Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Modrzew5

New member
Posiadam model 255 z Pażdziernika wszystko ok ,nic mu nie dolega kupiłem po przeczytaniu tego całego tematu ponieważ juz od dawna chciałem miec go w domu, pewne wachania były ale ktoś z forum napisał że modele po wakacyjne są wolne od wad zaryzykowałem i sie opłaciło nie wiem czy to fart czy późniejsze partie są dobre?
 

rodos

New member
Mam Również z października (jak już pisałem) i nic nie pyka potwierdzam, grzeje sie to fakt ale to chyba nie wada ??? przynajmniej dla mnie... ale .. i tu uwaga dla tych wszystkich co są przed wyborem kupić nie kupić: obcina początki utworów... niestety... jest to zauważalne i dość irytujące... Dodam że sam kupiłem po wcześniejszym przeczytaniu tego wątku.... i tak jak u wielu nie jest idealnie....
Podsumowując... gra pięknie... i niech tak zostanie!
 

.Mad.

New member
Jestem właśnie po uaktualnieniu softu, wgrałem ale zaraz po wgraniu sprawdziłem wersję firmware i okazało się że zainstalowałem 93.1.1 to nawet nie testowałem tylko odrazu wgrałem 95.1.1.
oto spostrzeżenia:

- pykanie w głośnikach ucichło zancznie ale pyka na niektórych kanałach ( zazwyczaj jak przełącza dźwięk dolby digital na PCM)

-zaraz po wgraniu softu zamiast DD 3.2.1.wyskoczyło Mutlichanel 0.0.0.ikonka w miejscu gdzie zazwyczaj było 6 głośników i fotel Kierowcy widziałem tylko suba i fotel :). Problem zniknął po konfiguracji głośników i zapodaniu dźwięku z DVD Dolby Digital.Teraz świeci to co ma.
nie widzę żadnych problemów z wyborem trybu stereo 2, 5, DD, DTS NEO music i movie. Wyszystko działa tak jak działało na sofcie 43.1.1 ( dotyczy HDMI i Analog) najlepiej jednak ustawić auto. Wszystko ustawia sie samo.

-ostatnia rzecz która mnie irytowała w sofcie 43.1.1 to obcinanie początku utworu CD Audio przy manualnym przełączaniu (po HDMI)w tym sofcie to naprawiono. Zmniejszył się chyba czas potrzebny na wykrycie formatu dźwięku. Nie wiem jeszcze jak z zanikiem dźwięku po pauzie przy odtwarzaniu filmu, ale jak coś będzie nie tak to dam znać.

THX for MArek-hase za soft (jak coś to mam dla ciebie soft 93.1.1)
 

ra74

New member
podłączyłem 255 do mediaboxu upc i wali naprawdę zdrowo. I to nie tylko podczas przełączania ale i oglądania niektórych kanałów. Z tego co zauważyłem to dźwięk tvp1 i tvp2 "widzi" jako Stereo i wtedy jest ok. Ale innym razem - i wtedy wali - widzi je jako Multi Channel PCM. Przy przełączaniu zmienia się na 3/4/.1 i potem z powrotem na PCM
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
A mój H/K właśnie się zwalił prawie na amen. Przestał działać wyświetlacz. Cos w srodku zaiskrzyło i wyświetlacz zdechł. Już mam dosyć tego amerykańskiego złomu.
 

darek24111

New member
Aż się wierzyć nie chce o jakich problemach piszecie...
Jutro jadę posłuchac:
HK 255 (takie problemy i tylko 1 rok gwarancji, hmmm :( )
Denon 1909
Onkyo 606
może Marantz 5002 bo 5003 nie mają na stanie...
zobaczymy
 

wojtaszu

New member
Witam klan pykaczy
coś cisza w watku od dluzszego czasu
czyżby sie wszyscy pozbyli swoich klockow na rzecz innej marki ?
czy moze pykanie ucichlo bo teraz takie mrozy to moze klocki sie mniej grzeja i mniej pykaja?
Pozdrawiam
 

bogge

New member
No, mój stoi na balkonie, w miejscu dobrze przewiewnym, to i nie pyka ;)

A tak poważnie, to chyba wszyscy posiadacze czekają na obiecany w Styczniu jeszcze nowszy firmware, który albo rozwiąże, albo nie rozwiąże tego, co do tej pory nie zostało rozwiązane.
 

dvd-r

New member
U mnie nawet nie pyka a strzela, jak mi się będzie chciało nagram to na dyktafon. Jak pomyślę o kolejnym update softu to mi gorzej. Poprzedni wgrał mi serwis bo u mnie nie dało się zrobić Video Update i komputer wyczyścił sekcję wideo i ampi nie dawał obrazu. Cóż, zobaczymy co będzie.
Ostatnimi czasy zauważyłem również, że znika mi dźwięk na kilka sekund od czasu do czasu przy oglądaniu n-ki - ma też ktoś tak?
Oczywiście dziwne jest też to, że jak mamy podłączoną n-kę i chcemy słuchać tylko muzyki bez włączania telewizora to nie zawsze się da bo pisze Błąd HDCP, trzeba wtedy włączyć TV i wyłączyć i jest ok. Wkurza też że na ten moment gubi się dźwięk.

Mimo wszystko gra pięknie! ;)
Oczywiście jeśli nie korzystamy z automatycznego ustawiania EZset.

I jeszcze pytanko czy ktoś analizował czy dźwięk puszczany z płyt AudioCD jest lepszy gdy słuchamy przez kabelek optyczny niż przez HDMI ?
Przy założeniu słuchania z PS3.

Piszą wszędzie że dźwięk przez HDMI jest gorszy ale jakoś tego nie wysłuchałem - i przełączanie w menu PS3 z optical na HDMI jest raczej męczące.

Pzdr.

Artur
 

slewers

New member
Witam
U mnie nie pyka nic w głośnikach, ale cyka coś w środku, jak się bardzo mocno nagrzeje.
Chyba wentylator?
Słychać jak blisko przystawię ucho:D
HK 255 Jul 2008
 

mundi21

New member
do dvd-r
no i tak chyba niestety jest z n-ką. Podłączona do HK optykiem prawie za każdym razem strzela. Po połączeniu hdmi od czasu do czasu strzeli ale gdy przełączam z kanału pcm na dolby. Po zmianie na polsata, też optyk, wszystko jest ok. Co do zaników dźwięku to zdarza się to nawet po analogu gdy n-ka z nagłośnieniem idzie tylko przez tv, więc moim zdaniem to nie wina hk/jak się dobrze człowiek przysłucha to i w głośnikach tv słychać delikatne strzelanie./
 

bogge

New member
Będę kibicować teraz (tylko) temu wątkowi i oczywiście usunięciu wreszcie uciążliwości, dla mnie okazały się one zbyt irytujące i sprzedałem Harmana.
Mam nadzieję, że faktycznie w Styczniu zobaczymy nowy firmware tak obiecywany przez centralę.

Pozdrawiam
 
Do góry