Czy warto - PS50A551 ???

futurree

Member
Witam,

Śledzę i czytam forum od tygodnia i mam lekki mętlik.
Czy Samsung PS50A551 jest jeszcze wart uwagi?
Mogę go zakupić za 3410pln. Czy w tej cenie jest konkurent, czy warto na coś nowego poczekać, może nowa seria ?
Warunki pracy: pokój 30m2, odległość oglądania od 2,5 - 4m.

Pozdrawiam.
 

mysioo

New member
futurree napisał:
Witam,

Śledzę i czytam forum od tygodnia i mam lekki mętlik.
Czy Samsung PS50A551 jest jeszcze wart uwagi?
Mogę go zakupić za 3410pln. Czy w tej cenie jest konkurent, czy warto na coś nowego poczekać, może nowa seria ?
Warunki pracy: pokój 30m2, odległość oglądania od 2,5 - 4m.

Pozdrawiam.
Moim zdaniem warto.Za ta kasę to b.dobra plazma
Jak nie masz zbyt dużego budżetu czekanie na nowe modele nie ma sensu
bo :
a) będą dużo droższe
b) jak poczekasz aż stanieją.... to pojawią się kolejne nowe ;)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Planuje zakup tego TV. Czy jacyś Szanowni użytkownicy mogą mi powiedzieć jak wygląda materiał HD (głównie z Nki, głównie mecze w HD) no i sygnał SD z odległości około 2,3 metra? Czy to nie za blisko ?
Jeśli ktoś posiada konsole to jak wyglądają gry ? Np. PES2009, czy nie smuży, nie rozmywa ?

pozdrawiam
 

mysioo

New member
Posiadam wszystkie wyżej wymienione sprzęty ....
Mecze z n-ki w HD extra, program w SD z 3m spoko ( zależy od kanału)
Nic nie smuży i nie rozmywa -ja osobiście nie gram ale pasożyty owszem.. ;-)
Z kompa również bez ekscesów (u mnie po HDMI)
Bardzo dobra plazma za bardzo dobre pieniądze

gadulinho napisał:
Planuje zakup tego TV. Czy jacyś Szanowni użytkownicy mogą mi powiedzieć jak wygląda materiał HD (głównie z Nki, głównie mecze w HD) no i sygnał SD z odległości około 2,3 metra? Czy to nie za blisko ?
Jeśli ktoś posiada konsole to jak wyglądają gry ? Np. PES2009, czy nie smuży, nie rozmywa ?

pozdrawiam
 

gadulinho

New member
Bez reklam
mysioo napisał:
Posiadam wszystkie wyżej wymienione sprzęty ....
Mecze z n-ki w HD extra, program w SD z 3m spoko ( zależy od kanału)
Nic nie smuży i nie rozmywa -ja osobiście nie gram ale pasożyty owszem.. ;-)
Z kompa również bez ekscesów (u mnie po HDMI)
Bardzo dobra plazma za bardzo dobre pieniądze

Z 3 metrów za pewne dobrze, ale jak z odleglosci trochę ponad 2 metry ? Na mojej Toshibie mecze w HD z tych 3 metrów (dawny układ pokoju; już nie wchodzi w gre) były super jeśli chodzi o jakość, natomiast z 2 metrów już nie zawsze. Czasem widać jakieś szumy czy coś. Stąd moja prośba o pomoc :) Mógłbyś w miare możliwości sprawdzić z odległości 230 cm jak to wygląda ? :)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sixthbro

New member
Też myślę o zakupie ps50a551 tylko zastanawiam się jeszcze nad ps50B451 poniewaz poza rozdzielczością wszytkie pozostałe parametry ma duzo lepsze i ponoć barwy nasycenie sa super. PS. ten link do sklepu zadowolenie.pl nie działa, oni tam maja tylko dwie 50'. Czy róznice full hd z hd ready żeczywiście widać przy np. blue ray z odległości powyżej 2,5m?
 

kodi1985

New member
TV mam tylko i wylacznie do PS3 (filmy i gry). Obraz jest swietny nawet jak sie patrzy pod katem. Z odleglosc 2 metrow jest super. Nie wiem jak sie sprawdza przy slabym sygnale.
 

Artlight

New member
Kiedyś to forum pomogło mi wybrać obecny TV, trzeba spłacić dług i podzielić się wrażeniami.

Po dłuższej analizie oferty rynku, wybór padł na 50A551 - używam go już od 3 miesięcy. Telewizor w tej klasie ma swoje zalety i wady. Z wadami się pogodziłem, ponieważ używam go sporadycznie i co ważniejsze mam świadomość ile kosztował (3199), co za tv 50" jest kwotą niewielką.

Zacznę od tego dlaczego akurat 551 - mi osobiście przeszkadzała widoczna pikseloza w modelach 45X. Ok, tego już nie widać z 3m, ale ja czasami lubie się rozłożyć na dywanie tuż przed TV :) Dodatkowo przy FHD nawet jeśli trafiają się wypalone piksele, to są widoczne ale z odległości 10cm.

Pogadajmy o zaletach:
1. Cena
2. Fajny mebel w pokoju ;p
3. Duża frajda z oglądania filmów. Teraz po prostu lubie czasami coś obejrzeć w domu.
4. Jakość obrazu filmów w zupełności mi wystarcza.

Wady:
1. Przy przesuwaniu obrazu w bok, czasami występują przeskoki. O ile przy filmach z lapka zwalałem to na kodeki (nie miałem czasu sie za to zabrać jeszcze) o tyle, nie wiem jak to wytłumaczyć przy filmach BR (PS3).
2. Robienie czegokolwiek na komputerze poza oglądaniem filmów to byłby dla mnie koszmar. Po prostu plazma zachowuje się jak TV CRT, 50" i odświezanie 50/60Hz to nie dla mnie - mnie to już kiedyś nawet na 14" zabijało. Co ciekawe przy oglądaniu filmów kompletnie tego nie widać, ale już pulpit Windows, otwarta przeglądarka, niemiłosiernie pulsuje.
3. To samo dotyczy grania na konsoli. Jeśli ktoś planuje spędzać przy tej czynności sporo czasu - kupujcie LCD. Plazma to nie jest technologia do komfortowego używania kompa/konsoli. Chyba, że ktoś ma jakiś patent, aby wymusić min. 100Hz przy używaniu tych sprzętów. Oglądanie filmów BR/DVD (dobrej jakości) przy pomocy konsoli, to po prostu bajka (oprócz tych przeskoków).

Miałem też wątpliwości czy 50" to nie za dużo. Odpowiadam, nie za dużo :) Dla mnie, oglądanie nawet z 2m jest bardzo komfortowe.
 

adam-ant

New member
A co dokładnie przeszkadza ci w graniu na konsoli na A551 ?
Osobiście gram na PS3 na Panasonicu TH-42PY8 i uważam, że gdyby nie green ghosting to nie byłoby mocnych na plazmę, jeśli chodzi o granie na konsoli. A że w niedalekiej przyszłości chciałem kupić Samsunga 50'', więc chciałbym wiedzieć coś więcej o twoich odczuciach.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
@Artlight: nic dziwnego, że 100Hz nie działa, bo oficjalnie (w przeciwieństwie do 451) 551 nie wspiera 100Hz ani 24p. Dlatego właśnie wolałem przy podobnej cenie kupić HD Ready za to ze 100Hz. No i rozdzielczości z PS3 oscylują raczej przy 720p - gra się rewelacyjnie (nic nie skacze).
 

Artlight

New member
adam-ant napisał:
A co dokładnie przeszkadza ci w graniu na konsoli na A551 ?
Osobiście gram na PS3 na Panasonicu TH-42PY8 i uważam, że gdyby nie green ghosting to nie byłoby mocnych na plazmę, jeśli chodzi o granie na konsoli. A że w niedalekiej przyszłości chciałem kupić Samsunga 50'', więc chciałbym wiedzieć coś więcej o twoich odczuciach.

Opieram się jedynie na doświadczeniach z 50A551. Wydaję mi się, że ze względu na specyfikę technologii plazmowej, rozciąga się to na wszystkie modele. Plazma działa reaguje bardzo podobnie jak technologia CRT. Panele mają bardzo szybki czas reakcji. Ma to jednak swoje zalety i wady. Nigdy nie wystąpi efekt smużenia znany z LCD, ale za to widać dokładnie, tak jak w CRT, migotanie związane ze zbyt wolnym odświeżaniem. Niestety ja to czuje kiedy gram na konsoli, męczy to nawet bardziej niż na PCcie, ze względu na duży ekran. Dłuższe granie na pewno odbije się negatywnie na naszym samopoczuciu w stosunku sytuacji gdybyśmy grali na LCD. Nie do wytrzymania jest to jednak w przypadku podłączonego komputera. Czas potrzebny do uruchomienia filmu, dłuży się niemiłosiernie ;)
 

Artlight

New member
pejotpe napisał:
@Artlight: nic dziwnego, że 100Hz nie działa, bo oficjalnie (w przeciwieństwie do 451) 551 nie wspiera 100Hz ani 24p. Dlatego właśnie wolałem przy podobnej cenie kupić HD Ready za to ze 100Hz. No i rozdzielczości z PS3 oscylują raczej przy 720p - gra się rewelacyjnie (nic nie skacze).

nic nie pisalem o skakaniu w przypadku grania :)

551 wspiera 24p nie wspiera 100Hz. wg. mnie 100Hz w rodzinie 45X nie dziala ani po podłączeniu przez HDMI, ani PC (informacje takie znalazłem kilka miesięcy temu, wybierając model tv, teraz nie pamiętam już szczegółów).

nie twierdze ze zakup tv HDTV jest jakos specjalnie uzasadniony. pomijajac fakt ze poza BR zrodel sygnalu fullhd praktycznie brak, to na dodatek, przy tej przekatnej w odleglosci > 3m trudno dostrzec roznice. mi za to bardzo nie podobala sie pikseloza jaka widac przebwajac w odleglosci <2m. jednak 1024x768 i 50" = spore piksele.

w sumie sam jestem ciekaw opinii innych czy przy podlaczeniu komputera tez widzą uciazliwe migotanie, czy tez jakies modele rzczywiscie dzialaja na 100Hz jak monitory CRT (obecnie jest to baardzo rzadkie, bo technologia LCD, ktora zdominowala rynek monitorow, absolutnie nie wymaga takich poziomow odswiezan).
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Na 451 nie zauważyłem przez ponad pół roku żadnego migotania.

45X wspiera "Real 100Hz",
55X oficjalnie nie wspiera 100Hz (chociaż czasami zdarzały się tv z nalepkami)
65X wspiera "Dual Scan 100Hz"
75X wspiera "Real 100Hz".

50" ma 1366x768. Tylko 42" miały 1024x768.
 

Artlight

New member
pejotpe napisał:
Na 451 nie zauważyłem przez ponad pół roku żadnego migotania.

45X wspiera "Real 100Hz",
55X oficjalnie nie wspiera 100Hz (chociaż czasami zdarzały się tv z nalepkami)
65X wspiera "Dual Scan 100Hz"
75X wspiera "Real 100Hz".

dokladnie, mialem takie samo info.

pejotpe napisał:
50" ma 1366x768. Tylko 42" miały 1024x768.
[/QUOTE]

masz racje. moja pomylka wziela sie stad, ze przez pewien czas bylem zdecydowany na zakup 42" 451 lub 457, bo były w bardzo dobrej cenie w MM.
 

don111

Banned
Artlight napisał:
w sumie sam jestem ciekaw opinii innych czy przy podlaczeniu komputera tez widzą uciazliwe migotanie, czy tez jakies modele rzczywiscie dzialaja na 100Hz jak monitory CRT (obecnie jest to baardzo rzadkie, bo technologia LCD, ktora zdominowala rynek monitorow, absolutnie nie wymaga takich poziomow odswiezan).
na tv jak idzie sygnał z karty graficznej to jest takie odświeżanie jak ustawione na kompie, zatem migotanie jest to dosyć widoczne (okolice 60hz)
 
Do góry