Denon x4000 czy Onkyo 828

lolek126

Well-known member
Bez reklam
oczywiście pasywne, jest cichuteńki i w wyniku braku wentylatora mniej awaryjny :)

Kiedys pytalem sie w serwisie czy to ma jakies znaczenie jesli chodzi o sposob chlodzenia na awaryjnosc i Pan stwierdzil ze zadnego to nie ma znaczenia... moj stary onkyo mial tez wiatrak tyle ile godzin byl w uzytkowaniu to szal i ani razu nie byl w reperacji i gra do tej pory ...

Skoro tak piszesz to wezme pod uwage tylko Jbl i Magnaty .
Ale ktore z tych dwoch pozycji beda lepsze ???.....

Ja nie podpowiem bo nigdy nie sluchalem magnatow a JBL juz dawnio nie sluchalem ( nie sa to kolumny ktore byly w moim kregu zainteresowania) wiec tez nie chce w blad wprwadzic. Cantony przypadkowo troszke sluchalem jak czekalem na odsluch i jakis gosc wlasnie odsluchiwal na onkyo i stwierdzil ze z denonem jest cieplej... Do tego w salonach denona tez mowia ze cantony najlepiej graja z denonem wiec chyba cos w tym jest..
A jesli chodzi o sposob chlodzenia to w wogole tym sobie glowy nie zawracaj bo to bzdura jest, nawet jak jest wiatrak to zeby go uslyszec to naprawde musi byc calkowita cisza w pokoju i wlacza sie bardzo bardzo rzadko.. Jedno jest tylko wazne amplitunery denona lubia powietrze wiec nie mozna ich wstawiac w szczelna polke..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

CORTEZ

New member
Nie o awaryjność wentylatora mi chodziło, co wpływ spadku wydajności wiatraka na resztę rozgrzanych podzespołów :)
 

mehias

New member
Ja nie podpowiem bo nigdy nie sluchalem magnatow a JBL juz dawnio nie sluchalem ( nie sa to kolumny ktore byly w moim kregu zainteresowania) wiec tez nie chce w blad wprwadzic. Cantony przypadkowo troszke sluchalem jak czekalem na odsluch i jakis gosc wlasnie odsluchiwal na onkyo i stwierdzil ze z denonem jest cieplej... Do tego w salonach denona tez mowia ze cantony najlepiej graja z denonem wiec chyba cos w tym jest..

Duzo czytalem o JBL i wiele tam pochlebnych opini o nich nie bylo poza tym ze maja duzy bas i do sluchania przedewszystkim muzyki Rockowej i Metalu. Kiedys tego rodzaju muzy sluchalem ale z biegiem lat cos spokojniejszego i lagodniejszego wole. Nie widzialem nigdzie w necie recenzji opini czy testow tych Magnatow ktore mam na mysli i nie wiem co czynic:? A mowa tu o
Magnat Quantum 675 , Magnat Quantum 673 , Magnat Quantum Center 67 , Magnat Quantum 6725A

Moze jednak znajdzie sie ktos kto mogl by pomoc ......
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie o awaryjność wentylatora mi chodziło, co wpływ spadku wydajności wiatraka na resztę rozgrzanych podzespołów :)

Wiesz ja nie znam sie na tym, pytalem sie tylko w serwisie Eic czy to ma jakies znaczenie generalnie na awaryjnosc amplitunera czy tez jakis podzespolow np plyty hdmi i czlowiek powiedzial ze to w wogole nie ma zadnego znaczenia... Jedno i drugie rozwiazanie jak dziala prawidlowo nic nie powinno sie stac zlego. Wazne jest zeby amplituner nie stal w szafce tak mi powiedzial serwisant. A odonosnie wiatraka jak pierwszy raz odsluchiwalem onkyo 5010 to nie uslyszalem ani razu, a odsluch byl ponad 4 godziny i zadzwonilem sie spytac wlasnie o jakis sposob jest zastosowany chlodzenia to jak mi powiedzial ze jest wiatrak to az sie zdziwilem bo tak jak pisalem ja w wogole go nie slyszalem..

Duzo czytalem o JBL i wiele tam pochlebnych opini o nich nie bylo poza tym ze maja duzy bas i do sluchania przedewszystkim muzyki Rockowej i Metalu. Kiedys tego rodzaju muzy sluchalem ale z biegiem lat cos spokojniejszego i lagodniejszego wole. Nie widzialem nigdzie w necie recenzji opini czy testow tych Magnatow ktore mam na mysli i nie wiem co czynic:? A mowa tu o
Magnat Quantum 675 , Magnat Quantum 673 , Magnat Quantum Center 67 , Magnat Quantum 6725A

Moze jednak znajdzie sie ktos kto mogl by pomoc ......

Dokladnie tych co ja keidys sluchalem kolumn JBL to wlasnie sa takie bardzo basowe kolumny, ale nie wypowidam sie bo tych ostatnich nie sluchalem wiec nie chce wprowadzac w blad.. i lubia te kolumny miec dobre zasilanie :), a odnosnie Magnatow to mozesz miec problem bo to chyba nie sa zbyt popularne kolumny ( co nie oznacza ze sa zle ), chyba tutaj za duzo osob nie ma Magnatow..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Nie wiem jak JBL zagra z Denonem 4000
ale mogę porównać byłego już Denona 2809 z JBL E 80 a Onkyo 828
Stereo i to co pierwsze rzuca się w uszy do wysokie tony
Denon 2809 maił ich więcej i wydaje mi się teraz słuchając tych samych głośników z Onkyo 828 że w Denonie wysokie częstotliwości dominowały nad resztą przekazu.
Bas przyzwoity lecz czasem musiałem włączyć suba aby doznania były jak trzeba.
W kinie domowym czasem brakowało mi precyzji w lokalizacji dźwięku z tym co widziałem na ekranie telewizora.
Onkyo 828 po odpaleniu i ustawieniu sobie parametrów zgrał jakoś dziwnie i miałem wrażenie że wysokich tonów nie posiada wcale,tak naprawdę w bezpośrednim porównaniu do Denona 2809 mam wrażenie jak by wysoko tonowe głośniki były za jakąś zasłoną,lecz po chwili to uczucie znika i pojawia się całe spektrum dźwięku czyli wysokie tony,średnica i bas.
Dokładnie tyle ile potrzeba.
Kino domowe Onkyo 828 to przede wszystkim kapitalne i precyzyjne oddanie dźwięku w trybie wielokanałowym oraz potężny BASS.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci Kolego ze w zyciu bym nie powiedzial ze Denon bedzi egral wysoko a w Onkyo ( co prawda na poczatku jak to napisales) ze brakowalo wysokich tonow, potem juz bylo ok.. Tez kwestia jakby to bylo z innymi kolumnami, bo tak generalnie mowiac Denon jest cieplejszym amplitunerem niz Onkyo ,a le jak widac roznie to bywa , akurat w Twoim wypadku wysokich tonow bylo duzo w Denonie..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Dźwięk talerzy perkusji,dźwięk upadającej łuski na podłogę,wystrzały karabinów,dźwięk dzwonków itp.
ja to tak nazywam "igiełki" ;-)
Denon 2809 zdecydowanie wyraźniej (bardziej słyszalne ,wyeksponowane do przodu) te dźwięki podawał z JBL E 80

Onkyo jak by mu tego końca pasma brakowało,lecz uszy do tego się szybko przyzwyczajają i stwierdzamy że wysokie tony są ale jakieś takie inne,mniej wyeksponowane)
Sprzedawca też mówił porównując Denona z Onkyo iż pan mówiąc do mnie przed zakupem w Onkyo tak zwanej - "góra gra inaczej."
Teraz wiem o czym mówił.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mehias

New member
Mialem juz dwa amplitunery Onkyo i jakos nadal mnie do tej firmy ciagnie. Na poczatku kilka lat temu zaczalem od denona wtedy byl to najnizszy model juz nie pamietam jaki mial symbol bo ladnych pare lat minelo. Pozniej pzresiadka na Onkyo 600 i nie marudzilem nastepnie bylo Onkyo 702 i tez gralo mi super basu bylo dosc i wysokich tez mi starczalo. Teraz chce sie przesiasc na Onkyo 828 bo nie mam wogole nic sprzetu lecz mam problem ktory zestaw kolumn nabyc...hmmmm

Dodam ze wybor mam tylko miedzy tymi seriami:

-Canton GLE 470.2
-Canton Chrono 507 DC
-JBL ES 80
-JBL Studio 280
-JBL Studio 270
-Magnat Monitor Supreme 2000
-Magnat Quantum 675

Czy potrafi mi ktos pomoc ???... bo nie mam mozliwosci nawet ich odsluchania
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
U mnie sytuacja podobna,trzy amplitunery firmy Denon i na początku Tonsil,potem Jamo i skończyło się na JBL E 80
We wszystkich tych Denonach a zdążyły zagrać z JBL góra była bardziej wyeksponowana.
Jak masz możliwość to koniecznie odsłuchaj.
Mi osobiście dźwięk z Onkyo bardziej odpowiada tak i Direct jak i full wypas ;-)
Generalnie Onkyo przekazuje dźwięk inaczej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mehias

New member
Mialem tez Tannoy , Heco , Grand High.... i wszystkie z Onkyo . Dzwiek mi pasowal , ale tych kolumn co podalem nie znam a odsluchac nie moge wiec licze na wasza pomoc.....

ps.z tego co czytalem na forach to JBL ES 80 graja gorzej niz seria E . Podobno najlepiej slucha sie na nich ostrej muzyki a ja juz troszke z tego wyroslem i wole spokojniejsza muze. Szukalem opini o innych kolumnach w necie tych co moge kupic lecz nie wiele jest w sieci o nich....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mialem juz dwa amplitunery Onkyo i jakos nadal mnie do tej firmy ciagnie. Na poczatku kilka lat temu zaczalem od denona wtedy byl to najnizszy model juz nie pamietam jaki mial symbol bo ladnych pare lat minelo. Pozniej pzresiadka na Onkyo 600 i nie marudzilem nastepnie bylo Onkyo 702 i tez gralo mi super basu bylo dosc i wysokich tez mi starczalo. Teraz chce sie przesiasc na Onkyo 828 bo nie mam wogole nic sprzetu lecz mam problem ktory zestaw kolumn nabyc...hmmmm

Dodam ze wybor mam tylko miedzy tymi seriami:

-Canton GLE 470.2
-Canton Chrono 507 DC
-JBL ES 80
-JBL Studio 280
-JBL Studio 270
-Magnat Monitor Supreme 2000
-Magnat Quantum 675

Czy potrafi mi ktos pomoc ???... bo nie mam mozliwosci nawet ich odsluchania
A miales kiedys mozliwosc odlsuchania Paradigmow serii monitor z onkyo? Jak masz mozliwosc przesluchaj sobie...moga Ci podejsc.. :) i dobrze zgrywaja sie z onkyo..
http://polpak.com.pl/produkt/5264/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_PARADIGM_MONITOR_9_v.7
Link jest do srodkowych kolumn w tej serii , sa deko mniejsze kolumny i deko wieksze. Ceny te sa oczywiscie wyjsciowe i w sklepach mozna poszukac za dobra cene..
 

mehias

New member
A miales kiedys mozliwosc odlsuchania Paradigmow serii monitor z onkyo? Jak masz mozliwosc przesluchaj sobie...moga Ci podejsc.. :) i dobrze zgrywaja sie z onkyo..
KOLUMNA GŁOŚNIKOWA PARADIGM MONITOR 9 v.7
Link jest do srodkowych kolumn w tej serii , sa deko mniejsze kolumny i deko wieksze. Ceny te sa oczywiscie wyjsciowe i w sklepach mozna poszukac za dobra cene..

Niestety nie moge wybrac zadnych innych kolumn oprocz tych co podalem ......
 

mehias

New member
Tez zaluje ale moge tylko w jednym sklepie wziac i na raty dla tego takie ograniczenia mam ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem Kolego niestety czasem jest tak jak jest i nic wiecej nie mozna zrobic - zycie jak to mowia. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

myty

New member
Miesiac temu kupiłem Dali Zensor 7 u blackninja (extra cena !). Też sie paliłem na Quantum 675, ale posłuchałem fachowców z forum. Super gra, fakt z wzmacniaczem denona, ale polecam kolumny.

pozdrawiam myty

ps. jak nie kupiłes jeszcze amplitunera, to kup tańszy model z pre-out i wzmacniacz stereo do tego, będzie super :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry