Dekoder Multimedii

muchamks212

New member
Problem

mam podłączony do dekodera modem jest to modem THOMSON TCM420 i świecą sie 4 diody : cable acticity, cable link, pc link, internet i co dalej robić by on działał ??
 

paca997

New member
Postanowiłem się dopisać do tego wątku. Niedługo zostane miejmy nadzieję szczęśliwym posiadaczem tegoż właśnie dekodera i nasuwa mi się takie pytanie czy da się nagrany na odtwarzacz materiał skopiować jakoś na komputer ?
 

Samuraj Jack

New member
Duży problem

Witam!

Posiadam dekoder MMP-5800C, który podłączyłem po dłuższej przerwie do telewizora, lecz dekoder ów nie uruchamia się, na wyświetlaczu widnieje napis "test", diody dekodera nie działają, tylko przez chwilę migają przy włączeniu do sieci, a później wszystkie gasną.
Czy da się jeszcze coś z tym zrobić, czy też już po dekoderze?

Pozdrawiam i Proszę o pomoc!
 

PanRyba

New member
Wczoraj dostałem dekoder ADB 5810CD. Technik ładnie wszystko zainstalował, zrobił pająka na kablach :) i po kilku problemach z połączeniem miałem już DTV. Wszystko ładnie działało cały dzień. Rano się budzę a tu dekoder nie reaguje na pilota (panel przedni działa). Zmiana baterii - nic, kilkukrotny restart dekodera - dalej to samo, podjechałem do BOK i wymienili pilota, wracam do domu - dalej nie reaguje. Miał ktoś podobny problem? Technika łaskawie mogą przysłać za 4 dni...
 

mihau1971

New member
2 lata z MM TV

Witam

Po dwóch latach rezygnuję z MM.

1. dekoder DTV nie współpracuje ze wszystkim AV i podobno z TV - radzę sprawdzić czy poprawnie działa z HDMI. W moim przypadku kabel hdmi do AV Yamaha V3800 + TV Plasma Panasonic, poprawnie nigdy nie działał. Po włączeniu obraz pojawia się nawet po kilkunastu minutach (rekord 40 min). Spowodowane jest to podobno zabezpieczeniem antypirackim i technicy twierdza ze ten dekoder tak ma, a producent dekodera tworzy odpowiednich aktualizacji. (było 3 techników, i się poddawali)

Być może należy osobno prowadzić kable od audio i obrazu, ale nie po to jest hdmi...

Pewnie dlatego technicy montują się w kable euro bo tu nie ma problemów z obrazem. Jeden z nich mówił że niektórzy klienci zwracają dekodery ze względu na ograniczoną kompatybilność.

2. Jakość obrazu w Gdyni jest średnia, czasem canal+film HD potrafil się zatrzymać, podczas gdy canal+ film płynnie się odtwarza. Widać kompresję, dla mnie podobną jakość ma divx 700MB (kwadraty w ciemnych partiach obrazu)

3. Biuro obsługi klienta to jest nieporozumienie.... TRAGEDIA. 8 osób w kolejce, 4 stanowiska obsługi= 60 min. ZA KAŻDYM razem. Mam wrażenie że robią to celowo aby zniechęcić klientów do rezygnacji i oddawania dekoderów ;]

4. Porównałem obraz w Gdyni z Cyfra plus na LCD 40' - jakość obrazu - przepaść :].

5. Przedłużenie umowy zwykle jest mniej korzystne niż zawieranie nowej umowy. (u mnie zaoferowali abonament wyższy o 50 zł. (przykładowo telefon - ten sam abonament 250 min nowy klient, 100 min przedłużenie umowy)


krótko mówiąc: Radzę sprawdzić czy z Waszymi systemami TV będzie współpracować po HDMI.
powyższe komentarze są subiektywne ;]

pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Jeśli TV nie ma hdcp ( nowe modele mają) to trzeba wydać te 150 zł i kupić kabelek ihdmi, który załatwi nam kwestię zabezpieczeń. :)

"Inteligentny kabel iHDMI jest wyposażony w mikroprocesorowy separator kontrolujący wymianę komunikatów HDCP pomiędzy źródłem sygnału HDTV a odbiornikiem telewizyjnym.

Separator HDCP ułatwia proces uwierzytelniania i eliminuje sytuacje, w których źródło sygnału HDTV próbowałoby komunikować się bezpośrednio z rejestrami HDCP odbiornika, gdy są one nieaktywne. Może to dotyczyć następujących sytuacji: gdy TV jest w trybie stand-by, gdy ma wyłączone zasilanie, gdy aktywne jest inne wejście HDMI, lub gdy TV został przełączony na kanały DTV. Separator HDCP zapobiega generowaniu przez źródło sygnału HDTV komunikatów o błędach HDCP i ewentualnemu blokowaniu innych wyjść sygnałowych, takich jak wyjścia sygnału component (YPbPr) lub wyjścia dźwięku cyfrowego (S/PDIF) i analogowego (RCA)."


iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home
 

MnMs

New member
Mam problem, ponieważ podłączyłem dekoder MMP-5800C do telewizora w jednym pokoju do jednego i drugiego telewizora aby sprawdzić czy działa na obydwu TV oczywiście działał. Później przeniosłem się z jednego pokoju do drugiego i do tego samego TV podłączyłem dekoder i niestety dekoder cały czas się łączy z siecią. W modemie (Motorola) świecą się tylko Power Recieve a Send miga, Online nie świeci. Co jest nie tak. Aha dodam, że dekoder z rozgałęźnika nie działa w drugim pokoju, a w pierwszym tak. Działa dopiero z głównego kabla, ale ja chcę aby z rozgałęźnika działało bo mam 2 inne TV.
 

dlugas

New member
Miałem kablówkę analogową STREAM, po przejęciu przez Multimedię 2 miesiące temu z racji kończącej mi się umowę jeszcze ze Streamem przeszedłem na cyfrowy sygnał SD. Cały czas posiadałem stary telewizor CRT 21". Przyszedł gość/monter, podłączył jakiś stary dekoder (ze zwrotów klientowskich) za pomocą kabla SCART, poruszał i poszedł. Obraz się polepszył, mi przybył drugi pilot itp.

Kilka dni temu kupiłem nowy TV SHARPA LED 46". Na nim jakość już taka dobra nie jest. kilka programów jest bardzo ładnych, ale większość odbiera przeciętnie. Nie spodziewam się wszędzie jakości HD ale SD też powinno jakoś kulturalnie wyglądać

Dekoder z MULTIMEDII (numerków nie pamiętam, poźniej sprawdzę) jest chyba najstarszy jaki tylko mieli (brak HDMI, USB, brak wyświetlacza, tylko szary przycisk POWER i zielona okrągła dioda) pokazuje, że sygnał jest
SIŁA 98-99%
JAKOŚĆ 60%
Może poprzestawiałem wartości, bo z pamięci nie jestem pewien. Czy ta druga wartość jest za słaba czy na sygnale SD to norma?

PYTANIE ZASADNICZE od laika:
Czy podłączenie dekodera poprzez gniazdo SCART powoduje u mnie taki średniej jakości sygnał SD? Czy mi się wydaje czy sygnał znacznie się polepszy się jeśli podłączę przez HDMI ???
Wtedy muszę dzwonić żeby mi łaskawie zabrali to stare cudo i dali coś nowszego

dzięki i pozdrawiam
 

koper000

New member
Witam. Jaki dekoder daje multimedia?

Znalazłem chyba dekoder jaki dają z Multimedia - "MMP-5800 C" Czy to możliwe żeby wejście USB było z tyłu obudowy?

Czy jak mi podłaczą dekoder ten słaby bede mógł kupic nowy i ten stary odłączyć?
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
multimedia daje dekoder ADB 3830 CD - ma on USB z przodu ale jest ono bezużyteczne - no chyba ze jako ładowarka do telefonu. Dekodera nie można wymienić na inny - jest on dedykowany do tej sieci i niewymienialny przez abonenta. Możesz jeszcze trafić 5800 CD aler to już miałbyś pecha. 5800 C już nie montują.
 

koper000

New member
Czy mój stary telewizor PHILIPS 21PT1532/58 będzie miał HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection)?
 
Ostatnia edycja:

mrnikt

New member
Mam zamiar zmienić kablówke ze starego Astera na Multimedia. Nurtuje mnie 1 pytanie, czy da się podłączyć zewnętrzną nagrywarkę HDD/DVD do dekodera Multimediów tak aby co innego nagrywać a co innego oglądać na TV (oczywiście bez multiroomu).
 
Do góry