Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

dawid0135

New member
witam:) chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc zgrania filmow na kompa z cyfry+ (philips hd pvr 7201/91). czekam na odpowiedz i z gory dzieki:)
 

qwerek

New member
Pytanie laika.
Czy posiadając tv hd ready 37 cali jest wogóle sens wymieniać dekoder analogowy na HD PVR. Czy w jakiś sposób polepszy to obraz na zwykłych kanałach. Czy na transmisjach HD na takim tv też będzie wogóle widać różnicę ?
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
Pewnie że warto, jeżeli na hd ready ma nie być różnicy to na jakim ma być. 37 cali z czterech metrów nie robi różnicy full hd a 720p
 

Mibay

New member
Witam. Kupiłem telewizor z możliwością odtwarzania HD. Mam Cyfrę+ i chciałbym zmienić dekoder oczywiście z HD. Co mogę kupić ?? Jaki model dekodera od cyfry plus polecacie ?? A może jeszcze jakiś inny ? Co tym sądzicie ??
 

mudol

Member
Tak więc zakupiłem cyfre hd, dali dekoder Philips pvr hd 7201, przeraża mnie czas włączania się pudełka a jeszcze bardziej czas wyłączania się:/ i do tego głośna praca dysku twardego, kupiłem talerz 80cm, dziś wynajmuję drugi dekoder dla rodziców, nie opłaca mi się kupować, narazie na rok wziąłem na próbętą cyfrę. W związku z tym mam dwa pytania a nie chciałbym zakładać nowego tematu.

1. Jaki polecacie splitter bezprzewodowy? Na allegro jest troszkę tego a chciałbym wybrać najlepszy ale nie najdroższy;) Mają być dwie karty klienckie, splitter będzie zamieszczony na poddaszu, jedna karta na piętrze, druga na parterze, więc żeby z tym nie było problemów no i żeby działały z tymi philipsami, bo będę miał dwa takie same.

2. Jaki polecacie konwerter? Wiadomo, że będzie typu quad (2 tunery po dwa kable), czasza 80cm, długość od czaszy do dekoderów będzie ok 15m. Nie chciałbym mieć z nim żadnych problemów z odbiorem:)

Pozdrawiam
 

tkirmuc

New member
Do szału doprowadza mnie ten dekoder HD Philipsa w C+. Czy jest jakiś sposób na to, żeby napisy były prawidłowo zsynchornizowane z filmem? Dlaczego cały czas napisy na kanałach C+, C+FILM, HBO czy Ale Kino są wyświetlane za wcześnie (z wyprzedzeniem)? To bardzo utrudnia oglądanie.

Jest jakiś na to sposób?!
 

maszek

New member
Bez reklam
tkirmuc napisał:
Do szału doprowadza mnie ten dekoder HD Philipsa w C+. Czy jest jakiś sposób na to, żeby napisy były prawidłowo zsynchornizowane z filmem? Jest jakiś na to sposób?!
A próbowałeś zapytać "fachowców" z C+? Wydaje mi się ze tylko C+ może załatwić temat poprzez poprawki w firmware lub w sposobie nadawania. Na moim Humaxie też mam klopoty z napisami i EPG tylko dlatego, że C+ nie trzyma się standardów i robi wszystko po swojemu.
 

Realista

New member
mudol napisał:
Tak więc zakupiłem cyfre hd, dali dekoder Philips pvr hd 7201, przeraża mnie czas włączania się pudełka a jeszcze bardziej czas wyłączania się:/ i do tego głośna praca dysku twardego, kupiłem talerz 80cm, dziś wynajmuję drugi dekoder dla rodziców, nie opłaca mi się kupować, narazie na rok wziąłem na próbętą cyfrę. W związku z tym mam dwa pytania a nie chciałbym zakładać nowego tematu.

1. Jaki polecacie splitter bezprzewodowy? Na allegro jest troszkę tego a chciałbym wybrać najlepszy ale nie najdroższy;) Mają być dwie karty klienckie, splitter będzie zamieszczony na poddaszu, jedna karta na piętrze, druga na parterze, więc żeby z tym nie było problemów no i żeby działały z tymi philipsami, bo będę miał dwa takie same.

2. Jaki polecacie konwerter? Wiadomo, że będzie typu quad (2 tunery po dwa kable), czasza 80cm, długość od czaszy do dekoderów będzie ok 15m. Nie chciałbym mieć z nim żadnych problemów z odbiorem:)

Pozdrawiam

Ciekawe jak ci sie udało zdobyć dekoder? Cyfra od miesięcy nie ma dekoderów HD.
 

siwy25

New member
Realista napisał:
Ciekawe jak ci sie udało zdobyć dekoder? Cyfra od miesięcy nie ma dekoderów HD.[/q

...regionalne(może nie wszystkie) punkty dystrybucyjne c+ dostają po kilka tunerów trzeba pilnować,dokuczać a najlepiej mieć znajomości, ja od prawie trzech tygodni też mam nowy wymieniony PVR i na razie odpukać JEST OK! o dziwo wcale nie ,,buczy'' a pracę dysku słychać tylko jak w pokoju jest absolutna cisza!
 

adas7

Member
Realista napisał:
Ciekawe jak ci sie udało zdobyć dekoder? Cyfra od miesięcy nie ma dekoderów HD.

Ja wynająłem Philipa PVR miesiąc temu. Był problem, ale kumpel mi dał cynk o salonie gdzie są i bez problemu dostałem. Ciekawe, ze to z wyglądu stary PVR Philipa, na pudełku napis Philips, ale wyprodukowany przez PACE i o dziwo sie nie wiesza, miałem przedtem ten sam, ale od Philipsa i sie dość często zawieszał.
 

acton777

New member
Bez reklam
mudol napisał:
Tak więc zakupiłem cyfre hd, dali dekoder Philips pvr hd 7201, przeraża mnie czas włączania się pudełka a jeszcze bardziej czas wyłączania się:/ i do tego głośna praca dysku twardego, kupiłem talerz 80cm, dziś wynajmuję drugi dekoder dla rodziców, nie opłaca mi się kupować, narazie na rok wziąłem na próbętą cyfrę. W związku z tym mam dwa pytania a nie chciałbym zakładać nowego tematu.

1. Jaki polecacie splitter bezprzewodowy? Na allegro jest troszkę tego a chciałbym wybrać najlepszy ale nie najdroższy;) Mają być dwie karty klienckie, splitter będzie zamieszczony na poddaszu, jedna karta na piętrze, druga na parterze, więc żeby z tym nie było problemów no i żeby działały z tymi philipsami, bo będę miał dwa takie same.

2. Jaki polecacie konwerter? Wiadomo, że będzie typu quad (2 tunery po dwa kable), czasza 80cm, długość od czaszy do dekoderów będzie ok 15m. Nie chciałbym mieć z nim żadnych problemów z odbiorem:)

Pozdrawiam


Powiedz tylko w jaki sposób do jednej umowy dostałeś 2 PVR...

1. Nigdy nie robiłem na 2 PVRach, ale jeśli juz udało Ci się to załatwić (ciekawe jakim cudem :confused: ) to tylko RFLink100. SmartWi nie radzi sobie z 7201 (reszta to jakieś wynalazki elektroników- amatorów), ale...
nie mozesz umieścić splittera na poddaszu, kiedy jedna z kart ma być na parterze ( chyba, ze chcesz wydać sporo kasy na RF 600- tylko, ze nawet on nie da Ci 100% gwarancji, ze "dolna" karta będzie działać poprawnie )
Bezpieczniej jest ustawić splitter "gdzieś pośrodku" obydwu kart ( pion to nie wszystko, Twój opis nie precyzuje, czy karty nie są przesunięte w poziomie)

2. Inverto, Maximum, Golden Interstar- do koloru, do wyboru :D
 

seta21

New member
Philips PVR C+ a kino domowe

Mam pytanie - podłączyłem PVR C+ Philips do mojego kina domowego via cinch - dźwięk idzie , ale... opóźnia się o ok. 1 sek. w stosunku do obrazu i dźwięku w TV (Panasonic th42py85). O ile dźwięk w TV mogę wyciszyć i będzie git, o tyle denerwuje mnie fakt, że Sting otwiera usta, a ja słyszę po chwili, że coś śpiewa :)
Dekoder jest podlączony do TV via HDMI, jakby co.
Co robić? czy przejście na coaxial pomoże?
Nadmienię, że wgrałem nowy soft. BTW - dostałem ostatnią sztukę tego dekodera w Toruniu. Kurde - dlaczego ten dekoder tak glośno pracuje? (szum wiatraczka)
 
Ostatnia edycja:

mudol

Member
acton777 napisał:
Powiedz tylko w jaki sposób do jednej umowy dostałeś 2 PVR...

1. Nigdy nie robiłem na 2 PVRach, ale jeśli juz udało Ci się to załatwić (ciekawe jakim cudem :confused: ) to tylko RFLink100. SmartWi nie radzi sobie z 7201 (reszta to jakieś wynalazki elektroników- amatorów), ale...
nie mozesz umieścić splittera na poddaszu, kiedy jedna z kart ma być na parterze ( chyba, ze chcesz wydać sporo kasy na RF 600- tylko, ze nawet on nie da Ci 100% gwarancji, ze "dolna" karta będzie działać poprawnie )
Bezpieczniej jest ustawić splitter "gdzieś pośrodku" obydwu kart ( pion to nie wszystko, Twój opis nie precyzuje, czy karty nie są przesunięte w poziomie)

2. Inverto, Maximum, Golden Interstar- do koloru, do wyboru :D

Nigdzie nie napisałem, że już mam dwa:D, drugi miałem również wynająć ale pani na Opieńskiego (centrum cyfra) się "pomyliła" i wytłumaczyła, że drugi mogę jedynie wykupić. No więc drugi odpadł, dziś jadę do pewnej firmy co się ogłasza na allegro no i właśnie smartwii z 7201 podobno działa dobrze, do tego kupuję u nich konwerter Maximum Quad i jakiś dekoder do tego działający z tym smartwii. Przy okazji, Fergusson 8800 warto go brać? Gadałem ze sprzedawcą i w razie czego mogę zawsze oddać im. Zastanawiam się co ma pion/poziom do tych kart? Te bezprzewodowe nie wysyłają sygnalu "wokół siebie"?

@Realista, z klocków LEGO zrobiłem;) Poznań->centrum cyfra, możliwe,że jeszcze mają.

@Adas7, podobno firma PACE przejęła produkcję od Philipsa, ale nadal to Philips:) Ustaw na programy radiowe i zobacz czy się nie restartuje dekoder bo mi wczoraj takie psikusy robił:)
 

acton777

New member
Bez reklam
mudol napisał:
Tak więc zakupiłem cyfre hd, dali dekoder Philips pvr hd 7201 ..... dziś wynajmuję drugi dekoder dla rodziców ........
no i żeby działały z tymi philipsami, bo będę miał dwa takie same.....
Tym się sugerowałem, do tego radziłem :D

Splitter wysyła sygnał wokół siebie, ale bryła stworzona z kart, moze się nie zmieścić, w Twojej "sygnałowej kuli". Do tego ściany, stropy, instalacje elektryczne, jakiś bluetooth, livebox, nadajnik GSM za oknem, to nie działa na poprawę zasięgu...

Wziąłeś 8800, czy zdecydowałeś się na 8900 lub GoSat.



PS. Handlowcy z Dębca są OK ;)
 
Ostatnia edycja:

mudol

Member
No właśnie nie kupiłem żadnego:/ Po tym poście poczytałem troszke o tych dekoderach no i opinie są jak przy każdym dekoderze HD, u cześci działą super, u cześci robią spore problemy. Chyba będę musiał po prostu zaryzykować, wezmę dziś ten 8800, dwie stówki taniej niż 8900 a chyba aż takiej różnicy nie ma? (dysk nie jest mi w tym potrzebny).

Co do splittera, to rzeczywiście, sensowniej będzie po między piętrami jakoś go ustawić i już miejsce wybrane jest, gsmy, BT, LB odpadają, spokojna okolica :cool:

Dziś mecz, więc jutro opisze jak ten komplet działa i jak działa przy tym Philips PVR
 

remigiusz

Member
problem z HD

problem był już poruszany w ub.roku ale brak konkretnych odpowiedzi.
Mam PVR 7201 podłaczony w salonie dwoma przewodami i wszystko było cacy.Teraz przerzuciłem go do sypialni, gdzie mam jeden przewód - ustawienia dałem na pojedynczy konwerter. Wszystko o.k. dopóki nie włączę jakiegokolwiek programu Hd - wyświetla komunikat brak sygnału i jest już zawieszony.Pomaga restart, ale znowu tylko do momentu włączenia programu HD - znowu wisi. Zmieniałem przewód HDMI, bez efektu.Problem występuje na karcie splittera , ale na orginalnej karcie ta sama sytuacja.Ktoś miał podobne problemy?
Co ciekawe na dekoderze PHILIPS 3201- bez problemu, no ale to nie jest tuner HD , a problem występuje właśnie na tych programach.
No to super, przeniosłem tuner z powrotem do salonu i ta sama sytuacja, co w sypialni.Czyżby przenosiny mu zaszkodziły ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry