Czy wybrać OLED?

gerrard

New member
Żeby tylko LG zdążyło wystarczająco zwiększyć trwałość i jasność paneli oled, zanim na rynku na dobre zagości microLED. Bo to będzie ta docelowa technologia wyświetlania obrazu rgb.
 

ryba4

New member
KIKI,
jak na ten moment wygląda u Was sytuacja cenowa dla modelu 55B7V, oczywiście dla "niebieskich"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Oled 55B7 masz w sumie za 6099 zł bo 200 zł zwrot od LG Polska tylko do 5.03.2018
 

jaro0508

Member
Sluchajcie:)-oledy juz sa jakis czas na rynku,wiadomo ze wszystkie sa na bazie matryc monopolisty w tej dziedzinie<poki co> czyli LG.Elektronike inni producenci wkladaja swoją ,swoje algorytmy ,wyliczenia itp.Chce zapytac Was jaki obecnie na rynku jest najlepszy oled-wg Was ???Oczywiscie bedzie to pewnie subiektywna ocena jak kazda tutaj:) Mam na mysli Oled w ktorym jest najmniej problemow zglaszanych przez nabywcow ,najlepszy obraz ,plynnosc -w sumie taki ktorego chcielibyscie miec w swoim salonie ??:)A moze Ktos napisze ze na oledy jest jeszcze czas ze poki co jeszcze leda warto kupic:)Dzieki z gory za opinie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na oledy jest już czas.
Najlepszy do czego ???
Najlepszy przy jakiej wielkości ?
Najlepszy bo miałem plazmę Pioneera ???
 

malin00

New member
Dzień dobry,

Czy w tym roku pojawią się OLEDY powyżej 65 cali? Powiedzmy 70-75 i jeżeli tak to w jakich cenach? Będzie coś w przyziemnej cenie tzn ok 10k za ok 70 cali?

Kiedy pojawią się w sklepach i patrząc na poprzednie lata kiedy można liczyć na pierwszy spadek cen?

pozdro i z góry dzięki
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dzień dobry,

Czy w tym roku pojawią się OLEDY powyżej 65 cali? Powiedzmy 70-75 i jeżeli tak to w jakich cenach? Będzie coś w przyziemnej cenie tzn ok 10k za ok 70 cali?

Kiedy pojawią się w sklepach i patrząc na poprzednie lata kiedy można liczyć na pierwszy spadek cen?

pozdro i z góry dzięki



OLED 77 cali w cenie 10 tyś - musisz poczekać jeszcze 5-6 lat , a może 10 .
 

malin00

New member
OLED 77 cali w cenie 10 tyś - musisz poczekać jeszcze 5-6 lat , a może 10 .

Po pierwsze to napisałem ok 70 cali, po drugie...10 lat, taaa, wiesz co za 10 lat będzie. Tak jakbyś 10 lat temu mógł przewidzieć, że teraz będą OLEDY i w takich cenach z takimi rozdzielczościami. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie gdybania nic nie wnoszące do dyskusji.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Po pierwsze to napisałem ok 70 cali, po drugie...10 lat, taaa, wiesz co za 10 lat będzie. Tak jakbyś 10 lat temu mógł przewidzieć, że teraz będą OLEDY i w takich cenach z takimi rozdzielczościami. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie gdybania nic nie wnoszące do dyskusji.


Twoje pytanie jest gdybaniem i pobożnym życzeniem nie realnym na przestrzeni najbliższych
lat . Do momentu do półki LG ma monopol na produkcję paneli OLED to ceny drastycznie
nie spadną , tak jak napisałem 5-6 lat minimum i się nie unoś bo żyła pierdząca pęknie.
OLED-a 70 cali nie będzie bo się nie opłaca wykrawać takiej przekątnej, jest 65 cali i
jaki jest sen produkcji panelu 5 cali większego.
 

pantomima

Banned
Też stałem przed tym wyborem i zdecydowałem się na LED ale tylko z tego powodu że mam jeszcze nieogarnięte dzieci co dużo grają ,w ciagu dnia telewizor świeci na jednym kanale po parę godzin, często gry czy filmy są pauzowane na godzinę np... , stwierdziłem że jeszcze nie pora z uwagi
na nieprzystosowanie co niektórych użytkowników w domu do tak rozwinietej
technologii :). Za 6 lat pewnikiem się skuszę na OLED 77 cali jak cena będzie na poziomie akceptowalnym.



Sluszna decyzja . Dzien w dzien kilka godzin jednego kanalu dla oleda to zdecydowanie za duzo .
 

pantomima

Banned
Dzień dobry,

Czy w tym roku pojawią się OLEDY powyżej 65 cali? Powiedzmy 70-75 i jeżeli tak to w jakich cenach? Będzie coś w przyziemnej cenie tzn ok 10k za ok 70 cali?

Kiedy pojawią się w sklepach i patrząc na poprzednie lata kiedy można liczyć na pierwszy spadek cen?

pozdro i z góry dzięki


Na rynku juz sa dostepne oledy o przekatnej 77 cali , niestety grubo przekraczajace kwote ktora zasugerowales.

70/75 cali - raczej nie w biezacym roku .

Tak jak Barburian Ci powiedzial - o takiej przekatnej w takiej kwocie mozesz jeszcze na dlugo zapomniec !

W przyziemnej cenie za dobrych kilka lat,minimum 5/6, nie wczesniej ;)
 
Do góry