Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

HubiiDubii

New member
Ja również miałem ten sam komunikat co Ty remigiusz i niestety jedyne co pomogło to wymiana tunera :[, teraz jest wszytsko OK.

Ze swojej strony mam nastepujące pytanie, jestem zielony jak groszek jeśli chodzi o TV satelitarną kiedyś kupiełm cyfre ja jeszcze nikt nie myślał o HD no ale zachciało mi się teraz wyskoiej rozdzielczości wieć zaopatrzyłem się w dwa tunery w salonie mam PHILIPS PVR HD, a w sypialni PHILIPS DSR 6201 HD, na dachu starą 60 cm czasze, do tego dokupiłem podwójny konwenter i zamieniłem go z tym co był orginalnie, wszystko chodzi jak należy, ale chcąc modifikacji chcem do PHILIPS PVR HD w salonie podciągnąć drugi kabel, czy wystarczy jak kupie dowolnego zeza zeby tego twina co mam podpiac pod PHILIPS PVR HD z salonu, a ten stary konwenter wykorzystac do PHILIPS DSR 6201 HD w sypialni czy to zadziała? Jeśli tak to czy te stare leciwe 60 czaszy nie będzie zbyt małe?

PS> czy taki zez rozwiąże mój problem: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=136
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
zez słuzy do odbioru programów z 2 satelit na jednej antenie. Ty potrzebujesz 3 wyjść z jednej satelity, więc musisz mieć konwerter quad. Jeśli teraz wszystko chodzi dobrze, to antena wystarczy, choć 80-90 byłaby lepsza.
 

seta21

New member
Czy warto zmienić czaszę na większą?

Acton 777 - dlaczego antena 80 będzie lepsza od 60? Pytam jako laik. Nadmienię, że na 60 wszystkie kanały z C+ chodzą jak trzeba, także HD, nie mam zacięć. dealer C+ twierdzi, ze zamiana anteny na 80 w C+ poprawi jakość obrazu - mimo, że teraz jest OK, to "będzie dopiero żyleta". ja sądzę, że mnie chce naciągnąć na kasiorę, ale mogę się mylić. Proszę o odp.
 

klaus71

New member
Bez reklam
ten instalator albo jest idiotą albo chce zgolić kasę - raczej to drugie
najlepiej powiedz mu że niech zrobi instalację i jak obraz będzie lepszy to zapłacisz - ciekawe co powie :)
 

acton777

New member
Bez reklam
seta21 napisał:
Acton 777 - dlaczego antena 80 będzie lepsza od 60? Pytam jako laik. Nadmienię, że na 60 wszystkie kanały z C+ chodzą jak trzeba, także HD, nie mam zacięć. dealer C+ twierdzi, ze zamiana anteny na 80 w C+ poprawi jakość obrazu - mimo, że teraz jest OK, to "będzie dopiero żyleta". ja sądzę, że mnie chce naciągnąć na kasiorę, ale mogę się mylić. Proszę o odp.
Klaus ma rację sprzedawca jest idiotą lub chce zarobić.
Większa antena jest lepsza w "trudnych warunkach"- opady atmosferyczne, drzewa i inne "śmieci" ograniczające widok antenie itp. Po za tym konwerter quad( o którym była mowa, gdy pisałem o antenie) jest duzo cięzszy i większy od zwykłego, więc na niektórych 60-tkach mogą być problemy ( np. stara antena C+ z plastikowym ramieniem).

Wielkość anteny nie ma wpływu na jakość obrazu typu "jak dam wielką antenę, to będzie dopiero żyleta". Jeśli by miała, to zamontowałbym sobie antenę 300, a nie stara Polsatową 70
 

seta21

New member
Wielkość czyli jakość ;-)

Dzięki panowie - uchroniliście moje 2,5 paczki. Najlepsze jaja były jednak, gdy pytałem ich o świszczenie wentylatorka w PVR. "Panie, każdy następny model będzie coraz głośniejszy- bo dysk będzie większy". :rolleyes: Nadmienię, że nie była to panienka na stoisku w Carrefourze, tylko pracownik tzw. Centrum Cyfra HD.
 

KonradS.

New member
Witam, mam pytanko odnosnie dekodera w cyfrze...
aktualnie posiadam philipsa DSX (wartosc sygnalu "zgrubnie 48"; "precyzyjnie 30") zamierzam w najblizszym czasie zakupic nowy tv plazme i mam pytanie jaki pod ten tv zakupic dekoder...ogolnie ogladam SD ale jak juz kupie nowy sprzet to pewnie wykupie jakis kanal HD zeby oko ucieszyc :)
na stronie cyfry jest philips DSR 6201, czy na moje potrzeby wystarczy?
obecny dekoder jest moj na wlasnosc, dzieki za pomoc
 

gatar

Active member
Bez reklam
seta21 napisał:
, gdy pytałem ich o świszczenie wentylatorka w PVR. "Panie, każdy następny model będzie coraz głośniejszy- bo dysk będzie większy". :rolleyes: Nadmienię, że nie była to panienka na stoisku w Carrefourze, tylko pracownik tzw. Centrum Cyfra HD.
Witaj.
Daj spokój tym "fachowcom" :confused:
Mam inny egzemplarz takiego samego modelu i jest cichszy.
Większy dyski nie musi być "głośniejszy".
 

HubiiDubii

New member
Dokładnie wielkość dysku nie ma tu aż tak dużego znaczenia, a wiatraczek czsem staje się naprawdę upierdliwy, może dorobić wyższe nóżki do dekodera i od spodu dać radiator na obudowe lub wyciąć większe otwory :p
 

siwy25

New member
HubiiDubii napisał:
Dokładnie wielkość dysku nie ma tu aż tak dużego znaczenia, a wiatraczek czsem staje się naprawdę upierdliwy, może dorobić wyższe nóżki do dekodera i od spodu dać radiator na obudowe lub wyciąć większe otwory :p

...w lutym wymieniłem uszkodzony PVR i bardzo miłe zaskoczenie:roll:,,siedzi'' cichutko jak mysz pod miotłom, od poprzedniego modelu różni się brakiem otworów wentylacyjnych na górnej obudowie i posiada miękie gumowe nóżki, może dlatego wcale go nie słychać :eek:k:
pozd.
 

HubiiDubii

New member
Taki właśnie mi buczy pod telewizorem na gumowych nóżkach i z otworami wentylacyjnymi jedynie u dołu co ciekawe robi się z każdnym dniem głośniejszy, czasami jak jest przełączony na standby (czerwona dioda), słychać jak startuje dysk dioda robi się pomarańczowa zapala się druga dioda również na pomarańczowo przez 5 minut chodzi na pełnych obrotach poczym znowu przechodzi w stan spoczynku :? i badź tu mądry :p

Sam dzwięk nie jest może jakoś bardzo uciążliwy bo podczas oglądania TV jest ledwo słyszalny ale kiedy np. czyta się w pokoju książke robi się to już nie przyjemne.
 
Ostatnia edycja:

seta21

New member
Hałas

Niestety i u mnie PVR staje się z dnia na dzień coraz głośniejszy. Wczoraj dźwięk wentylatorka z miarowego buczenia przeszedł na falowe skoki hałasu, co jest już nie do zniesienia. Niestety odmówiono mi reklamacji z tego powodu, jako nieuzasadnionej.... Dziś idę do innego punktu. :???:
 

siwy25

New member
HubiiDubii napisał:
Taki właśnie mi buczy pod telewizorem na gumowych nóżkach i z otworami wentylacyjnymi jedynie u dołu co ciekawe robi się z każdnym dniem głośniejszy, czasami jak jest przełączony na standby (czerwona dioda), słychać jak startuje dysk dioda robi się pomarańczowa zapala się druga dioda również na pomarańczowo przez 5 minut chodzi na pełnych obrotach poczym znowu przechodzi w stan spoczynku :? i badź tu mądry :p

Sam dzwięk nie jest może jakoś bardzo uciążliwy bo podczas oglądania TV jest ledwo słyszalny ale kiedy np. czyta się w pokoju książke robi się to już nie przyjemne.

...mój poprzedni tuner nawet tak głośno nie ,,chodził'' z diodami też nie było problemów ale jak w grudniu ub. roku wprowadzili najnowsze oprogramowanie to zaczęły mi zanikać kanały HD i były problemy z nagrywaniem to wymieniłem w najbliższym punkcie c+ bez problemów tylko musiałem kilka dni poczekać bo nie mieli.
Ten wymieniony jak już pisałem naprawdę jest cichutki i odpukać jak do dziś jest ok!
 

Pmat

New member
Problemy z HD PVR

Witam
Dzisiaj podłączyłem dekoder C+ HD PVR kablem HDMI z plazmą Panasonic zmieniając z dekodera SD starego typu. Mam następujęce pytania i problemy:
1. Odbieram tylko HBO HD. Na C+HD, Sport HD i Eurosport HD - informacja o braku sygnału. Sygnał ze starej anteny pokazywany jest jako dobry.
2. Brakuje telegazety
3. Jak podłączyć dźwięk z kinem domowym Panasonic.
Z góry dzięki za pomoc
 

tokland

New member
kicha z nowym softem cyfry

dlatego masz problem z brakiem obrazu bo cyfra przesłała nowe oprogramowanie do tunerów hd które powoduje mase problemów tak jak u ciebie brak obrazu po hdmi trzeba czekać bo maja wypuscic nowa łatkę która ma to naprawic
 

Bighorn

New member
Pmat - jeśli kupowałeś każdą opcję HD osobno, to polecam kontakt z infolinią... może nie puścili po prostu tych pozostałych kanałów do Ciebie :rolleyes:

... no i nieśmiertelny reset - wtyczka z gniazdka, liczymy do 20-stu... i często pomaga :p
 

acton777

New member
Bez reklam
Pmat napisał:
Witam
Dzisiaj podłączyłem dekoder C+ HD PVR kablem HDMI z plazmą Panasonic zmieniając z dekodera SD starego typu. Mam następujęce pytania i problemy:
1. Odbieram tylko HBO HD. Na C+HD, Sport HD i Eurosport HD - informacja o braku sygnału. Sygnał ze starej anteny pokazywany jest jako dobry.
2. Brakuje telegazety
3. Jak podłączyć dźwięk z kinem domowym Panasonic.
Z góry dzięki za pomoc

1. Bolączka tego softu: jak wchodzisz w siłę sygnału, nie zobaczysz programów HD. Pomaga, tylko wyłączenie do pozycji czuwania i ponowne uruchomienie PVRa.
2. Telegazeta po HDMI nie pójdzie nigdy.
3. Kablem coaxial, jeśli twoje kino posiada wejście coax lub cinch, jeśli takiego nie ma.
 

Pmat

New member
Cyfra HD - telegazeta, RTL

acton777 napisał:
1. Bolączka tego softu: jak wchodzisz w siłę sygnału, nie zobaczysz programów HD. Pomaga, tylko wyłączenie do pozycji czuwania i ponowne uruchomienie PVRa.
2. Telegazeta po HDMI nie pójdzie nigdy.
3. Kablem coaxial, jeśli twoje kino posiada wejście coax lub cinch, jeśli takiego nie ma.

Dzięki za informacje.
Po nocnym czuwaniu dekodera brakujące kanały HD pojawiły się
Z tego co piszesz przez HDMI nie ma możliwości odbioru telegazety (szkoda)
Czy jest możliwość usunięcia informacji "o innym systemie kodowania" która pojawia się na RTL (kanał 205) bo w niedzielę wyścig F1 a napis jest wybitnie drażniący.

Pozdrawiam
 
Do góry