Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

effe

New member
iqpablo napisał:
na razie jest to kanal w 1/4 hd hehehehe

rzekomo maja być do połowy tego roku w sumie 3 kanaly HD odpłątne od lipca kwotą 10 zł. Ale jak te kanaly będą takie hd jak ten co teraz jest, to c+ straci chyba wszystkich klientów ktorzy chca ogladac HD.

Dokladnie sie z Toba zgodze, jak na taka platforme ktora dziala na polskim rynku tak dlugo powinni cos lepszego zaoferowac swoim klientom. I nie robic takich problemow z zamiana starych dekoderow na nowe philipsy. Te pasy sa pokazywane tylko wtedy kiedy nie nadawany jest program w rozdzielczosci HD, tylko czemu nie mozna zrobic formatu 16/9 w przypadku innych audycji, troche to nie dopracowane. No ale licze ze sie to zmieni z czasem.
 

Kubak

New member
effe napisał:
Wszytsko zrobilem jak mowiles Tylko jak juz skoncze wpisywanie, wychodze przyciskiem b to mi sie wylacza dekoder i wlacza ponownie a kanalu c+ normalnego nie ma tylko hd. co trzeba zrobic jak sie wpisze te wszystkie dane, moze sie jakos zapisuje??
Philips nie lubi jeśli kilka razy naciskasz przycisk B. Wychodź używając klawisza MENU (jest szybciej i nie wiesza się). Jak ci się w końcu uda zmienić parametry, to uruchamiasz SZYBKIE WYSZUKIWANIE i po 60 s masz nową listę i oba programy CANAL+ SPORT.
 

effe

New member
Kubak napisał:
Philips nie lubi jeśli kilka razy naciskasz przycisk B. Wychodź używając klawisza MENU (jest szybciej i nie wiesza się). Jak ci się w końcu uda zmienić parametry, to uruchamiasz SZYBKIE WYSZUKIWANIE i po 60 s masz nową listę i oba programy CANAL+ SPORT.

Dzieki juz tak zrobilem. Tylko mam maly dylemat, czy jak juz sie przeinstaluje ten dekoder to Canal plus HD nie traci na jakosci? I czemu znika kanal lux HD??
 

Kubak

New member
To jest aktualna lista dla dekoderów Mediasat, więc nie ma kanałów HD z Astry, bo abonenci by dzwonili niezadowoleni, że maja czarny ekran. Jedynie jest CANAL+ SPORT HD, chyba na zachętę. Jakość CANAL+ SPORT HD jest taka sama, bo to jest ten sam program.
 

bossiu

New member
Po podlaczeniu 'nowego' Phila HD na HDMI nie mam mozliwosci obslugi telegazety. Telewizor to Samsung LE40F71B. Sprawa jest o tyle upierdliwa, ze ojciec caly czas truje d*&^ , bo nie ma gdzie wynikow LOTTO sprawdzic ;) Jest na to jakas rada ?! Z gory dzieki, dajcie znac czy u Was tez taki problem ?!
 

makisiaki

New member
bossiu napisał:
Po podlaczeniu 'nowego' Phila HD na HDMI nie mam mozliwosci obslugi telegazety. Telewizor to Samsung LE40F71B. Sprawa jest o tyle upierdliwa, ze ojciec caly czas truje d*&^ , bo nie ma gdzie wynikow LOTTO sprawdzic ;) Jest na to jakas rada ?! Z gory dzieki, dajcie znac czy u Was tez taki problem ?!

Mam Samsunga LE32R72B i ja również na tym tunerze nie mam telegazety zarówno na HDMI jak i na Component. Rady na to pewnie nie ma dopóki nie będzie nowego softu (chyba, że podłączenie dodatkowe kablem EURO i sprawdzanie telegazety na kanale po złączu EURO)
 

Kubak

New member
makisiaki napisał:
Mam Samsunga LE32R72B i ja również na tym tunerze nie mam telegazety zarówno na HDMI jak i na Component. Rady na to pewnie nie ma dopóki nie będzie nowego softu (chyba, że podłączenie dodatkowe kablem EURO i sprawdzanie telegazety na kanale po złączu EURO)
Oj, chyba nie sprawdzałeś. Wg moich informacji telegazeta jest dopiero w planach i to właśnie na Euro. I to wyłącznie na wyjściu Euro.
 

arsenal

Moderator
VIP
bossiu napisał:
Po podlaczeniu 'nowego' Phila HD na HDMI nie mam mozliwosci obslugi telegazety. Telewizor to Samsung LE40F71B. Sprawa jest o tyle upierdliwa, ze ojciec caly czas truje d*&^ , bo nie ma gdzie wynikow LOTTO sprawdzic ;) Jest na to jakas rada ?! Z gory dzieki, dajcie znac czy u Was tez taki problem ?!
Nie ma i nie będzie. Standardy HDMI i component( w ustawionej rozdzielczości HD) nie umożliwiają odbioru teletextu. Są to połączenia " zza oceanu " a tam teletext nie istnieje.
Totka lepiej chyba sprawdzać w internecie. Szybciej będzie.
 

makisiaki

New member
Kubak napisał:
Oj, chyba nie sprawdzałeś. Wg moich informacji telegazeta jest dopiero w planach i to właśnie na Euro. I to wyłącznie na wyjściu Euro.

No nie. Nie po to mam Philipsa HD aby podłączać EURO. Teraz też mi się nie chce sprawdzać bo to za duża rewolucja z dostaniem się do gniazd .... Ale skoro mówisz, że na euro nie idzie również to kicha na max (dla tych co korzystają z telegazety). Dziwne, soft jakiś podobny do zwykłych mediasatów a taka bzdura ...
 

robo55

New member
Wczoraj nie miałem czasu, ale dzisiaj podziałałem i.....WIELKIE GRATY DLA KUBAKA......nie masz pojęcia stary jak mogą cieszyć małe rzeczy....
Jedno jeszcze tylko pytanko czy zmiana PIDU no i wczytanie nowej listy kanałów nie stoi na przeszkodzie w przekazywaniu uprawnień na karcie......? Dla ciekawości dzwoniłem do cyfry dzisiaj troch nabluzgałem i powiedziałem jak płacę to chyba nie po to by kombinować z PIDAMI itp. facet odpowiedział mi że to o czym mówię jest niemożliwe a na moje stwierdzenie że właśnie na to patrzę powiedział że odbieram canal w chyba w sposób nielegalny......brak słów
 

iqpablo

New member
robo55 napisał:
Wczoraj nie miałem czasu, ale dzisiaj podziałałem i.....WIELKIE GRATY DLA KUBAKA......nie masz pojęcia stary jak mogą cieszyć małe rzeczy....
Jedno jeszcze tylko pytanko czy zmiana PIDU no i wczytanie nowej listy kanałów nie stoi na przeszkodzie w przekazywaniu uprawnień na karcie......? Dla ciekawości dzwoniłem do cyfry dzisiaj troch nabluzgałem i powiedziałem jak płacę to chyba nie po to by kombinować z PIDAMI itp. facet odpowiedział mi że to o czym mówię jest niemożliwe a na moje stwierdzenie że właśnie na to patrzę powiedział że odbieram canal w chyba w sposób nielegalny......brak słów

hahahahaha dobre dobre

w tej c+ top same głąby siedzia i nic nie wiedza. Teraz uwarzaj bo jeszcze rano zapuka ci do drzwi załoga dżi i cie zgarną za nielegalny odbiór c+.

hahahahahaha
 

Kubak

New member
Bez obaw, wszystko jest legalne, uprawnienia przechodzą.

Takie sztuczki jak podmiana listy kanałów są dla zaawansowanych użytkowników.
Nie dziwi mnie, ze operatorzy CYFRY+ o nich nie wiedzą, bo podawanie takich informacji wszystkim abonentom wywołałoby jeszcze więcej zamieszania (ot choćby pytania o niekodowane kanały HD).
 

jarmalik

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Nie ma i nie będzie. Standardy HDMI i component( w ustawionej rozdzielczości HD) nie umożliwiają odbioru teletextu. Są to połączenia " zza oceanu " a tam teletext nie istnieje.
Totka lepiej chyba sprawdzać w internecie. Szybciej będzie.

Arsenal, no co ty? Na moim Humku oraz w n-boxie po HDMI telegazeta idzie normalnie (na Humku prawie normalnie bo bez polskich znaków). Cały czas mam włączony v-format na 1080i.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax 2000 z softem 8Test Beta, podłączony do TV po HDMI, ustawiony kanał TVP1, przycisk TEXT na pilocie od Humaxa i... telegazeta jest dostępna, wyświetlana prawidłowo z polskimi "znaczkami".
 

Spike

New member
Witam.
Mam mały problem z dźwiękiem w philipsie hd do cyfry,a mianowicie:
Kiedy miałem podłączonego starego philipsa do kina domowego mogłem oglądać filmy z dźwiękiem dolby surround (dolby cinema lub dolby pro logic). Po podłączeniu nowego dekodera na tych ustawieniach mam dźwięk tylko w centralnym.
Czy ktoś z was ma może takie problemy z tym dekoderem? Czy może mam walnięty dekoder?
 

Kubak

New member
Spike napisał:
Witam.
Mam mały problem z dźwiękiem w philipsie hd do cyfry,a mianowicie:
Kiedy miałem podłączonego starego philipsa do kina domowego mogłem oglądać filmy z dźwiękiem dolby surround (dolby cinema lub dolby pro logic). Po podłączeniu nowego dekodera na tych ustawieniach mam dźwięk tylko w centralnym.
Czy ktoś z was ma może takie problemy z tym dekoderem? Czy może mam walnięty dekoder?
To jedna z wad aktualnego softu - wszystkie wyjścia nalogowe (EURO i CINCH) są monofoniczne (bez względu na ustawienia w MENU).

Na wyjściach cyfrowych (SPDIF i HDMI) jest dźwięk wielokanałowy (stereo lub DD5.1), jeśli wybrana jest ścieżka Dolby Digital (2.0 lub 5.1) oraz mono, gdy wybrana jest ścieżka nie Dolby Digital (czyli MPEG PCM).

Następna wersja oprogramowania powinna przywrócić stereo, a wraz z nim dźwięk Dolby Surround, który jest kodowany w zwykłym sygnale stereo.
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Cavallino napisał:
Kolejna rzecz, która mnie dziwi - mój telewizor (Sharp P55) zapodaje że po componencie odbiera z tego tunera sygnał 1080i, a z tego co wiem Cyfra wysyła nie 1080i a 720p.
O co tu chodzi?

Przyłączam się do zapytania, przeczytałem instrukcję, forum i nie znalazłem nigdzie info jak ustawić na wyjsciu 720p a nie 1080i, wydaje sie troche bez sensu skalowanie obrazu 720p z satki do 1080i a potem przez tv do 768, tak by jedno skalowanie odchodziło ...

Generalnie, warto wymienić na nowy tuner, kanały SD są lepszej jakości, na 42PV60 nie ma już efektu "pływających twarzy", dźwięk (HDMI) jest czystszy niż poprzedni 2xChinch (z aktualnym 2xchinch nie ma co porównywać bo jest mono), funkcje typu pilot zdają się działać szybciej, tuner wygląda ładniej :)
 
Ostatnia edycja:

Kubak

New member
dany napisał:
Generalnie, warto wymienić na nowy tuner, kanały SD są lepszej jakości, na 42PV60 nie ma już efektu "pływających twarzy", dźwięk (HDMI) jest czystszy niż poprzedni 2xChinch (z aktualnym 2xchinch nie ma co porównywać bo jest mono), funkcje typu pilot zdają się działać szybciej, tuner wygląda ładniej :)
O jakim nowym tunerze mówisz? Od poniedziałku 15 stycznia CYFRA+ nadaje z satelity nowe oprogramowanie, ale sam dekoder jest ten sam. Nowy soft jest bardziej stabilny, ale jeszcze mu sporo brakuje.

Nowe oprogramowanie samo się ładuje przy pierwszym wyłączeniu dekodera do standby lub MENU-8. Jeśli wymieniałeś dekoder, to całą operację zrobił dystrybutor. Numer wersji pozostaje bez zmian (52), ale nie ma już problemów ze znikającym obrazem.
 

dany

New member
"Nowy" w sensie HD, miałem Mediasata, i zastanawiałem się, pewnie jak niektórzy tutaj, czy warto wydać kasiorkę zeby zobaczyć te 2-3 mecze w HD, więc warto nawet dla tych programów w SD i dzwięku.
 
Do góry