie po kalibracji Samsung też by miał bardziej naturalne kolory), z tym, że cała reszta przemawiała bardziej na korzyść Samsunga, i lepsza czerń, i lepszy kontrast, i lepszy design (systemów nie porównuję, bo oba są dobre). Co do czerni, nie muszę mieć jakiejś mega głębokiej, ale żeby nie kuło w oczy w ciemnym pomieszczeniu, najbardziej chcę uniknąć cloudingu i DSE, bo to mnie najbardziej irytuje, a wiadomo, że w tej cenie trzeba iść na kompromisy. Kalibrację kto ci robił?
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
Wklejam. Jak możesz to podaj swoje.

Settings Group Picture Setting Value
Picture Mode ISF Expert Dark
Energy Saving Off
Format Aspect Ratio Original
Just Scan On
Global Backlight 55
Contrast 90
Brightness 50
Sharpness 30
Color 48
Tint 0
Expert Dynamic Contrast Off
Super-resolution Off
Color Gamut Auto
Gamma 2.2
White balance Color Temperature Warm2
Method 2 point
R-High +8
G-High 0
B-High -8
R-Low 0
G-Low -3
B-Low 0
Picture options Noise Reduction Off
MPEG Noise Reduction Off
Smooth Gradation Off
Black Level Low
Real Cinema On
Adjustment of Brightness Off
Local Dimming LED Low
TruMotion Off
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ja mam tryb Expert (dla jasnych pomieszczeń), ma on jaśniejsze podświetlanie i kolor 50. Balansu bieli nie ruszałem, bo wydaje mi się ok, a bez aparatury pomiarowej chyba nie sposób ocenić, czy te małe korekty będą na plus. Pozostałe ustawienia mam jak u ciebie, ale poziom czerni nie Low tylko Auto.
Główny dla mnie problem to Trumotion - Off, bo wydaje mi się że włączone na Normal poprawia jednak płynność, np. w serialach telewizyjnych przy szybkim poziomym ruchu kamery. Prawdę mówiąc jednak trudno dostrzec różnice między poszczególnymi trybami Truemotion, które często coś tam poprawią, ale co innego pogorszą.
 

12jojko

Banned
Ja się chyba na niego zdecyduję, tylko niech ktoś poda sprawdzone info, jakie w nim jest podświetlenie (krawędziowe czy bezpośrednie), bo są sprzeczne informacje na różnych stronach i czy on jest na jednej nóżce, jak inne NanoCelle, czy na dwóch po bokach, bo na stronach sklepów są zdjęcia i specyfikacje skopiowane z innych modeli, a nie tego konkretnie?
 

Petru23

Banned
Interesuje Cię 79x, gdzie x to właśnie stopka czy inna kosmetyka oraz rynek docelowy. Jest 793 i 796, podobnie masz 863 i 867. 50 jest direct. Nie traktowałbym tego jako zaletę w szczególności w tym rozmiarze.

Co do dźwięku to nie możesz odnieść się do odczucia kogoś innego. Większość tv, które mialem a miałem ich parę, wg opinii i recenzji miały co najwyżej przeciętne audio. Niekiedy określane jako słabe. Do tej pory korzystałem z zewnętrznych głośnikow Fujitsu wraz z wbudowanymi w tv i na żadnym, ale to żadnym, który sprawdzałem nie potrzebowałem ich podpinania. Owszem, jeden lepszy drugi gorszy, inny wywoływał wow. Ale każdy był dla mnie akceptowalny. A nikt inny jak Ty nie wie co jesteś w stanie zaakceptować.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Ten LG chyba nie ma wejścia słuchawkowego, trochę szkoda, bo może bym podpiął pod niego głośniki Creative 2.1, które zbierają kurz w szafie, ale z recenzji wynika, że LG-ki mają całkiem niezłe brzmienie, można na YT sprawdzić, jest tam filmik, gdzie koleś sprawdza dźwięk w NanoCellach.
 

chimba

New member
Mam model 55 cali. To jest Direct LED. Nie posiada Jacka. Ja podłączyłem wieże przez Bluetooth w opcji jednocześnie głośnik wewnętrzny i wieża i gra super. Do tego podłączenia robi się automatyczna kalibrację w telewizorze.
 
Do góry