Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

drek02

New member
Dzisiaj zrobiłem upgrade Hk255 przy pomocy kabla Rs232(damsko-meski)na COM1 wszystko poszło bez problemu,co ciekawe wczesniej probowałem robiłc to samo i za pomoca tego samego kabla i wyrzucało mi komunikat upgrade failed itd.,nie moglem nawiazac polaczenia z AV.Amplituner mam z Juny 2008W po upgrade "pykanie"podczas przełaczania kanałow na N czy Ps3 podczas przełaczania utworow czy grania zniknął.To pierwsze moje spostrzezenia:).Odnosnie wentylatora miałem ten sam problem jakies chrobotanie cos jakby łozysko,wymieniono w serwisie w ciagu dnia..Pozdrawiam
 

wojtaszu

New member
Z AVR-255 na AVR-1909

Witam.
Właśnie pozbyłem się mojego AVR255. Jestem poirytowany niedopracowanym sprzetem na ktory tak dlugo kazano nam czekac i w efekcie okazuje sie ze w wiekszoscie przypadków rozczarowali nas jako swoich klientow. Sprzet do tanich nie nalezy i cena nie jest w takim razie adekwatna do jakości. CZłowiek wywala 2500zł na sprzet i po kilku dniach ma juz pieczatke w karcie gwarancyjnej bo wiatraczek brzeczy bo cos tam pyka itd. Ja przesiadam sie na Denona AVR-1909 nie ma on zadnego wiataczka a wiec problem z glowy. Co do jakosci dzwieku jak go odsłuchiwałem to według mojej subiektywnej oceny wypada lepiej niz HK.
Nie moge nic powiedziec na temat wizji bo tego nie sprawdzalem
Wazny atut denona to 3 letnia gwarancja realizowana na terenie całego kraju a nie tylko w katowicach jak w przypadku HK i tylko 12 miesiecy.
Dla mnie HK umarł !!! był to moj pierwszy produkt od tego producenta i chyba ostatni.
Pozdrawiam
 

tomter

New member
Wgrałem nowy soft i nadal nie mam dźwięku prstrzennego z PS3, (tylko stereo i virtual...na dwie kolumny) coś powinienem zmienić w ustawieniach???
 

tolko

New member
Witam A ja może coś w obronie h/k 255 :krol: (data wrześniowa), właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu i nic z wymienionych usterek nie znalazłem. Wentylator faktycznie jest ale go nie słychać nawet w nocy słuchając audio booków na minimalnym poziomie głośności. Pykania też nie zauważyłem, co prawda na razie nie mam nic pod niego podpiętego, więc mogę tylko przełączyć go z radia na dvd gdzie mam podpiętego ipoda poprzez analoga 1, no i tu mam pytanie dla wtajemniczonych w ten sprzęt czy da się włączyć inny tryb surround niż stereo bądź virtual, zakupiłem cały zestaw Jamo i chciałbym sprawdzić jak to gra w instrukcji wyczytałem o jakimś trybie 5 channel stereo lub cokolwiek innego żeby wypróbować 5.1 jest na to jakaś rada :confused: .
Jedyne wady jakie do tej pory zauważyłem to:
1 - problem z wypróbowaniem zestawu 5.1 choć pewnie nie znam się i jakaś możliwość istnieje żeby to uruchomić w jakimś innym trybie
2 - w nocy trochę za bardzo świeci gałka i dioda power on i nawet gdy włączyłem sleep i podświetlenie gałki zgasło to sama dioda power on też dawała duże światło.
 

qrak01

New member
wojtaszu napisał:
Witam.
Właśnie pozbyłem się mojego AVR255. Jestem poirytowany niedopracowanym sprzetem na ktory tak dlugo kazano nam czekac i w efekcie okazuje sie ze w wiekszoscie przypadków rozczarowali nas jako swoich klientow......

AVR255 byl dla mnie jednym z typow przed zakupem...jednak czytajac mase wypowiedzi jakie to problemy sa ze sprzetem raczej ten model pojdzie u mnie do kosza ...
Praktycznie na każdym forum mozna sie zetknac z opinia ze HK wypuszcza produkt, który nie został w pełni przetestowany i masa rzeczy nie działa albo działa źle... Trzeba czekać na nowy firmware..i nawet po wgraniu nie widać za bardzo poprawy.
Dodać do tego należy sporo wypowiedzi ludzi, którzy HK sie pozbywają na rzecz innych amplitunerów.....np wspomnianego Denona 1909..o którym bardzo pozytywne opinie można znaleźć..
W moich oczach zakup HK niesie ze soba za duże ryzyko, że za wydaną kasę otrzymam pudło z którym będę musiał walczyć sam/z serwisem ... a gdzie przyjemność z dźwieku (?):???:.....HK: dziekuje i ja...
 

arsenal

Moderator
VIP
Przyjemność z dźwięku jest duża, nowy soft naprawił niedociągnięcia we współpracy z PS3 i poprawił sekcję video. Wadliwe egzemplarze oddaje się do serwisu lub eliminuje podczas odsłuchu przed zakupem. Nie bronię Harmana bo pewna partia sprzętu ma problemy ale widzę też dużą przesadę w wielu wpisach na tym i innych forach.
 

slewers

New member
Witam
Od początku mojego kina domowego, posiadałem kilka modeli Yamahy,
teraz zakupiłem HK255 model Jul2008. Powiem szczerze, że spodobał mi się wygląd zewnętrzny. Jeszcze nie podłączyłem sprzętu, ponieważ kończę remont pokoju, ale jestem ciekaw jak będzie sie sprawował, czy będą w/w
usterki. Do HK będę miał podłączony Blu Sony 350 przez hdmi. Kurcze gdybym wcześniej poczytał to forum, to pewnie bym go nie kupił.
No i ten serwis tylko w Katowicach, ehh...
 

dvd-r

New member
No to porażka niezła:

1. Laptop z RS232
2. Kabel nówka z MM (przedł. RS232) czyli żaden null modem itp.
3. Amplituner HK355

Przeszedłem te 3 pozycje pt. DSP/MCU, wgrywało się ładnie do amplitunera. Potem na wyświetlaczu instalował itd.
Potem doszedłem do punktu Video Upgrade gdzie przy wgrywaniu amplituner ma być włączony. No i dupa mam komunikat jak poniżej:

problem.jpg


Nie wiem co mam zrobić. Programik do aktualizacji wyczyścił sekcję video w amplitunerze przez co nie mam obrazu z ampli tylko dźwięk.
Raczej pozostaje tylko serwis - na avsforum również ktoś miał taki problem.
Jak widać komputer nawiązuje połączenie, wszystko jest ok, czyści Flash, pojawia się napis że zapisuje i ... wylot.

Pozdrawiam

ps. mam nadzieję że serwis nie stwierdzi że utraciłem gwarancję
 
Ostatnia edycja:

tombalt

New member
spostrzeżenia

czy przypadkiem nie włączył się wygaszacz?
na jakiej prędkości masz tego COM'a
ja robiłem na 19200 i poszło bez problemu, przedłużka COM 1:1 M-Ż, com ze szpilek na mobo

moje spostrzeżenia:

- dźwięk mniej dudni, jesli ogladam film z TV z dźwiękiem przez ampli, jest lepiej
- nie moge wybrać stereo 2ch, zawsze ładuje 5ch
różnice między movie, music i game są obecnie duzo mniejsze niż poprzednio

no i najważniejsze:
mam HTPC, obraz na kablu DVI-HDMI. problem jest taki, że najpierw musze włączyć tv i ampli a na końcu kompa, w przeciwynym przypadku nie mam obrazu, moge oglądać jedynie menu ampli. gdzie jest problem? czy to wina karty graficznej czy raczej ampli (tak obstawiam), który nie aktywuje wejścia HDMI.
przy braku sygnału restart kompa skutkuje natychmiastowym pojawieniem się wizji na TV, podsumowując

- nadal brak obrazu przy kompie włączanym jako pierwszy element
- radio w trybie logic7 - music - dziwne falowania dźwięku, wcześniej tego nie miałem
 

pielamento

New member
Witam,
Uwielbiałem HK do tej pory i sam odkładałem kasę na zakup ampli 355 i JBL. Ciekaw jestem co na blackninja, który wcisnął tylu ludziom jakże polecane zestawy HK + JBL lub Infinity. Nie, żebym miał coś osobiście do użytkownika blackninja, ale prosiłbym o wypowiedź. Słuchałem JBL ES i nic mnie w nich nie powaliło. Planowany zakup HK teraz po tylu wadliwych egzemplarzach również odpada. Nie wiem czy ktokolwiek zauważył, że HK, JBL, Infinity to ta sama firma i że polecanie użytkownikom sprzętu wyłacznie jedego producenta wiąże się prawdopodobnie z profitami, niekoniecznie z jakością. Jeszcze raz przepraszam ww użytkownika. Nie jest to moja osobista wycieczka, a jedynie irytacja z powodu lekcewazenia klienta przez firmę HK/JBL/Infinity.
Spodziewam się wielu negatywnych reakcji w odpowiedziach na ten post, dlatego nie dam sie sprowokowac i nie będę odpowiadać. Liczę jedynie na dyskusję.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tomter

New member
pielamento napisał:
Witam,
Uwielbiałem HK do tej pory i sam odkładałem kasę na zakup ampli 355 i JBL. Ciekaw jestem co na blackninja, który wcisnął tylu ludziom jakże polecane zestawy HK + JBL lub Infinity. Nie, żebym miał coś osobiście do użytkownika blackninja, ale prosiłbym o wypowiedź. Słuchałem JBL ES i nic mnie w nich nie powaliło. Planowany zakup HK teraz po tylu wadliwych egzemplarzach również odpada. Nie wiem czy ktokolwiek zauważył, że HK, JBL, Infinity to ta sama firma i że polecanie użytkownikom sprzętu wyłacznie jedego producenta wiąże się prawdopodobnie z profitami, niekoniecznie z jakością. Jeszcze raz przepraszam ww użytkownika. Nie jest to moja osobista wycieczka, a jedynie irytacja z powodu lekcewazenia klienta przez firmę HK/JBL/Infinity.
Spodziewam się wielu negatywnych reakcji w odpowiedziach na ten post, dlatego nie dam sie sprowokowac i nie będę odpowiadać. Liczę jedynie na dyskusję.
Pozdrawiam

Coś w tym jest! Rzadko się zdarza, by sprzedawca jakiejś marki źle o niej mówił! ;) Dlatego warto poczytać różne opinie i wybrać samemu!!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
- dzwiek mniej dudni bo poprawili sygnał idacy na suba ktory był za mocny cos takiego było ;)
- niewiem o co chodzi z 2ch-5ch u mnie dziala :confused:
- raczej wina karty graficznej bo u mnie dziala
- radia nie słucham ale sprawdze ( chyba ze chodzi o tylnie głosniki takie cos wystepuje przy niektorych sygnałach ale niewiem czym to idzie )

a co do pielamento:

kolego moze i blackninja poleca jbl i hk ale to nie znaczy ze wszyscy to robia
ostatnio raczej jest moda na polecanie jamaszki i denona fakt harman zawalil spawe ale jakosc dzwieku jest zaje**** :) pozdrawiam
 

mundi21

New member
No to po miesiącu użytkowania i mi zaczęło "pukać", "pykać" coś w głośniku centralnym przy przełączaniu. Telefon do serwisu i okazało się że ta usterka jest do usunięcia w ciągu, się znaczy na miejscu. Prawdopodobnie w niektórych przypadkach błąd leży po stronie płytki DSP, w innych przypadkach pomogło nowe oprogramowania. HK uznaje to za wadę, yamaha swego czasu odesłała mi sprzęt z "pykaniem" twierdząc że sprzęt jest ok i musiałem męczyć się dwa lata.
Umówiłem się na jutro w serwisie zobaczymy efekty.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja dzisiaj wysłałem swojego H/K 355 do serwisu. Ciekaw jestem ile czasu będę czekał na naprawę i jaki będzie efekt tej naprawy.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
pielamento ja u kolegi Blackninji kupiłem Onkyo a nie Harmana więc nic nikomu nie wciska kupiłem bo było tanio i na pewnej gwarancji! Czego i Tobie życze.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
pielamento napisał:
Witam,
Uwielbiałem HK do tej pory i sam odkładałem kasę na zakup ampli 355 i JBL. Ciekaw jestem co na blackninja, który wcisnął tylu ludziom jakże polecane zestawy HK + JBL lub Infinity. Nie, żebym miał coś osobiście do użytkownika blackninja, ale prosiłbym o wypowiedź. Słuchałem JBL ES i nic mnie w nich nie powaliło. Planowany zakup HK teraz po tylu wadliwych egzemplarzach również odpada. Nie wiem czy ktokolwiek zauważył, że HK, JBL, Infinity to ta sama firma i że polecanie użytkownikom sprzętu wyłacznie jedego producenta wiąże się prawdopodobnie z profitami, niekoniecznie z jakością. Jeszcze raz przepraszam ww użytkownika. Nie jest to moja osobista wycieczka, a jedynie irytacja z powodu lekcewazenia klienta przez firmę HK/JBL/Infinity.
Spodziewam się wielu negatywnych reakcji w odpowiedziach na ten post, dlatego nie dam sie sprowokowac i nie będę odpowiadać. Liczę jedynie na dyskusję.
Pozdrawiam
Można po kolei odpowiadać na Twoje zarzuty ale jeden fakt odpowiada na wszystkie:
"Mam w domu HK i JBL, to polecam".
Nie widzę także potrzeby zmiany na inny sprzęt, a mogę bez problemu :)
 

don111

Banned
pielamento napisał:
Witam,
Uwielbiałem HK do tej pory i sam odkładałem kasę na zakup ampli 355 i JBL. Ciekaw jestem co na blackninja, który wcisnął tylu ludziom jakże polecane zestawy HK + JBL lub Infinity. Nie, żebym miał coś osobiście do użytkownika blackninja, ale prosiłbym o wypowiedź. Słuchałem JBL ES i nic mnie w nich nie powaliło. Planowany zakup HK teraz po tylu wadliwych egzemplarzach również odpada. Nie wiem czy ktokolwiek zauważył, że HK, JBL, Infinity to ta sama firma i że polecanie użytkownikom sprzętu wyłacznie jedego producenta wiąże się prawdopodobnie z profitami, niekoniecznie z jakością. Jeszcze raz przepraszam ww użytkownika. Nie jest to moja osobista wycieczka, a jedynie irytacja z powodu lekcewazenia klienta przez firmę HK/JBL/Infinity.
Spodziewam się wielu negatywnych reakcji w odpowiedziach na ten post, dlatego nie dam sie sprowokowac i nie będę odpowiadać. Liczę jedynie na dyskusję.
Pozdrawiam
bo u żadnego innego dystrybutora nie imprezuje sie tak fajnie :mrgreen:
http://www.rb.com.pl/jbl3/index.jsp...1&news_id=897&layout=1&forum_id=896&page=text
 
Do góry