CZy warto zmienic amplituner onkyo 5007 na wzmacniacz Harman Kardon HK990

exekutor

New member
HQ150 ale jak kolega sprezyn kupi samą końcówkę mocy to jeszcze będzie potrzebował przedwzmacniacz bo podłączenie jej pod pre do 5007 to sam pisałeś wcześniej że kiepski pomysł.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No niestety czym głębiej wchodzimy w audio tym poziom skomplikowania systemu i wydatki rosną. Ale nie jest tak źle. Niektóre końcówki mocy mają regulowany poziom czułości wejścia(tak jak moja Pioneer Elite M-91). Więc można sobie poradzić i podpiąć pod nią CD bez pre a ampa do wejścia processor( bez regulacji). Dodatkowo niektóre CD mają regulowany poziom wyjścia. Więc też problem pre jest do obejścia. A już dzisiaj przecież mamy alternatywę w postaci DAC-a i to dopiero upraszcza sprawę. Kupujemy DAC-a z regulacją głośności i wtedy mało że mamy problem pre załatwiony to jeszcze BD wykorzystamy jako transport w stereo bo za obróbkę i tak będzie odpowiedzialny zewnętrzny DAC. Można też kupić wzmak zamiast końcówki mocy. Jak widzisz jest mnóstwo rozwiązań.
Ja jednak niezmiennie namawiam do całkowitego oddzielenia stereo i kina domowego. I to oddzielenia sprzętowego i lokalowego. Mnie się udało i niezmiernie się z tego cieszę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

exekutor

New member
Zgadzam się z tobą odnośnie oddzielenia stereo od kina ja też tak zrobiłem, a jeśli chodzi o DAC to żeby fajnie zagrał to trzeba wydać na niego (mowa o nowym) ok. 2000zł-3000zł i źródło też ma duże znaczenie więc dobrze by było jak to byłby jakiś dobry odtwarzacz CD a nie BD.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Co do kwoty za DAC-a to to jest chyba minimum jak chcemy mówićo HiFi. Co do transportu to tu już są zdania podzielone. Znam osoby mające HiEnd które twierdzą że z Ipoda wystarczy. Poważnie. Byle strumień danych był Bit Perfekt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gebolek

Banned
Oczywiście nie podważam tu wartości Harmana w kwestii stereo ale na Twoim miejscu dobrze bym się zastanowił. Różnica pewnie będzie spora i słyszalna ale nie padniesz na kolana. Musisz zadać sobie pytanie czy warto wydać pięć tysięcy ( nowy ) dla dla takiego efektu.
Moim zdaniem nie.
 

exekutor

New member
Masz racje gebolek że na kolana nie padnie po zmianie samego wzmaka, chociaż jak podpowiedział kolega HQ150 można za ok. 5000zł kupić coś z drugiej ręki co może już powalić na tzw. kolana i tu właśnie zaczyna się długa i żmudna droga w poszukiwaniu osiągnięcia pełnego zadowolenia aby móc się rozkoszować prawdziwym dźwiękiem stereo czyli: wymiana kolumn,wzmacniacza,napędu, DAC,kable głośnikowe,Interkonekty, kable sieciowe,listwa,oczywiście nie zapominając o pomieszczeniu odpowiednio zaadaptowanym akustycznie i dopiero po takim zabiegu można usiąść włączyć sprzęt i powiedzieć że ten dźwięk który wydobywa się z głośników powalił Cię na kolana, do jakiegoś czasu bo potem znowu zaczyna się tzw. "gonienie króliczka" no ale niestety jak ktoś raz w to wejdzie to potem ciężko się od tego uwolnić.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ale moim zdaniem, trzeba jasno postawić akcent na to, że różnica w dźwięku stereo z Onkyo 5007 a HK990 jest bardzo, bardzo duża. To jest przepaść. Również w kinie, jak dołożymy HK990 do zasilenia frontów(jak oczywiście będą do odpowiedniej klasy i mocy sprzęty), to różnica będzię ogromna. I taką przebudowe systemu kina mogę każdemu z czystym sumieniem polecić.
A że można jeszcze lepiej to już inna sprawa. Tylko że trzeba się wtedy pochylić i poszukać wśród używek. A to już takie proste nie jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry