Czyszczenie matryc OLED

Manarino

Banned
Człowieku ty podchodzisz do zakupu tv jak do kredytu 500k na 30 lat.
A jak coś strzeli w twoim po gwarancji to się popłaczesz i przestaniesz tv kupować?



Nie powinna Cię dziwić tego typu retoryka . Ktoś, kogo nie stać na telewizor premium czy każdy inny produkt najwyższej klasy, właśnie tak będzie podchodził do zakupu czegokolwiek.
Sprzęt, który kupują, kupują pewnie wielkim nakładem oszczędności itp . Powiedziałabym nawet , że są to długoterminowe zbiórki.

Spójrz na ich sprzęt : jeden posiada leda w przekątnej 55 cali za 3.800 , drugi 49 cali w podobnym przedziale cenowym .
Żaden z nich nie skalibrował nawet profesjonalnie tego zakupu , bo ich nie stać na profesjonalną kalibrację.

Próbują porównywać jakość obrazu ich ledów z obrazem flagowych oledów.

Ta cała ich walka o dowartościowanie sprzętu średniej jakości, jaki posiadają jest z ich strony tak komiczna, że aż żałosna.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Jeśli to pytanie do mnie, to nie wiem o co Ci chodzi bo nie planuję zakupu TV.
A jeśli nie zatrybiłeś, to moje pytania były retoryczne. Odpowiedź jest oczywista i powszechnie znana ale niektórzy próbują zaklinać rzeczywistość.

Może być do ciebie bo płaczesz w każdym możliwym wątku o jednym i tym samym.

Nie powinna Cię dziwić tego typu retoryka . Ktoś, kogo nie stać na telewizor premium czy każdy inny produkt najwyższej klasy, właśnie tak będzie podchodził do zakupu czegokolwiek.
Sprzęt, który kupują, kupują pewnie wielkim nakładem oszczędności itp . Powiedziałabym nawet , że są to długoterminowe zbiórki.

Spójrz na ich sprzęt : jeden posiada leda w przekątnej 55 cali za 3.800 , drugi 49 cali w podobnym przedziale cenowym .
Żaden z nich nie skalibrował nawet profesjonalnie tego zakupu , bo ich nie stać na profesjonalną kalibrację.

Próbują porównywać jakość obrazu ich ledów z obrazem flagowych oledów.

Ta cała ich walka o dowartościowanie sprzętu średniej jakości, jaki posiadają jest z ich strony tak komiczna, że aż żałosna.

W sumie to masz racje. Tylko jak mnie na coś nie stać a bardzo tego chce to robie wszystko żeby to mieć a nie loguje się na forum tylko po to żeby kolejny raz demonizować technologie premium, lecząc w ten sposób swoje kompleksy.
 

SDman

Banned
Może być do ciebie bo płaczesz w każdym możliwym wątku o jednym i tym samym. W sumie to masz racje. Tylko jak mnie na coś nie stać a bardzo tego chce to robie wszystko żeby to mieć a nie loguje się na forum tylko po to żeby kolejny raz demonizować technologie premium, lecząc w ten sposób swoje kompleksy.
Forum nie jest po to aby cokolwiek demonizować, a do kompleksów raczej Tobie bliżej niż mnie.
Forum jest po to aby wyrażać swoją opinię i się nią dzielić .
Czy nie jest prawdą że OLED się WYPALA ?
Pewne jest również to, że jest to technologia najwyższej jakości ale musi być odpowiednio obsłużona.
(pozostałe podzespoły, algorytmy itd. itp.)
Sam panel OLED "wiosny nie czyni"

:cry:
 

Manarino

Banned
Może być do ciebie bo płaczesz w każdym możliwym wątku o jednym i tym samym.



W sumie to masz racje. Tylko jak mnie na coś nie stać a bardzo tego chce to robie wszystko żeby to mieć a nie loguje się na forum tylko po to żeby kolejny raz demonizować technologie premium, lecząc w ten sposób swoje kompleksy.


Co mogę Ci odpowiedzieć?
Tak właśnie wygląda typowe działanie życiowych " nieudaczników " , których jedyną obroną jest w żaden sposób nie uargumentowany atak, w kierunku czegoś, na co ich zwyczajnie nie stać finansowo .
Dziwię się jedynie Kikiemu , że jeszcze ma siłę odpowiadać..
 

Manarino

Banned
Inżynierowie z Sony , do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Resztę artykułu można przeczytać tutaj : https://pro.sony/pl_PL/products/broa...-oled-monitors

Zamieszczony artykuł w dużym stopniu ukazuje przewagę panelu oled nad panelem led w kwestii osiągnięcia jak najlepszej jakości obrazu .
Jeśli panel oled jest stosowany w profesjonalnym sprzęcie by osiągnąć jak najlepszy obraz , to w segmencie konsumenckim spełni podobne oczekiwania . Panel led nie da tej jakości- jednoznacznie wynika to z treści tego artykułu.


Sdman - inżynierowie z Sony jednak twierdzą zupełnie co innego .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dokładnie jw. Nadal jednak nie zmienia to faktu, że może się nasz CUDOWNY PANEL wypalić !!
I nic taki "Bogacz" na to nie poradzi jedynie stać go na kupienie sobie nowej sztuki i znów nowej i znów nowej, aż może go pech finansowy spotkać.
 

Manarino

Banned
Dokładnie jw. Nadal jednak nie zmienia to faktu, że może się nasz CUDOWNY PANEL wypalić !!
I nic taki "Bogacz" na to nie poradzi jedynie stać go na kupienie sobie nowej sztuki i znów nowej i znów nowej, aż może go pech finansowy spotkać.

Tak . Zgadzam się - jestem zdania że nadwyrężany statycznymi obrazami panel oled moze się wypalić .
Jestem nawet zdania, ze wypali się napewno .
Jednak sam swiadomie wybralem tą technologię, bo generuje najlepszy obraz na rynku . Oled służy mi głownie do kina , więc nie lękam się wypaleń.
Do konsoli i całej reszty wybrał bym zdecydowanie leda ze wzgl na uniwersslnosc
Zresztą, nieważne..
 

VitoCx

Member
Forum nie jest po to aby cokolwiek demonizować, a do kompleksów raczej Tobie bliżej niż mnie.
Forum jest po to aby wyrażać swoją opinię i się nią dzielić .
Czy nie jest prawdą że OLED się WYPALA ?
Pewne jest również to, że jest to technologia najwyższej jakości ale musi być odpowiednio obsłużona.
(pozostałe podzespoły, algorytmy itd. itp.)
Sam panel OLED "wiosny nie czyni"

:cry:


Jeśli forum nie jest po to żeby demonizować to przestań to robić. Opisujesz problem jakby wszystkie oledy nie dorastały twojemu kombajnowi do pięt i każdy lądował do kosza po krótkim casie użytkowania.

Coś ci wytłumaczę bo chyba dalej nie kumasz. Nikt nie neguje tego, że te matryce nie są podatne na wypalenia. Co nie zmienia faktu, że obraz prezentowany na nich jest niedościgniony przez twojego leda i nigdy nie będzie.
Koszt 6k za tv mnie nie przeraża w żaden sposób. To nie jest oznaka statusu finansowego, tylko dobro na które stać większość osób. Piszesz że byś nie zaryzykował kupna ale kilka dni temu gorąco namawiałeś do zakupu oleda swojego kumpla, który finalnie się nie zdecydował. To co z ciebie za kolega się pytam?:twisted:
 

tt_skrzynski

New member
Tak . Zgadzam się - jestem zdania że nadwyrężany statycznymi obrazami panel oled moze się wypalić .

Jestem nawet zdania, ze wypali się napewno .

Jednak sam swiadomie wybralem tą technologię, bo generuje najlepszy obraz na rynku . Oled służy mi głownie do kina , więc nie lękam się wypaleń.

Do konsoli i całej reszty wybrał bym zdecydowanie leda ze wzgl na uniwersslnosc

Zresztą, nieważne..
I tu dochodzimy do racjonalnych wniosków. Do wieczornych seansów filmowych dobry OLED jest pewnie najlepszym wyborem. Osobiście z tych które widziałem na żywo uważam, że najlepszy był Panasonic HZ2000. Referancja nie tylko na papierze, ale nie nie jest to TV do wszystkiego...




Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Jeśli forum nie jest po to żeby demonizować to przestań to robić. Opisujesz problem jakby wszystkie oledy nie dorastały twojemu kombajnowi do pięt i każdy lądował do kosza po krótkim casie użytkowania.

Coś ci wytłumaczę bo chyba dalej nie kumasz. Nikt nie neguje tego, że te matryce nie są podatne na wypalenia. Co nie zmienia faktu, że obraz prezentowany na nich jest niedościgniony przez twojego leda i nigdy nie będzie.
Koszt 6k za tv mnie nie przeraża w żaden sposób. To nie jest oznaka statusu finansowego, tylko dobro na które stać większość osób. Piszesz że byś nie zaryzykował kupna ale kilka dni temu gorąco namawiałeś do zakupu oleda swojego kumpla, który finalnie się nie zdecydował. To co z ciebie za kolega się pytam?:twisted:
Poziom inteligencji bliski "0", ja bym nie zaryzykował, ale kolega może bo mój status finansowy jest niższy od jego.
Zawsze każdemu doradzam:
NIE PRZESZKADZA Ci ODBICIE i masz kasę kupuj OLEDA ! :krol:
 

SDman

Banned
Coś Ty, nie dziękuję. Ale możesz zawsze wpłacić coś na cele charytatywne jak się ulewają $$.
Napij się nerwosolu i ciesz się fantastyczną bielą, mega czernią, czarną nawet tam gdzie czarna być nie powinna, możesz również zawsze poprawić fryzurę bez użycia lustra.
 

maderos

Member
Bez reklam
Panowie, może jednak ochłońcie trochę? Po co takie zaczepki na forum? Ja kupiłem oleda z pełną świadomością tego, że może się wypalić jak będę nieostrożny i zostawię program info na kilka godzin dziennie. Ale głównie służy mi do filmów ( póki co stream - Netflix, Prime ) i niedługo bluray 4k. Mnie nikt nie musi przekonywać o tym, że oled do tego najbardziej się nadaje. Jakbym miał małe dzieci, które oglądają bajki po kilka h dziennie, raczej szedłbym w leda i tyle. Dzisiaj oglądałem test Samsunga QN91 i powiem Wam, że gdyby nie ta cena to mógłbym go rozważyć jako uniwersalny TV do wszystkiego. Ale 2k PLN więcej ( wg mnie - dla mnie ) nie jest wart.
Co do zamożności itd, Panowie - jeden pójdzie do sklepu i kupi to co mu wciśnie sprzedawca najdroższego i nawet tego nie odczuje, a drugi po wielu wnikliwych testach ( ogólnie ) kupi z rozsądku to na co go stać, bądź może go stać na coś droższego, ale logicznie myśląc nie wyda kasy na coś co mu nie będzie potrzebne.
 

SDman

Banned
Dla tego są auta marki Kia i Mercedes, jak już cudem uzbierałeś na Kie nie pluj na Mercedesa:)

Znajdź mi proszę gdzie tutaj ktoś napisał złe słowo na OLED`a ?
Wady są dwie: mocne odbicia i wypalenia, trzeba o nich mówić, mówienie prawdy nie oznacza opluwania w żadnym razie. OLED to doskonałe TV -dla mnie oczywiste jest, że nie wszystkie.

Jeśliby porównać Mercedesa do OLED`a to może on najwyżej komuś się nie podobać, osoby, które siedzą w "motoryzacji" mogą mu przypiąć jakieś niedociągnięcia.
Kupując jednak Mercedesa masz pewność, że możesz go używać jak chcesz ile chcesz i kiedy chcesz.
Nie będzie trzeba wymieniać silnika na gwarancji i stresować się aby to nie stało się po gwarancji.
Tak więc Mercedes =/= się OLED. :bober:
 
Ostatnia edycja:
Do góry