Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

soplus

Active member
Bez reklam
No i niestety. Po wgraniu nowego softu stary problem pozostał. Nadal cd audio po HDMI się wieszają (H/K DVD29), przy coaxie na razie ok. Nawet jak mam audio puszczone po coaxie a video po hdmi problem ten sam. jak wymję kabel HDMI to pomaga. Chyba bez serwisu się nie obejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Ultimus

New member
No to jeszcze dorzuce do pieca. Mam AVR 355 kupione w zeszłym roku, po miesiącu oczywiście naprawa wentylatora i wymiana firmware'u, ale dwa tygodnie temu dzieciaki oglądają bajke na TV przez HDMI... nagle wyłączył się obraz!!! Sprawdzam co jest - wzmacniacz działa, a na TV "brak sygnału". Dźwięk jest, ale menu nie przełącza się ani z pilota ani z guzików. Podłączam na inne wyjścia TV - nic. Robie resetr wzmacniacza - wszystkie ustawienia szlag trafił, obrazu dalej nie ma, dźwięku już też nie bo zginęły ustawienia a setup nie działa... Akurat na drugi dzień mam wyjazd do Katowic, ładuje więc sprzęt w pudło i wioze do serwisu. Odebrałem wczoraj - sympatyczny skądinąd Pan poinformował mnie że padł bezpiecznik modułu HDMI wewnątrz sprzętu, ale dokonał naprawy zasilacza zgodnie z biuletynem serwisowym i już nie powinno się powtórzyć... Super, już sobie obiecałem - jeszcze jedna naprawa i towar idzie do komisu :(

Pozdrawiam
Ultimus
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Chwalisz się czy żalisz.. ?

topic : "Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon"

kazdy ma jakies problemy ale to nie dział do uzalania sie nad tym..

kazdy kto ma problemy powinien oddac do serwisu + wgrac nowy soft i po sprawie niema co powtarzac w kółko tego samego.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A co, boli że harmanek się psuje? ;)

Oczywiście że jest sens. Z takich postów można wysnuć wniosek o niezawodności jakiegoś sprzętu (no chyba że konkurencja pisze... ;) ).

Co innego żale że coś się zepsuło, i co teraz i jak? No na takie dictum, to na forum nie ma odpowiedzi, tylko w serwisie... :)
 

mikas

Member
A co do nowego softu H/K 255, to zauważyłem że czasami na mojej PS3 zanika dźwięk dopiero jak poskacze po innych źródłach dźwięku to dźwięk się pojawia. Raz zdarzyło się nawet że nie miałem obraz a był sam dźwięk. Na poprzednich softach problem nie występował. Czy ktoś miał podobny objaw ?
 

goostaff66

New member
potwierdzam
na nowym sofcie czasem nie ma dźwięku albo obrazu
wyłączenie i włączenie ponowne pomaga
objaw jest taki że na wyświetlaczu migają głośniki
 

mikas

Member
goostaff66 napisał:
potwierdzam
na nowym sofcie czasem nie ma dźwięku albo obrazu
wyłączenie i włączenie ponowne pomaga
objaw jest taki że na wyświetlaczu migają głośniki
To może ktoś będzie na tyle uprzejmy i napisze firmie H/K o tym problemie, myślałem sam to zrobić ale nie znam angielskiego a nie chcę z siebie robić idioty i pisać w translatorze. Istnieje też strona http://www.harmankardon.pl/ ale to jest tylko przedstawiciel polskiego dystrybutora H/K. Więc pisać jemu nie ma sensu. Może sama firma już wie o tym problemie, ale wiadomo że czym więcej osób to zgłosi to problem rozwiążą szybciej.
 

Ultimus

New member
darkmajin napisał:
Chwalisz się czy żalisz.. ?

topic : "Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon"

kazdy ma jakies problemy ale to nie dział do uzalania sie nad tym..

kazdy kto ma problemy powinien oddac do serwisu + wgrac nowy soft i po sprawie niema co powtarzac w kółko tego samego.


Nieee no chyba żart... Wydaje w sumie niemało kaski na sprzęt i mam prawo oczekiwać że będzie przynajmniej przetestowany!!! Bez jaj - nie po to naklejają symbol HK na obudowie żeby trzeba było od nowego wgrywać firmware i żeby psuł się 2x do roku. Moim zdaniem bubel i tyle i zamerzam informować o każdej kolejnej usterce na tym forum bo właśnie do tego ono służy. Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś kto ma klapy na oczkach i powie że tak ma właśnie być...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krótkie i zwiezłe pytanie offtopowe (by nie tworzyc nowego tematu) do posiadaczy AVR355: Co zawiera opakowanie, oczywiście poza samym amplikiem i kablem zasilającym? Chodzi mi głównie o to ile jest pilotów (z instrukcji wynika raczej, że dwa), jakie są kable, czy np. jest przejściówka z dużego Jacka na mały, itp.
Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

awatar2000

New member
No więc byłem z moim avr255 z wizytą w serwisie Katowickim we czwartek.
Cała operacja instalowania softu oraz jakieś przeróbki techniczno fizyczne trwały 2,5 godz. W tym czasie odwiedziłem sobie Ikea (dzięki jednemu z forumowiczów za namiary :))
Dzisiaj jest niedziela więc mogę się podzielić wrażeniami co i jak działa.
Jeśli chodzi o "pykanie" totalna cisza nie ma znaczenia ile ampli chodzi (u mnie średnio 7 do 10 godz w dni wolne). Aż dziwnie się robi jak przełączam kanał albo zmieniam format dźwięku a tu nic nie słychać :) wręcz człowiek domaga się tego pykania a tu nic ech :wink:
Stereo działa o wiele lepiej niż przed serwisem aha muszę dodać że ampli miał soft fabryczny z marca 2008 roku i do tej pory nie zmieniany. Dalej do stereo zmieniłem sobie kabelki na analogowe MRS więc może również dzięki nim dźwięk jest lepszy.
Logic 7 nie pływa bez kontroli po głośnikach no i nie słychać w satelitach tego czego nie powinno być słychać w satelitach.
Jeszcze nie sprawdziłem wyważenia basu między dolby pro logic a Logic 7 więc w tej sprawie się na razie nie wypowiem.
Ostatnia sprawa bardzo fajna moim zdaniem a wcześniej tego nie było tzn. było ale rozwiązane w inny sposób.
Nie wiem jak przy innych tv ale przy moim tj. Pioneer lx5090 jest teraz tak:
przed wizytą w serwisie jak ustawiłem sobie dot by dot a nie leciał sygnał hd miałem taki pionowy pasek w lewej części ekranu biegnący od góry do dołu albo przerywaną poziomą linię w lewym górnym rogu.
Dlatego musiałem ustawiać opcję auto ewentualnie pełny a funkcję punkt po punkcie ustawiałem tylko w przypadku wyświetlania obrazu w formacie hd.
Po ostatniej zmianie ustawiam sobie punkt po punkcie i nie pokazują mi się wyżej opisywane zdarzenia tylko robi mi się delikatny czarny pas po lewej i prawej stronie ekranu ale to naprawdę delikatny może na pół centymetra a obraz jest wyświetlany bez overscanu (oczywiście to wszystko tylko w przypadku formatu sd) wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem bo raz, że mogę zawsze wyświetlić pełny obraz punkt po punkcie niezależnie od formatu sd czy hd dwa że nie muszę już używać pilota do przełączania formatów :wink:
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty w serwisie Katowickim.
 

mikas

Member
ryba229 napisał:
Ktore serie sa bezpieczne?? octob2008 mozna juz kupowac??
Niby te od września już są w 99% dobre (tak czytałem na forum), ja mam z października i pykanie u mnie występuje.
 
Ostatnia edycja:

gibon

New member
Ultimus napisał:
że padł bezpiecznik modułu HDMI wewnątrz sprzętu, ale dokonał naprawy zasilacza zgodnie z biuletynem serwisowym i już nie powinno się powtórzyć...

To chociaż już wiem po co wysyłam sprzęt do serwisu ... ten sam sprzęt, ten sam problem, ten sam poziom wkurzenia na sprzęt. Zastanawiam się w zasadzie czy już się go pozbyć czy zobaczyć co się jeszcze zepsuje.

Z tego jak działa jestem bardzo zadowolony - z tego że w ciągu kilku miesięcy laduje 2 raz w serwisie już mniej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Uległ zmianie jeden z adresów pod które wysyłamy sprzęt.

Prosimy o wysyłanie sprzętów elektronicznych do napraw gwarancyjnych na podany niżej adres:
AVS Michał Matuszkiewicz
Ul. Bohaterów Monte Cassino 1
40-231 Katowice
tel.: 032 / 255-21-48
tel.: 032 / 352-79-20
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl
Nr Klienta UPS: OVW 272
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD

Głośniki samochodowe i kolumny głośnikowe prosimy nadal wysyłać do serwisu na adres:
P.H. Ryszard Bałys
UL. Korfantego 141B
40-454 Katowice
tel.: 032 / 203-45-09
tel.: 032 / 258-08-98
tel.: 032 / 258-07-98
e-mail: serwis@rb.com.pl
Nr Klienta UPS: OVW 273
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD
 

tombalt

New member
moje maleństwo wróciło dziś z serwisu - zaczynaja się testy (zgłaszałem pykanie i czasem pojawiające się przesunięcia obrazu przesyłanego po HDMI)

Profilaktyczna wymiana modułu HDMI + serwis biuletyn KA24484
 
Do góry