Denon X2000 i zanikający dźwięk z TV

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak w temacie.

DenonX2000 i TV podpięty po HDMI.
Odniemal roku zero problemów czyli pełnia szczęścia.

Kłopot pojawił się 2 dni temu wieczorową pora przy oglądaniu jakiegoś filmu.
Najpierw pojawiły się pojedyncze krótkie pyknięcia w głośnikach. Coś jakby zakłócenia.
Takie PYK, ale po każdym „pyk” następowała przerwą w dźwięku na jakieś 0,5-1 sek.
Kilka sekund dobrze i znowu pyk. Przełączałem kanały żeby sprawdzić czy to kwestia jednego kanału.
Niestety nie. To samo na innych choć z różną częstotliwością. Wyłączyłem TV i ampli na kilkanaście sekund. Po włączeniu dobrze było kilka minut i znowu pyk i brak dźwięku na 0,5-1 sek. Późno było to dokończyłem oglądanie na głośnikach TV.

Wczoraj sprawdzanie czy problem nadal jest. Był. Pojawił się po kilku minutach odwłączenia TV.

Pykanie było regularne i miało raczej charakter przypadkowy. W końcu dźwięk padł i tyle go było widać. Nie pomogło wyłączenie i włączenie wszystkiego.
Dźwięk na głośnikach TV był normalny więc przypuszczenie, że albo TV coś źle podaje, albo ampli szwankuje.

Sam ampli przy odtwarzaniu muzyki działa normalnie.

Pierwsze co to miękki reset ampli czyli odłączyłem go na kilkanaście minut całkiem od zasilania i o dziwo do dziś jest niby OK.

Pytanie zatem czy było to zjawisko przypadkowe związane z nie wiadomo czym ?
Czy mam się już martwić bo problem powróci ?

Ktoś miał taki problem ?

Blackninja…podpowiesz coś w temacie ?

Pozdr
 

maku99

New member
Hej, takie "pyk, pyk" miałem na samym początku. Problemem okazał się kabel HDMI. Niby wszytko dobrze (1.4), z innymi urządzeniami ok, ale między TV a Denonem własnie tak przerywało. Na każdym innym kablu już było ok.
Domyślam się, że w twoim przypadku może być inaczej, ale komuś może się przydać.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprzęt łącznie z kablami jak stoi tak stał i nikt tam nic nie rusza, więc podejrzewam, że problem może być inny. Oby to był tylko jednorazowy incydent, ale niepokój już jest.

Black rzeknij słowo....
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
następnym razem, jak coś takiego znowu się będzie dziać, podepnij optykiem, zmień port HDMI itp. Może okazać się, że problem jest na wyjściu w TV.
BTW, BJ cenami może czaruje, ale wątpię, żeby z tych informacji co napisałeś wyczarował rozwiązanie ;)
Zawsze można też zrobić twardy reset:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/115258-denon-x2000-bardzo-cicho.html

Jak problem się powtórzy to z całą pewnością poszukam przyczyny dokładnie.
Blackninja może spotkał się z podobną sytuacją bo mnóstwo sprzętu miał w rękach. I tu info jest mi potrzebne.
Cenami nie czaruje bo dla niebieskich zawsze są dobre. :)

A na jaki to port HDMI i po co mam zmienić i w czym bo HDMI ARC jest tylko jedno z każdej strony ? :D
Tu kolega z podpowiedzią trochę chyba nie trafił ;)

Temat x2000 bardzo cicho u mnie nie występuje. Mam wyregulowane poziomy sygnału z różnych źródeł, a różnice głośności zawsze będą.
 

maku99

New member
Fakt z HDMI troche sie zakrecilem, a temat z glosnoscia podpialem w kwestii twardego resetu. :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nawet nie spróbowałeś wyjąć i włożyć wtyczki? Przecież może po prostu szwankować kontakt na złączu.

Oj kolega nie doczytał mojego pierwszego postu do końca :p
Problem ustąpił po miękkim resecie.
Wyjąć, włożyć zawsze można bo to czysta przyjemność :D
Ale zmienić port ? Toż to zdrada :)

Póki co stresu nie ma. Jest oczekiwanie na info o podobnym zjawisku w nadzieji, że był to jednorazowy incydent.

Pozdro
 
Do góry