Dali Zensor 7 + NAD T757

xcvw88

New member
Witam forumowiczów.

Po kilku miesiącach od pierwszej myśli związanej z zakupem przyzwoitego sprzętu grającego udało mi się wybrać wyżej wymienioną konfiguracje czyli: Dali Zensor 7 + amplituner NAD T757 (Niestety tylko teoretycznie bo o odsłuchu raczej nie ma mowy :sad:

Do rzeczy: Problem polega na tym, że impedancja Zensorów to 6 Ohm, a Nad z tego co wyczytałem wolałbym 8 Ohm.

Zagłębiłem się nieco w temat i poczytałem opinie internetowych specjalistów i jak to często bywa w takich przypadkach teraz nie wiem NIC

"Dowiedziałem się" między innymi że:

1. Nic się nie stanie można spokojnie złożyć taki zestaw
2. Wykluczone! Uszkodzisz amplituner!:shock:
3. W zasadzie to nie wiadomo bo producenci i tak często biorą te dane z dupy...
4. Jeśli głośność będzie ustawiona w granicach rozsądku to mogę słuchać
5. To zależy od konkretnego zestawu

Czy ten zestaw będzie można BEZPIECZNIE użytkować i czy JAKOŚĆ dźwięku się nie zmieni?

Zależało mi na połączeniu dźwięku 5 kanałowego z przyzwoitym stereo, ale powoli zaczyna mi się odechciewać bo zawsze coś jest nie tak :cry:
 

SternQuest

New member
Skąd masz informację że amplituner jest 8-omowy ? W instrukcji podana jest przykładowa moc wyjściowa 110W przy kolumnach 8 omowych (stereo). Przy Zensorach 6 ohm będzie poprostu potrzebował więcej prądu aby je napędzić i zmieni się moc wyjściowa. Absolutnie nie masz się czego obawiać, większość amplitunerów przystosowana jest do pracy z kolumnami w zakresie 4-16 ohm.
 

xcvw88

New member
Przeczytałem na stronie audio.com.pl
Tam był test tego ampli

"NAD formalnie nie obsługuje kolumn 4-omowych, musimy więc pozostać w obszarze 8 omów"...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spora część amplitunerów kd formalnie nie obsługuje kolumn 4 omowych. Od jakiegoś czasu Denon i Marantz odsługuje kolumny 4 omowe, mimo to jeden z kolegów ma problem z Denonem 2100, który się mocno grzeje. Nad ma dobre zasilanie, nie będzie problemu. Zensory nie są trudne do napędzenia. A co to testu to testerzy trzymają się tego co pisze instrukcja i nie chcą uszkodzić amplitunera. Zauważ, że oni testują 100% mocy. Ty w domu nie będziesz tak mocno katował. Szybciej byś "spalił" kolumny niż amplituner.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Tu masz wycinek z manuala dla jednego kanału
AMPLIFIER SECTION T 757
FTC 7 x 110W
Full Disclosure Power (all channels driven simultaneously) 7 x 60W (0.05% THD, 20-20kHz)
IHF Dynamic Power 8 ohms 137W
4 ohms 243W


Problem jest inny czy ten Nad jest dostępny czy to tylko pozycje widmo :)
 

SternQuest

New member
Faktycznie w tym teście piszą o tym. Trochę jestem zaskoczony że renomowany amplituner obsługuje kolumny tylko do 8-omów. Dziwne jest też to że, testują moc znamionową na 4 omy w stereo - tabelka na samym dole. Myślę że powinieneś się w takim przypadku skontaktować z przedstawicielem producenta i zapytać - jak to jest.
 

xcvw88

New member
Wysłałem maile za zapytaniem o dostępność. Mam nadzieje, że mają go jeszcze gdzieś w magazynach.

Rozważałem też amplituner Cambridge Audio Azur 551R i z nim jest taki sam a może i większy problem niż z NADem bo Na tylnym panelu jest napisane jak byk 8ohm. W razie czego mogę bo brać czy raczej odpuścić?
 

xcvw88

New member
Znalazłem jeszcze to w instrukcji obsługi:

"The T 757 is designed to produce optimum sound quality whenconnected to speakers with impedances within its operating range.Please make sure that all the speakers are rated 8 ohms minimumper speaker.''

Teraz to już sam nie wiem...
 
Do góry