Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

marek-hase

New member
Ja również jestem już po wgraniu nowego FW do AVR 355.
Poprzedni był v 47 - jeżeli dobrze pamiętam - pykało przy przełączaniu kanałów w dekoderze CP Samsung i czasami w trakcie przerw między utworami na CD.
Po aktualizacji - pyka tak jak pykało - bez zmian.
Zmianie uległy natomiast opcje dostępne w trybach surround.
Dekoder CP mam podłaczony do AVR przez HDMI - i dzwięk rozpoznawany jest jako MULTI-CH ale jako 0/0/0 - nie tak jak to już napisał wcześniej mundi21 3/2/1. Z dostępnych trybów surr podświetlone są tylko pierwsze 2 od góry + stereo ale tylko na 2 kanały - reszta zablokowana.
Ciekawostką jest natomiast, że grają i tak tylko fronty. Na wyświetlaczu widoczne są ikony podłączonych głośników (5.1) ale już bez liter w środku.
Po przełączeniu na analog - wszystko wraca do normy - tzn. pojawiają się litery w kwadracikach od frontów i dostępne są wszystkie tryby surround.
Taka mała ciekawostka - coś czuję, że bez serwisu się nie obejdzie:(
 
Ostatnia edycja:

remarquee

New member
darkmajin :)
Ten sprzet jest robiony przez amerykanów a wiesz jak u nich jest, radio które ma więcej niż 4 przyciski to już zbyt wielka komplikacja:) Dlatego dziwi mnie to że jest z tym sprzętem tyle problemów. Pewnie da się je wszystkie obejść przez wgranie softu lub kombinowanie z połączeniami ale mnie po 2 dniach testów w domu HK zniechecił do siebie dosyć skutecznie. Gra przyzwoicie ale użytkownik taki jak ja który do tej pory korzystał tylko ze stereo i to takiego z jedną gałką i bez pilota może czuć spory dyskomfort w obcowaniu z tym sprzętem. Ostatecznie zdecydowałem się na Marantza. Nie w każdej muzyce się sprawdza tak jak H/K ale gra wystarczająco dobrze jak dla mnie a w amplitunerze bardziej chodziło mi o wygodę niż jakość dźwieku w stereo (w KD marantz absolutnie nie ustępuje HK) bo do tego kupię sobie z czasem coś innego.

Do HK mam tylko pretensję z zupełnie innego powodu. Przed zakupem nie mogłem przesłuchać moich kolumn z Marantzem i słuchałem ich właśnie z HK AVR 255 i zabrzmiały bardzo dobrze przynajmniej jak na moje skromne ucho. Już po kupnie MA RS6 przy testowaniu amplitunerów okazało się że z Marantzem to juz zupełnie cos innego ... dużo spokojniejszego:) No ale może sie jeszcze wygrzeją :D:D

Ciekawostką jest że problem z obcinaniem początków utworów występował tylko na początku płyty oraz przy manualnym przełączaniu utworów. Jak włączyłem płytę i słuchałem jej bez przerw problem pojawiał się tylko przy początkowych 2-3 sek.
 
Ostatnia edycja:

rodos

New member
Więc kupiłem... mimo obaw po przeczytaniu forum i....... nic nie pyka (jak narazie) wentylator - jak by go nie było... oby tak dalej... gra pięknie... z klipsch'ami - model z pazdziernika. Przydała by się jedynie instrukcja pełna(Polska) .... mam Papierową po Polsku ale jakaś takaś skromna się wydaje... hmmm ... gdzieś znajdę ??? ktoś ma ???
 

Dziewiątka

New member
Mundi21 a z jakiego miesiąca masz tego drugiego? Bo wygląda na to że te produkowane od października chodzą lepiej. Ja właśnie też kupiłem ale mój jest z września nie podłączyłem jeszcze, tak więc zobaczymy:eek:k: jak podłącze dam znać
 

marek-hase

New member
Posiadacze Harmana 255/355 - czy ktoś z Was dysponuje jeszcze przedostatnią wersją FW, tą o numerze 93?
Jeżeli tak - to gorąca prośba o pilne podzielenie się dobrem wspólnym.

Z góry dziękuję.:eek:k:
 

marek-hase

New member
Dzięukję - otrzymałem już ją od darkmajin.
Próbowałem ratować na święta swojego AVR - ale bez skutku:( .

Nie wiem do końca czy się cieszyć czy płakać po wykonaniu update'u softu:confused: - na wgranym fabrycznie "tylko" pykał i to dyskretnie, w sposób niedokuczliwy, można było z tym żyć. Z nowym FW pojawił się śnieg na TV na torze video wszystkich urządzeń podpiętych pod AVR bez względu na to, czy sygnał puszcozny jest po HDMI czy componencie.
Do tego doszły kłopoty, o których pisałem już wcześniej.
Lepiej teraz jak jest na gwarancji, niż gdyby to pojawiło się już po niej.

No nic to - bez sewisu się nie obędzie - zwyczajnie mam pecha:???: .
 

funiax

New member
Witam.
Przeczytałem ten temat i teraz wiem że wentylator który słyszę to nie jest normalna praca urządenia, chyba będzie serwis.
Mam pytanie które już kilka razy padło w tym wątku i nikt go nie wyjaśnił.Czy ktoś może ni wytłumaczuć jak można włączyć funkcię Surround Off lub DSP Surround Off w AVR255 instrukcja strona 21, chodzi o puszczenie sygnału stereo do kolumn bez obróbki cyfrowej, to ważna funkcja a ja nie potrafię tego zrobić.Proszę o wyjaśnienie.
 

darek24111

New member
chciałem zrezygnować z Yamah, Onkyo i Denonów na rzecz lepszej jakości dźwięku w stereo (głównie dla cichego słuchania rocka) i kupić HK 255 a tu takie problemy???
Co to ma być? Ponad 2 tysiące PLN i takie problemy???
Niedobrze...:(
 

mp89

New member
nie kupuj 255 ani 355 bo będzie ci pykał a w nocy będziesz miał przez to koszmary, rano obudzisz się zlany potem - wyjdziesz na pole - zaziębisz się - dostaniesz starsznej grypy i jak niedaj Boże umrzesz to rodzina oskarży o twoją śmierć z całą pewnością H/K :)
 

unky

Member
mp89: zdecydowanie popieram, jednak nie w sposób sarkastyczny tak jak Ty to piszesz.
Mnie właśnie wk#$# to pykanie, klocek nie tani a na banalnym temacie jak normalny "circuit muting" nie daje rady. Żenua....
A jeszcze bardziej żenua jest zachowanie firmy H/K chowającej głowę w piasek i udającej że problem nie istnieje. Ja nie wiem ale czy to naprawdę takie skomplikowane żeby to naprawić? Wolą oni jednak chyba szargać sobie opinię....
 

mp89

New member
dobra powiem tak: we wrześniu 2008 kupiłem 355+dvd39+hkts11 przywiozłem do domu podpiąłem zagrało tak jak chciałem usłyszeć potem trafiłem na to forum przeczytałem pyka - posłuchałem - rzeczywiście pyka - ale powiem szczerze że gdybym tego tutaj nie wyczytał to żyłbym w wielkiej niewiedzy że po prostu tak ma być. Jeśli trafiłbym na to forum przed zakupem sprzętu to na pewno do tej pory nie miałbym ani KD ani telewizora ani xbox ani wielu innych gadżetów, więc całe życie kieruję się moimi tępymi zasadmi że wierzę tylko moim oczom i uszom. Aha ani w głowie mi wymiana oprogramowania etc. no chyba że jak kiedyś pyknie to dziura w ścianie będzie. Nie jestem fanem H/K on po prostu zagrał najlepiej ze wszystkich jakich słuchałem przed zakupem. Biedni ci co przeczytali a jeszcze nie kupili........
 

darkmajin

Member
Bez reklam
no fakt ci ktorzy to przeczytaja juz harmana nie kupia.
w nowym sofcie pykanie wystepuje po 16godz pracy. sprzet sie poprostu grzeje.
problem pykania ma byc rozwiazany w styczniu niewiem ile w tym prawdy.
w nowych modelach niema pykania podobno.
temu h/k dzwiekiem dorownuje jedynie marantz ale jak dla mnie h/k lepszy.
 
Do góry