Dali Zensor 7 set +sub e9f + Yamaha RXV777 opinie?

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie. Teraz trzeba polować na PM7004 i za używkę wydać 2000zł.
Czyli nie mam co liczyć na nowe wzmaki... szkoda :-( W takim razie z nowych albo zbierać na PM8005, albo kupić serię 6 czy 7 lecz bez możliwości wspomagania mocą w kinie :-(

Jak szukasz Marantza, to możesz zerknąć na MM7025 jest tańszy od PM8005, a z innych firm najtańszą opcją byłby Pionek, oni już od A30 oferują "main in"

Wspomniany przez Vectrę MH, też mógłby pasować do Marantza, owo "magiczne oko" po środku ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Myślałem o wzmaku tak do 2500zł. Tego Music Halla A35.2 wiele osób chwali. Wizualnie też niczego sobie ;-)
Marantz to oczywisty wybór bo raz, że świetny dźwięk bardzo mi pasujący a dwa to miałbym komplet i z czasem mini wieżę :-D
 

vectra1

Member
Bez reklam
Wspomniany przez Vectrę MH, też mógłby pasować do Marantza, owo "magiczne oko" po środku ;)

Niestety muszę potwierdzić, pomimo, że mam PMA-1520 który jest pozycjonowany trochę wyżej i nie mogę mu nic zarzucić w kwestii wykonania to w momencie zestawienia go z Music Hallem czegoś mu brakuje. Najbardziej wieczorem kiedy widzisz owe oko w Music Hallu, Denon ma tylko malutką diodę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wspomniany przez Vectrę MH, też mógłby pasować do Marantza, owo "magiczne oko" po środku ;)

Tylko niestety po ustawieniu jeden na drugim oko wychodzi w innym miejscu :) MH Lepiej wygląda postawiony obok. Najlepiej na cd do kompletu :)

Myślałem o wzmaku tak do 2500zł. Tego Music Halla A35.2 wiele osób chwali. Wizualnie też niczego sobie ;-)
Marantz to oczywisty wybór bo raz, że świetny dźwięk bardzo mi pasujący a dwa to miałbym komplet i z czasem mini wieżę :-D

Ja bym rozważył tą używkę MH kolegi z forum. Przynajmniej pewne źródło. Dogadajcie dobrą cenę i już :) W nowych wzmacniaczy do 3,5k to moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji i wykonanie pierwsza liga. Nawet wykonanie obudowy ciut lepsze niż atoll in100. Chodzi mi o grubszy front. MH ma też bardzo precyzyjną regulację głośności co ma znaczenie np. przy wieczornych odsłuchach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myślałem o wzmaku tak do 2500zł. Tego Music Halla A35.2 wiele osób chwali. Wizualnie też niczego sobie ;-)
Marantz to oczywisty wybór bo raz, że świetny dźwięk bardzo mi pasujący a dwa to miałbym komplet i z czasem mini wieżę :-D

Jak masz kogoś w UK, to w granicach 3 tyś można trafić nowego PM8005, u nas ceny od 4 tyś wzwyż..
Jakiś czas temu widziałem z kolei PM7004 jako dostępne w niemieckich sklepach internetowych, w cenie ok. 500 eur. Nie wiem natomiast czy są one faktycznie dostępne, mimo, że było zaznaczone "natychmiastowa wysyłka"

Widzę, że na all. ktoś wystawił PM7004, w Katowicach, o ile dobrze pamiętam, to nie masz zbyt daleko, mógłbyś osobiści sprawdzić ;)
http://allegro.pl/wzmacniacz-marzantz-pm7004-pm-7004-i5589497353.html

Niestety muszę potwierdzić, pomimo, że mam PMA-1520 który jest pozycjonowany trochę wyżej i nie mogę mu nic zarzucić w kwestii wykonania to w momencie zestawienia go z Music Hallem czegoś mu brakuje. Najbardziej wieczorem kiedy widzisz owe oko w Music Hallu, Denon ma tylko malutką diodę.
Tobie PMA pasuje do reszty zestawu, więc też dobrze to wygląda :)

Zadowolony jesteś z połączenia AVR+PMA?
Jak słuchasz muzyki, bo ja w przypadku CD rozłączam z ampli i gra tylko wzmak+ CD, mi bardziej ten sposób odpowiada...
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Jak masz kogoś w UK, to w granicach 3 tyś można trafić nowego PM8005, u nas ceny od 4 tyś wzwyż..
Jakiś czas temu widziałem z kolei PM7004 jako dostępne w niemieckich sklepach internetowych, w cenie ok. 500 eur. Nie wiem natomiast czy są one faktycznie dostępne, mimo, że było zaznaczone "natychmiastowa wysyłka"

Też to przerabiałem ze swoim PMA w Niemczech był po przeliczeniu za 3 tyś u nas najtańsze 4 a i były po 5 tyś. Niestety ale Horn podbija cenę o 1-2 tyś za nic. Nie dość, że mamy kilkukrotnie niższe zarobki to sprzęt o 30% droższy.
Problemem jest fakt, że Horn nie przyjmuje sprzętu gwarancyjnego kupionego poza granicami Rzeczypospolitej.

Tobie PMA pasuje do reszty zestawu, więc też dobrze to wygląda :)

Zadowolony jesteś z połączenia AVR+PMA?
Jak słuchasz muzyki, bo ja w przypadku CD rozłączam z ampli i gra tylko wzmak+ CD, mi bardziej ten sposób odpowiada...

Zdecydowanie zestaw spełnia wszystkie moje wymagania, AVR w kinie jest w zupełności wystarczający - więcej niż 70% nie osiągnąłem bo było ciężko skupić się na filmie.
Dokładnie tak jak napisałeś w muzyce wyłączam amplituner i działa tylko wzmacniacz + blu-ray.
Muszę jeszcze wymienić DBT-1713 na 3313 bo nie mam miejsca na cd, ale czekam na dobrą okazję.
Zależy mi na lepszej sekcji audio.
Największym zdziwieniem było kiedy puściłem songa we Flacu przez amplituner i było okej, następnie ten sam song z płyty i wrażenia x 2 - głośniej, intensywniej, lepszy bas.
 

mith_

New member
Ja bede celowac bardziej w wzmacniacz nowy w kwocie -+2000 cennikowo lub uzywany. Wydaje mi sie, ze nie ma sensu wydawac wiecej niz 50% ceny glosnikow na wzmacniacz. Wtedy chyba lepiej byloby dolozyc do lepszych glosnikow (?). Mam wrazenie ze glosniki sa najwazniejsze jesli chodzi o jakosc dzwieku. A moze lepiej bylo dolozyc 2000 do glosnikow i nie bawic sie w wzmacniacz (?) Ale nie mam doswiadczenia i moge sie mylic.

Wogole fajna dyskusja sie wywiazala.

Jakbyscie polecili jakies tanie kabelki tez bylbym wdzieczny.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki:) Miło się czytało. Generalnie mogę się pod tym testem podpisać. Zdecydowanie jeśli chodzi o dynamikę to Atoll jest świetny. Gra pełnym brzmieniem nie zaniedbując żadnych częstotliwości. Nie jestem wielkim znawcą, ale kilka wzmacniaczy słyszałem i Atoll to na razie numer 1. Choć MH jest tuż za nim :) nie jest gorszy tylko trochę inny. Na pewno cechą Atoll jest to, że trzeba go wygrzać. Brzmienie po około 100-150h się zmienia zdecydowanie na plus.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja bede celowac bardziej w wzmacniacz nowy w kwocie -+2000 cennikowo lub uzywany. Wydaje mi sie, ze nie ma sensu wydawac wiecej niz 50% ceny glosnikow na wzmacniacz. Wtedy chyba lepiej byloby dolozyc do lepszych glosnikow (?). Mam wrazenie ze glosniki sa najwazniejsze jesli chodzi o jakosc dzwieku. A moze lepiej bylo dolozyc 2000 do glosnikow i nie bawic sie w wzmacniacz (?) Ale nie mam doswiadczenia i moge sie mylic.

Wogole fajna dyskusja sie wywiazala.

Jakbyscie polecili jakies tanie kabelki tez bylbym wdzieczny.

Zdziwiłbyś się co elektronika może zrobić ze "zwyczajnych" kolumn. Zdecydowanie warto inwestować w sprzęt tak samo jak w głośniki.
 
Do góry