Czy warto kupić tv z TCL

DLUGI321

New member
Głównie chodzi o samo SmartTV ale na przykład oryginalny pilot do wybierania głosowego trzeba go ciągle parować po wyłączeniu TV jest wyszukiwanie głosowe w specyfikacji JEST Netflix po wyłączaniu TV gubi ustawienia hasła i loginu w specyfikacji Netflix jest JEST Obsługa modułu CI/CI+ jest w specyfikacji jest a ciągle wyskakuje informacja o podłączeniu modułu więc nie działa poprawnie itd itp a to że ktoś korzysta z zewnętrznego tunera i nie widzi problemu to nie tłumaczenie a tym bardziej rozwiązanie problemu
 

firefl

Active member
Bez reklam
Głównie chodzi o samo SmartTV ale na przykład oryginalny pilot do wybierania głosowego trzeba go ciągle parować po wyłączeniu TV jest wyszukiwanie głosowe w specyfikacji JEST Netflix po wyłączaniu TV gubi ustawienia hasła i loginu w specyfikacji Netflix jest JEST Obsługa modułu CI/CI+ jest w specyfikacji jest a ciągle wyskakuje informacja o podłączeniu modułu więc nie działa poprawnie itd itp a to że ktoś korzysta z zewnętrznego tunera i nie widzi problemu to nie tłumaczenie a tym bardziej rozwiązanie problemu

Netflix - to skarga na zewnętrzną aplikację, która nie potrafi poprawnie zapamiętać hasła. W specyfikacji nie ma napisane, że dane logowania będą wpisane tylko jeden raz...
Aplikacja działa - filmy można oglądać, zgodne ze specyfikacją.

CI/CI+: tu jest współpraca 2 urządzeń. Zakładasz, że błąd jest po stronie TV. Może masz rację ale udowodnić to nie łatwo. TV TCL to nie jedyny sprzęt, który ma problem z niektórymi modułami CI.
Jestem przekonany, że TCL może wskazać moduły CI działające poprawnie i stwiedzić, że błąd jest po stronie CI.

Najbardziej konkretne to pilot i parowanie... Ale w specyfikacji chyba też nie jest napisane jak często należy parować a parowanie jest opisane.

Celowo przejaskrawiłem by pokazać jak słabym argumentem jest niezgodność ze specyfikacją.
 

DLUGI321

New member
To powiedz czemu na androidzie 6 Netflix działa co do modułu CI/CI+ fakt że problem może być po drugiej stronie ale skąd ja mam to wiedzieć skoro TCL mi nie poda takiej informacji bo podejrzewam że sami nie wiedzą. Mam do czynienia z kilkoma TV na androidzie i żaden nie ma problemów z CI/CI+ tylko TCL. Jeśli chodzi o pilota to tak jak z Netflix-em na poprzedniej wersji wystarczyło raz sparować pilota i nie było problemu.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To powiedz czemu na androidzie 6 Netflix działa co do modułu CI/CI+ fakt że problem może być po drugiej stronie ale skąd ja mam to wiedzieć skoro TCL mi nie poda takiej informacji bo podejrzewam że sami nie wiedzą. Mam do czynienia z kilkoma TV na androidzie i żaden nie ma problemów z CI/CI+ tylko TCL. Jeśli chodzi o pilota to tak jak z Netflix-em na poprzedniej wersji wystarczyło raz sparować pilota i nie było problemu.

A czy w ogóle próbowałeś zwrócić się do dostawcy CI z reklamacją?
To współpraca 2 urządzeń - bądź konsekwentny i skarż się na obydwa urządzenia.

Co do netflix - musiałem zmienić ostatnio konto i ten sam efekt był przy android 6 gdzie dalej korzystam. Uznałem, że problem jest po stronie aplikacji netflix. Sprawdziłem - działa, rozwiązanie: chrome z zalogowaniem na to samo konto co android TCL. Po zalogowaniu w netflix pozwolić zapisać konto/hasło. Przeniosło się automatycznie do TV. I to pomimo, że ostatnie uruchomienie przed ustawieniami w chrome było z rezygnacją ze wpisania hasła.
Ale można zwalać winę na TCL...
 

stachuu0

New member
Dochodzą jeszcze problemy ze skokowym dźwiękiem oraz jego brakiem na jacku po wygaszeniu telewizora. Mówię o androidzie 6, telewizora już nie posiadam, więc nie wiem czy na 7 jest poprawa.
 

Rt81

New member
U mnie tv działa bardzo fajnie. Kupując byłem świadom wad w oprogramowaniu,ale mi akurat one nie przeszkadzają. Dlatego mając wiedzę o opcjach które kuleją trzeba decyzję podjąć samemu. Ja bym kupił jeszcze raz. Bardzo dobry obraz, płynność obrazu bardzo ok,tylko trzeba wyłączyć ulepszacze bo z aktywnymi jest tragedia. System stabilny,przynajmniej u mnie. I żeby była jasność kupiłem w MM nie od kikiego. Model 49 p6064
 

loyd11

New member
Głównie chodzi o samo SmartTV ale na przykład oryginalny pilot do wybierania głosowego trzeba go ciągle parować po wyłączeniu TV jest wyszukiwanie głosowe w specyfikacji JEST Netflix po wyłączaniu TV gubi ustawienia hasła i loginu w specyfikacji Netflix jest JEST Obsługa modułu CI/CI+ jest w specyfikacji jest a ciągle wyskakuje informacja o podłączeniu modułu więc nie działa poprawnie itd itp a to że ktoś korzysta z zewnętrznego tunera i nie widzi problemu to nie tłumaczenie a tym bardziej rozwiązanie problemu
Na androidzie 7 już jest problem nawet z dekoderem zewnętrznym ( nie znika osd głośności ).
 
Do góry