Denon d-m39 do pokoju 10^2

cooler015

New member
Jakieś małe stereo do sypialni. Z mocnym, ale jednocześnie miękkim basem (kurcze nie wiem jak to opisać), ale chyba wiadomo o co chodzi ;)
- małe: tzn. pokój 10m^2. Do tego głośniki trza zawiesić pod sufitem. Takie życie :( kolumny odpadają.

Przeglądnąłem wątki kilka mcy do tyłu i trafiłem na denona d-m39. Fajnie wygląda. Opinie niezłe. Cena też ok. Ale gdzieś ktoś narzeka na brak basu. Czy to prawda? Bo tego by mi brakowało, a nie mam gdzie ustawić osobnej tuby w sypialni.

Może ktoś ma jakieś lepsze propozycje?

PS. (zestaw 2.0, cena: jak za d-m39 v + cuś mogę dorzucić)
 

cooler015

New member
Dzięki blackninja za odpowiedź. Jak zwykle niezawodny;) I jak zwykle polecasz tą samą markę;) Tym razem dałem się skusić i poczytałem więcej o tym co poleciłeś. Wniosek taki sam jak zwykle: budżet trza mieć 2x większy:)
Ale do rzeczy. Spodobał mi się ten MAS-101, a nawet wolałbym 111, tak, jestem niepoprawnym optymistą, że DAB w końcu ruszy. Ma znakomite recenzje, a wygląd (na zdjęciach) niczego sobie. Mógłbym go kupić w ciemno.
Ale.
Niestety, chyba nie ma żadnych funkcji sieciowych, a dla mnie z tych fkcji najważniejsza to radio internetowe. To dość ważne, a różne iGadżety, to mam głęboko w ...tyle.
Niestety spodobał mi się ten MAS-111 i widzę go w sypialni. Stąd pytanie: jak jest z radiem internetowym w serii 1xx? Jest czy nie ma? Jak nie ma, to można to jakoś dołączyć? Np. cuś na usb albo dodatkowy klocek, albo po podłączeniu jakiegoś iUrządzenia radio netowe zadziała.
Blackninja, doradź coś jak możesz, inaczej będę musiał kombinować z denonem (półka wyżej niż w temacie, czyli F) i jakieś lepsiejsze głośniki.
Pozdrawiam
 

Robek1

New member
Ja słuchałem denona m39 uważam że dobrze gra i na tą powierzchnie powinien wystarczyć. Moim zdaniem powinieneś posłuchać, pełno jest tego w każdym markecie rtv euro, mm. Ja sam o nim myślałem dla siebie na 20m2 ale to w tej sytuacji będzie za mało. Co do MAS 101 zdecydowanie gra lepiej - większa moc większe głośniki.
 

cooler015

New member
Dzięki, może gdzieś dorwę ten lub wyższy model do posłuchania.

A co myślicie o wyższej półce: Marantz M-CR610 + Boston Acoustics A26 ?
Budżet większy, ale może warto?
M-CR610 ma chyba wszystko co potrzeba. Nie wiem jak z Bostonami. Dobre są, czy może coś będzie lepiej pasować?

Pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Jak już celujesz w Marantza to lepszymi głośnikami będą B&W 685. W innym wątku polecałem Cambridge Audio One i Pioneer XHM81. Może więc warto w twoim przypadku posłuchać również tych sprzętów.
 

cooler015

New member
Dzięki collider,
Cambridge ma ciut za mało mocy, bo zdecydowałem się na coś 50-60W/głośnik. Z kolei do Pioneera nie mogę się przekonać. Nie wiem czemu. Intuicja. Inżynierska, żeby nie było ;)
Ale pytanie główne: w czym te B&W będą lepsze od Bostonów?
Już prawie zdecydowałem się na bostony, poczytałem, pooglądałem, niestety jeszcze nie posłuchałem. Bardzo mi się spodobały. A tu mi wyjechałeś z B&W. Wyglądają świetnie. Na niektórych zdjęciach nawet... seksownie;)
Cena BA A26 i B&W 685 jest podobna. Oba zastawy wyglądają świetnie. W czym będą lepsze B&W podłączone do Marantza M-CR610 ???
Dzięki i pozdrawiam
 

Robek1

New member
Hej

Może nie wniosę nic nowego ale oczy otwierają się jak posłuchasz sprzętu. Ja szukając sprzętu dla siebie objeździłem chyba z 10 sklepów ze sprzętem. Miałem ze sobą 4 różne płyty + płyty od sprzedawców. Do MM jeździłem chyba z 5 razy jednego dnia nawet dwa razy tam zajeżdżałem. I słuchałem tych samych sprzętów po kilka razy :) Tak naprawdę wszystko zależy od tego jaki dźwięk będzie ci bardziej odpowiadał. Drożej nie zawsze = lepiej. Masz tu mój temat i poczytaj, http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/103348-mini-wieza-albo-cos-innego-20m2.html Zdanie zmieniałem chyba z 6 razy. Miała być Yamaha 640 włączyłem i pierwsze WOW biere. Na szczęście nie mieli bo jak ochłonąłem i posłuchałem jeszcze raz to dobrze że nie kupiłem, chociaż to granie może się podobać. Wyraźnie ostro. Jeżeli chcesz wydać nie małe pieniądze musisz posłuchać bo nawet jak wydasz 5000 i będziesz bazował tylko na opiniach z forów to nie gwarantuje że będziesz zadowolony. Zbieraj faworytów - 3, 4 sprzęty ale obowiązkowo musisz je odsłuchać.
 

Argue

New member
Ja słuchałem mcr-503 z głośnikami Monitor Audio BX2 i zagrało to pięknie, a że ten model 610 oprócz dodatkowych funkcji sieciowych i odczytywania flaców nie posiada wiele więcej w kwestii odtwarzania, to sądzę, że także pokaże potencjał z tymi głośnikami. Bostony to nie są jakieś super głośniki. Słuchałem B&W 685, ale z Yamahą dają bardzo ostrą i wyraźną górę. Musisz przesłuchać, jeśli Ci się spodoba to bierz, ja osobiście nie lubię takiego charakteru brzmienia.
 

collider

New member
Bez reklam
No właśnie z Yamahą. Wzmacniacze tej firmy ogólnie charakteryzują się ostrym brzmieniem. B&W mają dobrą górę, szczegołowy bas (chodź nie jest to bas wyrywający ze skarpet) i wyważoną, lekko wycofaną średnice. Dają dobrą scenę w stereo. Wiadomo, że trzeba posłuchać bo każdy lubi co innego, ale moim zdaniem zagrają lepiej od tych Bostonów.

W nawiązaniu do opini o produkcie Pioneera, to grzeszysz cooler015 ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cooler015

New member
@Robek1: Wiadomo. Ale trza mieć możliwości do jeżdżenia i słuchania, a ja nie mam. Takie życie ;) Przestudiowałem Twój wątek - widzę że miałeś podobny dylemat. Ja się chyba jednak szarpnę na coś większego. Dzięki.

@Argue: dzięki za info o bostonach. Myślałem, że są są lepsiejsze. Zostanę w takim razie przy ...B&W 685

@collider: dzięki za polecenie b&w 685. Jeszcze ich nie mam, ale to pewnie będzie To! Zobaczymy. A co do Pioneera, to cóż, napis "Marantz" bardziej cieszy oko niż "Pionieer". Chociaż dawno temu słuchałem mini-zestawu od Pionieera i było nieźle. Nie rewelacyjnie, ale przyzwoicie. I taki "napis" też cieszy oko, nie tylko ucho.
 

cooler015

New member
Odświeżę temat, bo nie daje mi spokoju. Jak już Roebk napisał, też mi się zdanie zmieniło. Samo ;)
Zależy mi na funkcjach sieciowych i radiu FM. Chciałbym się zmieścić w 2K, ale jak warto dorzucić 500, to da rade. Jeśli naprawdę warto.

Nowe typy, to:

  • Sony CMT-G2NiP / CMT-G2BNiP (czyli wersja z DAB) - cena ~2000
  • Denon CEOL 2 (RCD-N8 + SC-N8 - cena 2400
  • Denon RCD-N8 + inne głośniki, ale rozsądnie ;), do 2500
Za sony pewnie posypią się gromy, ale o tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/91585-sony-cmt-g2nip-recenzja.html jest całkiem pozytywna recenzja. Stąd ten pomysł.

Jeśli warto dorzucić 400 do zestawu denona, ewentualnie z innymi, niedrogimi głośnikami, to będę wdzięczny za każdy głos z waszej strony.

Dla przypomnienia: pokój ~10m^2, sypialnia. Sprzęt będzie słuchany głównie przed kimonem, więc nie ma co przesadzać z ceną i decybelami. Przyjemnie słucha się sprzętu, gdzie bas potrafi zejść nisko, ale bez przesady z jego ilością.
Aha, jak na razie używam: Logitech x540 + SB x-fi tit. Jakość do ceny całkiem przyzwoita. Mimo tego, jak kupię cokolwiek, to na pewno będzie gitara.

Pozdrawiam
 

cooler015

New member
Dzięki Blackninja.
Rozważałem już dokładnie ten zestaw, podoba mi się, nawet bardzo. Jednak przekracza budżet o jakiś 1.000. Niestety! A tą drogą, to nigdzie nie zajdę, bo zawsze można coś lepszego zakupić, a to głośniki, a to to, a to tamto.
Dlatego zatrzymałem się na ~2.500, z drobną, podkreślam drobną korektą, jeśli będzie warto. Na marginesie, początkowy budżet to było ~1.500, więc i tak jest nieźle ;)
Pozdrawiam
 

Robek1

New member
Zobacz jeszcze marantz 603 też jest sieciówka + kolumny. Sam Marantz pewnie wyjdzie z 2000, kolumny no to zależy od zasobności portfela. Tak czy inaczej wyjdzie podobnie cenowo. Ja obecnie mam F109 DRA + DCD ale już odkładam kasę na DNP.:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki Blackninja.
Rozważałem już dokładnie ten zestaw, podoba mi się, nawet bardzo. Jednak przekracza budżet o jakiś 1.000. Niestety! A tą drogą, to nigdzie nie zajdę, bo zawsze można coś lepszego zakupić, a to głośniki, a to to, a to tamto.
Dlatego zatrzymałem się na ~2.500, z drobną, podkreślam drobną korektą, jeśli będzie warto. Na marginesie, początkowy budżet to było ~1.500, więc i tak jest nieźle ;)
Pozdrawiam
Pisz na pria i pokombinujemy z czymś podobny w okolicach 2500.
 

cooler015

New member
Weryfikacja planów

Odsłuch zweryfikował moje wcześniejsze plany. W zasadzie to nastąpił zwrot o 180 stopni. A w sumie z planów zostało tylko to że ma być stereo i za ~2500 :wink: Ale po kolei, może komuś się przyda:

  • Ceol 2 + firmowe SC-N8 - gra, ale z basów to tam nic nie dosłyszałem
  • Ceol 2 + Dali Zensor 1 - już lepiej, ale ciągle czegoś brakuje (w końcu zestaw > 2000 pln)
  • Ceol 2 + Dali Zensor 3 - nooo, wreszcie jest "pałer". Moim zdaniem to minimum co można podpiąć do ceola. Grają nieźle, ale ciągle czegoś brakuje w dole pasma.
Podsumowując subiektywnie wycieczkę, trzeba podwyższyć budżet do ~3500. Ale ciągle to nie jest to, może w mini zestawach tak ma być?
Poza tym, mimo że Ceol 2 wygląda naprawdę fajnie, to nie wzbudził mojego zaufania :niewiem: Może to biały kolor, nie wiem. Po prostu intuicja, inżynierska :wink:

Pojawił się za to nowy gracz. Gracz którego skreśliłem jeszcze przed założeniem wątku, czyli Yamaha. Miałem okazję krótko posłuchać:

  • MCR-550 - rozwala ww zestawy na łopatki.
Brzmi wg mnie znakomicie - wróciła we mnie wiara w mikro wieże ;-) Jednym zdaniem, to co zdążyłem zauważyć, a raczej zauszyć: góra i środek jak najbardziej w porządku, a dół schodzi tak nisko i głęboko jak trzeba, ale nie jest zbyt nachalny (chyba za dużo testów się naczytałem, stąd to słownictwo). Zupełnie jak nie mikro wieża, jak coś większego. Byłem zaskoczony, zwłaszcza po wcześniejszych odsłuchach.
Ale żeby nie było zbyt kolorowo, 550 nie ma sieci. Taka opcja pojawi się już wkrótce w nowym wcieleniu 550, czyli w :

  • MCR-N560 - ?
"?" stąd, że nie ma jej jeszcze w sprzedaży. Jak się pojawi pojadę posłuchać i zobaczymy. Jednak trzeba posłuchać, jak się człowiek nie zna. Co ważne w nowej odsłonie pojawią się również nowe głośniki. Czas pokaże czy będzie to zmiana na lepsze.
Innym ważnym elementem jest cena. 560 ma kosztować poniżej 2500. Jeśli dźwięk będzie taki jak we wcześniejszym modelu, to mamy zwycięzcę. Jak nie znajdę czegoś lepszego...

Pozdrawiam
 

cooler015

New member
Cześć wszystkim,
a Tym, którzy brali udział w "dyskusji" i pomagali mi przy wyborze sprzętu wielkie Dzięki!
Kluczową sprawą okazał się odsłuch (dzięki Robek). I to niekoniecznie w warunkach studyjnych. Myślę, że takie warunki nawet nie są wskazane, gdy chcemy ustawić sprzęt w normalnym mieszkaniu. Chyba że ktoś mieszka w studiu nagraniowym ;)
Wygranym okazał się zestaw mcr-n560 + b&w 685. Był bezkonkurencyjny. Chociaż nieco poza budżetem, ale warto było :D Naprawdę!
Do porównania było, to co pisałem wcześniej. Denon z fabrycznymi głośnikami, to w tej półce cenowej nieporozumienie. Z kolei mały marantz + BA, dużo lepiej, ale daleko za Yamahą i B&W. To jest oczywiście moja bardzo subiektywna opinia.
Jednak to były zwykłe odsłuchy sklepowe, a tak na dłuższą metę to nie mam z czym porównywać zakupionego zestawu.

"Muzyka"

- taki napis, poza "Yamaha", "Network", i kilka innych powinien być nadrukowany na elektronice ;) Powaga.
Do rzeczy, czyli co słuchałem i jak się sprawdza (wymieniam ino oryginalne CDki, coby nikt nie zarzucał manipulacji przy mp3):
  • - pink floyd - 2 zajebiste płyty: "A Momentary Lapse Of Reason" & "1988 Delicate Sound Of Thunder" - (no dobra, tu były mp3, ale teoretycznie 320) - bajka!
  • - musiał być, a co, znakomity Kreator: "Hordes Of Chaos" & "Phantom Antichrist" - Jest moc z tych głośniczków, jest "power".
  • - kapela do wszechstronnego testowania głośników - Dream Theater: "Train of Thought", moja ulubiona "six degrees of inner turbulence" i coś niesamowitego: "the enemy inside" - poezja! Pisze posta, przy tej ostatniej płycie. Nie do podjebania! Bowersy są idealne :D W każdym calu.
  • - Opeth - oj, będzie rozpierducha jak się dobiorę do wcześniejszych płyt :D




(*) zasadniczo kupiłem ten zestaw do sypialni, żeby się sprawdzał przy spokojniejszych kawałkach. Takie jest jego przeznaczenie. Ale to co wyczynia przy DT, to jest niesamowite. Poezja.
 
Do góry