Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

DanielS

New member
Oczywiście , ze to nie jest najważniejsze:) Ważne by w subtitlach były polskie czcionki - a one są. Wiadomo , że to nie wina tunera a Cyfry , ze nadaje w takim formacie EPG. Ten nowy soft daje kopa tunerowi i to wydaje mi się przemawia za pozostaniem przy nim. Jednak każdy ma swoje zdanie i do niego należy wybór. Nie wysyłaj do sklepu tunera ..lepiej poczekać na nowy soft , który podobno tez ma być niedługo. Po co tracić pieniądze za przesyłkę i za zmianę softu przez nich ???? Ja zostaję przy nowym sofcie bez polskich znaków w EPG - od tego nie umrę a jednak wygoda uzytkowania tunera podniosła się jeszcze bardziej.
 

VonKris

New member
Homecast Hs5101 Ci Hdtv

Czy ktos z Was mial mozliwosc sprawdzenia tego tunera w polaczeniu z modulem CI i karta Cyfry+? Jezeli tak prosze o kilka slow na temat kompatybilnosci, jakosci obrazu i dzwieku, ogolnego wrazenia. itp.
 

Paweł Joszka

New member
Nadal nie wiem co począć

Pytam Was powtórnie
1.Co jest z moim pilotem do philipsa-mogę "przerzucać" programy tylko do 162,kiedy jestem w rejestrze 800 i wyzej muszę "wbijać" z klawiatury wszystkie cyferki
2.gdzie (pod jakim adresem) mozna znależć wykaz programów z Astry odbieranych na philipsie (tym za ok.300)
3.Jak sie nazywa i czy mozna kupic "coś" co pozwoli wpiąć jednocześnie dwa kable od konwerterów w jedno gniazdko w tunerze i przełaczać to za pomoca pilota ( teraz w ramach ofiary wyjmuję jeden kabel i wkładam drugi)
 

DanielS

New member
Z twoim pilotem nie wiem co jest ale spodziewam się , ze szybciej to wina tunera i jego softu niż samego pilota. Jeśli chodzi o podłączenie dwóch kabli do jednego tunera ( wejścia antenowego ) to poszukaj w necie hasła DisecQ.
 

robo55

New member
Panowie czy po zmianie listy kanałów na nowy z hbo comedy macie tak samo i na philipsie z cyfry hd nawet zmiana pidu itp. nic nie daje i albo sie ma c+sport sd (hd jest na liście i nie działa) albo po normalnym przeszukaniu jest hd ale nie ma sd.?
 

dany

New member
rafix01 napisał:
Coś mnie kusi na telewizję HD jednakże jak to podłączyć, aby nie mieć opisywanych tutaj kłopotów (jakieś paski na TVN, canal+ sport HD w formacie 4:3 ???? serio nie można obrazu SD rozszerzyć funkcją „panoramiczny” w telewizorze).


Zalezy od TV, np. w Panasonicu 42PV60 można (4:3 Pełny)

rafix01 napisał:
Czy już warto inwestować większą kasę w przewód HD np. 200-300zł (moje euro kosztowało 180zł i jest kolosalna różnica w porównaniu z przewodami np. z Media Markt za 30zł)


Jak do każdej rzeczy trzeba podejśc do tego z rozsądkiem, HDMI to kabel cyfrowy więc różnice nie są aż tak drastyczne, sądzę ze taki za 100zł będzie ok (ale przyznaję ze mam taki i kupiłem tez tańszy za 40zł (złote końcówki, oplot) i albo jestem ślepy albo nie ma różnicy)

rafix01 napisał:
Zastanawiam się np. czy te paski na TVN lub słaba jakość programów nie leży troche po stronie tanich przewodów połączeniowych.


Paski są rzeczywiście częścią sygnału, obraz TVN-ów jest jakby węższy, a na tej brakującej częsci pojawia sie pasek, ale jeśli ustawisz tuner tak aby obraz wypełniał cały ekran (tryb "szeroki") to pasków nie widać, przynajmniej u mnie


rafix01 napisał:
Aha, czy oprócz tunera muszę coś jeszcze wymieniać np. większa antena, inny konwerter niż te otrzymałem kilka lat temu od Cyfry+

Powinny wystarczyć, ja jednak musiałem przenieść antenę, bo w starym miejscu była troche przysłonięta i niestety Canal+HD nie odbierał (zresztą C+Sport2 i minimini też)
 

rafix01

Member
Bez reklam
Dzięki dany przybliżyłeś mi temat C+ HD na philipsie.

U mnie w TV samsung jest właśnie opcja np. "panoramiczny" co powoduje wypełnienie całego ekranu przy sygnale 4:3 więc powinno być OK.

Co do przewodu HDMI to chyba tak jak piszesz na razie kupię taki za 30-50zł a jak C+HD się ustabilizuje = zacznie coś więcej nadawać w HD to może zainwestuję trochę więcej.

TVN paski :) :) ;) :cool:

Gdzieś wyczytałem, że już nie ma luxe tv HD na C+ :-x :-x :-x prawda to???????:?: :?: :?:

Jest w ogóle jakiś całodobowy kanał HD taki z prawdziwego zdarzenia na C+...chodzi o to, że jak już ma się tuner HD i przyjdzie sąsiad i powie pokaż to HD czy jest różnica to wtedy "pyk" i jest ...albo wiesz co za trzy dni będzie mecz na canal+ sport HD to Cię zawołam i sobie zobaczysz :)))))))))))))))))
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
rafix01 napisał:
Dzięki dany przybliżyłeś mi temat C+ HD na philipsie.

U mnie w TV samsung jest właśnie opcja np. "panoramiczny" co powoduje wypełnienie całego ekranu przy sygnale 4:3 więc powinno być OK.

Na złączach HD też go masz?
Bo u mnie na Sharp tych opcji podczas odbioru sygnału HD nie ma.
Przy sygnale 576p na tych samych złączach są.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Cavallino napisał:
Na złączach HD też go masz?
Bo u mnie na Sharp tych opcji podczas odbioru sygnału HD nie ma.
Przy sygnale 576p na tych samych złączach są.

Niestety nie odpowiem, gdyż jeszcze nie mam tunera HD...chyba, że to pytanie do dany-ego
 

dany

New member
rafix01 napisał:
Niestety nie odpowiem, gdyż jeszcze nie mam tunera HD...chyba, że to pytanie do dany-ego

Jeśli do mnie, to oczywiście, na HDMI tez to mam, zresztą przydaję się tez do oglądania filmów 4:3 z dvd-hdmi. Nie jest to jednak tryb panoramiczny, ani 16:9, ani rozszerzony, to jest jakiś specjalny tryb który pojawia sie tylko na złączu HDMI/Component
 

Cavallino

Banned
dany napisał:
Jeśli do mnie, to oczywiście, na HDMI tez to mam, zresztą przydaję się tez do oglądania filmów 4:3 z dvd-hdmi. Nie jest to jednak tryb panoramiczny, ani 16:9, ani rozszerzony, to jest jakiś specjalny tryb który pojawia sie tylko na złączu HDMI/Component

Dokładnie o tym mówię
Tylko że on (na moim Sharpie przynajmniej) nie rozciąga 4:3 do 16:9, trochę rozciąga, ale nie aż tak.
 

Paweł Joszka

New member
Jest w ogóle jakiś całodobowy kanał HD taki z prawdziwego zdarzenia na C+...chodzi o to, że jak już ma się tuner HD i przyjdzie sąsiad i powie pokaż to HD czy jest różnica to wtedy "pyk" i jest ...albo wiesz co za trzy dni będzie mecz na canal+ sport HD to Cię zawołam i sobie zobaczysz :smile:))))))))))))))))
 
J

Judash

Guest
Paweł Joszka napisał:
Jest w ogóle jakiś całodobowy kanał HD taki z prawdziwego zdarzenia na C+...chodzi o to, że jak już ma się tuner HD i przyjdzie sąsiad i powie pokaż to HD czy jest różnica to wtedy "pyk" i jest ...albo wiesz co za trzy dni będzie mecz na canal+ sport HD to Cię zawołam i sobie zobaczysz :smile:))))))))))))))))

Sa na satelicie Astra dema jak i programy normalne: Sat1 HD, ProsiebenHD, Anixe HD, Luxe HD i testowe Discavery, Nationale Geogrfic HD.
 

kamcyk26

New member
LUXE HD jest z hot BIRDa ale podobno nie ma go na liscie PHILIPSA. SAT i PRO7 HD nadaja rzadko. Zostaje w zasadzie ANIXE HD i ASTRA promo.
 
J

Judash

Guest
kamcyk26 napisał:
LUXE HD jest z hot BIRDa ale podobno nie ma go na liscie PHILIPSA. SAT i PRO7 HD nadaja rzadko. Zostaje w zasadzie ANIXE HD i ASTRA promo.

Sat i Pro7 nadaja rzadko?. Nadaja nonstop!.
 

compucar

New member
Dzisiaj odebrałem poprawionego philipsa HD i musze przyznać, że skok jakościowy jest zauważalny. Ostrośc, odwzorowanie barw i smużenie na kanałach SD zupełnie do przyjęcia. Nie ma też jasnych prześwitów na czerni po hdmi, mimo ze kabelek mam niezwykle podłej jakości i zbyt długi.
W tej sytuacji chyba odpuszcze na razie humaxa, róznicy w jakości odbioru póki co nie widzę.
 

yetti

New member
Masz jeden tuner i nie widzisz różnicy?????????????
żeby widzieć różnicę trzeba mieć dwa jednocześnie i Humaxa i Philipsa. Ja oglądałem je równocześnie podłaczone identycznymi kablami do identycznych ekranów full hd i różnica byławięcej niż spora. Każdemu polecam więc takiego dystrybutora który ma na półce jeden i drugi odbiornik i daje możliwość porównanie. Ja miełem możliwość porównania obrazu i doszedłem do wniosku że jak już wydałem sporo na telewizor to nierozsądnie było by teraz oszczędzać na porządnym źródle obrazu do tego telewizora. Bo w końcu telewizor bez dobrego sygnału to wyrzucone pieniądze.
Tak naprawdę to Philips ma jedną zaletę - jest tani. Ja jednak wolę żeby było dobrze a nie tanio. Gdyby miało być tanio to bym nadaloglądał stary kineskop, bo był zupełnie przyzwoity.
 

gregorp

New member
Judash napisał:
Sa na satelicie Astra dema jak i programy normalne: Sat1 HD, ProsiebenHD, Anixe HD, Luxe HD i testowe Discavery, Nationale Geogrfic HD.

Eeee, Judash. Gdzieś Ty widział testowe Discavery i National??

Chyba że mówisz o tym na bodajże 845 - czyli na astra promo.

Ale jeżeli rzeczywiście są gdzieś to podziel się wiedzą na jakim kanale - chętnie poepatrze bo te zajawki na astra promo to coś pieknego ;-))
 

jarmalik

Member
Bez reklam
rafix01 napisał:
...albo wiesz co za trzy dni będzie mecz na canal+ sport HD to Cię zawołam i sobie zobaczysz :)))))))))))))))))

Na razie sobie daruj. Całe to HD w Cyfrze to zawracanie głowy i antyreklama. Obraz mają naprawdę marny. Ostatnio widziałem jakąś powtórkę ligi mistrzów na n-ce (mam obie platformy) z Bayernem Monachium. To był obraz! Różnica dwóch klas co najmniej!
 
Do góry