Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

k0k05

New member
Po wymianie modułu HDMI

Kupiłem AVR 355 w MediaMarkt pod choinkę. Niestety, wyjśćie HDMI nie podawało sygnał¨. Odniosłem chłopaka do serwisu MM i już po 3ech tygodniach otrzymałem go z uwagą, xe wgrano nowy firmware i xe wejścia HDMI są OK. Otóż ktoś w serwisie z podpisanego przeze mnie protokołu zdawczego zmienił zdanie " Nie działa wyjście HDMI" na "Nie działa wejście HDMI"
Jedna literka, a ile zmienia....
Po kolejnych 3ech tygodniach wzmacniacz wrócił z adnotacją "Wymiana modułu HDMI"
Teraz działa poprawnie, chociaż pojawiły się pyki przy zmianie ustawień i przy zmianie warstw DVD.
Rozumiem, że ewentualnie update firmware pomoże.

Mam pytanie : gdzie znaleźć plik z najnowższym firmware ? Guglowałem, ale jakoś słabo mi poszło ;)
 

mikas

Member
k0k05 napisał:
Teraz działa poprawnie, chociaż pojawiły się pyki przy zmianie ustawień i przy zmianie warstw DVD.
Rozumiem, że ewentualnie update firmware pomoże.

Mam pytanie : gdzie znaleźć plik z najnowższym firmware ? Guglowałem, ale jakoś słabo mi poszło ;)
Wydaje mi się że samo firmware nie pomoże i ponownie będziesz musiał go wysłać do serwisu.
A soft masz tu http://www.harmankardon.com/product...on=EUROPE&ky=2EDB140E1E632BB31F65CC2D62899308
 

k0k05

New member
Dzięki

Udało mi się update'ować AVR-355 do wersji 96.1.1.
Uffff
Na giełdzie pod GUS w Wawce kupiłem pierwszą lepszą przejściówkę USB-RS232 firmy Unitek. Tu już miałem duszę na ramieniu, bo w instrukcji Upgrade Harman-Kardon zaleca tylko 3 działąjące przejściówki. Żaden z dostępnych adapterów na polskim rynku nie należy do tej listy) Załadowałem drajwery z płytki do wirtualnej maszyny Parallels w MacBook Pro (ryzykowałem bardzo), ściągnąłem najnowższy soft i rozpocząłem wgrywanie oprogramowania do wzmacniacza.
Pierwszy upload do AVR-355 padł w połowie. Po chwili namysłu powtórzyłem Upgrade i tym razem AVR odebrał porcję danych. Zapisał to we Flash Memory i po Reset odebrał kolejne dane kontrolera MCU, kolejny Reset i na koniec upgrade Video, Reset i gotowe.
Teraz już nie mam natarczywych pyknięć w dźięku. Występują pewne zacięcia w dźwięku, ale nie są już niebezpieczna dla ucha i głośńików.

Niestety, podłączony do AVR Mac MINI miał problemy z synchronizacją obrazu z AVR w trybie 1920X1080 50HZ. Ostatecznie przełączanie rozdzielczości w panelu kontroli monitorów przywróciło możliwośc pracy w trybie 1920X1080. Ciekawostką jest to, że MacOS X rozpoznaje monitor jako AVR-255/355 i wyświetla obraz z właściwą korekcją Gamma.
Hurrrrrra.

Za pomocą specjalistycznego urządzenia Syncheck do mierzenia synchronizacji dźwięku do wideo ustaliłem Lip Sync strumienia z PS3 na 19ms, a sync z Mac MINI na 39ms. Nistety, w tej wersji oprogramowania można ustawić TYLKO globalny Lip Sync.

Na koniec dodam - bardzo bym chciał aby w kolejnym upgrade software była opcja ustawiania Sleep na 120 i 150 minut.
 
Ostatnia edycja:

rafak

New member
k0k05 napisał:
....Teraz działa poprawnie, chociaż pojawiły się pyki przy zmianie ustawień i przy zmianie warstw DVD.
Rozumiem, że ewentualnie update firmware pomoże.

W przypadku 247 sama wymiana softu nie pomaga, serwis coś jeszcze robi dodatkowo. Mój 247 właśnie wrócił z Katowic - i co , i nic, tzn nic wreszcie nie pyka w głośnikach. :D
 

goostaff66

New member
Czy ktoś z Was miał (ma) podobne objawy:
- przy braku zasilania np. awaria prądu w trakcie pracy sprzętu, AVR255 po włączeniu nie widzi głośników
- dotyczy to dekodera i pokazuje sygnał wejściowy PCM 0.0
- przy zmianie trybu audio niby gra we wszystkich głośnikach ale bez [1] na wyświetlaczu
- po przełączeniu na DVD i "zapodaniu" filmu w DD (musi być dźwięk wielokanałowy) system się "naprawia" i pokazuje [1]
- po powrocie na dekoder wszystko jest z powrotem OK
Dziwne to...
BTW, czy jeśli oglądam film w DD to nie powinny wyświetlać się [1] we wszystkich okienkach na wyświetlaczu?
 

.Mad.

New member
Z brakiem sygnału po wyłączeniu z prądu mam tak samo. Robi się to co po wciśnięciu reset z tyłu.
A dzisiaj się już wkurzyłem i kupiłem RCA-RCA coaxial i spdif optikal. popodłączałem dvd audio po Coaxialu obraz po hdmi, a ferdka po optyku i problem z pykaniem zniknął, jak puszczam PCAUDIO to nie urywa pierwszych 3 sekund utworu, no masakra, czekam jak zagra z moim nowym subem ES250p zamówiony u blackninja:)
 

piekarz73

New member
witam,
a ja wreszcie zabrałem się za upgrade - ściągnąłem ze strony harmana AVRx55Upgrade.exe, rozpakowałem jak chciał na dysk C, tam uruchomiłem HK_Upgrader.exe wyświetliło się okno aplikacji, i kiedy chcę przejśc dalej z pierwszego powitalnego ekranu (continue) - to wyskakuje bład:
Restricted user, error code -2147352567 (80020009) - a nastepnie brak mozliwości zerejestrowania dlls
- czy ktoś wie o co chodzi?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Odebrałem AVR255+DVD29 z serwisu (DVD zawieszanie się CD audio po HDMI, zawieszanie się samego odtwarzacza, itp.). Napisali,że wymieniono mechanizm w DVD, ampli tylko sprawdzono. Testowałem w sobotę i niedzielę, bez zmian, te same objawy. Jak oglądałem film było ok (video po HDMi, audio po coaxie). Nie wiem co robić, nie chce mi się odsyłać znowu i tak nic nie zrobią. Chyba że oddadzą kasę za DVD to kupię odtwarzacz CD i poczekam na BR. Ani nowy firmware ani serwis nie pomogły w moim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

andreo28

New member
a ja mam zapytanie -zakupilem w styczniu tego roku avr255 i sprzedawca powiedzial ze mam do niego wgrany najnowszy soft , teraz sprawdzalem co tak naprawde mam wgrane i wyszlo 16-05-2008 02 AFW v0.49.1.1 , cos mi sie wydaje ze to nie jest najnowszy sofcik , jesli sie myle niech ktos mnie poprawi.
dodam ze z ampli nic sie niepokojacego nie dzieje , gra zadowalajaco , jedynie nie mozna przerzucic obrazu z komputera po HDMI ale to chyba taka bolaczka h/k.
 

diacon24

New member
hdmi działa karta asus 8800 gts tv SAMSUNG LE-46F86BD podłączałem wszystko chodzi ale obraz nie jest taki ostry jak podłączenie bezpośrednie._ firmware 0.93.1.1
 

mystras

New member
przeczytalem caly watek i jednak ide jutro do sklepu kupic 255.
z tym, ze najpierw sprawdze date produkcji (powinna byc "powyzej" pazdziernika) i jak sie da to jaki jest wgrany firmware.
i jak bedzie ok, to zaryzykuje-bardzo mi sie podoba jak ten sprzet gra.
 

ALEX-77

New member
Ja tez własnie niedawno stałem sie posiadaczem tego klocka kupiłem w MM jak była promocja 0% watu wyszło 2200zł więc spoko ,Ampli jest z listopada i nie odnotowałem zadnego strzelania w gosnikach czy głośnych wentylatorów ,po prostu cisza a jak gra hmm.. to poezja ,także polecam wszystkim.
 

andreo28

New member
diacon24 napisał:
hdmi działa karta asus 8800 gts tv SAMSUNG LE-46F86BD podłączałem wszystko chodzi ale obraz nie jest taki ostry jak podłączenie bezpośrednie._ firmware 0.93.1.1
jak wgram nowy soft to napisze czy obraz sie przerzuca na tv , bo mam taka sama karte graficzna jak ty i jak do tej pory chcialem przez avr przrzucic obraz to byl bardzo znieksztalcny i do d...
 

.Mad.

New member
soplus napisał:
Odebrałem AVR255+DVD29 z serwisu (DVD zawieszanie się CD audio po HDMI, zawieszanie się samego odtwarzacza, itp.). Napisali,że wymieniono mechanizm w DVD, ampli tylko sprawdzono. Testowałem w sobotę i niedzielę, bez zmian, te same objawy. Jak oglądałem film było ok (video po HDMi, audio po coaxie). Nie wiem co robić, nie chce mi się odsyłać znowu i tak nic nie zrobią. Chyba że oddadzą kasę za DVD to kupię odtwarzacz CD i poczekam na BR. Ani nowy firmware ani serwis nie pomogły w moim przypadku.


Postaw DVD pod Ampli jest za gorąco i dlatego wiesza troszkę kłopot z przyciskami ,ale przecież są piloty:)
 

mystras

New member
Zamowilem egzemplarz z grudnia (troche sie nadzwonilem, az znalazlem :) )
oczywiscie sprzedawca byl bardzo zdziwiony, ze pytam o takie detale :)
ech, w tym kraju tak juz jest.
niewazne - wazne ze juz jutro :)
 
Do góry