Denon AVR 1713 ustawienia (DTS itp)

Witam
prosze o pomoc w ustawieniach nie wiem czy dobrze rozumiem:
źródło film DTS 5.1 poprzez USB do Samsunga PS51E8000 a zniego hdmi do 1713
i na 1713 moge ustawic tylko DTS NEO czy o ile dobrze rozumiem wyjściowy sygnał jest przeróbką DTS 2.0(samsung w specyfikacji ma DTS2.0)
czy to wina samsunga?
czy może da się cos więcej ustawić?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Amplituner automatycznie rozpoznaje sygnał źródłowy, także wszystko zależy od TV, nie wiem jak jest w tym modelu dokładnie.
Ja ostatnio instalowałem jakiegoś LCDka 55" z serii E i wysyłał normalnie DTS 5.1 przez ARC.
Ale nie wiem czy tak jest w całej serii E...
 
to znaczy że najprawdopodobniej ja mam cos źle poustawiane
na denonie pokazuje się ikona dts ale tak jak pisałem mam do wyboru ten dts neo a wg instrukcji powinno byc dużo więcej do wyboru.... tak przynajmniej rozumiem
nie mam innego źródła dźwięku które wypuszcza dts aby sprawdzić
 
dodam tylko dla zamknięcia pytania iż problem leżał w ustawieniu wyjścia spdif w TV tam się ustawia dts dd itp mocno to zakopane i nie wiem do tej pory dlaczego spdif odpowiada za hdmi ale nie będzie że jestem ignorantem...

mam inny problem dekoder milknie po kilku sekundach od połączenia z TV do tej pory było bardzo OK ale po podłączeniu zewnętrznego tunera do TV tym samy kablem co był denon pojawiły sie takie krzaki dodam iż poza tym wszystko działa TV na swoich głośnikach, denon na każdym innym źródle, komunikuje się z TV poprzez anynet i razem się włączają wyłączają ampli rozpoznaje rodzaj dźwięku... podejrzewam iż albo denon albo TV zapamiętał jakieś ustawienie i nie mogą sie dogadać po tym moim zamieszaniu.... tylko już zabrakło mi pomysłów gdzie tego szukać....
 
Ostatnia edycja:

szaman154

Member
Witam.
Właśnie kupiłem ten amplituner Denon AVR-1713 i po podłączeniu kolumn które były w zestawie czyli Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP bez subwoofera bardzo się zawiodłem, bo nie ma żadnego basu.
Mój stary amplituner Pioneer VSX 407 i dwa Altusy 140W o niebo lepiej grały.
Bardzo proszę o jakąś pomoc , bo moę ja mam coś nie tak poustawiane, dodam że jak podpiąłem do Denona Altusy to też bez basu grały.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zrób jakąś autokalibrację ( o ile to możliwe w tym modelu ) sprzętu
powinno sie poprawić

kolumny też powinny się wygrzać , nie obawiaj się tylko dobrze je rozgrzej ( może to nawet potrwać 20h , przy głośnym słuchaniu )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szaman154

Member
Coś robiłem jest tam w zestawie jakiś mikrofon, który podłącza się do amplitunera i on robi pomiar w 6 miejscach pokoju. Tylko nie wiem czy to dobrze zrobiłem, dodam, że z tego typu sprzętami nie miałem do czynienia,popróbuję jeszcze, może coś się poprawi.
Czyli w/g Was ten zestaw bez subwoofera powinien wystarczyć ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli w/g Was ten zestaw bez subwoofera powinien wystarczyć ?

tego nie wiem

u mnie w Onkyo 609 , przy dobrych kolumnach , jak się wszystko dobrze poustawia , to można oglądać filmy bez suba ( zaznaczam , mam dobre kolumny dość nisko schodzące )

1713 to nie jest super mocny sprzęt , zasilacz niecałe 400W , więc szału nie ma , ale powinno wystarczyć do normalnego słuchania muzyki jak i oglądania filmów
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już przeprowadzisz zobacz czy Ci nie wyciszyło kolumn. Na pilocie masz CH LEVEL. Fronty ustaw na 0dB centralny i tył dopasuj, żeby było dobrze słychać efekty na tyłach i dialogi w centralnym. Włącz DYN EQ i ewentualnie DYN VOL. Powinno pomóc. W filmów raczej sub i tak będzie potrzebny. Jaki duży pokój?
 

szaman154

Member
Dziękuję za pomoc , po kalibracji już słyszę poprawę jeszcze się pobawię i może coś z tego będzie, bo już byłem zrezygnowany,że mój stary zestaw lepiej grał.
Dziękuję i pozdrawiam, jak zwykle można na Was liczyć.

No faktycznie ten DYN EQ dał kopa , to jest to czego mi brakowało ,jestem szczęśliwy, jeszcze raz DZIĘKUJĘ Wszystkim.
 
Ostatnia edycja:
siema
może ktoś się z czymś podobnym spotkał
mam denona jak w temacie i problem od niedawna mam z radiem internetowym
gra przez około 2-3 minuty po czym zaczyna buforować- tak sadzę - kręci się kółko na wyświetlaczu i tak przez ładnych kilka minut i czasem załapie od nowa ale przełączy na inny kanał
wyłączenie i włączenie pomaga ale tez na 2 minuty i nie da się nic ciągle słuchać
Internet mam w cyfrowym Polsacie prędkość nie jest problemem łącze jest stabilne i bardzo szybkie
będę wdzięczny za pomoc
paweł
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zresetuj router, u mnie też raz na kilka m-cy, kilka tygodni dzieje się podobnie, niby z łączem też problemów nie ma, ale reset routera pomaga ;)
 
Do góry