Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

mech121

New member
Jeżeli chodzi o klawisze funkcyjne to działają poprawnie -->prawo-lewo przełączą programy o jeden do góry lub w dół, natomiast góra-dół przeszukuje pasmo do najbliższej znalezionej stacji
Uwaga! Nowe odkrycie. Przez przypadek przełączyłem przełącznik"Zone Select" na 2 (normalnie używam tylko strefy 1) i przycisk "CH Page" dla 2 strefy działa poprawnie tj. przełącza między uprzednio zaprogramowanymi stacjami. Po powtórnym przełączeniu na strefę 1 przycisk "CH Page" przeszukuje pasmo identycznie jak klawisze funkcyjne góra-dół. Przyznam, że mam kompletny mętlik w głowie :confused::confused::confused:
 

Prokop

New member
Bez reklam
Nie ma co wnikać soft jest od roku poprawiany i dalej sa bledy, brak slow. Rozumiem zeby sprzetowo amplituner zle gral, zla konstrukcja i nic z tym sie nie da zrobic, ale k... zeby soft przez rok poprawiac i dalej nie usunac bledow?? Ludzie od softu z H/K sa chyba ograniczeni umyslowo.
 
Ostatnia edycja:

diacon24

New member
Prokop napisał:
Nie ma co wnikać soft jest od roku poprawiany i dalej sa bledy, brak slow. Rozumiem zeby sprzetowo amplituner zle gral, zla konstrukcja i nic z tym sie nie da zrobic, ale k... zeby soft przez rok poprawiac i dalej nie usunac bledow?? Ludzie od softu z H/K sa chyba ograniczeni umyslowo.
Jakie masz bledy bo ja zadnych nie zauwazylem wszystko ladnie gra
 

setunia

New member
Bez reklam
Mój 255 ma soft z 17.06.2009 ver. 0.97.2.2 wgrany fabrycznie.
Na plus: cichy, ładnie brzmi, ładnie wygląda.
Na minus: ucina 1-2s zanim załapie po hdmi jaki to system kodowania audio, najbardziej po....e menu ekranowe jakie widziałem - z intuicyjną obsługą nie ma nic wspólnego, ch dół i ch góra stroją radio a nie przełączają stację, radia i muzy słucham w stereo a filmy jak je nagrano (logic7 i prologic mi zw....ą)
To tyle na początek.
 
Ostatnia edycja:

marmat

New member
Jak na drugi dzień współpracy z 255 jest całkiem nieźle , jak do tej pory nie znalazłem jakiś błędów , nawet z NBoxem działa mi super po HDMI audio i video nic nie kombinowałem z HDCP .
Nie bardzo wiem tylko jakie tryby sobie poustawiać gdy nie ma DTS-u , mam głośniki 5.0 bez suba [(Jamo 606) na ten momęt basy nie brakuje] nie bardzo wiem jakie różnice są między Logic7 , NEO ....
 

setunia

New member
Bez reklam
U mnie jak nie ma DTS to puszczam Dolby Digital. Dopiero w stereo jeśli musisz mieć to na wszystkich głośnikach to kombinuj. Prasa fachowa poleca Logic7, ale na tym forum niektórzy mają z tym trybem problemy, więc raczej DTS NEO 6
 

Prokop

New member
Bez reklam
setunia napisał:
Prasa fachowa poleca Logic7, ale na tym forum niektórzy mają z tym trybem problemy
Z Logic 7 music przy slabszej jakośći toru audio (radio, mp3) wszyscy mają problem w postaci falowania dźwięku w głóśnikach efektowych. Zresztą i przy CD dźwięk ptrafi falować.
 

marmat

New member
Jak sprawdzić wersję firmware bo opisywana metoda 1,2,3,4 ok u mnie nie działa , chyba w starszych wersjach softu to działało ?
 

marmat

New member
Szkoda , że nie ma możliwości załączania i wyłączania pilotem urządzenia podłączonego do zasilania przez AVR-a (z tyłu gniazdo 220V) , oczywiście nie razem z Amplitunerem .:(
 

igoor1983

New member
pytania....

witam jestem posiadaczek hk255 i jamo 606, mam pare pytan:
1. robilem aktualizacje hk na viscie i na aktualizacji video sie zakonczylo tzn jest to problem nie do przejscia dla wielu, czy teraz jak mam windows 7 uda mi sie zrobic update? czy ktos probowal na siodemce?
2. czy jak nie przeszlo aktualizacji video to audio sie zaktuyalizowalo, czy wogule aktuazlizacja nie zostala zaliczona
3. nigdy nie mialem problemow z glosnymi wiatrakami ale za to od poczatku mam problem z pykaniem mimo ze mam model z marca 2009, powiedzcie czy komukolwiek udalo sie ze po aktualizacji porzestal pykac czy raczej czeka mnie serwis?
4. ogolnie gra to wszystko ladnie ale im wiecej slucham tym bardziej mi czegos brakuje. czy to te kolumny sa srednie czy mi sie wydaje? mam to wpiete do ampi bananami takimi azwyklymi najtanszymi plastikami czy jest sens kupowac cos lepszego czy to jest jak usowanie szpilki z palca podczas gdy noz jest wbity z serce
5. znajomy ma onkyo 805 i jamo 606 i gra to u niego po prostu ladniej, ale z drugiej strony on ma szerszy pokuj i te jamo maja wiecej miejsca po bokach , u mnie cale kino jest na wezszej scianie. czy moze to miec az takie znaczenie przy odsluchu?
z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
 

Prokop

New member
Bez reklam
igoor1983 napisał:
3. nigdy nie mialem problemow z glosnymi wiatrakami ale za to od poczatku mam problem z pykaniem mimo ze mam model z marca 2009, powiedzcie czy komukolwiek udalo sie ze po aktualizacji porzestal pykac czy raczej czeka mnie serwis?
Oczywiście że się udało, tyle że pykanie może mieć podłoże softwarowe i hardwarowe. Jeśli masz pierwsze wgranie softu pomoże, jeśli nie czeka cię wizyta w serwisie.
igoor1983 napisał:
4. ogolnie gra to wszystko ladnie ale im wiecej slucham tym bardziej mi czegos brakuje. czy to te kolumny sa srednie czy mi sie wydaje? mam to wpiete do ampi bananami takimi azwyklymi najtanszymi plastikami czy jest sens kupowac cos lepszego czy to jest jak usowanie szpilki z palca podczas gdy noz jest wbity z serce
W następnym punkcie piszesz że u kolegi gra to ładnie to sam sobie odpowiedz czy to wina kolumn. Banany jak banany cudów nie ma w tej klasie sprzętu więc ich wpływ jest nijaki (no chyba że dają lipne połączenie) ale jakość przewodów to już bardzo ważna sprawa.
igoor1983 napisał:
5. znajomy ma onkyo 805 i jamo 606 i gra to u niego po prostu ladniej, ale z drugiej strony on ma szerszy pokuj i te jamo maja wiecej miejsca po bokach , u mnie cale kino jest na wezszej scianie. czy moze to miec az takie znaczenie przy odsluchu?
z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
Oczywiście że może ale w jakim stopniu to już zagadka.
PS. No i kolega ma inny amp chociaż dźwiękowo nikt na AVR255 nie narzeka ja też nie.
 

marmat

New member
Co do aktualizacji to robiłem właśnie wczoraj więc bez problemu zrobiłem na XP.
Jeżeli chodzi o niedokończenie to masz nie zaliczony proces bo się nie zaktualizował ostatni flash - video więc soft nie dokończył pracy .
DSP i MCU masz przeprogramowane jeżeli przeszedłeś te kroki z sukcesem i na LCD pojawił się napis COMPLETE .
Ale nie wiem jak to będzie teraz działać skoro masz częściowo nowy , a częściowo stary firmware , mogą się dziać dziwne rzeczy , nie wiadomo co pozmieniali
 

marmat

New member
Jeszcze jedno pytanko do zaawansowanych userów AVR-255 .
DVD mam podłączone po HDMI audio-video , jak chcę słuchać muzyki tylko i wyłączyć TV ( po co ma mi świećić ) to audio też ginie . Jest jakieś rozwiązanie na to , czy trzeba audio puścić przez coaxial ?
 

marmat

New member
Przełączyłem audio na coaxial pomogło tyle ,że mogę wyłączyć TV i dźwięk jest dalej ale jak pilotem robię głośniej lub ciszej to TV się włącza jest jakiś sposób na AVR-a aby mu ten obraz wyłączyć na stałe , nie chciałbym rezygnować z HDMI na DVD .
 

Alf2

New member
Czułość przycisków volume

witam,

Czy ktos z uzytkownikow ampli HK zna mozliwosc takiego ustawienia,
aby podglasnianie i sciszanie nastepowalo co 1dB a nie 0,5 dB ?

Wydaje mi sie,ze z takim setupem operowanie glosnoscia podczas ogladania tv (sygnal z n-ki) byloby bardziej optymalne..


pozdr
 

Marek-Browarek6

New member
Tak przy okazji mam pytania w zwiazku z tym , ze kiedyś planowalem zakup 255 ale wstrzymalem się po negatywnych opiniach dotyczących tego modelui:
1. czy wszystkie usterki zostaly usuniete
2. czy w miedzyczasie wyszlo coś zdecydowanie lepszego
Moje pomieszczenie to ok. 25m2 , slucham tylko muzyki i oglądam
koncerty na blu-ray ew. na dvd( nie interesują mnie zadne inne filmy)
Czy warto wchodzić w amplituner czy lepiej kupić dobry zestaw stereo.
Do wydania na ten cel przeznaczam ok. 15.000 zł
 
Do góry