Czy warto inwestować w odtwatrzacz BD

mat74

Well-known member
Bez reklam
ravaillez napisał:
mareckki blu ray na niezłym sprzęcie daje niezapomniane efekty i jest warty zainwestowania.

oczywiscie ! warunkiem jest odpowiednie "dopasowanie" playera do pozostalego sprzetu
 

maruco

New member
mat74 napisał:
oczywiscie ! warunkiem jest odpowiednie "dopasowanie" playera do pozostalego sprzetu

w takim razie jeżeli mam LG LH5000 i kupie BR DB370, czy będą dobrze dopasowane? z tego co wiem nie powinno byc problemów
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
poniewaz mozemy przyjac ,ze kazdy kto przymierza sie do zakupu odtwarzacza BD posiada TV posiadajacy zlacze hdmi -przeslanie obrazu wysokiej rozdzielczosci nie jest problemem , troche inaczej wyglada sprawa z dzwiekiem dlatego wlasnie na to trzeba zwrocic szczegolna uwage przy zakupie playera
 

Audiof

New member
Rozumiem, że na wyjściach 7.1 są zdekodowane nowe formaty dźwięku DTS HD MA. A jaki format dźwięku jest na wyjściu coaxial/optical w Blu-ray? Czy dużo się traci na jakości dźwięku jeśli nie ma się wielokanałowego ampli ale za to hi-endowy system stereo z dobrym przetwornikiem C/A i do niego wprowadza sygnał cyfrowy z BR poprzez wyjście coaxialne/optyczne ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zanim przymierzysz się do zakupu odtwarzacza BD z analogowymi wyjściami 5.1 lub 7.1 sprawdź, czy amplituner posiada wejście analogowe w ukadzie 5.1 lub 7.1. Jeśli ma, to pewnie 5.1.

Sygnał Dolby Digital dostępny w odtwarzaczu BD na wyjściu cyfrowym jest trochę lepszej jakości od tego w odtwarzaczach DVD, ponieważ jest kodowany z pasmem sięgającym 640 kb/s (DVD - 445 kb/s).

Rozmiar telewizora ma oczywiście znaczenie, ale nie można zapominać, że mając nawet 50" i siedząc od niego w odlegości ponad 3m, nie widzi się więcej, niż z odtwarzacza DVD. W Twoim przypadku pełnię obrazu Full HD zobaczysz siedząc w odległości do około 1 m od ekranu. Inaczej mówiąc liczy się proporcja między rozmiarem ekranu, a odległością obserwacji.

ArtS :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Audiof napisał:
Rozumiem, że na wyjściach 7.1 są zdekodowane nowe formaty dźwięku DTS HD MA. A jaki format dźwięku jest na wyjściu coaxial/optical w Blu-ray? Czy dużo się traci na jakości dźwięku jeśli nie ma się wielokanałowego ampli ale za to hi-endowy system stereo z dobrym przetwornikiem C/A i do niego wprowadza sygnał cyfrowy z BR poprzez wyjście coaxialne/optyczne ?
Może ktoś mnie poprawi gdybym się mylił, ale przy stereofonicznym sprzęcie nie ma różnicy czy dźwięk przesłany będzie HDMI czy coaxial/optical. Nie ma dźwięku HD 2-kanałowego. Dopiero przy dźwięku wielokanałowym połączenie coaxial/optical nie poradzi sobie z dźwiękim HD, wtedy trzeba przesłać sygnał przez HDMI lub analogowo przez wyjście 7.1
 

Paqollo

New member
Witam.
Chiałbym prosić o pomoc. Posiadam Onkyo 905 z Kefami iQ90, 50, 60c i PSW2500. Do oglądania filmów i słuchania muzyki używam PS3, ale chciałbym to zmienić na coś lepszego. Zastanawiam się czy lepiej kupić odtwarzacz CD, np.: Denona 1500AE i oglądać filmy dalej na PS3, czy może kupić dobry odtwarzacz Blu-Ray, który odpowiednio poradzi sobie z filmami oraz muzyką (proszę o propozycje). Jak podłączyć w takim wypadku blu-ray'a do amplitunera?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
ArtS007 napisał:
Zanim przymierzysz się do zakupu odtwarzacza BD z analogowymi wyjściami 5.1 lub 7.1 sprawdź, czy amplituner posiada wejście analogowe w ukadzie 5.1 lub 7.1. Jeśli ma, to pewnie 5.1.

Sygnał Dolby Digital dostępny w odtwarzaczu BD na wyjściu cyfrowym jest trochę lepszej jakości od tego w odtwarzaczach DVD, ponieważ jest kodowany z pasmem sięgającym 640 kb/s (DVD - 445 kb/s).

Rozmiar telewizora ma oczywiście znaczenie, ale nie można zapominać, że mając nawet 50" i siedząc od niego w odlegości ponad 3m, nie widzi się więcej, niż z odtwarzacza DVD. W Twoim przypadku pełnię obrazu Full HD zobaczysz siedząc w odległości do około 1 m od ekranu. Inaczej mówiąc liczy się proporcja między rozmiarem ekranu, a odległością obserwacji.

ArtS :)

witam Arts007,

więc w moim przypadku (ampli Yamaha RX-V650) pasujący BR to będzie BDP-51FD ? (BD-320 nie dla mnie? - jak napisałeś, sygnał cyfrowy jakości DVD, a więc ... kicha). Yamaha ma 7.1 wejść analogowych. Nie mam zamiaru kupować ampli HD za parę tysiaków. Jeśli TAK, to muszę się spieszyć. Model ten podobno nie jest już oferowany (jedynie net pozostał). TV - wkrótce LX6090H.
 

leotdi

New member
Horhe Ortega napisał:
Ważne też to-czy jest pełny HD MA (7.1)po analogu z playera.
.... pełny wg instrukcji BDP-51FD jest, ale 5.1-kanałowy DTS Digital Surround! W odnośniku 12) na str. 50 instrukcji obsługi playera napisano, że sygnał DTS Digital Surround jest przekształcany w liniowy sygnał PCM (potocznie LPCM) i podawany na wyjścia wielokanałowe playera (Audio OUT-Buchse / Mehrkanal). Natomiast 7.1 jest, ale dla sygnału wejściowego PCM (niekodowany sygnał wzorcowy), Dolby Digital Plus oraz DolbyTrueHD z płyty BD-ROM. Natomiast DTS-HD MA jest wyłącznie przekazywane (strumień bitów)do wyjścia HDMI Out. Czyli z dekodowaniem DTS-HD MA jest tu kicha (?)
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Pierwotnie 51 nie dekodował HD MA a 71 dawał DTS 5.1! Miały zmienić to aktualizacje , ale ja nie wiem co zmieniły w danym modelu.Powinien tu zainterweniować ktoś dobrze "obcykany" z Pionkami.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
instrukcja niewiele tu pomoze ! ten ponieer zyskal mozliwosc dekodowania dts hd
dopiero po kolejnej aktualizacji softu- wiec informacje zawarte w instrukcji sa w tym
momencie nieaktualne!

Horhe Ortega napisał:
Ważne też to-czy jest pełny HD MA (7.1)po analogu z playera.

dts hd ma albo jest dekodowany albo nie! nie mozna dekodowac sygnalu "czesciowo" !
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
dts hd ma albo jest dekodowany albo nie! nie mozna dekodowac sygnalu "czesciowo" !
Pisałem o pełnym a nie "częściowym".W LX71 pojawiał się zdekodowany PCM na analogu , tyle że ze stratą 2-ch kanałów tzn.- 5.1.Jak nazwać to (nie?)dekodowanie?Tam żle napisałem-nie DTS 5.1 tylko PCM 5.1
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Pisałem o pełnym a nie "częściowym".W LX71 pojawiał się zdekodowany PCM na analogu , tyle że ze stratą 2-ch kanałów tzn.- 5.1.Jak nazwać to (nie?)dekodowanie?

zaczac trzeba przede wszystkim od tego ,ze PCM to format niezakodowany wiec nie mozna go dekodowac !
oczywiscie sa sytuacje ,gdy sygnal 7 kanalowy przetwarzany jest na 5 kanalowy ,ale wtedy sygnal dekodowany jest prawidlowo i "caly" a jedynie nastepuje pewnego rodzaju downmix tzn.kanaly back surround sa "wklejane" w kanaly surround
 

Horhe Ortega

New member
Mamy widocznie inne wyobrażenie w kwestii prawidłowego i pełnego dekodowania HD MA? Oczywiście że chodziło mi o uprzednio zdekodowany sygnał i związany z tym faktem PCM na wyjściu analogowym.Ale tak jak napisałeś - ten HD MA albo jest dekodowany albo nie.Dla mnie w takim przypadku nie jest dekodowany HD MA.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
PCM to sygnal cyfrowy wiec nie moze byc na wyjsciu analogowym ! ;)
dts hd ma 7.1 moze byc dekodowany wlasciwie i w przypadku gdy uzywany jest system 5 kanalowy dwa tylne kanaly sa "wmixowane" w kanaly boczne - nie ma tu zadnej nieprawidlowosci ! dts hd ma jest w tym przypadku dekodowany! oczywiscie taki odtwarzacz jest w stanie podac wszystkie 7 kanalow osobno jesli jest taka potrzeba (posiadanie systemu 7 kanalowego) .
cale zamieszanie z tymi dodatkowymi kanalami polega na tym ,ze odtworzenie 7 kanalowej sciezki dts hd ma jest najprostszym testem odtwarzacza (czy dekoduje dts hd ma) , jesli niepotrafi wyslac sciezki 7 kanalowej tzn. nie potrafi zdekodowac sygnalu. byl jednak pewien wyjatek..;) ps3 mialo kiedys problem ze zdekodowaniem niektorych sciezek dts hd ma 7.1 (nie dekodowalo sygnalu) ,jednak wynikalo to z calkiem innej "wady"
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Czemu to wszystko miało słóżyć?

sprostowaniu! -nic poza tym...

Horhe Ortega napisał:
Ja widzę tu nieprawidłowość , jak i w sięganiu po DTS core itd.

nie!- to zupelnie inna sytuacja! gdyby w przypadku gdy uzywany jest system 5 kanalowy dwa tylne kanaly nie bylyby wmixowane w boczne to by poprostu "zginely" ;) - nie oznacza to ,ze sygnal jest dekodowany nieprawidlowo lub dekodowany jest sam core !
 
Do góry