Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

makisiaki

New member
gen0typ napisał:
Luxe HD jest na 449. I jest w HD.

Po ostatnim przeprogramowaniu terminala nie ma LuxeHD na 449 tylko jest jakiś inny kanał a tego w ogóle nie ma. Jest tylko Luxe w SD gdzieś tam. Kanały HD z Astry są tam gdzie były czyli 845-849.
 

rafix01

Member
Bez reklam
zielo53 napisał:
ale ja nie chce kupowac Humaxa ani Topfielda , chce wydzierazawic Philipsa od Cyfry , czy ktos wie jakie sa warunki dzierzawy ?? podobno tylko ci z Canal+ moga wydzierzawic a reszta nie !! hamstwo
z tego co mi wiadomo musisz mieć pakiet komfortowy lub wyższy i do tego dodatkowo pakiet canal+.
 

rafix01

Member
Bez reklam
makisiaki napisał:
Po ostatnim przeprogramowaniu terminala nie ma LuxeHD na 449 tylko jest jakiś inny kanał a tego w ogóle nie ma. Jest tylko Luxe w SD gdzieś tam. Kanały HD z Astry są tam gdzie były czyli 845-849.
To po ostatnim przeprogramowaniu z hot birda nie odbiorę żadnych kanałów (reklamowych) w HD...muszę antenę przestawić na astrę (to do d... z tą cyfrą :-x :x )
 

iqpablo

New member
Judash napisał:
Tylko, ze za ten mizerny kanal sport HD do czerwca nic nie place.Po drugie nie wszystkich interesuje to co jest w kanale sportowym N-ki np nie ma ligi Angielskiej, czy Hiszpanskiej, Francuskiej itd..nie wspomne o naszej.Po trzecie fta hd tez nic nie ma aby wydawac 1000 na tuner.

odpowiadalem na pytanie kogos innego, wiec nie wiem czemu sie wtracasz w moj watek, do ktorego twoja wypowiedz ma sie nijak.

gosciu sie pultal, ze zeby wziasc z dzierzawe philipsahd musi miec wykupiony canal+. skoro nie chce miec wykupionego canal+, znaczy ze chce ogladac jakies inne kanaly hd. jako ze na c+ inne kanaly w hd to tylko fta (bo n-ki nie dobierze na tym philipsie), wiec mu powiedzialem ze do ogladania fta c+ nie wydzierzawi mu philipsahd. musi wiec kupic cos za ok 1000 zl. a ty zes wyskoczyl z czyms .... dziwnym.
 

makisiaki

New member
rafix01 napisał:
To po ostatnim przeprogramowaniu z hot birda nie odbiorę żadnych kanałów (reklamowych) w HD...muszę antenę przestawić na astrę (to do d... z tą cyfrą :-x :x )

Tak jakby .... ale oczywiście anteny nie trzeba przestawiać wystarczy zez na astrę + przełącznik diseqc i wszystko śmiga (z pilota bez wchodzenia na dach :D )
 

Czankra

New member
kobayashi napisał:
Najnowszy firmware do tunera Topfield TF7700-HSCI datowany na 15.01.2007....
Polecam upgrade. Najlepiej wgrywać z PenDrive'a USB
....

Czy mógłbyś oświecić jak to zrobić (tj. z PenDrive'a)? Instrukcje które ja znalazłem mówią o podłączeniu kabelkiem PC-ta z dekodererm, a taki sposób byłby łatwiejszy...
 

rafix01

Member
Bez reklam
makisiaki napisał:
Tak jakby .... ale oczywiście anteny nie trzeba przestawiać wystarczy zez na astrę + przełącznik diseqc i wszystko śmiga (z pilota bez wchodzenia na dach :D )
Tak wiem, tylko...przy antenie 60cm chyba nie ma sensu montować zeza, a może jest?
Możesz napisać co bym musiał kupić (jakis link na na allegro) aby założyć zeza i odbierać astrę (konwerter, uchwyt, przełącznik tylko jakie firmy, modele itp.)
Wracając do hot birda i C+HD znajdę tam coś w HD dla pochwalenia się sąsiadowi :) czy jednak nie?
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
rafix01 napisał:
Tak wiem, tylko...przy antenie 60cm chyba nie ma sensu montować zeza, a może jest?
Możesz napisać co bym musiał kupić (jakis link na na allegro) aby założyć zeza i odbierać astrę (konwerter, uchwyt, przełącznik tylko jakie firmy, modele itp.)
Wracając do hot birda i C+HD znajdę tam coś w HD dla pochwalenia się sąsiadowi :) czy jednak nie?

Programy promujace HD ukazujace mozliowosci tej technologi, oczywiscie jak posiadasz odbionik tv chocby hd ready.
 

makisiaki

New member
rafix01 napisał:
Tak wiem, tylko...przy antenie 60cm chyba nie ma sensu montować zeza, a może jest?
Możesz napisać co bym musiał kupić (jakis link na na allegro) aby założyć zeza i odbierać astrę (konwerter, uchwyt, przełącznik tylko jakie firmy, modele itp.)
Wracając do hot birda i C+HD znajdę tam coś w HD dla pochwalenia się sąsiadowi :) czy jednak nie?
Jak dla mnie to bardzo dobry konwerter to np. Golden Interstar seria Platinum. Uważam, że zez jest dużo lepszy w precyzyjnym ustawieniu niż konwertery monoblock. Mam 2x Golden Interstar GI-201 Platinum X oraz "naprawdę zwykły" blaszany uchwyt (każdy ma regulację w dowolnym kierunku a wystarczy tylko mocno skręcić aby żaden wiaterek nie przestawił) oraz "napradę zwykły" przełącznik diseqc np. GLOBO 6012 zamontowany przy antenie i wszysko śmiga z tym PhilipsemHD aż miło. Z astry mamy 5 kanałów HD fta w tym 2 nie tylko reklamowe Sat1HD, Pro7HD. Z hotbirda to w tym momencie na PhilipsieHD tylko czasami pełneHD to C+.

P.S. antena wg. mnie min. 80 cm
 

uruk-hai

New member
Nadszedł właśnie ten moment. HD ostatecznie nas skusiło, pozbyliśmy się z żoną starego grata, zanieśliśmy na 'punkt' Cyfry i za 299 złociszy stoi teraz pod telewizorem Skrzynka Philipsa Do odbioru HD - o której tyle tu rzeczono.
Podłączyłem tuner do TV LCD Sony 32S2010 za pomocą componenta, albowiem nie mam kabelka HDMI a obraz zapodany za pomocą SCARTa prolink-owego powoływał we mnie do życia wymiociny. Poprzednio nie było na takim połączeniu tyle złego.
Po pokonaniu oporu nowe połączenie componentowe zaczęło pracować jak należy. Zanim nie zakupię HDMI musi wystarczyć.
Jest lepiej ale nie powiem że znacznie bo to nieprawda.
Po uruchomieniu sprzetu początkowo myślałem że coś się zepsuło, po chwili, jakichś 3-4 sek zegar na czytniku znikł był i pojawił się znowu bardziej podświetlony, Po kolejnych 5 sekundach sprzęt 'się włączył'
Nie wiedziałem jeszcze co mnie czeka i z wielkim optymizmem podszedłem do ustawiania kolejnego ... grata. Mówiąc w skrócie przeszkody zostały pokonane.
Zauważyłem że zbyt szybkie wybieranie w menu prowadzi do całkowitego 'zamrożenia' sprzętu. Dziś wystąpił ten problem aż 2 razy. Raz tuner nie chciał reagować nawet na polecenie: 'wyłącz'
Właśnie przed chwilą przy dobieraniu repertuaru do 'ulubionych' sprzęt umarł ale po 5 minutach zareagował na 'wyłączenie' :D
Flagmatyczni userzy jednakowoż nie będą chyba mieli problemu :p

Oczywiście pojawiła się na TVN-owych produkcjach słynna 'cienka niebieska linia' .... a w regionalnej 'publicznej' tez cienka jasnoszara ale za to po prawej. Obie linie pojawiają się mniej więcej w miejscu gdzie kończy się pole 'czynnego' obrazu i zaczynają się czarne boczne pasy.

Trochę pozytywów przyniósł właśnie nadawany francuski film na CANAL + FILM - obraz bardzo ładny, ostry nic się nie marze co cieszy bo obrazy bardzo dynamiczne: głównymi bohaterami samoloty myśliwskie Mirage 2000 (ech, znowu te Żaby) których podniebne ewolucje zostały bardzo profesjonalnie 'skamerowane', więc dech zapiera :cool:

Na sporcie HD leci sobie jakiś meczyk z Liverpoolem w roli głównej - ale mienia eta nie intiriesna a obraz na pewno nie lepszy od tego z kanału ŻÓŁTEGO (na tą chwilę).

Zestaw nie powala ale nie bedę się awanturował bo w końcu 'jest lepiej' . Mam nadzieję że wreszcie zobaczę coś w HD.

No może fnie ull HD bo tv tylko 'ready' - wyświetla się 1080i ... no i właśnie może ktoś ma pomysł jak zmienić w Pilipku na 720p ?

w tej ostatniej kwestii proszę się udzielać tukej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=77648#post77648
co oszczędzi zgryzoty Lokalnemu Ojcu Dyrektorowi :)
 
Ostatnia edycja:

kamusial

New member
Pozwolę sobie zadać ponownie pytanie o ustawienie canal + sport na kanale 17. Zrobilem jako było rzeczone- PID 127, wówczas były oba kanały (C+ sport i C+ sport HD, z tym że ten drugi nadawał tylko głos i czarny obraz, z pierwszym nie było problemu). Jakieś sugestie?

No i podpisując się pod pytaniem poprzednika: jak wymusić na tym badziewiu philipsa zmianę nadawanego obrazu, na 720p ?

3 Problem: zdarza się, że jest przerywany obraz z dekodera cyfry, przesyłany po HDMI. Pytanie czego to może być wina: dekodera cyfry i anteny (mam dość małą), kabla hdmi (5m, techlinka, za 160 zeta), czy może telewizora- np złej jakości złącze (KDF 50E2010)?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

effe

New member
To samo pytanie zadam. Jak to sie stalo ze nie mozna ustawic dwoch kanalow 17 i 18 (canal plus SD i HD) przed wprowadzenie zmian nie bylo problemu. Zmiana pidu i wszystko. A teraz nic, ma sie albo taki albo taki. Osobiscie ustawilem sobie na canal plus SD poniewaz ten HD to jakies pseudo HD, jedna wielka kompromitacja. Jeden, gora dwa mecze na dwa tygodnie w systemie HD (pseudo HD) a tak poza tym te pasy po bokach to kolejne nieporozumienie. Mam samsunga S71b i nic nie moge z tym zrobic.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
To samo pytanie zadam. Jak to sie stalo ze nie mozna ustawic dwoch kanalow 17 i 18 (canal plus SD i HD) przed wprowadzenie zmian nie bylo problemu. Zmiana pidu i wszystko. A teraz nic, ma sie albo taki albo taki. Osobiscie ustawilem sobie na canal plus SD poniewaz ten HD to jakies pseudo HD, jedna wielka kompromitacja. Jeden, gora dwa mecze na dwa tygodnie w systemie HD (pseudo HD) a tak poza tym te pasy po bokach to kolejne nieporozumienie. Mam samsunga S71b i nic nie moge z tym zrobic.

A masz tuner HD?.Pseudo HD..hmm....coz to takiego?Mecze sa 2 co tydzien+film lub ostatnio ciekawy dokument o Chinach w 4 czesciach.Pamietaj, ze za HD w C+ nie placisz.Zmien tv na bardziej przyjazny ;)
 

lucius

New member
Ponoć nowy Philips HD ma wbudowany przełącznik Diseq...?
Próbował ktoś, czy działa faktycznie...
Chciałbym w końcu odbierać programy z Astry!:D
 

rafix01

Member
Bez reklam
lucius napisał:
Ponoć nowy Philips HD ma wbudowany przełącznik Diseq...?
Próbował ktoś, czy działa faktycznie...
Chciałbym w końcu odbierać programy z Astry!:D
przeczytaj post makisiaki (jest trochę nad Twoim pytaniem) z opisu wynika, że ma philipsa HD i odbiera HB i ASTRE :smile: bez problemów.
 

yanky

New member
effe napisał:
... a tak poza tym te pasy po bokach to kolejne nieporozumienie. Mam samsunga S71b i nic nie moge z tym zrobic.

TV nie ma tu nic do rzeczy. Telewizor wyświetla tak, jak dostaje sygnał. Te czarne pasy są nadawane w sygnale. Zwróć proszę uwagę, że czasami logo HD na tym kanale "wchodzi" daleko na te czarne pasy.
p.s. nie daj sobie wmówić, że Twój TV jest do niczego. Znam inne 100x gorsze ;)
 

effe

New member
Judash napisał:
A masz tuner HD?.Pseudo HD..hmm....coz to takiego?Mecze sa 2 co tydzien+film lub ostatnio ciekawy dokument o Chinach w 4 czesciach.Pamietaj, ze za HD w C+ nie placisz.Zmien tv na bardziej przyjazny ;)
Mam dekoder HD philipsa, a jesli chodzi o TV to samsung S71B to jeden z lepszych telewizorow dostepnych na rynku. Szkoda ze nikt nie wie tak naprawde czemu Canal plus HD kiedy nie jest nadawany sygnal wysokiej rozdzielczosci to nadaja te okrutne czarne pasy po bokach:)
 
J

Judash

Guest
yanky napisał:
TV nie ma tu nic do rzeczy. Telewizor wyświetla tak, jak dostaje sygnał. Te czarne pasy są nadawane w sygnale. Zwróć proszę uwagę, że czasami logo HD na tym kanale "wchodzi" daleko na te czarne pasy.
p.s. nie daj sobie wmówić, że Twój TV jest do niczego. Znam inne 100x gorsze ;)

O jakich pasach piszcie?.Jesli np mecz lub film jest w wersji HD to zadnych pasow nie ma.
 

lucius

New member
Być może ktoś myśli, że Canal+Sport HD nadaje cały czas w owej technologii... Albo ma źle skonfigurowany sprzęt...?:smile:
 

effe

New member
Tragedia!!! Ja mówie, o tym, że jak jest nadawany normalny program w SD (chodz na kanale HD nadawac cos w SD to wstyd i nieporozumienie!) czyli np liga hiszpanska, wloska, francuska i niektore mecze angielskie, chodz powinny byc w HD skoro w angli nadaja w Sky sports HD. Jak nakanal sportowy HD to naprawde za malo. a pasy sa zawsze kiedy sa nadawane programy w SD czyli 90% ramowki. pozdrawiam.
 
Do góry