Denon 1713 - ConnectionFail25 po aktualizacji

hans2

Banned
zadzwonilem do serwisu i wyleczyli mnie z aktualizacji akurat w moim wypadku bluray denona , malo tego pwoiedzieli ze jesli nic sie nie dzieje z odtwarzaczem to zeby w wogole nie robic zadnych aktualizacji

to co opisujesz to jakas kpina serwisu denona z uzytkownikow.
przy dzisiejszych corocznych (albo czestszych) cyklach produktowych producent czesto naprawia powazne bugi w sofcie po wejsciu produktu na rynek.

jestem ciekaw czy serwis za to kasuje?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem wam że ja osobiście nie jestem wogole fanem jakichkolwiek aktualizacji. Kiedyś starszy sprzet się nie aktualizowało i wszystko chodzi do dzisiaj. Zauważyłem z postów że więcej to wnosi szkody niż pożytku. Zresztą nie rozumiem czemu producent wypuszcza jakąś nową wersję firmware, a za chwilę się okazuje że ma ona błędy i nie zalecają jej wgrywać? Ktoś napisze, że teraz nowe sprzęty mają obsługe sieci i inne bajery. Ja mam DVD Samsunga już z 8 lat, nigdy nie aktualizowałem i do dzisiaj czyta wszystkie formaty. Co niby te aktualizacje mają poprawiac, bo nie rozumiem? To producent wypuszcza sprzęt z lukami i błędami w oprogramowaniu, że trzeba za chwilę aktualizacje wgrywać? Może ktoś to wyjaśni.
 

hans2

Banned
Powiem wam że ja osobiście nie jestem wogole fanem jakichkolwiek aktualizacji. Kiedyś starszy sprzet się nie aktualizowało i wszystko chodzi do dzisiaj. Zauważyłem z postów że więcej to wnosi szkody niż pożytku. Zresztą nie rozumiem czemu producent wypuszcza jakąś nową wersję firmware, a za chwilę się okazuje że ma ona błędy i nie zalecają jej wgrywać? Ktoś napisze, że teraz nowe sprzęty mają obsługe sieci i inne bajery. Ja mam DVD Samsunga już z 8 lat, nigdy nie aktualizowałem i do dzisiaj czyta wszystkie formaty. Co niby te aktualizacje mają poprawiac, bo nie rozumiem? To producent wypuszcza sprzęt z lukami i błędami w oprogramowaniu, że trzeba za chwilę aktualizacje wgrywać? Może ktoś to wyjaśni.

kilka lat temu soft byl mniej skomplikowany (np obslugiwal mniej formatow) to nie bylo tematu.
dzis jest inaczej, duzo wiecej funkcji wiec bledow tez wiecej.

dzisiaj prawie kazdy telewizor ma obsluge dlna, wielu kodekow, przegladarke internetowa, sterowanie telefonem itp i bardzo czesto w tej funkcjonalnosci sa zgrzyty ktore sa powoli poprawiane.
oczywiscie cykl produktowy jest za szybki zeby naprawic wszystkie bledy wiec pozniej zostaje sie z urzadzeniem ktore nadal ma bugi ale jest juz unsupported.
 

_drobny

New member
nie, network reset na pewno robi sie kombinacja jakichs przyciskow i jest to "glebszy" reset niz zwykly.

nie pamietam co trzeba wcisnac ale na pewno jest napisane na avsforum w watku dot modeli na rok 2012.
zadziałało. widzę, że avsforum to kopalnia wiedzy! dzięki!
nigdzie oczywiście w instrukcji nie ma o network reset. oczywiście w największym salonie we Wrocławiu również w ogóle nie spotkali się z problemami z aktualizacjami (sic!) a co dopiero o możliwości network reset.

dla wszystkich, którzy szukają to "Tuner Preset Ch +" i "Dimmer" trzymamy przez kilka sekund i później włączamy ON amplituner.

problem rozwiązany :D:D :bober:
 

hans2

Banned
zadziałało. widzę, że avsforum to kopalnia wiedzy! dzięki!

to fajnie. tak, na avsforum jest duzo takich szczegolowych informacji w watkach dedykowanych okreslonej serii sprzetu czy nawet modelowi ktore ciezko byloby znalezc gdzie indziej.
moge tez polecic hometheatershack, chyba nawet wiecej konkretow bo duzo "specjalistow".
 
Do góry