czy warty zakupu Philips 40PFL5605?

remmyhi

New member
Witam,
Mam problem z 40pfl5605.
Na kablówce z UPC (sygnał przez HDMI) telewizor w kanałach SD nie dopasowuje formatu obrazu, mimo, że ma w ustawieniach automat uaktywniony. Co dziwniejsze, jak się telewizor wyłączy i włączy na UPC bezpośrednio to kanał SD (4:3) zostanie rozciągnięty. Jeżeli z rozciągniętego kanału przejdę na kanał HD (np. TVNHD) i spowrotem na kanał SD (np. TVN) sytuacja się powtarza i znowu nie chce automatycznie obrazu rozciągać...
Jest na to jakieś rozwiązanie?
 

michalniz1

New member
witam
czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znajdują się poniższe opcje bo nie mogę znaleźć w swoim 5605

Tint Custom
• White point red: 110
• White point green: 89
• White point Blue: 60
 

accu

New member
Bez reklam
witam
czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znajdują się poniższe opcje bo nie mogę znaleźć w swoim 5605

Tint Custom
White point red: 110
White point green: 89
White point Blue: 60

Witam.
Te wartości musisz sam wprowadzić o ile będą inne wartości opcji odcienia:Własne. Przejdź w menu głównym przy pomocy pilota(podświetl) na ikonę:Konfiguracja i przyciśnij przycisk OK na pilocie.
z ikony :Szybkie ustawienie obrazu i dźwięku zejdź na ikonę : Ustawień telewizora i przyciśnij przycisk na pilocie OK.
Wybierz Obraz i przejdź do drugiej kolumny na: Nastawy obrazu. Zejdź na :Odcień i kliknij przycisk OK.
Pojawią się 4 opcje: Normalny , Ciepły, Zimny , Własne. Wybierz opcję najniżej położoną tj: Własne.
Kliknij przycisk na pilocie OK. Z Odcień zejdź na Odcień personalny i kliknij na pilocie przycisk OK.
Ukażą się uszeregowane w jednej linii trzy liczby.(pierwsza to wartość czerwonego{red}, druga to wartość zielonego {green} i trzecia to wartość niebieskiego{blue}. Te liczby trzeba zmienić kolejno na: 110 - zmieniasz nastawy w pierwszej czerwonej pionowej kolumnie, przechodzisz do drugiej kolumny zielonej--> 89 - zmieniasz nastawy w drugiej pionowej kolumnie, przechodzisz do trzeciej kolumny niebieskiej --> 60 - zmieniasz nastawy w trzeciej pionowej kolumnie. ( Nastawy wartości liczb wykonujesz przy pomocy strzałek w dół lub w górę umieszczonych na pilocie). Następnie klikasz przycisk OK na pilocie. Ukaże się Odcień personalny. Klikasz na pilocie przycisk :Menu główne(ikona domku).Tyle w skrócie.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
accu
 
Ostatnia edycja:

przemo55

New member
Przymierzam się do zakupu tego tv. Mam pare pytań do użytkowników, które pozwolą mi ocenić czy to dobry wybór czy kolejny fatalny. Dodam, że interesują mnie opinie oparte tylko na sygnale hd, sd nie gra roli oraz tylko w ciemnych warunkach. Wtedy wychodzą wady telewizorów.
1. Jak wygląda poziom czerni? Doczytałem, że przy głębokiej czerni znikają detale czerni - trudno, jestem w stanie to przeboleć o ile ta czerń jest na prawdę czarna.
2. czy występuje clouding lub nierównomierne podświetlenie matrycy w ciemnych pomieszczeniach?
3. jakie w ogóle podświetlenie jest tam zastosowane? Edge led, full led?

Możecie jeszcze sprawdzić jak wygląda obraz na ustawieniach po kalibracji z tej stronki:
Philips 5605H review - FlatpanelsHD

Czytając ten test jestem prawie pewien, że to świetny wybór do blu raya. Czerń jest czarna, clouding nie występuje. Ale jakie są wasze opinie na ten temat?
 

cubez

New member
Ja użytkuję i uważam, że te ustawienia są bardzo dobre. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to za niski kontrast do oglądania telewizora w dzień. W nocy jak najbardziej taka kalibracja mi odpowiada. Osobiście mam kontrast na poziomie 55. Jeżeli masz mocno nasłoneczniony pokój to uważam, że kontrast powinien być odrobinę wyższy.
 

zbych400

New member
Witam, użytkuję ten tv od lutego br. W zasadzie nie do końca jestem zadowolony, widzę często rozmazany obraz, smużenie i pixelki. Mam w domu lcd samsunga 40 cali i obraz wygląda o niebo lepiej, żadnego smużenia. Nie mam jeszcze HD, może to wina kabla, używam euro- euro z fergusona 5018, cyfra +
 

zbych400

New member
Ustawiłem obraz wg wskazań kolegów z forum i wydaje mi się,że jest jakiś ciemny i bez wyrazu. Może ktoś ma propozycje innych , własnych ustawień?
 
Do góry