Dla użytkowników 50NANO793NE

chimba

New member
Hehe .Ja oglądam dużo meczów i sportu ale smużenia nie zauważyłem może dlatego, że mam matryce IPS. Zastanawia mnie też bardzo dobra czerń a niby miała być beznadziejna na IPS.
 

Makszyman

Member
Co byście polecili z 50 cali? Tytułowy LG NANO czy Panasonic TX-HXW704 a może Samsung UE50TU8502 ? Wszystkie 3 systemy operacyjne znam i mi jednakowo pasują, chodzi mi tylko o parametry obrazu - który z tych trzech będzie mial najlepsze?
 

12jojko

Banned
Co byście polecili z 50 cali? Tytułowy LG NANO czy Panasonic TX-HXW704 a może Samsung UE50TU8502 ? Wszystkie 3 systemy operacyjne znam i mi jednakowo pasują, chodzi mi tylko o parametry obrazu - który z tych trzech będzie mial najlepsze?

Miałem tego LG-ka, obraz w SDR spoko, HDR słabe, bo tv ma chyba tylko 300 nitów, więc niektóre sceny w HDR są po prostu zbyt ciemne. Pewnie by u mnie został, ale miał DSE. Tego Samsunga nie bierz, jest to ponoć najgorszy model z gamy na 2020 r., lepszy jest TU7, w dodatku tańszy, ale tu też HDR będzie kiepskie, SDR powinno być podobne do LG. Tak że w obu oglądanie Netflix w HDR mija się z celem. No i LG i Samsung nie obslugują audio DTS, Panas chyba też nie. O tym Panasonicu nic nie wiem, ale chyba ma Dolby Vision, więc to już spory plus.
 

Makszyman

Member
Tak, panasonic ma Dolby vision i jest w tej samej półce cenowej. Myślałem, że ten LG nano to odpowiednik serii QLED samsunga i że to już będzie coś lepszego?

Kiki możesz tę super ofertę dla niebieskich na tego Philipsa podesłać na priv? Widzę, że on w sklepach kosztuje w granicach 2800 a szukałem raczej bliżej okrągłych 2000 (to ma być drugi tv).
 

12jojko

Banned
Tak, panasonic ma Dolby vision i jest w tej samej półce cenowej. Myślałem, że ten LG nano to odpowiednik serii QLED samsunga i że to już będzie coś lepszego?

Kiki możesz tę super ofertę dla niebieskich na tego Philipsa podesłać na priv? Widzę, że on w sklepach kosztuje w granicach 2800 a szukałem raczej bliżej okrągłych 2000 (to ma być drugi tv).

To Nano i Qled to taki pic na wodę, w SDR niewiele to daje, w HDR daje szerszą paletę kolorów. Mnie się kolory na LG w SDR podobały, wyglądały naturalnie. Cena i tak spadła, bo miesiąc temu był za 2400, teraz w większosci sklepów za 2k. Jak chcesz oglądać na Netflix w 4K, to bierz koniecznie coś z Dolby Vision, będzie to lepiej wyglądać niż na zwykłym HDR. Philipsa bym sobie darował, miałem i oddałem, tego 8535 na pewno nie dostaniesz za 2k, w tej cenie to są tylko te na ich autorskim smarcie Saphi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz brać spokojnie Philipsa- wystarczy sprawdzić go przed wysyłką
Masz dobre modele :
- Philips 50PUS7805
- LG 49Nano863
- Philips 50PUS8535
- TCL 50P715
Dla niebieskich jest dodatkowo do każdego modelu pakiet gratisów
 

majkwro

New member
Panowie lepiej postawić na 65NANO793NE czy LG 65UN70003LA? Który lepszy? Czym się różnią? Obecnie mam zepsuty Sony 55w805c i jestem zrażony do Sony. Wiem ze lg ma ips i gorsza czerń
 

majkwro

New member
Nie mogę wykonać hard resetu ani klawiszami ani z poziomu tv, a wyłącza mi się losowo i wlacza ponownie. Tak jakby tracił zasilanie... nie wiem czy zasilacz czy co, nie znam się. Da się jakoś z poziomu pendrive zresetować? Ogólnie w trakcie resetu się wyłącza. Ale jak się uruchomi i nic nie robię to się trzyma dziad.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie mogę wykonać hard resetu ani klawiszami ani z poziomu tv, a wyłącza mi się losowo i wlacza ponownie. Tak jakby tracił zasilanie... nie wiem czy zasilacz czy co, nie znam się. Da się jakoś z poziomu pendrive zresetować? Ogólnie w trakcie resetu się wyłącza. Ale jak się uruchomi i nic nie robię to się trzyma dziad.

A po co do hard reset ? jaki masz w tym cel ?
 

12jojko

Banned
Fajnie, bo LG na ten rok wypuszcza 50-calowe modele Nano z serii 86x na matrycy VA, z odświeżaniem 120Hz, niestety tylko krawędziówka, ale może poprawią działanie Local Dimming i nie będzie tak tragiczne jak w zeszłorocznym modelu z tej serii. Trzeba czekać na recki.
 

keyzee

New member
NANO793NE czy UN81003LB jakieś róznice duże?Który lepszy-cena bardzo podobna.Telewizor ojcu do oglądania telewizji,może Netflix.
 
Do góry