Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

HubiiDubii

New member
Ja mam na stanie obydwa modele dekoderów HD ze stajni cyfry tzn. model z dyskiem i bez. pracują na jednej antenie 60cm i podwójnym konwerterze, ten bez dysku jest włączony nonstop czy się ogląda czy nie tak dla wygody i z lenistwa, pracuje non problemo, podobnie rzecz się miała do tego z dyskiem i temu nie dość że wiecznie było gorąco i się wietrzył robiąc hałas :p to czasem powiedzmy raz no moze dwa razy w miesiącu zdarzał się jakiś mały zgrzyt, lub opieszałośc w zmianie kanałów czy też wyświetlenie info o filmie, ale od kiedy po skońzeniu oglądania cyfry dekoder zostaję wyłączony i pali się jedynie czerwona dioda nie zaobserwowałem ani jednego zgrzytu z jego strony, minusem tego jest dlugi czas oczekwiania na ponowny rozruch mimo że dekoder załancza sie jako pierwszy potem amplituner a dopiero na samym końcu telewizor ale coś za coć, patrzać na cyfrowy polsat (przez chcwile miałem od kolegi dla porównania) to odechciało mi się patrzenia w tej jakości obraz co do Nki się nie wypowiadam bo niewidziałem, póki co jakość na gorszych kanałach poprawia u mnie scaler w amplitunerze i to całkiem nieźle mu idzie wieć zawsze jest jakaś nadzieja na to że będzie lepiej :]
 

siwy25

New member
PVR-Nowe oprogramowanie

Witam,dawno mnie tu nie było;) ,przed chwilą pobrałem nowe oprogramowanie do PVR, nowa wersja to 90/DTT ale może już o tym wiecie:hmm:
pozdrawiam
 

tomus76

New member
Witam
wreszcie to na co tak wszyscy uzytkownicy czekali dvb-t :) niestety dalej uruchamia sie bardzo dlugo dekeder bynajmniej u Mnie 30 sekend (porazka)
jestem tez w zasiegu dvb-t ale niestety u Mnie nic nieznajduje moze to wina anteny (szerokopasmowka stara)
pozdrawiam
 

pawlaczynski

New member
Jest DVB-T. U mnie, na DIPOLU, znalazło 7 kanałów naziemnych (wyszkukiwanie poprzez oddzielne sub-menu, kanały dodane gdzieś koło 970). Innych zmian nie miałem czasu zauważyć ale na innym forum widziałem, że jakieś zmiany w nagrywania są.
Szkoda, że menu nadal wygląda ... nijak w porównaniu do 'n'.

Pozdrawiam
P.R.
 

Mistral_111

New member
No i stało się. Jest nowa wersja oprogramowania 90/DTT i....
I zrobił się problem, który był do przewidzenia po ostatnich akcjach C+.

Gdy po aktualizacji oprogramowania pojawi się komunikat "BRAK SYGNAŁU SPRAWDŹ ANTENĘ", zastosuj poniższe rozwiązanie:
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 7 - "PARAMETRY TECHNICZNE" następnie 1 - "USTAWIENIA ANTENY" i B - "PARAMETRY ODBIORU". Strzałką w dół wybierz opcję "TYP KONWERTERA", po czym za pomocą strzałki w prawo zmień ustawienie z "TWIN" na "POJEDYNCZY".

Jeśli telewizor nie przełącza się na właściwy tryb AV:
Opcja 1: dekoder połączony z telewizorem tylko za pomocą eurozłącza.
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "HD 720p" albo "HD1080i".

Opcja 2: dekoder połączony z telewizorem zarówno za pomocą eurozłącza, jak i HDMI.
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "SD".


W związku z powyższym, mam pytania do Was, jako tych, co się lepiej orientują, niż "specjaliści" w cyfrze.

1. Dlaczego zmieniać w typ konwertera z Twin na Pojedynczy. Ja akurat mam jeszcze pojedynczy, ale wielu ma pewnie twin ?
2. Jeśli tv podłączony jest przez euro, to wybrać w menu HD !!,
a jeśli euro i HDMI, to wybrać SD!!!!! O so chodzi :confused: Ktoś wie ?
Jak wybiorę SD, to co będzie z sygnałem HD- a takowy mam.
Poza tym zastosowałem się jednak do maila z Cyfry, a i tak nie mam części programów, a na niektórych sygnał jest, ale z napisem " BRAK SYGNAŁU SPRAWDŹ ANTENĘ"
Znowu porażka czy też coś u mnie nie halo ?

Tv: Panasonic 42G10e, dekoder Philips ( Pace) PVR
Ktoś pomoże bliźniemu ?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mistral_111

New member
Jeszce raz ustawiłem terminal. Nastawiłem tak, jak było poprzednio, tj. HD etc.
To znaczy wbrew mailowi z Cyfry. Wszystko wróciło do normy, chociaż jak wszedłem w Menu, to okazało się, że znowu jest SD, ale po kolejnej zmianie, zostało HD.
Na razie wszystko działa.:cool:
 

azet

Member
Bez reklam
philips dsr 6201/91- problem, czy możecie pomóc, jeszcze wczoraj wszystko chodziło ook, ale w nocy była maął burza, więc wstałem i poszedłęm, wyłączyłem z prądu, odłączyłem kabel antenowy od telewizora, i poszedłęm spać, mam plasamei wszystko podłączone przez hdmi, rano włączam satelitę ( cyfra plus) i nie ma rzadnego programu, cosjakby szukało, pojawia się śnierzenie, na parę minut i wskakuje czarne tło, pomyślałem sobie zobaczę co będzie po południu- niestety jest to samo. co ciekawe przesyłam sygnał radiowo na drugi telewizor w pokoju obok, przez euro złącze(analogowo ? ) i tam cyfra istnieje ( w menu sygnał pokazywany jest na zielono, na 3,5 ) sygnał analogowy jest wystarczający, ale sygnał hd już jest za słaby i nie jest odbierany ? jakie jest najnowsze oprogramowanie ? to coś zmieni ? próbowałem zaktualizowac wieczorem o 20.00, ale wyskoczyło mi że mam aktualne oprogramowanie. możliwe jest że wyłączenie tunera spowodowało zgubienie sygnało hd, i teraz nie potrafi znaleźć ?
 

azet

Member
Bez reklam
misiaczekmarek napisał:
@azet,

może ci się menu przestawiło na domyślne i nie wysyła sygnału na hdmi :(
hmmm, poszperam dokłądniej, jak przeglądałem wydawało mi sięże jest jak powinno,znasz dobrze to menu ? gdzie to dokładnie będzie ?
 

azet

Member
Bez reklam
nie można edytować postów ? znaczy się można edytować, ale próbowałem post wyżej i nie miałem opcjii "edytuj"

poproszę o radę , już wie co jest nie halo, w ustawieniach terminala, jest tryb pracy
i tam mozna przełączyć na hdmi i dvi, gdy jest na hdmi , obraz szumi, tak jakby próbował znaleźć sygnał, a gdy przełączę na dvi jest obraz hd, ale nie ma głosu, pewnie jakbym podłączył przez chinch, dźwięk by był, ale to chyba nie jest rozwiązanie .
 

azet

Member
Bez reklam
azet napisał:
nie można edytować postów ? znaczy się można edytować, ale próbowałem post wyżej i nie miałem opcjii "edytuj"

poproszę o radę , już wie co jest nie halo, w ustawieniach terminala, jest tryb pracy
i tam mozna przełączyć na hdmi i dvi, gdy jest na hdmi , obraz szumi, tak jakby próbował znaleźć sygnał, a gdy przełączę na dvi jest obraz hd, ale nie ma głosu, pewnie jakbym podłączył przez chinch, dźwięk by był, ale to chyba nie jest rozwiązanie .
dostałem odpowiedź z cyfry "[FONT='Calibri','sans-serif']Utrudnienia są związane z wprowadzeniem zabezpieczenia przeciwko kopiowaniu audycji - protokołu HDCP" [/font]
[FONT='Calibri','sans-serif'][/font]
[FONT='Calibri','sans-serif']ale dlaczegi mi utrudniają ? :twisted: to co, nie mogę nagrać sobie audycjii, filmu ?[/font]

trzeba przełączyć na tryb dvi, ale tam nie ma głosu, dlatego trzeba dokupić chinch i podłączyć osobno
 

mustang

New member
Na moim panasie pomogla wymiana na pvr, za rada pana z infolinii. Po update softu do wersji 90 na hdmi wszystko dziala a wczesniej mialem te same problemy co wszyscy. Nie wiem dlaczego dla dekodera bez dysku nie przygotuja softu, ktory tez bedzie dzialal z hdmi, ale z gadki tego goscia wynikalo, ze nie chca, nie potrafia, nie zalezy im itd.
 

CooLBaRT

New member
A ja mam następujący problem z obrazem.

Dekoder HD bez PVR podłączony do TV Sony po hdmi. Dopiero kilka dni temu zauważyłem, że problem sprawia dekoder, mianowicie przy podłączonej antenie zbiorczej na jednym, jedynym kanale, u mnie akurat TVP2 jest koszmarny obraz, prawie "śnieg". Pozostałe kanały są ok.
Gdy dekoder wyłaczę, trwa ten proces kilkanaście sekund, obraz na tym kanale jest znakomity. Gdy dekoder się wyłaczy zupełnie znów jest kaszana. Dzieje się to tylko gdy dekoder jest włączony i wyłączony.

Macie pomysł co z tym zrobić. Odpięcie z zasilania problem rozwiązuje, ale nie o to chodzi :)
 

czesia

New member
Philips DSR 6201/91

Witam .Od niedawna jestem posiadaczem dekodera c+ Philips DSR 6201/91 i zaniepokoiła mnie jedna rzecz mam wrażenie że temu dekoderowi brakuje ostrości uwidacznie sie to szczególnie na planszach testowych i na planszach z napisami stąd moje pytanie czy u innych użytkowników tego dekodera występują podobne objawy. Dekoder jest podłączony kablem alpharda po hdmi, po euro ostrość jest dużo lepsza.Drugie pytanie czy u was też gubi kanały?
Pozdrawiam
 

tkirmuc

New member
Booosze, jak ja nienawidzę C+. Tzn. lubię ich programy (Canal+, C+Film, Ale Kino!). Ale reszta - szkoda gadać. Ponieważ dekoder PVR przestał nagrywać, wymieniłem go w poniedziałek na nowy. Na prawie.

Podłączam i... szok. Dekoder nie reaguje prawie w ogóle na pilota (stary problem dekoder <-> telewizor Panasonic), nie ma VOD, nie ma DVB-T i w ogóle lepiej go nie włączać. Co się okazało? Dekoder - owszem, nowy ale firmware wgrany to wersja kilka wstecz. Na moje zdziwienie miły Pan odparł, że na wgranie nowego firmware'u trzeba czekać do piątku wieczora, bo wtedy puszczają firmware'y dla PVR na satelitę.

Niby mała rzecz ale jakże wkrzująca. Moja decyzja o rezygnacji z C+ i przejściu na "n" jest coraz bliższa. Może oferta nie do końca pod mój profil ale przynajmniej będę miał przyjemność korzystania z nbox-u (to skandal, że C+ nie oferuje niczego chociaż troche porówmywalnego z tym dekoderem).
 

jarwlos

New member
Witam.
Posiadam około tysiąca złotych na zakup tunera HD. Jestem abonentem C+, ale postanowiłem zakupić niezależny tuner. W moim zainteresowaniu ze względu na fundusze znalazły się te dwa modele:
- GoSat GS-8010 CRCI HD Combo
- OPTICUM 9500 HD PVR 2CI2CX E
Który z nich jest lepszy i daje większą przyjemność oglądania obrazu HD :)
Gosat ma dodatkowo tuner dvb-t, co jest nie bez znaczenia, gdyż mieszkam przy granicy. A może coś całkiem innego w podobnej cenie (do tysiączka). Proszę o porady.
 

iceangel4444

New member
Witam.

Mam zamiar zakupić dekoder HD do C+. Zamierzam przeznaczyć na ten cel od 500 - 800 zł w zależności od ilości funkcji. Powiem szczerze, ze w tym temacie jestem kompletnym laikiem i nie wiem, ktory z obecnych na rynku modeli zasluguje na uwage, a nie jest przereklamowanym shitem.

Prosze o jakies propozcje.

Dziekuje i pozdrawiam.
 

czesia

New member
Philips DSR 6201 HD

Pojawił sie nowy soft do tego dekodera 67/DTT różnicy narazie nie widzę,może nie będzie już gubił kanałów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry