Czy warto inwestować w odtwatrzacz BD

mareckki

New member
Witam! Pytanie jak wyżej. Poza tym im taniej tym lepiej... podłączony do kina onkyo 505, Jamo606, sam32A551. W tej chwili odtwarzacz to pioneer dv-400. I sprawa priorytetowa-musi odtwarzać płyty dvd nagrane w sony ux-9(full hd w formacie avchd). Z góry dzieki pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
warto inwestowac w odtwarzacz BD ktory podlaczony do twojego amplitunera pozwoli ci odtworzyc formaty dzwieku HD , w twoim przypadku musi to byc player ktory bedzie mial wiekokanalowe wyjscia analogowe i bedzie dekodowal wszystkie formaty np.panasonic bd 80
 

mareckki

New member
thx!...

Dzięki ale co z avchd?(z mojej kamery) Rozumiem że ten panasonik to najtańsza opcja(mam na myśli stosunek cena/jakość)...aha a co z ps3? nie bedzie sie nadawać? ma podobną cene. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Warto warto....
Co do odtwarzania AVCHD, ja mam kamerę Canona, płytki odtwarzam w Panasonicu BD35 bez żadnego problemu i cieszę się jakością HD!!!
 

ravaillez

New member
mareckki napisał:
Dzięki ale co z avchd?(z mojej kamery) Rozumiem że ten panasonik to najtańsza opcja(mam na myśli stosunek cena/jakość)...aha a co z ps3? nie bedzie sie nadawać? ma podobną cene. pozdrawiam

To ja zdam inne pytanie, lubisz pograć? Jeśli tak to opcja jest warta rozważenia, wtedy można sobie i pobębnić w fajne gry i pooglądać filmy, do tego wygodnie przegląda się zdjęcia. Niestety grubsze wersje maja wentylatorek który cały czas pracuje, najlepiej odwiedź znajomego co ma u siebie i zobacz czy nie będzie Ci przeszkadzać. Ewentualnie poczekać na wersję slim, która na pewno będzie i cichsza i mniej energoochłonna.
 

gecco

New member
moge polecic ps3 z czystym sumieniem. po za tym dzieki ps3 mozna ogladac filmy/sluchac muzyki/przegladac zdjecia bezposrednio z komputera, poprzez siec

moze problem z glosnym wiatrakiem ps3 dotyczyl starszych wersji? ja nie mam zadnego problemu, nic nie slysze :)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
gecco napisał:
moge polecic ps3 z czystym sumieniem.

konsoli ps3 nie jestes w stanie podlaczyc do twojego amplitunera w taki sposob aby cieszyc sie formatami dzwieku HD !!!!!
jezeli nie posiadasz naprawde duzego ekranu - min.50-60" to jakosci obrazu nie bedziesz w stanie w pelni docenic , jesli kupisz ps3 (zamiast odtwarzacza dajacego ci mozliwosc rozkodowania i przeslania sciezki dzwiekowej z "nowych" formatow) to nie docenisz rowniez jakosci dzwieku dostepnego dzieki technologi BD !!!
wybor nalezy do ciebie!- czy chcesz miec pelnie mozliwosci BD czy chcesz miec tylko "lepsze DVD".....;)
 

timonek

Member
Bez reklam
mareckki napisał:
Witam! Pytanie jak wyżej. Poza tym im taniej tym lepiej... podłączony do kina onkyo 505, Jamo606, sam32A551. W tej chwili odtwarzacz to pioneer dv-400. I sprawa priorytetowa-musi odtwarzać płyty dvd nagrane w sony ux-9(full hd w formacie avchd). Z góry dzieki pozdrawiam

Masz tv tylko 32 cale daruj sobie bluraya przy tej wielksoci tv.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie zgodziłbym się z przedmówcą. Owszem różnica do DVD nie będzie powlająca, ale też różnica w cenie do BR też nie taka wielka. Natomiast spokojnie wybrałbym jakąś ciekawą promocję do 500 zł i kupił, a widziałem już kilka odtwarzaczy w tej cenie np. Sony 300, Sharp 20, Samsung 1500, Funai. Proponuję cierpliwie szukać i kupić w dobrej cenie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Natomiast spokojnie wybrałbym jakąś ciekawą promocję do 500 zł i kupił, a widziałem już kilka odtwarzaczy w tej cenie np. Sony 300, Sharp 20, Samsung 1500, Funai. Proponuję cierpliwie szukać i kupić w dobrej cenie.

dlaczego zaraz wychodzisz z zalozenia ze ktos ma zamiar kupic najtanszy odtwarzacz byle byl "bluryj"....?! a moze niektorym osobom zalezy na wykorzystaniu w pelni tej technologi dlatego zadaja pytania na tym forum....?!
porady na zasadzie - "ja kupilem ten i jest extra ,bo byl tani i jest super-ty tez kup ten i tez bedziesz mial extra" to mozna o kant d..y potluc !!!
kazdy ma inny sprzet do ktorego bedzie taki player podlaczony i kazdy ma inne wymagania i oczekiwania !!! tymbardziej jesli posiada niestety maly ekran -wiec obraz opadu szczeki nie spowoduje- niech przynajmniej dzwiekowo skorzysta !!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja mam bd Pioneera i jak wkładam płytę to wiem że za chwilę zachwycę się jakością obrazu, nawet jak włożę płytę dvd!!!
 

janusz

New member
Bez reklam
Mat74 przeczytaj moją wypowiedź całą zanim się będziesz czepiał, nigdzie tam nie doradzam kupna odniosłem się tylko do jednego postu w którym stwierdzono, że do 32 cali nie warto inwestować w BR.
Nie odnosiłem się do tematu. Skoro ma amplituner bez dekoderów może poszukać coś z dobrym dźwiękiem i wcale nie musi być gorsze ani droższe (podany Sharp ma 5.1, ale to tylko przykład, widziałem też fajne promocje na Sony 500 niewiele droższe). Zasugerowałem mu przykłady które tylko odnoszą się do wcześniejszej wypowiedzi, że do 32 cali nie warto inwestować w BR, moim zdaniem warto. Podparłem to niską ceną odtwarzaczy w stosunku do DVD które i tak nie mają dźwięku HD.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Skoro ma amplituner bez dekoderów może poszukać coś z dobrym dźwiękiem i wcale nie musi być gorsze ani droższe (podany Sharp ma 5.1, ale to tylko przykład, widziałem też fajne promocje na Sony 500 niewiele droższe).

tyle ze ani jeden ani drugi nie radzi sobie z DTS HD MA ....tak wiec przyklady nie najlepsze....
co do oplacalnosci w stosunku do DVD- przeciez autor watku ma odtwarzacz DVD i zastanawia sie jaki kupic BD.....nie jest to wiec dyskusja "DVD czy BD" tylko "jaki BD dla mnie ?"...
 

janusz

New member
Bez reklam
Masz rację, tyle że moja wypowiedź nie dotyczyła dyskusji tylko jednego postu, o czym na wstępie poinformowałem słowami: "Nie zgodziłbym się z przedmówcą". Faktycznie odbiegłem od treśąci tematu.
 

Ares78

New member
gecco napisał:
moge polecic ps3 z czystym sumieniem. po za tym dzieki ps3 mozna ogladac filmy/sluchac muzyki/przegladac zdjecia bezposrednio z komputera, poprzez siec

moze problem z glosnym wiatrakiem ps3 dotyczyl starszych wersji? ja nie mam zadnego problemu, nic nie slysze :)

Też mam PS3 i powiem, że wiatraczek nie jest głośny, ale delikatnie szumi, nie każdemu musi to odpowiadać, a przy testach może zwrócić uwagę.
mat74 założyciel tematu nie napisał, do jakiej kwoty szuka i stąd biorą się pewne nieporozumienia, nie ma co się unosić, niech sprecyzuje i wtedy można kombinować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
mat74 założyciel tematu nie napisał, do jakiej kwoty szuka i stąd biorą się pewne nieporozumienia, nie ma co się unosić, niech sprecyzuje i wtedy można kombinować.

alez ja sie nie unosze ;)
a jesli chodzi o przedzial cenowy- zwroc uwage ,ze autor rozpatruje odtwarzacz w okolicach cenowych ps3 (zreszta niektorzy ja mu polecaja ;)) tak wiec mozemy przjac ,ze kwota ktora jest w stanie wydac jest nam mniej-wiecej znana.....;)
 

Ares78

New member
mat74 właśnie nie do końca, założyciel spytał się o PS3 zapewne nie bez powodu i nie mam tu na myśli wyłącznie oglądanie filmów, ale jeszcze dochodzi opcja grania... Niekoniecznie taką samą kwotę będzie chciał przeznaczyć na standardowy odtwarzacz. A jeśli chodzi o najtańsze propozycje, zazwyczaj ludzie właśnie szukają czegoś do 1000zł taka prawda, czy się podoba czy nie ;)
Ale już nie offtopuje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz..... dajmy w takim razie autorowi watku wypowiedziec sie - na czym mu najbardziej zalezy i ile moze na to przeznaczyc ? ;)
 

mareckki

New member
rozejm!

Witam! Z góry dzieki za odpowiedzi. Co do dyskusji kto ma racje...dziwne ale chyba obaj panowie. Mianowicie chodziło mi o jak najtańszy blu ray jednak odradzono mi go ze względu na brak wyj analog 7.1-tzn nie usłysze audio HD(ponieważ mam ampli bez dekoderów HD) a to jedna z dwóch podstawowych zalet BD. Na placu boju został wówczas panasonik bd80(chyba) ale on kosztuje ok 1300pln, więc pomyślałem o ps3(mimo iż mam Xbox'a 360). Jednak ktoś napisał że nie będzie Audio HD(znowu) więc zostaje panas lub po prostu modele które puszczą przez ampli dzwięk HD. do tego dochodzi ze przy moim tv efekt bedzie dyskusyjny(mizerny) więc wychodzi że nie warto inwestować( w moim przypadku) w BD. Jeszcze raz dzięki za dyskusje i okazaną mi pomoc:) pozdro
 

ravaillez

New member
mareckki jeśli faktycznie masz telewizor starszej generacji to wynik może być mocno dyskusyjny. Co nie zmienia faktu, że blu ray na niezłym sprzęcie daje niezapomniane efekty i jest warty zainwestowania.
A czemu rozejm? Toż to spokojna wymiana poglądów była ;)
 
Do góry