Dali Zensor 7 set +sub e9f + Yamaha RXV777 opinie?

mith_

New member
Drodzy Forumowicze.

Pasywnym uzytkownikiem forum jest od dluzszego czasu. Teraz czas zapytac Was Drodzy Forumowicze o porade.

Udalo sie dozbierac pieniazki i czas dokonac zakupu.
Budzet -+ 8K PLN zwiekszany juz 3 krotnie :)-->nie ukrywam, ze jest to dla mnie duza kwota ale sprzet chcialbym miec na 10 lat wiec chyba warto (?)

Dzwiek ktory mnie zadowolil to zestaw Dali Zensor 7 set +sub e9f + Yamaha RXV777
Czy w tej kwocie to dobry zestaw do pomieszczenia 22 m2?

Najwiekszy dylemat to amplituner. Yamaha zacheca mnie wyjsciem pre out i gramofonowym.
Zniecheca brakiem bluetooth ale chyba zrekompensuje to air play i DLNA i 3 letnia gwarancja i podobno mala awaryjnoscia. Wyjcie pre out gdyz rozwazam w przyszlosci dorzucenie wzmacniacza do stereo.

Rozwazalem tez Onkyo TX-NR636. Plusy :atmos (ale czy to mi sie przyda?) bluetooth, duzo nizsza cena. Minusy: brak pre out, brak air play (rekompensuje bluetooth) i podobno duza awaryjnosc.

Bylbym bardzo wdzieczny za ocene mojego zestawu, inne propozycje amplitunerow w podobnych cenach mile widziane.

Z gory dziekuje i pozdrawiam,
Michal
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Zestaw kolumn świetny ;-) Co do amplitunera to polecam połączenie z Marantz'em. Model SR5009, SR6009.
Mają Prę Out, Wi-Fi, i inne bajery. Do tego brzmią i wygladaja super! :)
No i są mało awaryjne :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
mith zestaw wybrałeś całkiem fajny. To co bym zasugerował to zmianę suba na e-12f. Yamaha powinna dobrze zagrać z Zensorami. Szczególnie w kinie domowym Yamaha sprawdza się bardzo dobrze. Dodatkowo jest dobrze wyposażona (ma pre-out więc jak kiedyś zamarzy Ci się wzmacniacz stereo to bez problemu go podłączysz). Co do awaryjności też nic Yamaszce nie można zarzucić. Wiadomo optymalna by była Yamaha 1040, ale jest też sporo droższa. Do Zensorów polecam też sprawdzić (jak jak radził Lobos) Marantz-a 5009. Teraz zaczęły się już wyprzedaże bo wchodzi nowy model więc kupisz go w dobrej cenie. Możesz też napisać do blackninja. To sprawdzony sprzedawca i ma dobre ceny.
 

maciekplacek

New member
do 3 tys to chyba jeszcze Onkyo 646 kupisz ze wszystkimi bajerami, co do muzykalności tego sprzętu to sie nie wypowiadam bo to jakaś nowość. Marantz 5009 to dobry wybór, miałem ten model i grał naprawdę fajnie polecam.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Pisz do Blackninja, bo na Zensory i Marantza ma świetne ceny.
Zwłaszcza, że tak jak wspomniał Paweł teraz są wyprzedaże SRxxx9 ;-)
 

mith_

New member
O Marantzu wogole nie myslalem ze wzgledu na design ale jak poczytalem troche o tym amplitunerze to design przestal mi przeszkadzac. Dziekuje za wskazanie tego ampli. Na korzysc Yamahy przekonuje mnie nizsza cena i jeszcze wyjscie gramofonowe.

Jak myslicie co zystkam na zamianie Yamahy na Marantza?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Tak jak napisała większość pomyślałbym o SRxxx9 lub Denonie np. 3100 ta sama stajnia i podobne granie czyli miękko z basem i przyjemnie.
Ale to oczywiście kwestia subiektywna, Zensory są dostępne w większości salonów audio więc będzie łatwo o odsłuch, najlepiej jak posłuchasz samemu. Nawet jeżeli nie będą mieli podanych modeli to sprawdzisz szkołę grania - dla mnie Yamaha + Zensor było zbyt ostro, wokale nie były tak przyjemne ale może dlatego, że nie słucham ciężkich brzmień.
Jeżeli lubisz słuchać muzyki to warto dołożyć do amplitunera z pre-outem i możliwością rozbudowy o wzmacniacz stereo.
Nie będzie to nie wiadomo jaki wydatek a jakość muzyki x 2.
 

maciekplacek

New member
O Marantzu wogole nie myslalem ze wzgledu na design ale jak poczytalem troche o tym amplitunerze to design przestal mi przeszkadzac. Dziekuje za wskazanie tego ampli. Na korzysc Yamahy przekonuje mnie nizsza cena i jeszcze wyjscie gramofonowe.

Jak myslicie co zystkam na zamianie Yamahy na Marantza?

Ja bym brał Marantza, co do design to 5009 np bardziej mi sie podoba niż 6009.
 

mith_

New member
Ogolnie wyralem zestaw z Marantz SR 5009 i co ciekawe na zywo mi sie spodobal czego nie moglem powiedziec o wygladzie na zdjeciach. Dziekuje!!! za polecenie tego amplitunera bo w stereo miazdzy Yamahe.

Do tylnych kolumn dokupilem dedykowane podstawki bo wpadlem juz w szal zakupow:)

Wyglada na to, ze musze dokupic kabelek do subwoofera i kabelki do kolumn przednich i centralnej.

Prosze o polecenie czegos przyzwoitego w jak najnizszej cenie.

W jakiej kwocie wzmacniacz nowy lub uzywany musze dokupic aby uzyskac jeszcze lepszy dzwiek stereo? Co polecacie?

Ogolnie w czesci projektory otworze nowy watek odnosnie doboru ekranu do benq w1070 bo to kolejne zakupy w celu zbudowania mojego malego pokoju kinowego w salonie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziekuje za cala okazana pomoc do tej pory.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Zensorami bardzo dobrze gra Music Hall a35.2. Słuchałem ze 3 razy takiego zestawienia i było bardzo dobrze. Możesz też rozważyć Atoll IN100SE. Mocny dynamiczny wzmacniacz. Ze stajni D&M masz Denona PMA-1520 i Marantza PM8005. Pograj na razie na tym co masz a potem jak trochę ochłoniesz atakuj wzmacniacz :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Z Zensorami bardzo dobrze gra Music Hall a35.2. (...) Pograj na razie na tym co masz a potem jak trochę ochłoniesz atakuj wzmacniacz :)
Też mam taki plan ;-) Na razie kino a jak trochę ochłonę i uzbieram grosza to atakuje wzmaka obowiązkowo :)
Tego Music Hall ma teraz Kolega Vectra1 do sprzedania.
Wiele dobrego o nim słyszałem.
Marantza do kompletu z ampli też rozważ. Tutaj PM8005 to aż za dużo ;-)
Na PM6005 już usłyszysz duża różnice w porównaniu do SR5009 ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadza się :-( Słabo to wymyślili, ale cóż... w sumie z aktualnych modeli PMxxx5 to tylko PM8005 mogą wspomagać kino a nawet PM7005 już nie :-(
Szkoda, bo nie każdego stać na najwyższy model a poza tym nie zawsze jest konieczny taki zakup.
Zobaczymy... może najnowsze modele wzmacniaczy będą miały taką możliwość?
Wiem, że takie 40W na kanał to nie potęga, ale przynajmniej seria 7 powinna robić jako końcówka tak jak PM7004.
P.s. piszą już coś na temat nowych PM od Marantz'a? Na razie tylko o amplitunerach słyszałem.
 

lobos

New member
Bez reklam
PM7005 może pełnić funkcję końcówki? Chyba nie bardzo :-(
Jak wypada wg. Ciebie połączenie Zensor 7 z Music Halla A35.2?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Raczej zbyt szybko się nie pojawią, seria PM....5 to odświeżona linia, a co do polityki Marantza...no cóż, ceny podnieśli, a funkcjonalność zmniejszyli :?
O ile dobrze pamiętam, to nowy PM7004 był do dostania poniżej 3 tyś...
 

lobos

New member
Bez reklam
Raczej zbyt szybko się nie pojawią, seria PM....5 to odświeżona linia, a co do polityki Marantza...no cóż, ceny podnieśli, a funkcjonalność zmniejszyli :?
O ile dobrze pamiętam, to nowy PM7004 był do dostania poniżej 3 tyś...
Właśnie. Teraz trzeba polować na PM7004 i za używkę wydać 2000zł.
Czyli nie mam co liczyć na nowe wzmaki... szkoda :-( W takim razie z nowych albo zbierać na PM8005, albo kupić serię 6 czy 7 lecz bez możliwości wspomagania mocą w kinie :-(
 

vectra1

Member
Bez reklam
PM 7005 niestety nie ma takiej opcji, ze starych modeli 7004 i 8004 z nowych tylko 8005 lub Ki Pearl Lite.
Raczej zbyt szybko się nie pojawią, seria PM....5 to odświeżona linia, a co do polityki Marantza...no cóż, ceny podnieśli, a funkcjonalność zmniejszyli

Polityka niczym Samsung najnowszy S6 nie ma już opcji wymiany baterii czy dołożenia karty. Płacisz za pamięć kilka razy więcej niż za kartę, którą dodatkowo w razie awarii telefonu możesz wyciągnąć.
Każdy kolejny model Samsunga jest kilkaset złotych droższy a funkcjonalność niekoniecznie na plus.

Co do połączenia Zensor + Music Hall pisałem nawet z Pawel_Sz85, który tego połączenia słuchał.
Robiłem porównanie i Music Hall zagrał lepiej niż się spodziewałem.
Było lekko muzykalnie, wokale były bardzo przyjemnie i uchwytne, zaskoczył mnie bass, którego było dużo.
Ogólnie bardzo podobna szkoła grania, za te pieniądze bardzo fajny wzmacniacz, dodatkowo metalowe wykonanie + wyświetlacz cieszą oko.
 
Do góry