Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

loky

New member
Muszę napisać 2 słowa bo wcześniej jechałem po 255 ze gorsze w stosunku do poprzednika stereo. Miałem też problem z poziomem LFE. Na tym sofcie wszystko się jakby ucywilizowało i zbalansowało, stereo jest chyba takie jak pamiętam z 247. Myślę że po prostu doprowadzili jakoś do porządku całe "zarządzanie basem" co wpłynęło pozytywnie na stereo. Na poprzednim sofie miałem za dużo LFE w DD i DTS w stosunku do tunera stereo. Teraz jest na odwrót, ale już nie tak mocno więc da się to na stałe poustawiać bez ciągłych wizyt w menu zmieniając źródła muzyka/film.
Niestety nadal nie mogę przeboleć zarzuconej przez H/K możliwości ustawień różnych poziomów dla różnych trybów. Zawsze miałem inne ustawienia dla DD/DTS inne dla DPLII i jeszcze inne dla tunera stereo, co to komu q... szkodziło? :(
Amplituner jak nie pykał, tak nie pyka. Myślę że to kwestia sprzętowa.
 

ra74

New member
a kiedy będzie oficjalnie dostępny ten nowy soft ? wysłałem parę pytań do serwisu ale mnie kompletnie olali

podłączyłem w końcu wszystkie 5.1 głośników, uruchomiłem automatyczną kalibrację i w końcu wiem już o co chodzi z tym pstrykaniem, nikt mi nie wmówi że to nie przeszkadza. Wcześniej miałem strzały ale tylko wtedy jak dekoder upc się jakoś źle załączył i to było coś innego jak pstrykanie
 

awatar2000

New member
Witam wszystkich.
Jestem po rozmowie z serwisem w Katowicach i tak:
Samemu soft mozna wgrać ale to nie załatwi wszystkiego.
Pan powiedział że oprócz wgrania softu robią jeszcze parę innych rzeczy przy ampli przez telefon wyraził bardzo technicznie więc wam nie powiem jakie to rzeczy ale w każdym razie fizycznie też przy nim dłubią.
Jak się dowiedziałem dłubią na tyle, że cała operacja tzn. wgranie softu i fizyczna ingerencja trwaja około 4 godz.
Właśnie sobie zarezerwowałem dzień i biorę mojego H/K do Katowic może ktoś wie czy gdzieś blisko jest jakieś Tesco albo coś w tym stylu żebym mógł jakoś przetrwać te 4 godz. ;)
Pozdrawiam
 

adamos79

New member
Witam wszystkich,
a ja powiem tak, miałem stary soft z maja, sprzęt "pykał" wkurzało mnie to ale mówię cóż trudno. Wczoraj wgrałem nowy soft i ku mojemu zdziwieni... cisza.
Zero pykania. Zero. 5 godz go męczyłem i działa cichutko. Nareszcie. :D
 

galagalicki

New member
Kurcze Panowie czyżby ten nowy soft ze strony HK zniknął? Też mam oryginalnie wgrany majowy a chciałbym spróbować na nowym. Gdzie jest ten soft??????????????
 

galagalicki

New member
Niestety po kliknięciu w link mam coś takiego:

"WARNING

We are unable to complete your request.

The file you requested is not available for download or has been removed.

For your protection, upgrades can only be downloaded from within our site.

Links clicked from other website will cause this error.

Please return to the product support page to try again. If you think you've received this message in error, please contact Customer Service or call 516.255.HKHK (4245). Follow the prompts for Customer service for further assistance, and report code #310."

Czyli raczej nie ma softu
 

awatar2000

New member
No właśnie pisze Ci coś takiego "Please return to the product support page to try again" więc wciśnij to potem wybież swój model czyli avr255 i tam znajdź interesujący Cię link tzn. z nowym softem i już.
Pozdrawiam
 

awatar2000

New member
Przed chwilą zrobiłem tak jak Ci napisałem i soft jest.
Naciśnij sobie na "product support" odniesie Cię do takiego miejsca gdzie wybierasz "Please select your model" czyli z listy rozwijasz avr255 i "go" otworzy Ci się kolejna strona z listą z tej listy wybierasz "Upgrades for Your Product" to jest tak pod koniec strony, naciskasz i masz stronkę z opisem nowego softu jak i link do zgrania softu na samym dole. Wciskasz akceptujesz umowę i ściągasz. Przed momentem zrobiłem jak Ci napisałem i mam na dysku nowy soft.
Zresztą ja go sobie nie będę wgrywał bo mam umówioną wizytę w serwisie w Katowicach i tam mi go wgrają a i oprócz tego jeszcze coś pogrzebią w moim avr255.
Pozdrawiam
 

galagalicki

New member
Wiem dokładnie jak go się ściąga bo ostatni ściągałem. Tym razem non stop wyskakiwały mi informacje zebym trajnął egejn :) ale w końcu zaskoczyło i mam go. Daj znać jak było w serwisie bo mnie też miluchno odpisali na maila że jakby co to mogę sprzęt przywozić i usuną usterki na gwarancji. Mieszkam niedaleko Katowic wiec no problem, tylko że narazie nie mam poco tam jechać :)
Pozdrawiam

Mam pytanko jeszcze. Czy w tym nowym sofcie coś zmieniło się w menu ustawień? Czy np. nie poznikały możliwości zmian opcjii surround tak jak to miało miejsce w poprzednich "ulepszonych" softach.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
jakie problemy masz kolego ...

wszystko w ampli ci dziala ok to nie updatuj nie dziala to updatuj gorzej byc nie moze :D opcji jest teraz wiecej bo np Game dd nie dało sie wlaczyc teraz sie da dlatego walni ten firmware i ciesz sie z ampli
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
też dobre podejscie. Ponoć nie zamenia sie dobrego.
U mnie IE7, IE8 w ogole nie wyswietla globalnej strony Harmana, Mozilla cos tam probuje, ale jej nie wychodzi. Jedynie Opera bezbłędnie sobie radzi.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kiedy sprawdzales wczoraj niemoglem sie wbic z zadnej przegladarki co prawda z ie nie kozystam od wina95 ale mysle ze to kwestia zabezpieczen, i javy na guglu chrome i operce niemam problemow.

co do update od poczatku mi wszystko elegancko chodzilo z wyjatkiem harman><ps3 gdyby nie to nigdy bym nie zmienil firmwareu , tego zainstalowalem 5 min po tym jak wiedzialem ze jest i nie widze zadnych minusów takiego dzialania
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kilka dni temu, 3-4. Tak, to chyba java albo jakiś flash. Czasem jakas stronka twierdzi ,ze nie mam flashplayera lub macromediaplayera, co jest bzdurą. Mimo to każe mi pobierac, więc grzecznie to robie, instalaton succesfull, a mimo to dalej to samo. Wydaje mi sie, ze to strony sa źle napisane, bo niekidy sprawdzam to na kilku inych komputerach i to samo.
 

diacon24

New member
krzysztofradio napisał:
kilka dni temu, 3-4. Tak, to chyba java albo jakiś flash. Czasem jakas stronka twierdzi ,ze nie mam flashplayera lub macromediaplayera, co jest bzdurą. Mimo to każe mi pobierac, więc grzecznie to robie, instalaton succesfull, a mimo to dalej to samo. Wydaje mi sie, ze to strony sa źle napisane, bo niekidy sprawdzam to na kilku inych komputerach i to samo.
Mi jakoś na wszystkich kompach pokazuje stronkę harmana widocznie masz złe skonfigurowany Windows i przeglądarki trochę pogrzebać i na pewno wszystko bedzie ok :D Dla sprawdzenia zainstalowałem od nowa mozile i opere i było wszystko okay :D...

..wrzuciłem plik na ta stronkę Proszę :p :eek:k:
http://file4u.pl/download/1387830/AVRx55Upgrade_www.file4u.pl.rar
 
Ostatnia edycja:
Do góry