Dekoder Multimedii

żywiec

New member
Witam wszystkich!! od paru dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem niby HD w Multimedia i dekodera MMP-5800C, mam pytanie czy macie jakiś sofcik do tego pudełka? byłbym wdzięczny za pomoc.
 

zxx

New member
żywiec napisał:
Witam wszystkich!! od paru dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem niby HD w Multimedia i dekodera MMP-5800C, mam pytanie czy macie jakiś sofcik do tego pudełka? byłbym wdzięczny za pomoc.

Dlaczego piszesz "niby"? Właśnie się zastanaiwam nad zamówieni opdcji cyfrowej z multimedia. Widać znaczącą różnicę na tych samych kanałach z analogu i cyfry?
 

Debuger

New member
Dekoder Cyfr. MM

żywiec napisał:
Witam wszystkich!! od paru dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem niby HD w Multimedia i dekodera MMP-5800C, mam pytanie czy macie jakiś sofcik do tego pudełka? byłbym wdzięczny za pomoc.
Soft aktualizowany jest online. Zalecam obowiązkową lekturę instrukcji - zajmie Ci to góra 10 min.

Co do jakości - to nie widzę osobiście różnicy między stacjami nadawanymi analogowa a cyfrowo, ale plusem jest np. to że kanały nadające w DD 5.1 (TVN i NG HD ) możesz posłuchać po optyku przez kino. Osobiscie uważam iż nawet dla samego NG HD warto zamówić dekoder cyfr., tym bardziej że oferta HD na pewno zostanie poszerzona. No i dojdzie VOD.

Pozdrawiam
 

sokol

New member
witam .... to ja mam pytanie zamowilem sobie cyfrowke z multimedii i co.....
przychodzi ziomek montowac nierozgarniety jak kupa lisci podlacza i robi to przez EUROzlacze nie uzywa w ogole HDMI czyli mam TV do dekodera podlaczone przez EUROzlacze czyli wali i tak sygnal analogowy a nie z HDMI i teraz pytanie czy powinno byc podlaczone przez HDMI...
Problem 2:
nie wiem czemu ale dekoder gubi kanały raz jest kanał przelacze na inny wracam znów na niego i juz go nie ma "Brak sygnału" co mam zrobić moze ktoś poradzić moze chodzi o ten HDMI ???
 

tanakan

New member
Witam Forumowiczów,
podłącyłem dekoder cyfrowy MM MMP5800cc. Wszystko jest fajnie, ale... ale nie można do tego ustrojtwa podłączyć żadnej nagrywarki. Nie da się nic nagrać bo firmware jest tak ustawiony. Dzwoniłem do pomocy technicznej i miły człowiek powiedział mi, że oficjalnie nie można ale przemyślni ludzie już coś wymyślili jak to ominąć.
Zatem moje pytanie jest proste:
CO ZROBIĆ ŻEBY PODŁĄCZYĆ NAGRYWARKĘ DO DEKODERA MULTIMEDII I MIEĆ MOŻLIWOŚC NAGRYWANIA PROGRAMÓW NA HDD?
Pozdrawiam
P.S. szukałem po forum i nic nie znalazłem. Jeżeli coś ominąłem proszę o wyrozumiałość.
 

wendiego

New member
Witam, wszystkich

otóż mam problem z dekoderem multimedi oraz z modemem Thomson TCM 420.
Dzisiaj odwiedził mnie montażysta, wraz z wymienionym sprzętem i zainstalował nowe wejście z trzema bolcami. Oprócz wejścia typu TV oraz R było tam jeszcze jedno do którego podłączył kabel od modemu. Po podłączeniu oczywiście wszystko działało.

Potem zdecydowałem przenieść dekoder do innego pokoju, w którym byłe zwykłe wejście antenowe(dwa bolce). Chciałem podłączyć wszystko tak samo jak ale musiałem podłączyć modem do wejścia R, używając innego kabla(męska końcówka). Niestety modem nie łączył się.

Zadzwoniłem więc do obsługi technicznej multimedii i usłyszałem, że wszystko powinno działać, przy zwykłym wejściu, tylko należy odczekać ok. 5 min do pełnej aktywacji. Próbowałem wszystko na nowo podłączyć ale nic to nie dało. Chciałem zadzwonić jeszcze raz do serwisu jednak jest czynny do 20 w tygodniu, a mi bardzo zależy na tym, żeby móc ustawić wszystko jak najszybciej.


Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub orientuje się jak można samemu podmienić zwykłe gniazdo telewizyjne, na to z 3 wejściami?
 

Pizzojad

New member
To gniazdko R to chyba radio - odfiltrowuje wszystko inne paza pasmem gdzie są stacje radiowe więc nic dziwnego że ci się modem nie łączy.
Najprościej będzie chyba zastosować rozdzielacz na drugim wyjściu z gniazdka - pod warunkiem że kupisz jakiś w miarę przyzwoity który ci nie stłumi za bardzo sygnału.
 

mysh

New member
Cześć, chciałbym się o coś zapytać, bo mam dekoder MM i widzę że jest tam z tyłu wejście na Ethernet czy da radę tam podłączyć Lapa? a pod zwykłym modemem niech siedzi dalej komp stacjonarny.
 

DarekGdynia

New member
mysh napisał:
Cześć, chciałbym się o coś zapytać, bo mam dekoder MM i widzę że jest tam z tyłu wejście na Ethernet czy da radę tam podłączyć Lapa? a pod zwykłym modemem niech siedzi dalej komp stacjonarny.

Z tego co wyczytalem w innym watku na ten temat to nie, bo jest ta mozliwosc juz zablokowana przez operatora
 

kopiko

New member
Witam

Mam dość nietypowe pytanie ale do czego służy wejscie usb w tym dekoderze multimedi MMP-5800C? Myślałem że może jest taka opcja aby odtwarzać filmy w postaci dvdrip itp. na tym urządzeniu a obraz przesyłać do tv.

Z góry dziękuje za informacje.
 

JackS.

New member
Bez reklam
kopiko napisał:
Witam

Mam dość nietypowe pytanie ale do czego służy wejscie usb w tym dekoderze multimedi MMP-5800C? Myślałem że może jest taka opcja aby odtwarzać filmy w postaci dvdrip itp. na tym urządzeniu a obraz przesyłać do tv.

Z góry dziękuje za informacje.
Jedyne co aktualnie działa w tym łączu to zasilanie (5V, 0.5A). Możesz więc użyć tego złącza do ładowania komórki lub podłączenia jakieś lampki zasilanej z USB.
 

thomasj

New member
JackS. napisał:
Jedyne co aktualnie działa w tym łączu to zasilanie (5V, 0.5A). Możesz więc użyć tego złącza do ładowania komórki lub podłączenia jakieś lampki zasilanej z USB.

A to nie jest alternatywa za pomocą którego można podłączyć dostarczony przez nich modem, zamiast kablem Ethernet..
 

lilpixi

New member
Witam

Mam problem z tym dekoderem takiej natury że chciałem go podłączyć do wieży przez AUX, dekoder mam z Tv podłączony przez HDMI i wydaje mi się że przy takim podłączeniu dekoder nie daje sygnału audio przez czincze :(
(wieża nie ma wejścia optycznego)

jak to podłączyć?

:confused:
 

maciekalisz

New member
lilpixi napisał:
Witam

Mam problem z tym dekoderem takiej natury że chciałem go podłączyć do wieży przez AUX, dekoder mam z Tv podłączony przez HDMI i wydaje mi się że przy takim podłączeniu dekoder nie daje sygnału audio przez czincze :(
(wieża nie ma wejścia optycznego)

jak to podłączyć?

:confused:

A może masz ściszony stb pilotem -przy HDMI ta regulacja głośności w stb nie dziala ale na cinch ma znaczący wpływ.
 

olekj

New member
Pozwole sie podpiąć pod wątek. Problem mam taki ze jak połączyłem ten dekoder z telewizorem przez hdmi to zegarek mi staje w miejscu jak wyłącze tv. Podczas gdy telewizor chodzi zegarek działa normalnie :niewiem:. Drugi problem jest taki ze przynajmniej raz dziennie musze ten dekoder resetować bo sie zawiesza. Zgłosić to niech wymienia czy pogodzić sie z tym czymś?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W innym gniezdzie HDMI w TV jest taka sama sytuacja z tym zegarkiem?

Wieszajacy sie dekoder to niestety urok oprogramowania, podobno czekaja na nowy sofcik. U mnie dekoder jest strasznie zamulony jak go wlacze po kilku godzinach, okolo 1-2minut, pozniej dziala w miare ok ale moglby szybciej :)
 

lilpixi

New member
maciekalisz napisał:
A może masz ściszony stb pilotem -przy HDMI ta regulacja głośności w stb nie dziala ale na cinch ma znaczący wpływ.
Jaaa pitole !

Rzeczywiście !

Dzięki, browara już gołębiem pocztowym wysyłam :D

Ale ze mnie noobek :p

Ale odrazu mam kolejne pytanie czy jest jakiś sposób by dźwięk był zsynchronizowany tzn. dźwięk z telewizora emitowany jest z pewnym przesunięciem w stosunku do dźwięku z kolumn wieży i powstaje sztuczne echo :(

może zamiast hdmi podłącze TV z dekoderem po przez kompozyta ?

czy to by pomogło?

:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

muchamks212

New member
Problem

witam mam problem chodzi o to iż gdy zresetowalem dekoder to od 2 dni jest tylko komunikat 'łączenie z siecią proszę czekać" co robić żeby dekoder w końcu działał ??

POMOCY
 

maciekalisz

New member
Jak masz modem do dekodera zobacz czy sie nie wylaczyl, nie jest w trybie czywania standby lub czy jest poprawnie podlaczony do dekodera. Napisz mi jakie diody sie świeca na nim i jaki to modem.
 
Do góry