Denon x4000 czy Onkyo 828

mehias

New member
Witam .... Czy ktos wie jaka jest prawdziwa moc wyjsciowa Onkyo TX-NR828 ?.
Czytalem na innym forum ze po przeliczeniu pomomo iz pobiera 720 W a faktycznie to ma 20 W/kanal ....prawda to czy ten ktos nie ma pojecia o czym pisze ???.....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież w tym załączniku jest opisane że przy 7 kanałach - 78.5 W, a przy 5 kanałach - 109.9 W, więc gdzie jest napisane że spada do 20W?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Może ktoś to interpretuje tak: 109,9 : 5 = 21,98, czyli coś koło 20 :)


Wysłane z iPhone przez Tapatalk
 

mehias

New member
Witam. prosze o pomoc w wyborze kolumn do TX-NR828.

Mam do wyboru:

- JBL ES 80 , JBL ES 30 , JBL ES 25 C , JBL Studio 250P

- Magnat Quantum 675,Magnat Quantum 673,Magnat Quantum 6725A,Magnat Quantum Center 67

- Canton GLE 490.2 , CantonGLE 420, Canton CD 1050,Canton SUB 600

Kino 80% muzyka roznoraka 20%
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. prosze o pomoc w wyborze kolumn do TX-NR828.

Mam do wyboru:

- JBL ES 80 , JBL ES 30 , JBL ES 25 C , JBL Studio 250P

- Magnat Quantum 675,Magnat Quantum 673,Magnat Quantum 6725A,Magnat Quantum Center 67

- Canton GLE 490.2 , CantonGLE 420, Canton CD 1050,Canton SUB 600

Kino 80% muzyka roznoraka 20%

Cantony bym odrzucil wg mnie z onkyo bedzie za ostro.. Cantony lepiej sie sprawdzaja z denonem..
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem jak z tym modelem onkyo, ale te co odsłuchiwałem to grały ciepło, chyba cieplej niż denon
 

piotrperk

New member
Jakie chłodzenie ma Demon X 4000? Pasywne czy aktywne? W innym wątku czytałem że w Onkyo 818 głośno pracuje wiatrak. Jak jest w 828? Może 828 ma już chłodzenie pasywne?
 

mehias

New member
Dopisałbym do listy nowe JBL-e z serii Studio 2.

Przykra sprawa bo nie mam wiekszego wyboru kilka zaledwie kolumn w tym sklepie , a nie stac mnie na duzo lepsze a tych co polecasz nie ma. W innym sklepie nie moge bo to system ratalny , ale nie bede tlumaczyl bo to duzo zajmie . Tez i nie mam mozliwosci ich odsluchu wiec polegam na waszych podpowiedziach , za ktore serdecznie dziekuje.....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakie chłodzenie ma Demon X 4000? Pasywne czy aktywne? W innym wątku czytałem że w Onkyo 818 głośno pracuje wiatrak. Jak jest w 828? Może 828 ma już chłodzenie pasywne?

Nie wiem jak w modelach nizszycch w 5010 jest wiatrak o ile dobrze pamietam i jak sie wlaczy i wystarczy ze jakas muzyka jest wlaczona lub jakis film leci to z odleglosci powiedzmy chocby 2 m nie jest on slyszalny.A co dopiero jak sie siedzi w odleglosci 3,5-4,5 m.
Jak jest calkowita cisza w pokoju wtedy da sie uslyszec. Za to mozna katowac amplituner i 10 godzin non stop i dlon przyklada sie do obudowy od gory i mozna trzymac ja bez zadnego odrywania od plyty gornej amplitunera.A wiatrak slychac jest tylko przy calkowitej ciszy... a kiedy jest calkowita cisza??? Za to pradowo patrzac do denona jak porownywalem 4520 to jest znaczaca roznica na korzysc onkyo wiec mysle ze przy nizszych modelach tez onkyo bedzie mocniejszym amplitunerem niz denon, oczywiscie patrzac na amplitunery z tej samej polki. Tylko kwestia czy ten charakter brzmienia odpowiada... jak tak - to na pewno warto.. I ten wiatrak przynajmniej w 5010 naprawde bardzo rzadko sie wlacza i generalnie wtedy jak sie da ostro w stereo... lub jak da sie czadu w filmie ktory ma duzo efektow ( strzelan wybuchow itp ) i konczy sie seans , wszystko jest wylaczone i wtedy da sie slyszec ten wiatrak. Ale najczesciej sie wlacza przy ostrym graniu muzy w stereo, ale mowa o naprawde ostrym graniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry