Dead Space

Carbon_

New member
Bez reklam
Gra prawie skończona. W sumie to krótka przygoda (jakieś 10h). Jest naprawdę nieźle, to bardzo dobre rzemiosło, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Jak dla mnie gra na 8.5 - max 9, czyli w okolicach ocen jakie grze wystawił IGN, Gametrailers oraz GameSpot.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
dienekes' shade napisał:
Widzisz Bambolo82, podobnie jak ja, jesteś dotknięty niewiedzą i ignorancją :mrgreen::mrgreen::mrgreen: a to o czym piszemy to "spiskowe teorie dziejów" i tak naprawdę, porównania GRID, czy GTA IV nigdy nie istniały, nie są faktami. Tja :rolleyes:

Pozdrawiam
Cała prawda o filmikach porównawczych GameTrailers grafiki PS3 vs. Xbox360 jest na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=5HvdRfUmoqQ&feature=related

Microsoft naprawdę nie przebiera w środkach, żeby wmówić ludziom że białe jest czarne i na odwrót....

Oglądajcie i wyciągajcie wnioski, czy aby spece od gier z Gametrailers nie robili tego umyślnie i za parę dolarów od Micrososoft'u. Zwyczajnie nie chcę mi się wierzyć, że ktoś kto zawodowo zajmuje się konsolami i recenzuje na okrągło sprzęt i gry, nie znał menu konfiguracyjnego Playstation 3 (np.: limited RGB/full RGB). Moim zdaniem to zwykły sabotaż PS3.

Ostatnio Gametrailers powtórzyło ten prymitywny "trik" w porównaniu obu konsolowych wersji gry "PURE".
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie niestety na podstawie DEMEK i kilku pełnych wersji gier przekonałem sie, ze duzo w tym prawdy;) Prawie wszystkie gry multi ,które porównałem w domu wygladały lepiej na xbox!!!Niektóre wersje na ps3 sa tak zmasakrowane ,ze mysle sobie jakim cudem zostały wydane:confused:
Nie wnikam w to co GAMETRAILER KOMBINUJE JA nie oglądam zadnych porównań na internecie .To trzeba zobaczyc na własne oczy w domu:grin:
Dead SPACE w wersji ps3 wyglada dobrze dzisiaj porównam wersje xbox która zakupił kolega ;)
Tak czy siak gra wymiata!!!!!!!!!1
 

Bambolo82

Banned
Oczywiście, że wersje na obie platformy często się różnią, a nie które gry które były pisane w 2005/2006 r. jeszcze zanim PS3 wkroczyła rynek, a następnie "przepisane" na Bluray i Cell wyglądają gorzej po konwersji.

Tak było z Half Life, Bioshock i kilkoma innymi grami.

Jednak "triki" z ustawieniami HDMI w menu konfiguracyjnym PS3 świadczą już o ewidentnie złej woli i nieczystej grze recenzentów. Zwłaszcza, że się stale powtarzają (np. PURE parę tygodni temu) mimo trąbienia o tym w serwisach społecznościowych graczy.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Zakończmy panowie już off top, bo pierwotnie rozmowa dotyczyła ocen wystawianych przez Gametrailers, które jak się okazuje nie odbiegają od tych wystawianych przez IGN czy GameSpot. Później ktoś nawiązał do porównań, żeby na siłę forsować swoje racje. Prawda jest taka, że gry z w wielu z tych porównań z PS3 w rzeczywistości wyglądają również słabiej. A dlaczego to wie chyba każdy.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Wracajac do tematu gry ,dawno nie podskakiwałem na fotelu w czasie gry:mrgreen: hehehe Emocje sa wielkie gra do łatwych nie nalezy .Dzwiek mistrzostwo wszystkie głosniki pieknie pracuja:D Jest strasznie i krwawo !!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Zakończmy panowie już off top, bo pierwotnie rozmowa dotyczyła ocen wystawianych przez Gametrailers, które jak się okazuje nie odbiegają od tych wystawianych przez IGN czy GameSpot. Później ktoś nawiązał do porównań, żeby na siłę forsować swoje racje. Prawda jest taka, że gry z w wielu z tych porównań z PS3 w rzeczywistości wyglądają również słabiej. A dlaczego to wie chyba każdy.

Patrząc z boku na to co tu wypisujecie dla mnie chodziło o brak obiektywizmu na GT - i tutaj nie ma żadnych wątpliwości co do tego.
GT narobiło już tyle przekrętów, że nie wiem jakim sposobem oni jeszcze egzystują ale skoro tacy ludzi jak Ty uważają ten serwis za obiektywny to chyba będzie się tak działo dalej.

Uczepiłeś się ocen i wykonałeś OFFToPa na kilka stron.
Po pierwszym zdaniu, które padło w tym temacie wiedzialem, że chodzi o brak obiektywizmu na GT i o przekręty jakie robili ps3 vs xbox.
Tobie ten temat jak widać był obcy więc uczepiłeś się ocen.

Pozdrawiam,
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie chodzi o wiedzę czy nie wiedzę na temat jakiś faktów, bo nie urodziłem się wczoraj, tylko zajmuję się tą formą rozrywki jaką są gry od lat 20, a serwisy internetowe śledzę od początków internetu w Polsce. Zaczęło się od tego, że GT wystawia nieobiektywne oceny w recenzjach, co jeśli prześledzimy historię okazuje się nieprawdą w porównaniu do chociażby ocen wystawianych przez IGN.

W skrócie dla Ciebie: tak, chodzi o brak obiektywizmu, ale w wystawianiu ocen w recenzjach grom. Tyle.



Bambolo82, ja grałem za pierwszym razem na normal, więc dlatego tylko tyle. Z drugiej strony taki czas gry to w dzisiejszych czasach już norma.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie interesują mnie Twoje skróty.
Ja zrozumiałem to inaczej bo znałem pewne fakty, inaczej miałem pewną wiedzę, której Tobie było brak - tyle.

Istnieje coś takiego jak kojarzenie faktów, u Ciebie nie zaiskrzyło bo po prostu tych faktów nie znałeś.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
No i miałeś do tego prawo. Jak zawsze ocena sytuacji zależy od miejsca siedzenia.

Co do stwierdzenia, że komuś czegoś brak (bo nigdy do tego nie nawiązywałem) pozostawię bez komentarza. Nie mój poziom.
Gdybym rozmawiał tutaj ogólnie o obiektywności, bądź jej braku, danego serwisu nie opierałbym się tylko na ocenach, na których bazowałem udowadniając, że GT ocenia gry jak inne serwisy. To dla mnie logiczne i naturalne.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie chodzi o "zrozumienie", tylko o pisanie o jednym, a nie o drugim. W sumie.. to też trzeba zrozumieć.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

smoku666

New member
chyba 12 , ja chwilowo utknąłem na 4 z tym panem co mu niby trzeba w plecy strzelać....

cały czas jestem pod dużym wrażeniem tej gierki... kawał świetnej roboty, już dawno żadna gierka mnie nie wciągnęła aż tak żebym siedział jak wczoraj do 4 rano:mrgreen: śmiało mogę dać 9.5 !!!
 

klopsik1988

New member
A jak ocenicie strasznosc tej gry, spaliscie spokojnie:)? W gazecie pisza w recenzji tylko cos w stylu nie bac sie tylko kupowac i grac. Mówią ze sie ten tytuł nawet do FEAR nie zbliżył w straszeniu. Ja w Fear nie grałem wiec nie wiem czy maja racje. Ogólnie mówia ze kazdy stwór w Dead Space wydaje juz z dala dzwieki ze trudno sie wystraszyc bo zawsze wiadomo gdy lecą. Poza tym z tego co widac na gameplayach gra po czasie faktycznie moze stac sie tak intensywna w strzelaniu ze człowiek przywyka do tych maszkar i skupia sie na strzelaniu. Oczywiscie mimo wszystko gra jest wszedzie uznawana za swietna. Wiadomo ze kazdy boi sie czegos innego ale jak wy to widzicie? Ko nie spoilerujcie i nie wyjawniajcie najstraszniejszych fragmentów bo nie chce potem grac w ta gre i wiedziec ze tu i tu wyskoczy cos. Chce byc zaskoczony i sie wystraszyc:) Od razu mówie ze w ogóle pozno zaczałem grac w takie gry bo bedac młodszym to uwazałem ze lepiej straszne tytuły pomijac by se nerwy oszczedzac i nie miec koszmarów itd. :) Teraz załuje ze nie zaliczyłem Silent Hill 1 i 2 czy Residentów pierwszych bo niby nic straconego ale nie potrafie juz sie zmotywowac by grac w stare tytuły o przestarzałej grafice , fizyce i archaicznym sterowaniu. W sumie o to chodzi ze fajniej jest przejsc gre uznawana za najstraszniejszą , przynajmniej razniej sie bac:) A tak grac bede z myslą ide powoli postacią bo sie dygam a to nawet nie gra z top 10 w straszeniu:) Ja z gier horrorowych zaliczyłem Condemned obie czesci i Residen Evil 4. To jak z tym Dead Space?
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Gra ma mocny klimat, ale jeśli chodzi o strach to inna bajka. W sumie to zaledwie kilka razy się przestraszyłem/obleciały mnie dreszcze i to w sytuacjach gdy nagle coś (znikąd) wyskakiwało.
Wiadomo, boimy się tego czego nie widać, a tutaj już z daleka słychać, że coś ryczy (więc się zbliża). Na tym polu dla mnie króluje Fatal Frame 2, gdzie pojawiające się nagle duchy potrafiły przestraszyć. Z drugiej strony sam fakt zbliżającej się maszkary w DS również mnie nie potrafił przestraszyć, co działo się np. gdy grałem w Forbidden Siren, bądź System Shocka 2.
 
Do góry