Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

lucius

New member
shafa napisał:
Dzwonilem wlasnie do cyfry zglosic paski na tvn'ach i pani powiedziala ze w ciagu godziny mam sprawdzic czy cos sie zmienilo bo przesle mi uprawnienia na karte nowe ...jakos w to nie wierze ale za godzine dam znac czy jest jakas zmiana. tuner kupilem w sobote ...wydzierzawilem ...
pozdrawiam

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie...??? :)
Jeśli faktycznie uda się w ten sposób naprawić "błędy", to także zaraz dzwonię...
 

shafa

New member
NIestety to co obiecala pani w informacji to bajka ...troszke sie ludzilem ...ale nie wierzylem ..no i paski mamy dalej ...
 

compucar

New member
Dzisiaj zwróciłem swojego nowego philisa dystrybuturowi. Nim to jednak uczyniłem, poprosiłem by podłaczyli kilka egzemplarzy do plazmy sony która była na stanie przez złacze hdmi. Na wszystkich ostrośc obrazu na kanałach sd była moim zdaniem tragiczna i choć obsługa przyznała mi rację to zdziwienia na ich twarzach nie było. W ogóle zrobili ze mnie wielbłąda który ma jakieś dziwne wymagania żadając za 1200 złotych rocznie czegokolwiek w ogóle.
Niestety, mimo awantury, nie udało mi się dostać z powrotem philipsa 6010 którego wcześniej z wielkim zadowoleniem używałem, za to wcisnęli mi jakiegoś małego thomsona - wziąłem bo nie było innych. Ostrośc obrazu jest nieco gorsza niz w poprzednim 6010 ale gradacja kolorów znacznie lepsza, zatem póki co przy nim zostanę.
Długo rozmawiałem na temat mojego problemu z dośc kompetentnym jegomościem z obsługi technicznej cyfry i wynikło z niej, ze nowy philips hd niestety zdecydowanie pogarsza jakośc odbioru kanałów sd. I żaden upgrade softu tego nie zmieni.
Teraz zastanawiam się w jaki sposób odzyskać trzy stówy wyrzucone na aktywację tego badziewia i co zrobic by jednak jakoś pogodzić możliwośc odbioru kanału HD z przyzwoitą jakością proramów SD? Czy tuner humax 2000 to gwarantuje?
Mój tv to samsung 40M61, może ma ktoś taki zestaw i podzieli sie wrażeniami?
 

lucius

New member
Gdyby rzeczywiście miało tak być (że tuner HD pogarsza jakość kanałów w SD), to n-ka nie miała by tak dobrej jakości (zwykłych), kanałów na swoich nboxach...
Obym się nie mylił...:)
 

yanky

New member
W Topfieldzie jest "ręczny" przełącznik z tyłu obudowy, dzięki temu można programy SD oglądać np. przez RGB tak jak przez "zwykły" tuner (bez skalowania i innych ulepszeń obrazu. Jakość obrazu SD jest extra.
 
J

Judash

Guest
compucar napisał:
Dzisiaj zwróciłem swojego nowego philisa dystrybuturowi. Nim to jednak uczyniłem, poprosiłem by podłaczyli kilka egzemplarzy do plazmy sony która była na stanie przez złacze hdmi. Na wszystkich ostrośc obrazu na kanałach sd była moim zdaniem tragiczna i choć obsługa przyznała mi rację to zdziwienia na ich twarzach nie było. W ogóle zrobili ze mnie wielbłąda który ma jakieś dziwne wymagania żadając za 1200 złotych rocznie czegokolwiek w ogóle.
Niestety, mimo awantury, nie udało mi się dostać z powrotem philipsa 6010 którego wcześniej z wielkim zadowoleniem używałem, za to wcisnęli mi jakiegoś małego thomsona - wziąłem bo nie było innych. Ostrośc obrazu jest nieco gorsza niz w poprzednim 6010 ale gradacja kolorów znacznie lepsza, zatem póki co przy nim zostanę.
Długo rozmawiałem na temat mojego problemu z dośc kompetentnym jegomościem z obsługi technicznej cyfry i wynikło z niej, ze nowy philips hd niestety zdecydowanie pogarsza jakośc odbioru kanałów sd. I żaden
upgrade softu tego nie zmieni.
Teraz zastanawiam się w jaki sposób odzyskać trzy stówy wyrzucone na aktywację tego badziewia i co zrobic by jednak jakoś pogodzić możliwośc odbioru kanału HD z przyzwoitą jakością proramów SD? Czy tuner humax 2000 to gwarantuje?
Mój tv to samsung 40M61, może ma ktoś taki zestaw i podzieli sie wrażeniami?

Niestety fakt jest taki, iz TV lcd musza miec Full HD by cieszyc oko sa poprostu zbyt doskonale!.Dlatego m.in zrezygnowalem z lcd na rzecz plazmy i bardzo sie ciesze, bo tez bylem i jestem zwolennikiem lcd, ale zmienie plazme na lcd dopiero, kiedy HD bedzie standardem.
 

kp@

New member
compucar napisał:
Dzisiaj zwróciłem swojego nowego philisa dystrybuturowi.
Długo rozmawiałem na temat mojego problemu z dośc kompetentnym jegomościem z obsługi technicznej cyfry i wynikło z niej, ze nowy philips hd niestety zdecydowanie pogarsza jakośc odbioru kanałów sd. I żaden upgrade softu tego nie zmieni.
Teraz zastanawiam się w jaki sposób odzyskać trzy stówy wyrzucone na aktywację tego badziewia i co zrobic by jednak jakoś pogodzić możliwośc odbioru kanału HD z przyzwoitą jakością proramów SD? Czy tuner humax 2000 to gwarantuje?
Mój tv to samsung 40M61, może ma ktoś taki zestaw i podzieli sie wrażeniami?
Ja myslę że zaden tuner tego wpełni nie gwarantuje.Mnie sie wydaje ze na poczatku mogłes pracowac ma componencie na tunerze HD C+ a HDMI zaczac uzywac za rok jak bedzie wiecej programów HD.Ja mam zestaw samsung 32 N71+HD C+ i HDMI noname oraz w zapasie EURO i da sie zyć.
 

lucius

New member
Czyli jednak pozostaje mi przyzwyczaić się, do marnej jakości kanałów SD odbieranych przez HDMI...? :(

p.s. ciekawe jak jest z tą jakością w platformie 'N', wie ktoś?
 

effe

New member
HBO Comedy

Witam. Czy wiecie może coś o planowanym starcie HBO Comedy? Jakiś czas temu wyczytałem na pewnej stronie, że taki program ma powstać. Czy ktoś może wie więcej na ten temat?
 

Paweł Joszka

New member
profan pyta:

1.Co jest z moim pilotem do philipsa-mogę "przerzucać" programy tylko do 162,kiedy jestem w rejestrze 800 i wyzej muszę "wbijać" z klawiatury wszystkie cyferki
2.gdzie (pod jakim adresem) mozna znależć wykaz programów z Astry odbieranych na philipsie (tym za ok.300)
3.Jak sie nazywa i czy mozna kupic "coś" co pozwoli wpiąć jednocześnie dwa kable antenowe w jedno gniazdko w tunerze i przełaczać to za pomoca pilota ( teraz w ramach ofiary wyjmuję jeden kabel i wkładam drugi)
w tym gronie takie pytania to może i wstyd ale dzieki Wam udało mi sie wreszcie zobaczyc prawdziwe HD na Astrze,pozdrawiam i czekam na podpowiedź
 

maszek

New member
Bez reklam
@Compucar jeśli chciałbyś kupić tuner Humax lub Topfield to zapytaj w Cyfrze, czy "wymienią" Ci dzierżawę tunera na ich moduł HD ze zwrotem kasy wynikającej z różnicy opłat "aktywacyjnych" .
Nie wszystkie programy SD nadawane w pakiecie Cyfry są dobrej jakości.
Ale jedno jest pewne - widać różnicę między Philem HD a Humaxem w jakości wyświetlanego obrazu. Miałem okazję porównać oba te tunery i wybrałem Humaxa. Minus to cena i niedopracowane EPG (poprawki mają się znaleźć w nowym sofcie).
pozdrawiam
 

compucar

New member
Bardzo powaznie o tym myślę. Tymczasem zadzwonił do mnie jakis człek z Cyfry z obietnicą, że do piątku dostanę dekoder philips hd z poprawionym hardware, który być może spełni moje kosmiczne wymagania jakościowe względem wizji. Opcja wymiany dzierżawy tunera na moduł dostępu hd teoretycznie nie istnieje, jednak praktycznie da się chyba to załatwić, przynajmniej taką mam nadzieję po naprawdę żmudnych pertraktacjach z operatorem.
Jednak póki co nie właczam tv, co by sobie wzroku do reszty nie zepsuć...
Kto produkuje te humaxy i jak sobie radzą z kanałami sd?
 

lucius

New member
Problemów ciąg dalszy:)
Chciałbym zapytać o taką rzecz- kiedy wymieniłem stary dekoder, na ten nowy i podłączyłem przez HDMI do Tv LCD, jakość kanałów SD spadła- o czym wiadomo powszechnie...
icon_smile.gif

Ale mam większy mankament- w trakcie filmów emitowanych w HD na Canal+ gdy występuje ciemny obraz (przy literach końcowych filmu, czy podczas "nocnych" scen), obraz jakby się zamazywał, powodując coś na kształt "odbarwień"... Lecą np. litery i na tym ciemnym obrazie odbijają się przez jakiś czas!
Wiem, że pokrętnie to opisałem, ale wygląda to mniej więcej właśnie tak...
I dlatego chciałbym zapytać, czy to jest wina dekodera, telewizora (mam lcd samsunga), czy kabla HDMI...?
 

Cavallino

Banned
Paweł Joszka napisał:
3.Jak sie nazywa i czy mozna kupic "coś" co pozwoli wpiąć jednocześnie dwa kable antenowe w jedno gniazdko w tunerze i przełaczać to za pomoca pilota ( teraz w ramach ofiary wyjmuję jeden kabel i wkładam drugi)
w tym gronie takie pytania to może i wstyd ale dzieki Wam udało mi sie wreszcie zobaczyc prawdziwe HD na Astrze,pozdrawiam i czekam na podpowiedź

Jeśli obie części tej wypowiedzi lecą u Ciebie równolegle, to znaczy że HD jeszcze nie widziałeś - po kablu antenowym go nie uzyskasz.
 

Cavallino

Banned
lucius napisał:
Problemów ciąg dalszy:)
Chciałbym zapytać o taką rzecz- kiedy wymieniłem stary dekoder, na ten nowy i podłączyłem przez HDMI do Tv LCD, jakość kanałów SD spadła- o czym wiadomo powszechnie...
icon_smile.gif

Nieprawda.
U mnie jakość wzrosła (poprzednio miałem Ferdka 9000 połączonego po RGB).
Obstawiam, że winna u Ciebie jest wielokrotna konwersja sygnału SD->HD->rozdzielczość natywna.
Jaki masz TV?
 

lucius

New member
Rozdzielczość natywna..??? Co to...?
Mam Samsung LE-32R41B- nie mów tylko, że nic z tym nie zrobię...:sad:

p.s. promo LUXE tv działa extra...
 

Cavallino

Banned
lucius napisał:
Rozdzielczość natywna..??? Co to...?
Mam Samsung LE-32R41B- nie mów tylko, że nic z tym nie zrobię...:sad:

p.s. promo LUXE tv działa extra...

Rozdzielczość natywna to rozdzielczość matrycy telewizora, czyli rozdzielczość do której docelowo telewizor musi przeskalować otrzymany sygnał.

To że HD działa Ci lepiej jest zrozumiałe.

Ale nie bardzo wiem dlaczego SD miałoby być gorsze niż na gorszych, poprzednich tunerach.
Może coś nie tak z Twoim tunerem jest, jak rozumiem w menu tunera masz wybrane HD i HDMI?
 
Do góry