Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

compucar

New member
yetti napisał:
Masz jeden tuner i nie widzisz różnicy?????????????
żeby widzieć różnicę trzeba mieć dwa jednocześnie i Humaxa i Philipsa. Ja oglądałem je równocześnie podłaczone identycznymi kablami do identycznych ekranów full hd i różnica byławięcej niż spora. Każdemu polecam więc takiego dystrybutora który ma na półce jeden i drugi odbiornik i daje możliwość porównanie. Ja miełem możliwość porównania obrazu i doszedłem do wniosku że jak już wydałem sporo na telewizor to nierozsądnie było by teraz oszczędzać na porządnym źródle obrazu do tego telewizora. Bo w końcu telewizor bez dobrego sygnału to wyrzucone pieniądze.
Tak naprawdę to Philips ma jedną zaletę - jest tani. Ja jednak wolę żeby było dobrze a nie tanio. Gdyby miało być tanio to bym nadaloglądał stary kineskop, bo był zupełnie przyzwoity.

W tej chwili mam oba tunery. Podłączone do LE40M61 dają tak samo średnio-ostry obraz na SD. Da się oglądać ale szału nie ma. O HD nie wspominam bo go jeszcze praktycznie na C+ nie ma.
 
J

Judash

Guest
gregorp napisał:
Eeee, Judash. Gdzieś Ty widział testowe Discavery i National??

Chyba że mówisz o tym na bodajże 845 - czyli na astra promo.

Ale jeżeli rzeczywiście są gdzieś to podziel się wiedzą na jakim kanale - chętnie poepatrze bo te zajawki na astra promo to coś pieknego ;-))

Sorry, wlasnie myslalem o astrze promo, ale to chyba wystarczy zeby powalic sasiada na kolana ;) i wzbudzic w nim ogromna chec posiadania tego cuda nowoczesnej technologii ;)
 

Tubass2

New member
Syfra?Canał?N-ka?

Witam jetsem nowym forumowiczem i w dodatku zielonym:D
Mam pytanko czy jest ktoś kto posiada n-ke i nie nażeka, wiem że pierwszy wypust n-ki (boxów)był nie udany jak teraz to wygłąda ?,obecnie czekam na dostawę JVC 37M70 :p i mam mały dylemacik
Syfra?Canał? czy jednak N-ka,wszystko przemawia za nką ale jak się naczytałem o problemach z boxami to trochę zaczynam żałować wejścia
w świAt HDTV:confused: .Jeszcze jeden wontek zamowiłem do tego lcd-ka TH-P7 oczywiście JVC kino domowe czy może ktoś słyszał o tym zestawie i jak się sprawuje,czy niema chop-sztosów z podłączeniami
 

MrAs

New member
Luxe HD jest na 305 kanele w Miediasacie HD. Generalnie nastąpiła spora zmiana numeracji kanałów w związku z dołączeniem na 22 HBO Comedy.
 

iqpablo

New member
festyniarz napisał:
Witam jetsem nowym forumowiczem i w dodatku zielonym:D
Mam pytanko czy jest ktoś kto posiada n-ke i nie nażeka, wiem że pierwszy wypust n-ki (boxów)był nie udany jak teraz to wygłąda ?,obecnie czekam na dostawę JVC 37M70 :p i mam mały dylemacik
Syfra?Canał? czy jednak N-ka,wszystko przemawia za nką ale jak się naczytałem o problemach z boxami to trochę zaczynam żałować wejścia
w świAt HDTV:confused: .Jeszcze jeden wontek zamowiłem do tego lcd-ka TH-P7 oczywiście JVC kino domowe czy może ktoś słyszał o tym zestawie i jak się sprawuje,czy niema chop-sztosów z podłączeniami

ja mam c+ i n, i jak juz tu sie wielu wypowiadalo, c+ nie ejst rewekacja, bo tak na prawde nie ma tam kanalu hd, na nce masz 2 kanaly hd i nsport (prawie jak hd :))

a drugi powod zeby wybrac n to fakt ze dekoder n jest lepszy od dekodera c+ (c+ uruchamia mi sie jakies 10 sekund, a n jest od razu wlaczony)
 

effe

New member
Witam, a ja mam takie pytanie. Mam Cyfre plus i jestem z niej bardzo zadowolony. Programy SD swiecą bardzo dobrze na moim TV LCD S71B. Ale, chciałbym rowniez odbierac platforme "N". Mam oryginalny zestaw cyfry i co musze zrobic by miec rowniez N? Czy da sie podpisac umowe z enką i odbierac ja na moim philipsie? Czy muszę wykupywać ich dekoder i podłaczyć nową satelite za oknem??? Prosze o informacje.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Witam, a ja mam takie pytanie. Mam Cyfre plus i jestem z niej bardzo zadowolony. Programy SD swiecą bardzo dobrze na moim TV LCD S71B. Ale, chciałbym rowniez odbierac platforme "N". Mam oryginalny zestaw cyfry i co musze zrobic by miec rowniez N? Czy da sie podpisac umowe z enką i odbierac ja na moim philipsie? Czy muszę wykupywać ich dekoder i podłaczyć nową satelite za oknem??? Prosze o informacje.

Wziac tuner N-ki i zmienic konwenter na inny, tzn taki na 2 tunery juz ;).
 

effe

New member
dziekuje, duzo mi pomogles, na allegro jest rowniez ten sam konwenter o polowe tanszy na dwa tunery. a jesli chodzi o talerz, to jaki polecasz? moze jakies namiary rowniez z allegro?? pozdrawiam.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
dziekuje, duzo mi pomogles, na allegro jest rowniez ten sam konwenter o polowe tanszy na dwa tunery. a jesli chodzi o talerz, to jaki polecasz? moze jakies namiary rowniez z allegro?? pozdrawiam.
Hmm..moze znajdzesz gdzies taniej?.Cena pewnie zalezy od ilosci tunerow ktore mozna podlaczyc.Talerz hmm..niewiem jakie znaczenie ma firma,ja kupilem Cabo 90 i przynajmniej przy opadach deszczu, czy sniegu obraz nie ginie ;).A jesli chcesz ogladac z dwoch satelit, to musis kupic taki:
http://www.allegro.pl/item162180293_konwerter_inverto_0_2db_monoblock_twin_idlp_23.html
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
A ja chcę kupić monoblocka, żeby móc i Astre i Hotbirda ogladac jednym kablem, ale mam antenę 115 cm, ale wszystkie monoblocki, jakie widziałam są do max 95. I co mam biedna zrobić?
 
J

Judash

Guest
awujotka napisał:
A ja chcę kupić monoblocka, żeby móc i Astre i Hotbirda ogladac jednym kablem, ale mam antenę 115 cm, ale wszystkie monoblocki, jakie widziałam są do max 95. I co mam biedna zrobić?
Nie sadze aby wieksza czasza miala negatywny wplyw na ten konwenter.Pytalas moze jakiegos fachowca?
 

lucius

New member
Tak a propos tutaj stawianych pytań...Chciałbym zapytać w kwestii dźwięku. Mianowicie jeśli mam kino domowe z wejściem component (bez HDMI), to podłączając do niego tym połączeniem dekoder Philipsa HD- uzyskam dźwięk Dolby Digital, czy to potrzebny jest amplituner ażeby zdekodować ten dźwięk...?
p.s. przepraszam za zbyt tendencyjne pytanie, ale za bardzo się nie znam...
 

yanky

New member
Duży rozmiar anteny (pow. 1 m) ma bardzo duży wpływ. Monoblock jest tak zbudowany, że kąty odbicia z lustra anteny są stałe i idealnie trafiają w konwerter tylko przy antenach 80-90cm. Do większych stosuje się tzw. zezy, czyli uchwyty, które można pracyzyjnie regulować niezależnie od kątów odbicia z anten. Wówczas nie stosuje się monobloków, tylko pojedyncze konwertery. Zresztą czasze o wielkości 90cm czasami okazują się zbyt małe na terenach mniej więcej od połowy Polski na wschód.
 

awujotka

New member
Bez reklam
No właśnie zeza mam (na dachu:p ) ale wolałabym monoblocka, by puścić jednym kablem. Jeśli się nie da, to zostana obydwa, tylko wtedy potrzebny będzie przełacznik Diseq do dekodera (a tego nie wiem czemu, ale chciałabym uniknąć) , bo Humax ma 1 wejście antenowe...
 
Do góry