CZy warto zmienic amplituner onkyo 5007 na wzmacniacz Harman Kardon HK990

sprezyn

New member
Witam posiadam amplituner onkyo 5007 i zastanawiam sie nad zmiana na wzmacniacz
Harman Kardon HK990 czy to bedzie dozy krok w stereo i w mocy czy ktos porownywal te 2 sprzety czy raczej niewarto :bober:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam Onkyo 905 który jest prawie identyczny jak Twój 5007. I mam jeszcze w domu, chociaż już go sprzedałem, HK990.
Nie da sie tych urządzeń porównywać. Są zupełnie inne. Do kina wiadomo że musisz mieć amplituner. Natomiast w stereo HK jest nieporównywalnie lepszy od 5007. To jest różnica paru klas dźwięku. Ale podkreślam jeszcze raz to są zupełnie inne urządzenia do innych zadań.
Nie wiem jaki masz sprzęt i w jakiej konfiguracji. Ale mając kino domowe i dążąc do solidnego stereo, po prostu je połącz. Do wyjścia pre-out z 5007( z frontów) podłącz HK990 pod jego wejście processor. Dzięki temu będziesz miał o wiele lepsze kino domowe. Następnie podepnij odtwarzacz CD bezpośrednio do HK990, lub nawet sam transport bo ma wejścia cyfrowe i całkiem przyzwoite DAC-i na pokładzie. I bedziesz miał dobre stereo.
Oczywiście otwarta pozostaje kwestia kolumn na przodzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bzik

New member
Nie ma co porównywać tych urządzeń bo to zupełnie inna klasa sprzętu. Amplituner nigdy nie zagra tak dobrze w stereo jak wzmacniacz.

@HQ150 sprzedałeś HK? To co teraz będzie?
 

exekutor

New member
Również posiadam onkyo 5007 i całkowicie zgadzam się z przedmówcami, w kinie to naprawdę super sprzęt i do niedawna wydawało mi się że w stereo też, niestety zmiażdżył go malutkich wymiarów (w porównaniu z 5007) Heed Obelisk Si Moc 2x40W (8 omów), 2x55W (4 omy) ale dźwięk jaki się z niego wydobywa i ta dynamika gdzie gałka głośności jest ustawiona na godz. 10 a cała chata trzęsie się to jest coś co trzeba usłyszeć :) więc nie ma co się zastanawiać tylko zamieniać na wzmacniacz stereo tylko nie zapomnij o dobrej jakości reszty toru czyli dobre źródło, kabłe i dobre głośniki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie ma co porównywać tych urządzeń bo to zupełnie inna klasa sprzętu. Amplituner nigdy nie zagra tak dobrze w stereo jak wzmacniacz.

@HQ150 sprzedałeś HK? To co teraz będzie?
Już jest.
Z HK990 było tak że na początku kupiłem go do napędu Infinity Kappa 8.2i. I gra w tym zestawieniu rewelacyjnie. Zresztą bierze go znajomy który jak usłyszał ten duet to kazał mi dla niego to samo skompletować. Później znalazłem ofertę zakupu obłędnie pięknego i solidnego Pioneera Elite M-91. Dzieło sztuki. Kupiłem i w bi-ampingu zasiliłem Kappy. Potem spróbowałem Pioneera solo z Kappami i tak już zostało a HK990 poszedł do zasilenia frontów w kinie domowym. W ubiegłym tygodniu znalazłem ofertę zakupu używanego ASR Emittera 1. Jako że miałem chętnego na HK kupiłem Emittera i poszedł do stereo. I od razu powiem że jak ktoś ma okazję posłuchać tego cudu to nie ma się nad czym zastanawiać. Jak znajdziecie ten wzmak w przyzwoitych pieniądzach to bierzcie. Nowy co prawda kosztuje od 25tzł w górę ale używkę znalazłem za 4900zł. No i obecnie w stereo mam Emittera 1 z Kappami, a w kinie Onkyo 905 plus Pioneer Elite M-91 zasila Infinity RSIIIb na froncie, a 905-ka resztę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
czyli jesli chodzi o stereo to zadnego amplitunera niema co rownac do tego harmana 990
Tak, zakup HK990 to dobra decyzja. pod warunkiem że chcesz kupić nowe urządzenie. Ja już zszedłem z tej drogi. Za ok 4500-5000zł, tyle ile kosztuje HK990, możesz kupić wybitny wzmak stereo, tyle że używany.
 

sprezyn

New member
Witam niekoniecznie nowe a z uzywek co byscie polecili w tej cenie co zagra lepiej rodzaj muzyki to dance house wiec musi byc mocny i dynamiczny a moze jakas koncowke mocy
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale podaj czy to ma grać samodzielnie czy połaczone z Onkyo 5007?
Za 5tzł kupisz rewelacyjny używany wzmak, lub końcówkę mocy. Ale do takiej końcówki przydałoby się podobnej klasy pre i źródło. Podpięcie takiego sprzętu do pre w 5007 to trochę kiepskie rozwiązanie.
Ja za 4900zł jak napisałem powyżej kupiłem używany ASR Emitter 1. I nie słyszałem jeszcze lepszego dźwięku. Widziałem w tej samej cenie końcówkę Brystona 4b st. I mam Pioneera Elite M-91 którą udało mi się kupić za 2200zł. Ale za tyle raczej nie kupisz. Przeważnie też pod 4tzł podchodzą. I to wszystko są sprzęty które w momencie debiutu kosztowały tyle co 1/3 nowego Golfa.
Wybór też zalezy od kolumn które masz. Jak nie sa wymagającę to Sugden 21A też zbiera rewelacyjne opinie. Ale żeby docenić jakośc tych klocków to paki też musisz mieć podobnej klasy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sprezyn

New member
Raczej wolalbym zeby gral onkyo 5007 a co powiecie o koncowce mocy NAD C275BEE lepiej by zagrala niz ten harman 990 mam tez srednie kolumienki jbl es 100 ktorym wydaje mi sie jakby brakowalo mocy z samego onkyo 5007 jestem w dani i mam takiego nowego nada do kupienia w cenie na polskie 3000 zl co o tym powiecie.
 

sprezyn

New member
Tak jest btl kable tez mam niezle zasilajacy wireworld electra i glosnikowe chord silwerscream jest niezle ale tak sobie mysle moze cos sie polepszy
 

Bzik

New member
Weź też pod uwagę to, że sam wzmacniacz stereo gra inaczej niż podłączony jako końcówka mocy do amplitunera. Mi osobiście dużo bardziej podoba się jak gra sam wzmacniacz więc proponuje przed wyborem posłuchać samego wzmacniacza stereo i amplitunera + końcówka.
 

exekutor

New member
To ciężko będzie przeskoczyć taką moc :)

Coś tam moc to chyba tylko na papierze albo do cyfrowych filmów i koncertów bo do muzyki to już lipa, jak napisałem wcześniej pod względem muzyki w stereo zmiażdżył go malutki i gabarytami i mocą ( 2x40W 8 omów, 2x55W 4 omy) Heed Obelisk Si i to żadna przesada bo posiadam i 5007 i Heed-a więc wiem co piszę.
 

sprezyn

New member
Racja a co powiecie o wzmacniaczu NAD C375BEE czy ktos odsluchiwal go czy ma jakas konkurecje w cenie do 5000 tysi w pewnych testach wypada lepiej od hk 990
 

exekutor

New member
Raczej bym wziął tego HK 990, nawet czytałem że już ktoś miał właśnie tego 990 i takie kolumny jak twoje i był zadowolony.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Racja a co powiecie o wzmacniaczu NAD C375BEE czy ktos odsluchiwal go czy ma jakas konkurecje w cenie do 5000 tysi w pewnych testach wypada lepiej od hk 990
Już Ci pisałem że miałem HK990 i go sprzedałem. W kinie jego miejsce zajął Pioneer Elite M-91 który nabyłem za 2000zł. Za 5tzł kupisz używaną końcówkę mocy która zmiażdży Onkyo 5007 i pokona HK990.
 
Do góry