Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Może w tym miejscu? Widać, że zmieszczą się dwa "cieniutkie" dyski notebook'owe?

Ale nie widzę żadnych złącz SATA - czyżby po USB?
Z taka płytą (jak ta na zdjęciu) będzie chyba potrzebna wizyta w serwisie by wlutowac gniazdko do podłączenia HDD.

To jest gniazdo na dwa moduły CI. A dalej dobrze kojarzysz bez serwisu się nie obejdzie, chyba że na zewnątrz dysk pod USB. Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Sorry że się wcinam ale kolega Maszek chwilami trochę przegina. Pozdrawiam
Spoko Lech;) byłem pytany o propozycję to odpowiedziałem. Nie jestem ani spzredawcą osprzętu SAT ani jego instalatorem. Podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami sprzed dosłownie dwóch dni. Oczywiście każdy wybierze to, co jest dla niego najbardziej przydatne i w zasięgu cash. Jedno jest pewne - nikogo do niczego nie namawiam:). Jeśli jeszcze raz przeczytasz to co napisałem, może przyznasz mi rację?http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=70700#post70700
Jeśli nie, trudno.

Lech napisał:
To jest gniazdo na dwa moduły CI. A dalej dobrze kojarzysz bez serwisu się nie obejdzie, chyba że na zewnątrz dysk pod USB. Pozdrawiam
Masz rację, nie skojarzyłem w pierwszej chwili, że głowica jest po przeciwnej stronie.

równiez pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Humax HDTV

New member
maszek napisał:
Może w tym miejscu? Widać, że zmieszczą się dwa "cieniutkie" dyski notebook'owe?
http://www.topfield***/new/tf7700hsci/PB163385_resize.jpg
Ale nie widzę żadnych złącz SATA - czyżby po USB?
Z taka płytą (jak ta na zdjęciu) będzie chyba potrzebna wizyta w serwisie by wlutowac gniazdko do podłączenia HDD.
To złącza PCMCIA do modułu CI. Wprawdze na tych złączach jest wyprowadzony cały strumień DVB i potencjalnie może być nagrywany przez dopowiednie urządzenie ale raczej nikt takiego urządzenia nie zrobi. Dla tych konstrukcji jedyne rozwiązanie to złącze USB i odpowiednie dyski. Zresztą było by to o tyle dobre że przeniesienie dysku i obróbka w kompie była by wręcz bajecznie wygodna i niezależna od tunera. W końcu obróbka i kopiowanie plików HD jeszcze długo będzie zajęciem czasochłonnym.
 

maszek

New member
Bez reklam
Edycja listy kanałów do Humax 2000 w Formula NH1.01

Witam, wczoraj przed imprezką zachciało mi się przetestować wgrywanie listy kanałów do Humaxa. Wykorzystałem do tego preferowany przez Sensor program Formula NH1.01.
Na początek zgrałem listę z humka na PC (dla bezpieczeństwa) i to mnie uratowało od ponownego bawienia się pilotem. Ze względu na to, że moja lista kanałów w tunerze była załadowana tylko z HotBirda, wykasowałem całą listę kanałów z pamięci tunera i wyszukałem je ponownie - tym razem z HotBirda i Astry.
Taką listę ponownie zgrałem na PC i poddałem edycji.
Sam program obsługuje się intuicyjnie. Wydawało mi się, że jedynym jego mankamentem jest błędne przypisanie do ikonek kierunku transferu danych pomiędzy urządzeniami. Niestety pomyliłem się.
O ile edycja przebiegła bez problemów:
- wycinanie i wklejanie rekordów,
- zamiana miejscami rekordów poprzez przesunięcie kursorem,
- zmiana w zakładce "Menu config" ustawień (zwłaszcza language z Hungarian na Polish)
po zapisaniu ustawień oraz pliku na PC załadowałem listę do tunera i rozczarowałem się. Przy sprawdzaniu uprawnień na jednym z kanałów C+ ekran powitał mnie okienkiem z informacją o zakodowniu kanału tyle,
że w języku... węgierskim. Kanały były wyświetlane "po kolei", tak jak je ustawiłem w edytorze (osiągane przyciskami P+, P-, strzałka w górę i strzałka w dół). Ale przy użyciu przycisku OK już nie było tak różowo. Totalny bałagan, kanały telewizyjne wymieszane. Jedynie kiedy wybrałem żółtym przyciskiem listę "satelity" wszystko było tak jak powinno. Godzinna praca poszła więc na marne.
Nie namyślając się dłużej, wgrałem listę kanałów, pobraną na początku całej tej zabawy z edytorem do tunera i wszystko wróciło do stanu pierwotnego.
Podczas edycji nie usunąłem ani jednego rekordu w zakładkach: Channel info, Provider info oraz TS info. STB config ustawiony był na HDCI_EU.FMC z bitrate 115200.
Z tego wynika, że jedynym, prawidłowo działającym edytorem listy kanałów do Humaxa 2000 jest... sam tuner oraz jego użytkownik z pilotem w ręku:D .
Chyba, że popełniłem gdzieś błąd?
Kieruję pytanie do użytkowników Humaxa 2000 - czy Ktoś poddawał juz obróbce listę kanałów edytorem Formula i może podzielić się z nami doświadczeniami w tym zakresie?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Pozwolilem sobie wkleic instrukcje z innego forum poswieconego tylko i wylacznie tunerom Humax m.in HDCI-2000.

Ważne jest aby program uploadujący ( w tym przypadku Listę ) miał w opcjach (SYS. ID ) Twój model . Czasami zdarza się ( tak jak w przypadku Formuly V3 ) że tym programem nie da się nic edytować . dlatego my edytujemy HNFSmart-em , a uploadujemy Formulą.
Pozdrawiam !

www.humax.fora.pl warto tam popatrzec.
 
Ostatnia edycja:

rudolf

Member
Mam pytanko do posiadaczy Topfielda:
Czy wtym tunerze można edytować listy z pomocą PC?
Czy są www poświęcone temu tunerowi?
 

maszek

New member
Bez reklam
thx judash,
stronka jest pod linkiem http://www.humax.fora.pl/index.php
ale żeby można było przeglądać posty, należy się zarejestrować:shock:
czekam na maila z potwierdzeniem założenia konta;)

W oczekiwaiu na dostęp pobrałem z netu i zainstalowałem HNF Smart v 2.3.
O dziwo, program wyposażono w polskie menu.
W opcji wyboru modelu brakuje niestety humka 2000. Są co prawda ustawienia usera ale nie wiem co w nich wybrać.
Problemem jest co innego. Otóż Formula NH1.01 pozwala otworzyć pliki z rozszerzeniem fdf lub oak a zapisuje pliki w formacie fdf lub txt. Natomiast HNF Smart odczytuje tylko pliki z rozszerzeniem hnf lub gdf. W związku z tym, nie jest prawdą, że można dokonać edycji listy kanałów w HNF Smart a następnie załadować ją Formulą do tunera.
Oczywiście HNF ma ocję pobierania danych z tunera ale Sensor preferuje Formulę więc nie chcę kombinować.

Ponawiam pytanie - jeśli znajdzie się osoba, która edytowała listę kanalów w Formula NH1.01 i załadowanie jej poprez ten program do Humaxa 2000 zakończyło się sukcesem - proszę o info.
dzięki z góry i pozdrawiam

ps. znalazłem fajną stronka o humku, antenach sat i osprzęcie
http://www.satellitesuperstore.com/digi.htm
same konwertery single - zero monobloków
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
rudolf napisał:
Mam pytanko do posiadaczy Topfielda:
Czy wtym tunerze można edytować listy z pomocą PC?
Czy są www poświęcone temu tunerowi?
http://www.topfield***/new/PC-soft/pr_firmware_full_list.htm
opisane cyrylicą ale zawsze coś;)
 
J

Judash

Guest
janpat napisał:
Czy ktoś może wyjaśnic dlaczego tego modelu nie ma stronie internetowej TOPFIELDA?:sad:

Byc moze nie zaktualizowali jeszcze strony/ Niestety niektore firmy nie przykladaja do tego wiekszej wagi.Na stronie Sony tez brakuje pewnych modeli tv....przyklady mozna mnozyc.
 

yanky

New member
janpat napisał:
Czy ktoś może wyjaśnic dlaczego tego modelu nie ma stronie internetowej TOPFIELDA?:sad:

Mało tego, ten tuner nie był do świąt dostępny np. w Niemczech. Ludzie sprowadzali go sobie z Polski (jak się komuś śpieszyło).
 

Humax

New member
Ponawiam pytanie - jeśli znajdzie się osoba, która edytowała listę kanalów w Formula NH1.01 i załadowanie jej poprez ten program do Humaxa 2000 zakończyło się sukcesem - proszę o info.
dzięki z góry i pozdrawiam

Listaę kanałów w Humaxie HDCI-2000 daje się edytować, odczytywać i wczytywać do HDCI-2000. Ważne żeby robić to formuląforhdci eu1.01 czyli tą: http://www.humax.com.pl/hdf/formulaforhd_eu1.01.zip
UWAGA były jeszcze inne wersje formuli dla HDCI. Dlatego jeśli nie mamy pewności warto zainstalować tą od nowa. W ustawieniach trzeba wybrać model odbiornika, sprawdzić ustawienie języka. Przykładową listę kanałów z polskimi na początku i 2 listami ulubionymi na Cyfrę i Polsat znajdziemy tu: http://www.humax.com.pl/hdf/Cyfra_Astra_HotBird.zip
Oczywiście przed ładowaniem zawsze warto zgrać swoje ustawienia, żeby można je było przywrócić. Gotowe listy kanałów czasem mogą nie działać, jeśli mamy problem z dokładnością naszego konwertera. Bywa że jego oscylatory nie do końca zgadzają się z tym co być powinno. Wtedy należało by stwierdzić ile wynosi ten błąd i zmienić ustawienia kanałów o kilka MHz. Ale to raczej rzadki problem.Częściej będziemy musieli zmieniać ustawienia DiSEqC lub kable w przełączniku DiSEqC jeśli nie będą zgadzały się z wgrywanym settingiem. Wgranie settingu jest też jedyną metodą na wymuszenie ustawienia PIN - jeśli go zapomnimy możemy wgrać setting ze znaym pinem.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax Polska napisał:
Listę kanałów w Humaxie HDCI-2000 daje się edytować, odczytywać i wczytywać do HDCI-2000. Ważne żeby robić to formuląforhdci eu1.01 czyli tą: http://www.humax.com.pl/hdf/formulaforhd_eu1.01.zip

Dokładnie spod podanych przez Ciebie linków (na stronie http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Pomoc) pobrałem program i setting. Ale do edycji wykorzystałem listę kanałów wyszukaną przez humka na mojej antenie - od 1 do 2064 rekordów TV oraz od 4001 do 4714 rekordów Radio. Na liście z Humax.com jest 2119 rekordów TV (55 więcej)
oraz 749 rekordów Radio (27 więcej).

Humax Polska napisał:
W ustawieniach trzeba wybrać model odbiornika, sprawdzić ustawienie języka.
STB Config: wybrane HDCI_EU.FMC oraz bitrate 115200
Po otwarciu mojego settingu z pliku fdf w zakładce Menu Config zmieniłem ustawienia języka z Hungarian na Polish. Magic Code na obu listach jest ten sam: 537135385.
[/quote]

Humax Polska napisał:
Gotowe listy kanałów czasem mogą nie działać, jeśli mamy problem z dokładnością naszego konwertera. Bywa że jego oscylatory nie do końca zgadzają się z tym co być powinno. Wtedy należało by stwierdzić ile wynosi ten błąd i zmienić ustawienia kanałów o kilka MHz. Ale to raczej rzadki problem.
Dlatego edytowałem listę kanalów, którą wyszukał mój tuner.

Humax Polska napisał:
Częściej będziemy musieli zmieniać ustawienia DiSEqC lub kable w przełączniku DiSEqC jeśli nie będą zgadzały się z wgrywanym settingiem.
DISEQC A => HotBird, DISEQ B => Astra
W obu listach tak samo.
Przypomnę, że lista wgrana po edycji pozwalała wyswietkać programy wg kolejności ich ustawienia w Formule. Problem występował po nacisnięciu OK (tutaj wszystkie kanały "wymieszane" - brak zachowania settingu).
No i to nieszczęsne menu wegierskie pomimo zapisania w opcjach listy języka polskiego
Może jeszcze coś przeoczyłem?

ps jeszcze jedna sprawa - w helpie podany jest wykaz plików
Help for “Formula for NEO”
Formula for Neo’ is the Setting Editor for HUMAX NEO Platforms
File Configurations
- Formula.exe Execution File
- NeoHDFEncoder.dll HDF Encoder Library (w programie brak tego pliku)
- NeoSerialProcess.dll Serial Communication Library
- NeoFormula.cfg Formula Environment setting Data
- *.FMC Supported model Configuration File
- *.FDF Formula Data File
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
EKON napisał:
Panowie,
znacie jakieś miejsca gdzie sa moduły Cyfra HD, bo wymiotło i nie ma???:-(

Ja kupilem we wtorek w Zielonej Gorze "Ostrowski" firma sie nazywa adres podany na stronie internetowej C+.
 
Do góry