Czy warto teraz kupic ps3

dienekes' shade

New member
hazbi napisał:
Rożnica w jakości filmów między DVD a BR jest ogromna:) Nie wiem co kolega miał na myśl: "Jeśli nie interesują Cię filmy z BD (a przy Twoim telewizorze, raczej nie powinny...)", ale to co napisał jest dla mnie bzdurą. BR mnie zmiażdżył

Specjalnie dla Ciebie, tak żebyś tym razem zrozumiał:

OP posiada telewizor o przekątnej 37 cali HD ready. Nie wiem, czy wiesz (po Twojej wypowiedzi wnoszę, że jednak nie), ale obraz z Blu Ray to 1080p, a telewizor OP wyświetla tylko 720 p. Stąd nie wykorzysta pełni tego formatu. Nawet przy założeniu, że miałby tv 37' Full HD i tak nie dostrzegłby różnicy. Stąd, nastawianie się na BD przy takim telewizorze nie jest dobrym pomysłem.

Kapewu?

Mnie filmy z BD miażdżą regularnie :krol: Bez wahania kupiłem ps3 i gdybym dziś miał wybrać tylko jedną konsolę, nie zmieniłbym zdania.

klaus71 napisał:
jak ktos nie ma obu konsol to jak może coś porównać.

co do blueray'a to 600-700zł za czytnik to trochę dużo by tylko to było głównym plusem.
(zwłaszcza że za 100zł kupiłem hd-dvd z pilotem)
Wiesz jak można porównać? Grając na obu. korzystając z nich. Fakt posiadania nie ma tu znaczenia.

Hmm, kupiłeś czytnik HD DVD za 100 zł. I to z pilotem. Wow, dobry deal, zważywszy, że sam pilot do ps3 kosztujje 90 złych. "Gratuluję" zakupu, tylko...do czego będzie Ci ów napęd służył? Format padł (słyszałeś o tym?) i stąd ta śmieszna cena (w momencie wejścia na rynek 800 złych). Nikt już nie wydaje na tym nośniku filmów. Na wiele nie starczy.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
dienekes' shade się tak nie rzucaj bo koledze chodziło o to że na x'ie mozna zapraszac w kazdej grze która ma multi bo taka funkcja jest w dashu, na PS3 gra musi to obsługiwac. Headset na PS3 nadal jest zjawiskiem bardzo rzadkim a na x'ie powszechnym. Tyle
 

hazbi

New member
Widze, ze mamy do czynienia z typem wszechwiedzacego poczuczacza;) Ja wiem co widzialem i nie tylko ja. Jest roznica miedzy dvd i br na PVce. Jakbys sie doczytal to bys widzial ze mam ten sam typ panelu tylko wiekszy rozmiar, z reszta przy 42" to bym musial nos wsciubiac w tv czego nie lubie. Ale trzeba porzekonac sie samemu;)
 

dienekes' shade

New member
To co napisał, a to o co mu chodziło, to dwie rozbieżne kwestie. Od kiedy jesteś niańką? HS można kupić do ps3. Poważnie - istnieje taka możliwość ;)

Różnica jest, nie pisałem, że jej nie ma, ale to nie tv pod BR (37' do Full HD???) i stąd kierowanie się tym formatem przy wyborze jest w mojej opinii złym pomysłem.
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
No wiec robisz tak:

wchodzisz na dowolny serwis z recenzjami gier, spedzasz tam kilka dni na czytaniu recenzji , a potem sobie wybierasz sprzet na ktorym jest wiecej tych gier ktore ci sie tam spodobaly.

Odnosnie filmow BR to mam tv 32" hd ready i jakos zauwazam roznice jakosci filmow w stosunku do DVD.

PS. Brak headsetow to zaleta. Kazdy kto kiedys gral po necie w cos na multi wie ile rozwrzeszczanych dzieciakow mozna tam spotkac :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do możliwości: obie konsole są porównywalne. Programiści opanowali już obie konsole - nie trzeba ich się specjalnie "uczyć" przez tyle lat - zwykle wystarcza miesiąc, może dwa do opanowania API i ze dwa razy tyle czasu do odkrywania błędów konsoli i SDK, by je pomijać (byłem kiedyś developerem gier, co prawda na początku tego tysiąclecia i te teksty, że gry wykorzystują 30-40% możliwości konsoli, to bełkot marketingowy)... Poza tym, żadna z tych konsol nie jest już jakimś super sprzętem - przeciętna karta za pół ceny konsoli ma większe możliwości graficzne...
Mój wybór byłby następujący:
- głównie do gier: Xbox360 (znacznie więcej gier)
- do BD, Wi-fi, jako zestaw multimedialny: PS3
 

dienekes' shade

New member
mataman napisał:
Co z tego że można kupic skoro prawie nikt go nie ma :( Zaraz się zdenerwuje i znowu nakopie ci w WHD :)

A miała być sztama i zawieszenie broni :D W WHD to ja oddaje mecz walkoverem, mizerny (eufemizm :mrgreen:) ze mnie pilot.

Wiem, że HS jest dodawany do x boxa, ale ja mając analogiczne urządzenie do ps3 i tak z niego nie korzystałem (wiesz dlaczego, bo o tym gadaliśmy). Zresztą, w przyszłym miesiącu wchodzę w HD 595 i tym bardziej nie będę korzystał z head set' u (nie da się tego pogodzić, niezależnie od platformy :p).

Różnica między DVD i BD jest PRZEOGROMNA - pisałem o tym wiele razy, jednak im mniejszy i słabszy tv, tym ta różnica jest mniejsza.
 

mietek099

New member
klaus71 napisał:
jak ktos nie ma obu konsol to jak może coś porównać.
Dzięki wiedzy i długoletniemu doświadczeniu w temacie, a co najważniejsze, dzięki obcowaniu z obiema platformami.
KaRaS-1 napisał:
exclusivy sa nieoplacalne i jest ich tylko kilka i bedzie coraz mniej
Z branży to Ty chyba nie jesteś hehe. Producenci zabijają się o graczy właśnie przez pozyskiwanie ich dzięki gierom ze statusem exclusive (przynajmniej tymczasowo). Xbox ma więcej tytułów ale w większości są to typowe PieCowe odgrzewane kotlety. W przypadku PS3 widac, że developerzy stawiają na jakośc, nie na ilośc. Co do grafiki to nie będę się powtarzał, iż jest to kwestia gustu. Obie platformy mają odmienne generowanie grafiki. Wystarczy popatrzec na fakty w formie tego, co widac na TV, a nie co pokazują papierkowe specyfikacje obu maszyn. Przypominam natomiast, że w najnowszych produkcjach najczęściej to właśnie PS3 ma lepszej jakości tekstury. Zresztą jak się jednak okazuje, 3 rdzenie X'a to prawie to samo co 7 rdzeni PS3, a "prawie robi wielką różnicę". Cena po obliczeniach jest praktycznie taka sama, jak nie mniejsza. Dodatek w formie odtwarzacza Blu-Ray to z pewnością wspaniały akcent, nawet dla tych, którzy filmy oglądają tylko w niedzielę ;)

Zresztą możemy tutaj spekulowac bez końca. Ostateczny wybór opciach podejmie sam. Po obczajeniu jednej i drugiej platformy, daj znac na co jednak padło.
 

mataman

New member
Bez reklam
Sztama jest spoko :) Toczymy tylko dyskusje :) A różnice między BD a DVD to bedzie widac nawet na jakims szajsowym 32"
 

opciach

New member
Dzisiaj zakupilem ps3 40gb w empiku za niecale 1200 peelenów, dokupilem drugiego sixaxisa i gre uncharted, podpialem....i jest zaje...fajnie :D, coprawda nie mam porownania do xboxa ale nie zaluje, dzieki wszystkim za odpowiedzi, jeszcze sie wahalem w sklepie, ale sprzedawca ( mlody koles ) rozwial moje watpliwosci.
Wg mnie przewaga jest miedzy innymi nastepujaca :
-blue ray - moze teraz nie wykorzystam w pelni, ale jak kupowalem tv to tez myslalem eee co tam full hd i przekatna powyzej 37, nie ma sensu, minelo 5 miesiecy, ceny spadly i troche mi teraz szkoda, choc i tak uwazam ze mam niezly tv :)
- gier jest moze mniej, ale....bedzie coraz wiecej :)
- wiele tytulow ktore wychodza na xboxa pozniej pojawia sie na pc - a kupilem niedawno nowego wiec licze na to jak cos :)
- wole pograc w jedna gre wypasiona niz w 3 slabsze, poza tym chyba nie podolalbym czasowo :)
- nie wiem czy dobrze teraz mowie, ale facet w empiku powiedzial ze za pol roku gry na xboxa przestana wychodzic a xbox 720 to bedzie rzut na tasme.
Powodem mial byc rzekomo wymarly format hd dvd czy cos takiego, ze niby to przegralo z blue ray, nie potrafie nawet dokladnie powtorzyc, dopiero sie ucze, nigdy nie mialem konsoli - no moze poza dreamcastem haha
- ponoc xbox jest bardziej awaryjny i glosno chodzi
- xbox kosztuje teraz niewiele mniej bo okolo 1000 zl za wersje z twardym dyskiem
- sieci jeszcze nie podpinalem ale ponoc ps3 ma lepsza przegladarke - to z kolei mi powiedzial facet w media markt ;) - ale on mnie z kolei namawial na xboxa

aa mam jeszcze jedno pytanie, jak podpiac sixaisa bezprzewodowo??? Moze to jakis banal ale dostalem kabel usb, mam cos dokupic???

Rozbroil mnie jeszcze tylko fakt ze dokupilem 2 sixaxissa, otwieram pudelko a tam sam pad!! bez kabla!! Pomyslalem, spoko w koncu napisane wireless, ale po krotkich ogledzinach doszedlem do wniosku ze to se ne da...czegos chyba brakuje, dziwnie, to tak jakby mi sprzedali telefon bez kabla do podlaczenia do gniazdka...
 

Mefju

New member
No prawie wszystko co napisaleś o ps3 to prawda;) kabel USB jest potrzebny tylko do ładowania pada a potem wciskasz ten okrągły guzik z logiem ps i pad sie odpala bezprzewodowo.Pozdrawiam ;)

P.S. na razie bluray nie jest jeszcze tak dobrze znany , jeszcze trochę ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak jak pisze kolega wyżej, pady śa bezprzewodowe kabel tylko do ładowania. Ale dlaczego kupiłeś drugiego sixaxisa zamiast dualshocka 3 ? No i swoja drogą nie ma jak fachowość sprzedawców :)
 

DJ_Adi

New member
Widzialem dzisiaj w empiku fajny zestaw limitowana edycja PS3 z dyskiem 160 Gb i 4 grami for free do sciagniecia z PSN. Za jakies 1550 zł.
 

opciach

New member
mataman napisał:
Tak jak pisze kolega wyżej, pady śa bezprzewodowe kabel tylko do ładowania. Ale dlaczego kupiłeś drugiego sixaxisa zamiast dualshocka 3 ? No i swoja drogą nie ma jak fachowość sprzedawców :)

Dlatego ze dual byl 2x drozszy - six kosztuje 89 a dual 199 wiec wybralem ten drugi, ponoc tylko roznia sie wibracja, pewnie kiedys sie przesiade :)

heheh wlasnie bylem w media po kabel hdmi i listwe bo mi braklo miejsca i facet mi uswiadomil ze nie musze miec kabla do pada i ze laduje sie przez ten co dostalem z ps3, troche sie wyglupilem w poprzednim poscie ;)

Co do konsoli za 1550 to tez ja widzialem w empiku, 160 giga byloby ekstra 4 gry tez fajnie tylko ze za bardzo nie mialem keszu tyle, poza tym kupilem jeszcze drugiego pada

Aaaa no i jest jeszcze jeden myk o ktorym mi wspomnial sprzedawca w empiku, ponoc do playa mozna podpiac dowolny dysk z pc wiec problem z hd juz nie jest taki istotny, z tego powodu i z braku mamony rowniez :) wybralem model za 1200
 

mietek099

New member
@ opciach: gratuluję trafnego wyboru:eek:k:

Co do konsoli 160 GB to fakt są to 4 gry, ale zaznaczyc trzeba, że GT5: Prologue to swoiste rozbudowane DEMO piątej części, Ratchet to dodatek do Tools of Destruction no a dwie pozostałe to bardziej gry "niskobudżetowe" (The Last Guy, Super Stardust HD). Więc szału nie ma.
 
Ostatnia edycja:

opciach

New member
mietek099 napisał:
@ opciach: gratuluję trafnego wyboru:eek:k:

Co do konsoli 160 GB to fakt są to 4 gry, ale zaznaczyc trzeba, że GT5: Prologue to swoiste rozbudowane DEMO piątej części, Ratchet to dodatek do Tools of Destruction no a dwie pozostałe to bardziej gry "niskobudżetowe" (The Last Guy, Super Stardust HD). Więc szału nie ma.

A dziekuje :)
No wlasnie tak cos czulem, ze nie ma co liczyc na to, ze w Polsce cos dobrego po prostu dadzą :), poza tym trzeba te gierki sciagnac o ile pamietam a jeszcze playa nie podpialem do sieci, na razie mam zamiar pograc solo i ze znajomymi, musze opanowac pada, nie ma co sie wyglupiac :)
 

Mefju

New member
mietek099 napisał:
@ opciach: gratuluję trafnego wyboru:eek:k:

Co do konsoli 160 GB to fakt są to 4 gry, ale zaznaczyc trzeba, że GT5: Prologue to swoiste rozbudowane DEMO piątej części, Ratchet to dodatek do Tools of Destruction no a dwie pozostałe to bardziej gry "niskobudżetowe" (The Last Guy, Super Stardust HD). Więc szału nie ma.

Fajna sprawa że do 160 GB odpalają takie gratisty , acha to nie jest część Tools Of Destruction tylko jakaś tam inna , zapomniałem nazwy ;D.Będzie kasa(wątpie że będzie) to zakupie 160 GB bo aktualnie mam 40'stke bez gwarancji NTSC:twisted::twisted::twisted:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Quest for Booty to gra samodzielna (nie wymaga ToD), ale gameplay jest ograniczony do 4-5 godzin (co prawda wczoraj przeszedłem Toolsy w 5 godzin w trybie challenge, ale: miałem wypasione Rhino IV, które jest najgenialniejszą bronią w tej grze, więc pojedynki z bossami kończyły się po 2-3 sekundach - szczególnie w wersji VX i znalazłem śrubki i takie tam w normalnym trybie), dlatego też można go kupić za jakieś 55PLN... Tyle, że ja trafiłem na zestawik 80GB+4 gry (pełne na BD)+dual shock za 1499PLN w Saturnie jakiś czas temu - obecny zestaw raczej nie jest cudem (szczególnie, że tych gier nie można potem odsprzedać)...
 
Do góry