TCL Seria C70

ronin78

New member
potwierdzam dla zainteresowanych

v511 aktualizacja przez OTA - nie działa szybkie uruchamianie
v519 zainstalowana z pendrive (Updade.pkg) - szybkie uruchamianie działa poprawnie
 

iJohnny

New member
czy ktoś może mi podać 526 linku?

No idea yet.
OTA pushing is not good.
It would work better if they push OTA, but also give link for those who know how to update.

In my regard I never got OTA on my set, even when my TV was on Android 6, and 7 was available on the website. So probably OTA is not working properly with TCL brand.
 

themarcus

New member
Witam

Czy ktoś poda link do v526 i czy w nim ustępuje problem z pojawiającą się informacją o HDMI na którym jest uruchomiony, mam teraz v519?

Pozdrawiam
 

Silverek

New member
@themarcus
Masz na myśli wyświetlanie co jakiś czas informacji o HDMI, który jest uruchomiony? Też to mam i dodatkowo co jakiś czas wyświetla mi się informacja o kanale który mam uruchomiony oglądając kablówkę. Dość irytujące...
 

themarcus

New member
@themarcus
Masz na myśli wyświetlanie co jakiś czas informacji o HDMI, który jest uruchomiony? Też to mam i dodatkowo co jakiś czas wyświetla mi się informacja o kanale który mam uruchomiony oglądając kablówkę. Dość irytujące...
Dodaj NETFLIX bez obrazu, restart tv pomaga.

Wysłane z mojego CLT-L09 przy użyciu Tapatalka
 

speakers_xp

New member
VPN działa niestabilnie, reboot telewizora

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post (na pewno nie ostatni) na forum HDTV.

Od dwóch tygodni jestem względnie szczęśliwym posiadaczem telewizora U55 C7026.

Obecnie pracuję na bazowym firmware v373 (Android 7), na razie bez roota.
Dzięki połączeniu ADB udało mi się dostosować interfejs, wyłączyć zbędne programy i dopasować ustawienia do własnych potrzeb, poza jednym - działającym połączeniem VPN.

W tym wątku była już mowa o programie Blokada v3 (bloker reklam) - projekt open source dostępny z repozytorium f-droid.
f-droid.org/en/packages/org.blokada.alarm/

Łatwo na niej przetestować opisywany problem.
Jest to całkiem użyteczna apka, która tworzy lokalne połączenie VPN i skutecznie filtruje reklamy (nie wymaga roota).

Problem w tym, że na sofcie v373 połączenie VPN działa bardzo niestabilnie i bardzo łatwo można doprowadzić do samoczynnego restartu całego systemu.

Kroki aby powtórzyć:
1. Połączyć się z dowolną siecią wi-fi (nie korzystać z połączenia kablowego).
2. Włączyć Blokadę (lub zainicjować dowolne inne połączenie VPN), zgodzić się na połączenie VPN.
3. Wyłączyć wi-fi, odczekać 10s.
4. Włączyć ponownie wi-fi, nawiązać połączenie z siecią.

Telewizor po kilku sekundach zalicza twardy reboot.
Jeżeli mamy aktywne jakiekolwiek połączenie VPN, to również taki sam efekt uzyskamy podczas przełączania sieci wi-fi (np. z 5GHz na 2.4 GHz), po chwilowym rozłączeniu (zaniku sygnału sieci), lub włączeniu telewizora ze standby (w przypadku korzystania z natychmiastowego włączania).

Dotyczy to każdego połączenia VPN, nie tylko wspomnianej blokady reklam. Podobny problem opisują użytkownicy telewizorów Sony Bravia Android TV (opartych na podobnej platformie sprzętowej).

Prośba do użytkowników o szybkie sprawdzenie, jak się to zachowuje na nowszym/innym sofcie.
Jeżeli źródło problemu jest podobne jak w Sony to problem może być dość poważny i do tej pory nienaprawiony.
 

bambro

New member
Witam,
jak w tym telewizorze włączyć ARC? Gdzie w sofcie v519 znaleźć te ustawienia? Próbuję do telewizora podłączyć amplituner Yamaha RX-V485. Ma on włączoną w opcjach funkcję ARC (na HDMI out). Czy po podłączeniu z HDMI out w amplitunerze z HDMI ARC w telewizorze możliwe jest przesyłanie dźwięku z telewizora (np. z Netfliksa) do amplitunera poprzez HDMI? Czy jakość uzyskanego dźwięku będzie dużo gorsza niż poprzez optyka?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,

jak w tym telewizorze włączyć ARC? Gdzie w sofcie v519 znaleźć te ustawienia? Próbuję do telewizora podłączyć amplituner Yamaha RX-V485. Ma on włączoną w opcjach funkcję ARC (na HDMI out). Czy po podłączeniu z HDMI out w amplitunerze z HDMI ARC w telewizorze możliwe jest przesyłanie dźwięku z telewizora (np. z Netfliksa) do amplitunera poprzez HDMI? Czy jakość uzyskanego dźwięku będzie dużo gorsza niż poprzez optyka?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zajrzyj do instrukcji gdzie ustawić ARC w tv i jak skonfigurować tuner. Jest to w opcjach...
Można tak dźwięk przesyłać.
Ocena gorsza / lepsza jest trudna. Technicznie powinno być nierozróżnialne. Audiofile mają inne zdanie...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Witam wszystkich,
to mój pierwszy post (na pewno nie ostatni) na forum HDTV.

Od dwóch tygodni jestem względnie szczęśliwym posiadaczem telewizora U55 C7026.

Obecnie pracuję na bazowym firmware v373 (Android 7), na razie bez roota.
Dzięki połączeniu ADB udało mi się dostosować interfejs, wyłączyć zbędne programy i dopasować ustawienia do własnych potrzeb, poza jednym - działającym połączeniem VPN.

W tym wątku była już mowa o programie Blokada v3 (bloker reklam) - projekt open source dostępny z repozytorium f-droid.
f-droid.org/en/packages/org.blokada.alarm/

Łatwo na niej przetestować opisywany problem.
Jest to całkiem użyteczna apka, która tworzy lokalne połączenie VPN i skutecznie filtruje reklamy (nie wymaga roota).

Problem w tym, że na sofcie v373 połączenie VPN działa bardzo niestabilnie i bardzo łatwo można doprowadzić do samoczynnego restartu całego systemu.

Kroki aby powtórzyć:
1. Połączyć się z dowolną siecią wi-fi (nie korzystać z połączenia kablowego).
2. Włączyć Blokadę (lub zainicjować dowolne inne połączenie VPN), zgodzić się na połączenie VPN.
3. Wyłączyć wi-fi, odczekać 10s.
4. Włączyć ponownie wi-fi, nawiązać połączenie z siecią.

Telewizor po kilku sekundach zalicza twardy reboot.
Jeżeli mamy aktywne jakiekolwiek połączenie VPN, to również taki sam efekt uzyskamy podczas przełączania sieci wi-fi (np. z 5GHz na 2.4 GHz), po chwilowym rozłączeniu (zaniku sygnału sieci), lub włączeniu telewizora ze standby (w przypadku korzystania z natychmiastowego włączania).

Dotyczy to każdego połączenia VPN, nie tylko wspomnianej blokady reklam. Podobny problem opisują użytkownicy telewizorów Sony Bravia Android TV (opartych na podobnej platformie sprzętowej).

Prośba do użytkowników o szybkie sprawdzenie, jak się to zachowuje na nowszym/innym sofcie.
Jeżeli źródło problemu jest podobne jak w Sony to problem może być dość poważny i do tej pory nienaprawiony.
Na android 8 v519 używałem Blokady i nie zauważyłem tego problemu ale jeszcze potestuję. Szacun za dogłębna analizę problemu, wyjaśniły się częściowo moje problemy z wifi na android 7, Na android 8 wifi działa u mnie stabilnie ale tylko, nie wiedzieć czemu, na jednym kanale, 54 jak dobrze pamiętam (internet od UPC).
 

piotrrutk

Member
Miałem zainstalowaną wersję 519 z forum - aktualizacja do 526 nie pojawiła się. Zrobiłem kilka dni temu downgrade do 511 również z forum - i zaskoczenie, również brak aktualizacji.
Dziś rano niespodzianka - aktualizacja do wersji 526 przez OTA.
Jednak działa.
 

bambro

New member
Zajrzyj do instrukcji gdzie ustawić ARC w tv i jak skonfigurować tuner. Jest to w opcjach...
Można tak dźwięk przesyłać.
Ocena gorsza / lepsza jest trudna. Technicznie powinno być nierozróżnialne. Audiofile mają inne zdanie...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za pomoc. Już sobie poradziłem z problemem. Miałem wyłączoną funkcję T-link (dlatego nie mogłem znaleźć w opcjach ARC). Amplituner i Tv łączą się bez problemów (CEC i ARC działa jak należy). Audiofilem nie jestem więc jest ok;)!
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry