Dali IKON 6 mkII

rabit

Active member
Bez reklam
Szkoda że sprzedałeś Yamahę, bo do niej kupiłbyś jakiś fajny wzmacniacz (pod pre-out) i na pewno i w kinie i w stereo miałbyś ekstra, nie tracąc nic a tylko zyskując. Teraz znowu musisz kupić ampli i najlepiej do niego wzmacniacz.
 

porscheee

New member
Kiedys po jednym z odsłuchów pokusiłem się o opis:
http://www.hdtv.com.pl/forum/805517-post20.html

dziekuje za ten opis , to jest to czego szukałem - własnie takiej piguły , odwaliłes cała robote za mnie .
Wnioskuje ze powininem do tych Dali zakupić sr6009 do kina i do stereo - tez da rade .
Teraz pytanie czy warto dołozyc do wyzszego amplitunera sr7009 jeżeli chodzi o stereo bo nie usmicha mi się dopłacać tylko za wyświetlacz pod klapka ) ?
W stopce masz inny zestaw teraz ...?
 

dzik87

New member
dziekuje za ten opis , to jest to czego szukałem - własnie takiej piguły , odwaliłes cała robote za mnie .
Wnioskuje ze powininem do tych Dali zakupić sr6009 do kina i do stereo - tez da rade .
Teraz pytanie czy warto dołozyc do wyzszego amplitunera sr7009 jeżeli chodzi o stereo bo nie usmicha mi się dopłacać tylko za wyświetlacz pod klapka ) ?
W stopce masz inny zestaw teraz ...?

Do kina ma sr7008, a do muzyki wzmacniacz Marantz PM-KI Pearl Lite,


 

porscheee

New member
Szkoda że sprzedałeś Yamahę, bo do niej kupiłbyś jakiś fajny wzmacniacz (pod pre-out) i na pewno i w kinie i w stereo miałbyś ekstra, nie tracąc nic a tylko zyskując. Teraz znowu musisz kupić ampli i najlepiej do niego wzmacniacz.
nic straconego i tak bym ja sprzedał bo 3 miechy potem wyszedł model z wifi wbudowanym a zalezało mi na tym no i ten design z guzikami na zewnątrz mi nie poasował , teraz chce min a1040 lub a2040 , maja wifi , lepszy dźwięk ,dużo lepszy design .
Wolabym sam amplituner który da rade z tymi kolumnami zarówno w stereo .
Po wskazówkach innego kolegi teraz zerkam bardziej w strone złoto-srebrnego marantz sr6009 lub jezli warto dołozyc sr7009 , a jezeli dokładać wzmacniacz to najwyżej pm6005 tylko czy on będzie na tyle lepszy w stereo od tych amlitunerów żeby warto było inewstowac w następny sprzet ...
 

dzik87

New member
sr7008 to odpowiednik sr7009 czy cos się zmieniło ? Kolejne pytanie czy jest sens do tych kolumn kupować wyższy model zamiast sr6009 ?


Ja polecam do muzyki wzmacniacz stereo, a nie amplituner sr7009, zamiast 6009.

sr7008 pewnie od 7009 w kwestii jakości brzmienia się pewnie nie różni.

Ikony 6mk2 to już są kolumny, na których pomiędzy sr 7009, a pm6005 usłyszysz różnicę w jakości stereo. Na amplitunerze dźwięk będzie bardziej płaski, czyli będzie słychać, że płynie z kolumn, ze jest na jednej linii z nimi. Na wzmacniaczu stereo byłbyś w stanie uslyszeć źródła pozorne dzwięku, głębokość sceny. Im wyższy model wzmacniacza, tym lepiej zakładając, że nie szedłbyś wyżej niż do pm8005, bo wyższe modele Marantza do Ikonów są już za dobre. Mówiąc prostym językiem na wzmacniaczu stereo efekty dźwiękowe w muzyce są 3d.
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
dokupinie wyższego wzmacniacza z marantz to przesada moim zdaniem pm7005 już kosztowo ostro w gore nie mowiac o pm8005, a co powiecie o dokupieniu do sr6009 wzmacniacza denona pma-720ae ( całkiem dobra cena ) czy to ma sens cos pomoze i czy zadziała ?
 

kaziu106

Member
koledzy pisza ze wzmacinacz marantz 6005 nie ma pre aut do ampli to jak to jest ? Co sadzisz o amplitunerze a2040 do kina a wzmacniacz denon pm720 , miałoby to sens ? Mam wrazenie ze yamaha do kina jest najlepsza , i ta ich aplikacja na iphone ...
Nie wiem kolego czy wiesz o co chodzi z tym pre out. Wzmacniacz musi mieć wejście np. Power Amp Direct ( IN ) bo wyjście pre out oznacza, że możesz np. podłączyć do niego aktywny subwoofer. Żeby podłączyć amplituner kina domowego ze wzmacniaczem to wychodzimy z kina domowego wyjściem pre out i wchodzimy do wzmacniacza WEJŚCIEM czyli IN np. Power Amp Direct.( w róznych wzmacniacza się to różnie nazywa ( jeśli chodzi o Denona to PMA 720 nie ma tego wejścia ale ma już go np. model Denon PMA 1510 AE lub PMA 1520 AE ). Widzę, że nie do końca jesteś przekonany co do zakupu lepszego wzmacniacza stereo. Ja odsłuchiwałem zarówno Zensory 7 i Dali Icon 6 MkII na wzmacniaczu Marantz PM 8005 i Denon PMA 1520 AE i jak dla mnie Marantz fajniej zgrał się z tymi kolumnami choć Denon dał więcej basu to Marantz zagrał jakby subtelniej i jak dla mnie bardzo przyjemnie zgrał się z Zensorami 7. Szkoda, że nie masz możliwości odsłuchu bo nie chcemy Ci źle doradzić choć widać, że większą wagę przywiązujesz do ampli kina domowego to jednak ja także jak koledzy skłaniałbym się do powiedzmy amplitunera ze średniej półki i połączeniu go z lepszej klasy wzmacniaczem stereo niż lepszej klasy amplituner w połączeniu ze słabszym wzmacniaczem...ale to tylko moje subiektywne zdanie...ale najważniejsze, żebyś to Ty dokonał wyboru i był zadowolony
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a może dokupić suba z dali ikon lub z yamha wysoki model albo jbl , bo są na miejscu ... ?
To słaby pomysł, po pierwsze ze względu, że jestem przeciwnikiem suba do stereo, ale po drugie Sub Ikon jest to typowy sub kinowy. Kawał mocy, ale to sub basrefleksowy. U mnie stoi w dużo mniejszym pomieszczeiu, i ma kawał mocy w zapasie, wiec w 50 m może się sprawdzi. Jeśli już, to coś np. z Rela
dziekuje za ten opis , to jest to czego szukałem - własnie takiej piguły , odwaliłes cała robote za mnie .
Wnioskuje ze powininem do tych Dali zakupić sr6009 do kina i do stereo - tez da rade .
Teraz pytanie czy warto dołozyc do wyzszego amplitunera sr7009 jeżeli chodzi o stereo bo nie usmicha mi się dopłacać tylko za wyświetlacz pod klapka ) ?
W stopce masz inny zestaw teraz ...?
Dzik już wyczaił :)
Tam ma już inny zestaw, apetyt rośnie... :)
Pamietaj, ze to tylko opis moich odczuc, inni mogą słyszć to inaczej, albo mieć inne gusta.
6xxx vs 7xxx to inna bajka, ale nie spodziewaj się piorunujących różnic. Wzmak stereo przyniesie więcej satysfakcji
sr7008 to odpowiednik sr7009 czy cos się zmieniło ?
seria xxx9 ma np. Atmosa, brzmieniowo i mocowo raczej to samo.
koledzy pisza ze wzmacinacz marantz 6005 nie ma pre aut do ampli to jak to jest ? Co sadzisz o amplitunerze a2040 do kina a wzmacniacz denon pm720 , miałoby to sens ? Mam wrazenie ze yamaha do kina jest najlepsza , i ta ich aplikacja na iphone ...
Kaziu już to ładnie opisał :)
NAdal twierdzę, że lepiej zainwestować w lepszy wzmak stereo. Pamietaj ,ze masz spore pomieszczenie, a metry za kolumnami i za kanapą też musisz doliczyć, tam też będą się rozchodzić fale akustyczne :)

Takie przypadki jak Twój a bardzo trudne do ogarnięcia. Nikt nie przewidzi efektów końcowych,
1) nie masz możliwości odsłuchu
2) lubisz bas
3) masz bardzo duże pomieszczenie, a to pociąga za sobą
4) spore kolumny
5) mocny wzmak stereo
6) mocny amplituner kinowy
7) nie chcesz zmienić kolumn
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
Kaziu106 trafiłeś ze wszystkim idelanie (czujesz moje potrzeby) i nawet to 996gt2 nie skormnie powiem prawie jak moje :)
Krzystof radio - twoje opinie sugestie mocno sobie cenie , daja mi chyba najwięcej ( masz te sam egłosniki i mnóstwo testow za sobą wiec po co mi wywarzac otwrte drzwi ) i nakreśliły nowe kierunki , co za tym poszło dziś byłem w marantz yamaha denon , mam nowe wynegocjonowane ceny i jestem bliżej zakupu . Odrzuciłem stanowczo x4100 jak i a1040 . Niestety wszyscy maja polityk eniskich modeli na stanie reszta special order . Kusi mnie strasznie a2040 takie przywiązanie no i w kinie lepsza chyba od marantza by była + aplikacja iphone , a marantz jak większość twierdzi muzyka ...
Co do suba powiedz mi czy w kinie sprawdza się super z reszta zestawu czy raczej poszukać z innej marki ( jamo yamaha jbl ) itd. bo tez zakupie po amplitunerze jeżeli jeset sens . Probowałes kina na tym zestawie z wyłączonym subem ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje za miłe słowa, ale podkreślam, że moje gusta nie muszą oznaczać opinii wszystkich. Nie chce być sprawcą ewentualnego Twojego niezadowolenia w wypadku kierowania się moimi opiniami :) Tak słyszę to ja i tak to opisuję.
Sub Dali Ikon robi to do czego służy, czyli łupnie jeśli trzeba i świetnie uzupełnia najniższe rejestry podczas seansu. Nie wyobrażam sobie filmów bez suba, jeśli go nie włączę to słychać, dużo zależy też od płyty (czyt. filmu, koncertu, itp.). Tak jak nie uznaję suba w stereo tak nie uznaje filmu bez suba ;)
Dobrym subem z o dziwo dobrą kontrolą basu jest Dali E12F - brzmienie coś pośredniego miedzy twardym basem Rela a typowym bas reflexem, ale na Twój metraż może być za mały. Szukaj dużych modeli Rela lub Velodyne - to marki specjalizujące wyłącznie się w subwooferach.


Idziesz już w dobrym kierunku, czyli rozumiesz ,że musi być mocna elektronika. Twoim problemem jest wielka powierzchnia. Strzelam, że akustyka robi swoje i dźwiek rozchodzi się po pomieszczeniu, ale bas ginie. To w sumie normalne. Potrzebujesz więc dużych, wydajnych kolumn, (tu zdecydowanie Klipsch nie ma sobie równych i na taki metraż stosunek ceny do jakości jest chyba bezkonkurencyjny),


dalej potrzebujesz do nich mocnej elektroniki, by napędzić te ustrojstwa (słaba elektronika do dużych kolumn też nie da basu). Niestety tak już jest, że o ile pamiętam ok 90 % macy idzie na niskie i średnie tony, dlatego tak ważna jest mocna podstawa.


I idąc jeszcze dalej, wzmak stereo zrobi to lepiej niż amplituner kinowy
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
Nie mam niestety albo stety dostępu do wszelkich marek , suby jak i głosniki to tylko yamaha , dali , psb , jbl , monitor audio , paragidm , jamo . Kolumn poki co nie będę zminiał bo z tego co na moim rynku jest dostępne to najlepszy wybor cena-jakość ... Strezliłem sobie samobója po prostu z tym a830 ale powoli jesteśmy bliżej zakończenia meczarni bez sprzętu ... Pytanie czy prownywałes ampli yamhay a20... vs marantz 7... jezeli chodzi tylko o kino na tych dali ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na odsłuchach amplitunerów zawsze chodziło mi tylko o stereo, ale i tak skończyło się na osobnym wzmaku stereo. Amplituner włączam tylko do filmów. Z resztą jest bardzo mało salonów, które maja osobną salkę lub zgadzają się podłączyć cały system pod kino.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie mam niestety albo stety dostępu do wszelkich marek , suby jak i głosniki to tylko yamaha , dali , psb , jbl , monitor audio , paragidm , jamo . Kolumn poki co nie będę zminiał bo z tego co na moim rynku jest dostępne to najlepszy wybor cena-jakość ... Strezliłem sobie samobója po prostu z tym a830 ale powoli jesteśmy bliżej zakończenia meczarni bez sprzętu ... Pytanie czy prownywałes ampli yamhay a20... vs marantz 7... jezeli chodzi tylko o kino na tych dali ?
Pytałeś w innym wątku o LS80 mi bardzo przypadły do gustu z Onkyo TX-NR5007, pięnie to grało.
 

porscheee

New member
bo jest salon w pobliżu który je miał podpięte pod yamaha a2040 , ale kolumny dzień przed moim przyjazdem zeszły , niby maja mieć jeszcze ale nie wiadomo kiedy , poza tym moim zdaniem sa już wycofane z oferty - nie widze ich na jbl.com jestee ciekaw jak graja bo wygladaja super , widziałem je już kiedyś w tym salonie ale nie słuchałem i tak z ciekawości chciałem o nie podpytać ... jednk gdybym zminiał kolumny kiedyś to tylko powrót do b&w tym razem pewnie jakies cm8 max 9 z marantzem lub yamaha powinny super zagrac ale to plany przyszłościowe , narazi eszukam aplitunera do ikon 6 mk2
 

gerus6

Active member
Bez reklam
porscheee pomyśl o amplitunerze i wzmacniaczu, bo coś czuję, że żaden amplituner nie da Ci tego czego oczekujesz (chyba, że Susano ;))
 
Do góry