Czy wybrać OLED?

barburian

New member
Bez reklam
Też stałem przed tym wyborem i zdecydowałem się na LED ale tylko z tego powodu że mam jeszcze nieogarnięte dzieci co dużo grają ,w ciagu dnia telewizor świeci na jednym kanale po parę godzin, często gry czy filmy są pauzowane na godzinę np... , stwierdziłem że jeszcze nie pora z uwagi
na nieprzystosowanie co niektórych użytkowników w domu do tak rozwinietej
technologii :). Za 6 lat pewnikiem się skuszę na OLED 77 cali jak cena będzie na poziomie akceptowalnym.
 

jaro0508

Member
Nikt nie podwaza jakosci obrazu oleda ..nie o tym nawet piszemy i ja osobiscie bardzo kibicuje tej technologi ..ale jak Kolega napisal powyzej ze nie chce sie obudzić z reka w nocniku w postaci rozczarowania ale trzeba dodac ze procz dloni w nocniku spory ubytek kasy do tego dochodzi..Nie pojmuje postepowania LG bo skoro tak spokojnie pisza o trwalosci paneli 100h to dlaczego nie chcą wymieniac matryc w przypadku wypalen i innych niespodzianek po krotkim okresie uzytkowania -jeszcze w czasie trwania gwarancji-dlaczego?????? TV oled nie naleza do tanich choc owszem ceny spadaja sukcesywnie -tym bardziej nalezy dbac o klienta ,zeby wrocil ponownie przy zakupie nastepnego TV to Firmy.Gdyby byla konkurencja matryc oledow -produkowanych np przez sony,panasonic czy innych tez pewnie inaczej by to wygladalo..Oled na Tak-ale za kilka lat :):)
 

darkseeder

New member
Nikt nie podwaza jakosci obrazu oleda ..nie o tym nawet piszemy i ja osobiscie bardzo kibicuje tej technologi ..ale jak Kolega napisal powyzej ze nie chce sie obudzić z reka w nocniku w postaci rozczarowania ale trzeba dodac ze procz dloni w nocniku spory ubytek kasy do tego dochodzi..Nie pojmuje postepowania LG bo skoro tak spokojnie pisza o trwalosci paneli 100h to dlaczego nie chcą wymieniac matryc w przypadku wypalen i innych niespodzianek po krotkim okresie uzytkowania -jeszcze w czasie trwania gwarancji-dlaczego?????? TV oled nie naleza do tanich choc owszem ceny spadaja sukcesywnie -tym bardziej nalezy dbac o klienta ,zeby wrocil ponownie przy zakupie nastepnego TV to Firmy.Gdyby byla konkurencja matryc oledow -produkowanych np przez sony,panasonic czy innych tez pewnie inaczej by to wygladalo..Oled na Tak-ale za kilka lat :):)

Jakie inne niespodzianki? Problem wypaleń dotyczył starszej generacji oledów, gdyż nie miały zabezpieczeń.
Obecne mają kilku stopniowe zabezpieczenie i w zasadzie nie ma takiej możliwości. Główn problem był z serią 6 od LG
Nie 100h tylko 100000h i dotyczy to jasności matrycy.
Można sobie teoretyzowac co się kiedy stanie z tv, czekać, odkładać na później i zastanawiać się w nieskończoność co kupić bo każdy sprzęt ma plusy, minusy, może się zepsuć.W LCD też padają diody LED i nic na to nie poradzisz.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba nie będzie takich telewizorów, że kupuje na całe życie.
Jak każdy sprzęt nawet samolot za 100.000.000 $ też się zużywa i ląduje na śmietnisko historii.
 

piechu

Member
Bez reklam
Obecne mają kilku stopniowe zabezpieczenie i w zasadzie nie ma takiej możliwości. Główn problem był z serią 6 od LG
No chyba jednak nie do końca. Użytkownicy serii B7/C7 zgłaszają również problemy z wypaleniami na matrycy a to przecież telewizory nie kilkuletnie a kilkumiesięczne.
Kibicuję OLEDom, obraz w tych telewizorach jest przepiękny ale moim zdaniem ta technologia jeszcze nie została dopracowana i trzeba mieć tego świadomość. Nie chciałbym jak pisałem wyżej, wydać kilkunastu tysięcy złotych na telewizor aby po kilku miesiącach mieć wypalenia na matrycy, z którymi LG nic nie zrobi bo tego gwarancja nie obejmuje.
Żeby nie było wątpliwości, ani nikogo nie zniechęcam, ani nie odradzam zakupu OLEDa. Ja bym go po prostu nie kupił.
OLED tak, ale nie dziś.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich 55G910 za 3999 zł, za 55B7 6649 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Głośnik LG Polska - gratis.
 

jaro0508

Member
No chyba jednak nie do końca. Użytkownicy serii B7/C7 zgłaszają również problemy z wypaleniami na matrycy a to przecież telewizory nie kilkuletnie a kilkumiesięczne.
Kibicuję OLEDom, obraz w tych telewizorach jest przepiękny ale moim zdaniem ta technologia jeszcze nie została dopracowana i trzeba mieć tego świadomość. Nie chciałbym jak pisałem wyżej, wydać kilkunastu tysięcy złotych na telewizor aby po kilku miesiącach mieć wypalenia na matrycy, z którymi LG nic nie zrobi bo tego gwarancja nie obejmuje.
Żeby nie było wątpliwości, ani nikogo nie zniechęcam, ani nie odradzam zakupu OLEDa. Ja bym go po prostu nie kupił.
OLED tak, ale nie dziś.

Wlasnie dokladnie o to mi chodzilo:):)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No chyba jednak nie do końca. Użytkownicy serii B7/C7 zgłaszają również problemy z wypaleniami na matrycy a to przecież telewizory nie kilkuletnie a kilkumiesięczne.
Czy na tym forum są tacy użytkownicy? Przepraszam, że pytam, ale bardzo niedawno zacząłem śledzić forum na nowo.
 

Jacek144

New member
Nikt nie podwaza jakosci obrazu oleda ..nie o tym nawet piszemy i ja osobiscie bardzo kibicuje tej technologi ..ale jak Kolega napisal powyzej ze nie chce sie obudzić z reka w nocniku w postaci rozczarowania ale trzeba dodac ze procz dloni w nocniku spory ubytek kasy do tego dochodzi..Nie pojmuje postepowania LG bo skoro tak spokojnie pisza o trwalosci paneli 100h to dlaczego nie chcą wymieniac matryc w przypadku wypalen i innych niespodzianek po krotkim okresie uzytkowania -jeszcze w czasie trwania gwarancji-dlaczego?????? TV oled nie naleza do tanich choc owszem ceny spadaja sukcesywnie -tym bardziej nalezy dbac o klienta ,zeby wrocil ponownie przy zakupie nastepnego TV to Firmy.Gdyby byla konkurencja matryc oledow -produkowanych np przez sony,panasonic czy innych tez pewnie inaczej by to wygladalo..Oled na Tak-ale za kilka lat :):)

Próbowałeś wymienić? Jesteś w błędzie. poczytaj na https://******************************.com
 

jaro0508

Member
Jacek144 ja wcale nie podwazam samej technologii oled i piekna obrazu:)Tylko pisze o problemach jakie wystepuja w tej technologii<pewnie jak w kazdej nowej> Wypalenia sa i to jest nie do obronienia- w nowych tez po krotkim uzytkowaniu.A co do wymiany Firma wyraznie pisze w warunkach gwarancji ze nie wymienia matrycy z powodu wypalenia .Jesli jednak tak czyni to albo to robi wybiorczo albo wbrew gwarancji..co tez moze dziwic bo dlaczego ma wymieniac skoro sobie sam wypalisz?a moze tez sama nie jest do konca pewna trwlosci swojej technologii a co za tym idzie finalnego produktu.Mimo tych mankamentow Zycze LG jak najlepiej bo wydali jako pierwsi mnostwo kasy na te technologie i oby sie sprawdzila na rynku i byla jak najbardziej udoskonalana..i distepna dla nas cenowo:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już się sprawdza. CI co kupili w większości są .... zachwyceni. I niech tak już zostanie.
Inne firmy też wprowadzają szeroki asortyment Oledów. Będzie się działo.
 

byczeks

New member
OLED C7V kupiony 20.12.2017, codziennie oglądam programy DVBT, streaming netflix i gry na PS4 PRO. Póki co żadnych wypaleń, powidoków i innych cudów. Nawet nie wiem co to ten słynny powidok. Zobaczymy jak dalej. O jakości obrazu nie będę wspominał bo nie ma sensu. Użytkownicy LCD i tak nie uwierzą.
 
Do góry