Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

machu

New member
Nie ma co się spieszyc z tymi modułami. Patrząc na ramówkę C+ HD, do konca miesiąca jest tylko 5 pozycji HD (w tym 3 powtórki, a nowości to 2 documenty)
 

kamcyk26

New member
machu napisał:
Nie ma co się spieszyc z tymi modułami. Patrząc na ramówkę C+ HD, do konca miesiąca jest tylko 5 pozycji HD (w tym 3 powtórki, a nowości to 2 documenty)

Troche nie ladnie z ich strony ze przez caly styczen nie pokazuja zadnego meczu w HD...
 

maszek

New member
Bez reklam
Pionowe marginesy na kanale C+HD w Humax 2000

Mój Humek podłączony jest do TV poprzez HDMI. Telewizor w opcjach dla każdego z dwóch wejść HDMI ma ustawienie rozmiaru na auto.
W przypadku, gdy Cyfra+ nie nadaje materiału w HD na kanale C+Sport HD pojawiaja się po lewej i prawej stronie marginesy.
Marginesy znikają wówczas, gdy przełączę humka w jego menu na tryb 4:3 z wyświetlaniem wyśrodkowanym. Wówczas mam obraz na pełnym ekranie. Mam pytanie do użytkowników Humaxa 2000 z dostępem do C+Sport HD czy u Was występuje podobne zjawisko?
pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Edycja listy kanałów w Humax 2000

Udało mi się znaleźć źródło problemu dot. braku wyświetlania kanałów wg ustalonej kolejności po edycji listy w programie Formula NH 1.01).:D
Jak wcześniej pisałem, po załadowaniu listy z Formuly do tunera kolejność kanałów wg listy była zachowana (PG+, PG-, strzalka góra, strzałka dół)Niestety po naciśnięciu OK wszystkie kanały były "wymieszane" - brak zachowania settingu z Formuly. Rozwiązanie jest proste. Jeśli naciśniemy przycisk OK, należy dodatkowo nacisnąć przycisk Menu, otworzy się okienko "Konfiguracja", wystarczy odznaczyć checkbox "sortuj alfabetycznie" i nasza praca z edycją listy kanałów na PC nie poszła na marne.
Po załadowaniu listy z PC do tunera należy pamiętać jeszcze o tym że:
1. prawdopodobnie wystąpi konieczność zmiany języka menu (pomimo prawidłowych ustawień i ich zapisaniu w zakładce "Menu Config" bardzo często wgrywa się menu z językiem węgierskim)
2. trzeba będzie zmienić oryginalną ścieżkę audio na polską przyciskiem OPT+ np. dla kanalów C+, C+Film, Eurosport.
I to wszystko. Pomimo tych drobnych problemów program działa prawidłowo.
 

rumcajs

New member
Tak @Maszek u mnie jest dokładnie tak jak piszesz z tym obrazem.Na poczatku myslałem że to wina Humka juz chciałem go oddać,ale parę godz pózniej stwierdziłem ze bym się osmieszył,bo stara maxyma mówi:
Najpierw czytać potem pisać.I przy okazji mam do Ciebie kwestie startu Humka ze Standby bo mam nieraz problem z odpaleniem,muszę reset stosowac.
pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Ja go wogóle nie wyłączam z sieci przełącznikiem na tylnej ściance. Cały czas wyświetla mi standby i godzinę (w końcu jest na gwarancji i jak ma się cos "zepsuć" to lepiej teraz;)). Nie, nie mam problemów z włączaniem czy wyłączaniem tunera przy pomocy pilota.
pozdrawiam
 

MaciejWu

New member
Ja zakupilem Humaxa w Hollex-ie - wada brak polskiej instruckji. Modul dekodujacy Cyfry + bez problemu odebralem w Warszawie 2 stycznia na ul Gorczewskiej. Mam antene 80 cm z dwoma konwenterami Quatro (z zezem na Astre) i multiswitchem na 4 gniazda abonenckie. Generalnie wszystko dziala ok z tym ze konwenter zezujacy moze byc lekko niedostrojony bo robilem to na czuja - byc moze dlatego mam pewne problemy z programami HD z Astry, najgorzej jest z obrazem Pro7 i SAT1 HD. Dzwiek jest od poczatku a obraz sie nie chce poprawic. Anixe i Astra Promo dzialaja ok.
Czasem jest problem z przelaczaniem sie kanalow na HB. Po wybraniu niekodowanego kanalu a potem kodowanego cyfry czasem nie chce puscic do ogladania. Wtedy pomaga mi wlaczenie na TVN i spowrotem na ten kanal np TVP1 albo C+. Dziwne ale tak dziala....
 

Leszek CH

New member
Humax HDCI 2000

Mam okazję odkupić Humaxa HDCI 2000 z modułem Astona. Czy odbiorę jakieś programy w HD bez modułu C+ i aneksu do umowy?
Pozdrawiam!
 

Lech

New member
Bez reklam
Leszek CH napisał:
Mam okazję odkupić Humaxa HDCI 2000 z modułem Astona. Czy odbiorę jakieś programy w HD bez modułu C+ i aneksu do umowy?
Pozdrawiam!

Jeżeli to Aston z numerem 1. to nie odbierzesz ani na Astrze ani na Hotberdzie, bo musi mieć numer 2.
 

golota

New member
Dziś przed godziną 11 automatycznie zainstalowala się u mnie aktualizacja oprogramowania dla dekodera Philipsa HD. Narazie odpukać wszystko działa jak należy tzn. obraz i dżwięk nie zanika :).
W sumie myślałem ze prace nad aktualizacją potrwają dłużej.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Lech napisał:
Jeżeli to Aston z numerem 1. to nie odbierzesz ani na Astrze ani na Hotberdzie, bo musi mieć numer 2.

Do kanałów FTA także HD nie jest potrzebny żaden moduł. Możesz sobie je oglądać na "gołym" Humaxie. Potrzebny jest do Cyfry HD - na razie jeszcze działa Aston 2 w wersji 2.17, ale nie ma co się spieszyć bo obecnie rzadko coś nadają w HD a i jakość jest kiepściutka.
 

walszyn

New member
golota napisał:
Dziś przed godziną 11 automatycznie zainstalowala się u mnie aktualizacja oprogramowania dla dekodera Philipsa HD. Narazie odpukać wszystko działa jak należy tzn. obraz i dżwięk nie zanika :).
W sumie myślałem ze prace nad aktualizacją potrwają dłużej.


Dzięki za wiadomość,dzwoniłem przed chwilą do lokalnego dystrybutora cyfry+ i co dziwne oni nie posiadają,żadnej wiedzy w tym temacie !
Zablokowali mi odbiór przy ladzie 29.12.2006 przy próbie aktywacji w centrali w Warszawie. W całej Polsce dekodery leżą i czekają na aktualizacje.
Mam nadzieję , że czas KOMPROMITACJI cyfry+ się kończy, tyle tylko , że oferta HD w styczniu jest bliska zeru.
Mam prośbę Drogi kolego,abyś napisał jak działa nowe oprogramowanie w Twoim Philipsie.Niewielu szczęśliwców odebrało wadliwy dekoder.
Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Odbiór BBC HD w Polsce

Za Satkurierem... aby odbierać w Polsce niekodowany kanał BBC HD oprócz odbiornika HD MPEG-4 np. Humax HDCI2000 lub Topfield TF7700 HSCI należy jeszcze zaopatrzyć się w antenę 1,6m lub 2 m (w niektórych miejscach Polski nawet w 3 metrową) oraz w specjalnie wyselekcjonowany konwerter 0,2dB. Dobór anteny jest bardzo trudny i trzeba ją precyzyjnie ustawiać. BBC HD nadaje z Astry 2D 28,2 E (10.847V, SR 22000, FEC 5/6)

http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=35337
 

tuptus55

New member
To prawda.
Ja odbieram we Wrocku na 1,8m paraboli i konwerter 0,2dB. 2xpo 6h spędziłem aby zestroić antenę z konwerterem i satelitą.
Nikomu nie udało się na ofsecie 1,2m. A były zakłady.
Na Holexie mozna kupić anteny 1,8m i powinny wystarczać do linii Wisły. Za linią Wisły niestety potrzebna jest większa czasza.
 

golota

New member
Witam
Dziś miałem drugą aktualizacje oprogramowania dla dekodera cyfry HD.
Widocznie coś jeszcze poprawiają. Jak narazie odpukać wszystko działa jak należy.
ps. trzeba przyznać że serial dokumentalny o Chinach prezentuje się w niektórych momentach bardzo ładnie( chodzi mi o sygnał HD). Prawie jak na LUXE TV HD, tylko że akurat w tym temacie prawie nie robi wielkiej różnicy;)
 
Do góry