czy warty zakupu Philips 40PFL5605?

michalmichalmic

New member
Dziwi mnie male zainteresowanie tym tv. Jak na tv z panelem Sharp 10 gen ( taki jak w sharpie 700) ze 100hz, obsluga plikow filmowych po usb i pelne podswietlenie led a nie edge jak w 7605 czy 8605 za 40 cali trzeba dac tylko 2799zł i nikt nic nie pisze o tym tv? Dla mnie to bardzo interesujacy tv w klasie tv do 3tys zl jak nie wogole najlepsza obecnie oferta.
 

danch

New member
Moim zdaniem warto, sam pewnie go kupie w okolicy lipca. Zastanawialem sie na 7605 ale przy rozmiarze 46'' roznica to ponad 1000zl, wiec chyba sobie daruje. Ambilight jakos mnie nie przekonuje, dlna i inne bajery nie sa mi potrzebne bo TV bedzie mial staly kontakt z stacjonarym komputerem (kabel hdmi). Jedyne czego moze mi brakowac to super resolution, czyli lepszego skalowania sygnalu SD, model 5605 tego nie ma, model 7605 ma.
 

michalmichalmic

New member
Jestes pewien ze ta funkcja poprawi sd w znaczacy sposob bo wiele firm wymysla marketing-owe chwyty tego typu a sygnal sd jaki jest taki pozostaje np. uklad toshiby cudow nie czyni co wiele testow pokazalo.

Natomiast podswietlenie full led nawet bez przyciemniania jest troche lepsze niz edge w 7605 i 8605 glownie rownomiernosc podswietlenia. Wychodzi na to ze natanszy z rodziny led ow philipsa poza high endowym 9705 jest najatrakcyjniejszy i to bardzo ciekawe.

Ambilight i funkcje internetowe sa rzeczywiscie zbedne a media player po usb jest i to jest to czego gdyby brakowalo byloby problemem sle widac ze wszystko co naprawde niezbedne w tv czyli super panel lcd 100hz full led media player dvb t - jest wiec tym razem ktos w philipsie pomyslał jak nalezy i cene tez dobra dal.

Pomyslcie co by bylo jakby dokonstruowali local dimming do tego tv taka wersja dla ludu np 5605b np o 20 proc drozszy od 5605 w 40 calach kosztowalby ok 3500zl to bylby hit sprzedazy ale kto wtedy kupilby 9705 za ok 11000zl ?
 
Ostatnia edycja:

danch

New member
Jestes pewien ze ta funkcja poprawi sd w znaczacy sposob bo wiele firm wymysla marketing-owe chwyty tego typu a sygnal sd jaki jest taki pozostaje np. uklad toshiby cudow nie czyni co wiele testow pokazalo.

Wcale nie jestem pewien, szczerze mowiac nie ma pojecia jak dziala ta funkcja. Co wiecej z lektury pewnego bulgarskiego forum wynika ze zarowno 5605 i 7605 maj a te same procesory do obrobki obrazu wiec te nowe funkcje to tylko software.
Dziwi mnie troche polityka philipsa. Powinien zaczac od edge led w nizszych modelach, pozniej direct led bez stref w srednich i direct led ze strefami w najwyszych. Ale pozostaje sie tylko cieszyc, ze 5605 ma takie podswietlanie jakie ma.
 

fero323

New member
Jak sie pierwszy raz widzi na żywo ambilajta to jest "łoooooooooł ale fajooooooweee", jednak po obejrzeniu filmu u znajomego pozostaje myśl "jak to wyłączyć" mi osobiście ambilight przeszkadza w oglądaniu filmów.

W serbskim teście napisali że 5605 ma 16ms input laga jakoś mi w to trochę trudno uwierzyć ale poczekam na inne testy.

Przy okazji, wie ktoś gdzie można zobaczyć 5605 i 7605 w Warszawie?

fajne do teledysków ale nie do filmów na dłuższe oglądanie
http://www.youtube.com/watch?v=QhNHF9m2KqA
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Napisałem na podstawie suchych danych duzo dobrych rzeczy o 5605 i te suche dane sa prawdziwe bo ten tv to ma co pisza ale teraz czas na to co zobaczyłem na zywo w MM jest w 40 calach za 2699zł i to interesujaca cena niewatpliwie ale zawdze jest jakies ale. Moim zdaniem tv jest wykonany z budzetowych materiałow po to zeby uzyskac taka cene i w srodku bardzo mozliwe ze poza panelem sharp moze nie byc zbyt wiele bo obraz sklepowy nie był rewelacyjny dlatego doradzam od razu udac sie do sklepu z pendrivem i po usb sprawdzic obraz sd i hd jakis mkv choc sprzedawca powie ze mkv nie obsługuje i na jakims filmie divx a nastepnie wsadzic ten pen do samsunga c650 ktory jest po tym co dzis porownywałem nie rylko tanszy ale i lepiej dopracowany i wyposazony z lepszym obrazem. Porownac i kupowac wtedy bez słuchania co ktos w sklepie doradza. Jezeli wsadzili tylko dobry panel i poza tym nic specjalnego w nim nie ma to bedzie przecietniak tylko. Ten panel i tak nie wyglada tak jak w sharp ie bo jest całkowicie matowy a nie taki ala cos jak z szyba w celu lepszej czerni wiec efekt jaki uzyskano w sharp le600 ,700 ni bedzie taki sam dzieki panelowi i nie mozna liczyc na dokładnie to samo.

Philips robi tak. Wyprodukuje tv np. 9704 bardzo drogi i wypas zeby zbudowac sobie marke a pozniej te tansze maja sie sprzedawac na fali podziwu dla tego super tv za 10 tys natomiast te po 2,7tys sa ostro wygolone i nie maja namiastki tego drogiego.
 

silveradoo

New member
Może i ja zabiorę głos w tej dyskusji, zwłaszcza że od wtorku jestem szczęśliwym posiadaczem 40PFL5605 8) nie mogłem przejść obojętnie obok promocji MM gdzie ten tv był za 2699zł.

Zalety:
-obraz SD - spodziewałem się kiszki a jestem mile zaskoczony, mam tnk przez scart - planuję wymienić na arive 100 żeby puścić przez hdmi i sprawdzić czy upscalling coś poprawi
-obraz HD - żyleta, kontrast, kolory, nasycenie bajka (testowane na mkv 720p i 1080p z lapka przez hdmi)
- matryca LED - bardzo ładny obraz, małe zużycie prądu

Wady:
- pilot - trochę nieporęczny z powodu jego obłych kształtów
- odtwarzanie usb - jedyny mankament to brak napisów


To tak na szybko, pora iść spać :grin:
 

danch

New member
Wady:
- pilot - trochę nieporęczny z powodu jego obłych kształtów
- odtwarzanie usb - jedyny mankament to brak napisów

A mozesz sie chwile pobawic i sprawdzic czy da sie odczytac napisy wklejone do pliku ? Do avi lub mkv. Pamietam ze ktorys z modeli toshiby niby nie potrafil odtwarzac napisow z odzielnego pliku, ale po dodaniu ich pliku avi mozna je bylo wl/wyl przyciskiem subtitles.
Z mkv powinno byc jeszcze lepiej bo tam napisy mozna wsadzic do kontenera, podobnie jak alternatywna sciezke dzwiekowa.
 

silveradoo

New member
na chwilę obecną to niemożliwe bo nie mam tak dużego pendrive'a żeby wrzucić jakiś film w mkv.
chyba że znajdę coś mniejszego z wmuxowanymi napisami, jak masz jakiś namiar na taki plik to podaj i napiszę wtedy czy działa

pozdro
 

silveradoo

New member
spoko już sobie poradziłem :cool: zapodałem jakieś anime Naruto 720p z wmuxowanymi angielskimi napisami, no i niestety tv nie odtworzył ich.

jeżeli jeszcze jakieś pytania Wam się nasuwają to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć

pozdrawiam
 

danch

New member
spoko już sobie poradziłem :cool: zapodałem jakieś anime Naruto 720p z wmuxowanymi angielskimi napisami, no i niestety tv nie odtworzył ich.
pozdrawiam

Pozostaje tylko pisac do philipsa, moze dodadza taka opcje w kolejnym sofcie, w koncu w tych TV siedzi jakis linux, wiec mplayery powinny miec wypasione.
 

gregorivs

New member
Napisałem na podstawie suchych danych duzo dobrych rzeczy o 5605 i te suche dane sa prawdziwe bo ten tv to ma co pisza ale teraz czas na to co zobaczyłem na zywo w MM jest w 40 calach za 2699zł i to interesujaca cena niewatpliwie ale zawdze jest jakies ale. Moim zdaniem tv jest wykonany z budzetowych materiałow po to zeby uzyskac taka cene i w srodku bardzo mozliwe ze poza panelem sharp moze nie byc zbyt wiele bo obraz sklepowy nie był rewelacyjny dlatego doradzam od razu udac sie do sklepu z pendrivem i po usb sprawdzic obraz sd i hd jakis mkv choc sprzedawca powie ze mkv nie obsługuje i na jakims filmie divx a nastepnie wsadzic ten pen do samsunga c650 ktory jest po tym co dzis porownywałem nie rylko tanszy ale i lepiej dopracowany i wyposazony z lepszym obrazem. Porownac i kupowac wtedy bez słuchania co ktos w sklepie doradza. Jezeli wsadzili tylko dobry panel i poza tym nic specjalnego w nim nie ma to bedzie przecietniak tylko. Ten panel i tak nie wyglada tak jak w sharp ie bo jest całkowicie matowy a nie taki ala cos jak z szyba w celu lepszej czerni wiec efekt jaki uzyskano w sharp le600 ,700 ni bedzie taki sam dzieki panelowi i nie mozna liczyc na dokładnie to samo.

Philips robi tak. Wyprodukuje tv np. 9704 bardzo drogi i wypas zeby zbudowac sobie marke a pozniej te tansze maja sie sprzedawac na fali podziwu dla tego super tv za 10 tys natomiast te po 2,7tys sa ostro wygolone i nie maja namiastki tego drogiego.

Święta prawda. Miałem Philipsa tylko, że pfl 5604h prawie pół roku walczyłem żeby mi wymienili na nowy po tym jak był dwa razy w serwisie a gdy w końcu przywieźli (ponoć nowy) to z martwymi pikselami i (nie wiem jak to możliwe) ale z krzywowstawioną matrycą względem ramki. Dlatego
straciłem zaufanie to tej marki i również przestrzegam Was
 
Do góry