Czy warto juz teraz kupic LCD full HD?

krajek

New member
LCD full HD wciaz sa znacznie droze od popularnych LCD z rozdzielczoscia 1366 x 768. A zatem czy warto inwestowac w taki telewizor skoro telewizja hdtv jeszcze raczkuje (przynajmniej w Polsce) ?
 

krajek

New member
Witam,
pytanie mialo raczej charakter ogolny tzn.
zastanawiam sie czy b.dobry LCD z rozdzielczoscia 1366 x 768 to dobry zakup na najblizsze powiedzmy 5 lat? co z tego, ze kupie juz dzis lcd full HD jak nie bede mial prawdpodobnie okazji ogladac niczego w takiej rozdzielczosci.
 

JACEK2

New member
krajek napisał:
Witam,
pytanie mialo raczej charakter ogolny tzn.
zastanawiam sie czy b.dobry LCD z rozdzielczoscia 1366 x 768 to dobry zakup na najblizsze powiedzmy 5 lat? co z tego, ze kupie juz dzis lcd full HD jak nie bede mial prawdpodobnie okazji ogladac niczego w takiej rozdzielczosci.
Moim zdaniem to nie !
Na zadane przez pytanie sam sobie odpowiedziales ...
Poczekaj jakies 4 lata , jak sie sytuacja wyklaruje z przyszlym odtwarzaczem HD DVD ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ocywiście ,że warto i to zdecydowanie.
Jakość obrazu w stosunku do tradycyjnego jest niewyobrażalnie lepsza.
Poprostu bajka. Chce sie żyć.
Na jesini wejdzie polskie HDTV - to uzupełni rynek + gry .
Szkoda tylko ,ze czasu nie bedzie tyle ,żeby cieszyć sie z tej super jakosci.
każda prezentacja czy w Polsce czy np. na targach IFA w Berlinie - wzbudza zachwyt.
Rewelacja -oczywiscie ,ze warto.
Potwierdzaja to prezentacje w domu klienta.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jedyny model full hd do 10.000 zł to będzie 37 Sharp GE 1
Będzie bo już sporo osób jest zapisanych na ten model. Niestety w skutek za wcześnie wypuszczonej informacji przez Cyfrę + , czas oczekiwania się przedłużył.
Ale trochę cierpliwości .
 

goostol

New member
1366 x 768 ??

Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu a bardzo nurtuje mnie jedna rzecz. Dlaczego produkowane są lcd o rozdzielczości 1366 x 768 skoro 720p to 1280 x 720? Czy przez to obraz też jest downscalowany jeśli puścimy materiał 720p? Lcd fullHD mają 1920x1080 a nie np 2030x1144.
 

color1

New member
nie warto !

jest zdecydowanie za wczesnie na full-hd, na jesieni ceny najpewniej pojda w dol i moze okazac sie ze sporo przeplaciles. poza tym tak zachwalanemu sharpowi (gd) full-hd, z pewnoscia przybedzie konkurencji...
drugi aspekt to jak wspomnial jeden z przedmowcow, system hd dopiero raczkuje, co rusz pojawiaja sie informacje o nowosciach technologicznych (jak chociazby standard hdmi 1.3) - wydaje mi sie ze jeszcze bedzie sporo zmian zanim standard sie usystematyzuje.

ja bym poczekal.
 

helper

New member
Jeromer...

model full HD Sharpa LC45GD1E na Hoopla.pl jest po pierwsze niedostępny, a po drugie rzeczywiście w wysokiej cenie. U Kikiego kilka miesięcy temu można go było kupić za 19 tys.

Co do tematu, czy warto kupić już teraz tv full HD, myślę, że zawsze najlepiej jest kupować najlepszą rzecz, na jaką Cię stać. Z elektroniką było, jest i będzie tak, że jak się już człowiek zdecyduję i kupi, to zaraz wchodzi na rynek coś nowego :D

Można tak czekać w nieskończoność...
 

hernu

New member
helper napisał:
Można tak czekać w nieskończoność...

Nie w nieskończoność, a wystarczy do końca roku. Modeli full HD na razie jest jak na lekarstwo, ale wkrótce to się zmieni. Każdy z producentów płaskich tv w swojej ofercie mieć będzie przynajmniej jeden/kilka modeli full HD i wreszcie pojawi się konkurencja, a ceny zaczną spadać. Zgadzam się z color1, że teraz nie ma sensu przepłacać
 

JACEK2

New member
hernu napisał:
Nie w nieskończoność, a wystarczy do końca roku. Modeli full HD na razie jest jak na lekarstwo, ale wkrótce to się zmieni. Każdy z producentów płaskich tv w swojej ofercie mieć będzie przynajmniej jeden/kilka modeli full HD i wreszcie pojawi się konkurencja, a ceny zaczną spadać. Zgadzam się z color1, że teraz nie ma sensu przepłacać
No chyba , ze ktos ma tyle kasy ze 10-20 tys nie maja dla niego wiekszego znaczenia :cool:
Sadze ze trzeba bedzie poczekac gdzies z 2 lata ....
 

color1

New member
2 lata ?

z tym "2 lata" troche przesadziles. juz po zakonczeniu mistrostw przypuszczam ze ceny nieznacznie spadna. na jesieni - o ile dobrze pamietam - ruszaja nowe linie produkcyjne paneli lcd, rowniez chyba pod koniec roku (mam nadzieje) ruszy zapowiadana produkcja paneli w standardzie sed - to z pewnoscia wymusi wieksza konkurencyjnosc cen. wazna natomiast jest informacja o standardzie hdmi 1.3 - to dosc istotna zmiana wplywajaca na jakosc wyswietlanego obrazu - jesli bedzie to rozwiazanie tylko hardware-owe (brak mozliwosci upgrade sw paneli ze starszym hdmi) - obecne na rynku modele beda wyprzedawane.

ja np. czekam az w odpowiedniej dla mnie cenie beda panele full-hd ale 42" - narazie zbyt drogie. swego czasu - chyba w najgorszym momencie - kupilem tv 29" panasonica za 3799 a juz po 3 miesiacach za ta sama cene moglem kupic panoramiczny 36" tej samej serii.
jednak faktycznie, jesli dla kogos nie sprawia wiekszej roznicy wydanie kilku/nastu tysiecy wiecej na panel - nie ma co czekac w nieskonczonosc
zycze udanego wyboru.
 

JACEK2

New member
color1 napisał:
z tym "2 lata" troche przesadziles. juz po zakonczeniu mistrostw przypuszczam ze ceny nieznacznie spadna. na jesieni - o ile dobrze pamietam - ruszaja nowe linie produkcyjne paneli lcd, rowniez chyba pod koniec roku (mam nadzieje) ruszy zapowiadana produkcja paneli w standardzie sed - to z pewnoscia wymusi wieksza konkurencyjnosc cen. wazna natomiast jest informacja o standardzie hdmi 1.3 - to dosc istotna zmiana wplywajaca na jakosc wyswietlanego obrazu - jesli bedzie to rozwiazanie tylko hardware-owe (brak mozliwosci upgrade sw paneli ze starszym hdmi) - obecne na rynku modele beda wyprzedawane.

ja np. czekam az w odpowiedniej dla mnie cenie beda panele full-hd ale 42" - narazie zbyt drogie. swego czasu - chyba w najgorszym momencie - kupilem tv 29" panasonica za 3799 a juz po 3 miesiacach za ta sama cene moglem kupic panoramiczny 36" tej samej serii.
jednak faktycznie, jesli dla kogos nie sprawia wiekszej roznicy wydanie kilku/nastu tysiecy wiecej na panel - nie ma co czekac w nieskonczonosc
zycze udanego wyboru.
Mowiac o 2 latach nie myslalem tylko o odbiornikach TV , sadze ze za 2 lata okaze sie czy zwyciezy HD DVD czy Blue Ray , jako przyszly format HD DVD . A co cen TV to zycze sobie i wszystkim szybkiego ich spadku !:)
 

Crichton

New member
A jak na takim lcd Full HD czyli z natywna 1080p bedzie wygladal obraz nadawany w 720p? Miedzy tymi dwoma trybami jest dosyc duza roznica. Juz na TV HD Ready 480p na skutek przeskalowania potrafi wygladac slabo.
 

sw3

New member
Crichton napisał:
A jak na takim lcd Full HD czyli z natywna 1080p bedzie wygladal obraz nadawany w 720p?
No właśnie, tez się nieraz nad tym zastanawiałem. Wszyscy mówią że 1366x768 to zła rozdzielczość bo obraz bedzie przeskalowywany. Ale przecież są 2 standardy HDTV i nawet jeśli telewizor będzie miał natywną rozdzielczość zgodną z jednym z nich to materiał z drugiego trzeba będzie przeskalować w górę lub w dół. Więc obraz 720p będzie wyglądał gorzej na ekranie 1080 niż na 720. Może więc wcale nie warto inwetsować w 'duży' ekran...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja obstawiam, że 90% ludzi nie zauważyłoby różnicy gdyby zrobić test.
 

lesli

New member
jakie HDTV Polskie

kiki napisał:
witam
ocywiście ,że warto i to zdecydowanie.
Jakość obrazu w stosunku do tradycyjnego jest niewyobrażalnie lepsza.
Poprostu bajka. Chce sie żyć.
Na jesini wejdzie polskie HDTV - to uzupełni rynek + gry .
Szkoda tylko ,ze czasu nie bedzie tyle ,żeby cieszyć sie z tej super jakosci.
każda prezentacja czy w Polsce czy np. na targach IFA w Berlinie - wzbudza zachwyt.
Rewelacja -oczywiscie ,ze warto.
Potwierdzaja to prezentacje w domu klienta.
pozdrawiam

O jakim Polskim HDTV mówisz , kolega pyta o full HDTV czyli 1080p , jaka Polska stacja będzie to nadawała z powietrza lub satelity lub po kablu 1080p?, chyba żadna w Europie.
Nie jestem Alfa i omega ale 1080p chyba będzie funkcjonowało tylko dyskach DVD HD lub Bluray i to jest problem dostepu do tego źródła. NIech Pan nie robi ludziom wody z mózgu. Chyba wszyscy sie zgodzą ,że tzw full HDTV i niech Pan nie uogólnia bo jako sprzedawca ma Pan dojście do różnych materiałów ale przeciętny który wyasygnuje 10-15tys. żadnych szans na ściąganie materiałów HDTV z USA.
lesli
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hmm a mi się wydaje, że nazwa fullhd dotyczy wszsytkiego co posiada natywną matrycę 1920x1080.
 
Do góry