Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

sebikolo

New member
A nie można tego buczenia jakoś wytłumić? To pewnie brzęczy jeden konkretny element. Nie możnaby pomalować/zalać tej cewki żywicą lub silikonem? To jest jakaś mega fuszera! Tak fajny i dobry telewizor z takim prymitywną wadą. A skoro są sztuki które brzęczą bardzo cicho, wręcz prawie niesłyszalnie i są takie których nie da się oglądać, oznacza to tylko, że elementy zasilacza są bardzo złej jakości. Jak się komuś cewka nawinie ciaśniej - brzęczy mniej, jak zwoje mają więcej luzu - brzęczy głośniej. Dla mnie jest to po prostu robienie sobie z ludzi jaj.
 

Dig Dug

New member
Dobrze jest mądrować, jak problem kogoś nie dotyczy lub nie jest to dostatecznie przeszkadzające by robić z tego jakiś problem. Ale ankieta mówi, że jest buczenie i już. I nie ważne czy jest to 50%, 25%, czy 10%. Jest to wada potrafiąca uprzykrzyć życie i już. Jak ktoś znajdzie się w drugiej 50% cząstce, to niech się cieszy. A ryzyko jest i będzie. Ciekawe, że nie słyszę buczenia w PV80, PX80, X10, G10, a w G30 jest to dramatyczne.
Znaczące jest, że dopiero przy G30 pojawiły się głosy o buczeniu na taką skalę. Więc możecie sobie robić podśmiechujki, ale Panas dał dupy i wydać 3 tys na coś co później nas wku...... nie jest takie hop siup. Wg. mnie jest to wada niedobrania trafo lub kiepskiej chinskiej jakości, a teraz nie chcą wymieniać w tysiącach egzemplarzy bo i tak jadą na granicy opłacalności.

Ja usłyszałem i nie chce widzieć takiego telewizora w domu, choćby za 1,5 tys. chociaż nadal uważam, że obraz jest the best.
 

ania w

New member
TXP42ST30E Panas

Mam i nie polecam. Obraz to nie wszystko. To pudło strasznie buczy, nie da się jego oglądać. Ten dźwięk jest tak uciążliwy, że po dwóch godzinach oglądania telewizji wraz z bzyczeniem, buczeniem, czy jak to inaczej nazwać boli głowa. Trzeba go słuchać co najmniej na poziomie głośności 20, ponieważ poniżej tego nic nie słychać tylko ten uciążliwy dźwięk. W naprawie był dwa razy, ale zamiast zlikwidować to coś, to jeszcze podrapali maskownice panelu tv i kazali kupić pastę polerską do plastiku i sobie szkodę usunąć. W serwisie BWM w Warszawie niby coś wymienili, ale nie dostaliśmy żadnej info co i na dodatek wrócił z nadal ustawionymi kanałami. :?:
Chcą państwo mieć problem to polecam kupić pudło tv firmy pa sio (z tym) nic (nie kupować). I ten dźwięk jest słyszalny także przez gości, żeby ktoś nie pomyślał, że mi na słuch padło! Już wiem czemu tak cena tego pudła leci w dół, szkoda, ze dopiero teraz....
I czytając forum to nie są wentylatory - bo to jest szum wentylatorów- on jest głośny i z włączoną funkcją "mute" i na 10 (tu dobrze nie słychać filmu tak jest zagłuszany) i na 20 poziomie głośności i czy jest jasny czy ciemny obraz, czy rozgrzany czy zimny. Wraz z upływem miesięcy coraz głośniejszy!!!! Ręce mi opadają.
I nic mi tu po obrazie, jeśli go w ogóle nie oglądam, bo działa na nerwy. Zresztą reakcja kotów na ten telewizor też jest negatywna. Zawsze mnie zastanawiało, czemu nie drapią kuchenek, lodówek, pralek, szyb, tylko te pudła co zwą plazmami.
A polecam kupić plazmę w jakimś molochu, to tam na pewno słychać wszystko...:x:fool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor charakteryzuje się głośniejszą pracą, jeśli ktoś jest uczulony to prosimy jak zawsze sprawdzać przed zakupem.
Wówczas nie ma problemu. I wyraźnie określić przy zakupie że przeszkadza nam głośna praca urządzenia.
 

effendi360

New member
Ten telewizor charakteryzuje się głośniejszą pracą, jeśli ktoś jest uczulony to prosimy jak zawsze sprawdzać przed zakupem.
Wówczas nie ma problemu. I wyraźnie określić przy zakupie że przeszkadza nam głośna praca urządzenia.



Szkoda żeś o tym w swoim teście Panie Mądraliński ani słowem nie wspomniał. BTW, pomiary zużycia prądu przedstawione przez Ciebie w teście możesz sobie wsadzić tam gdzie słonce nie dochodzi.
Mam miernik. Przy oglądaniu głupiego programu "kawa czy herbata" ten telewizorek je 180-210W jak nic. I to bez włączonych żadnych dopalaczy obrazu z suwakami na medium.
 

sobon2000

New member
Z tym bzyczeniem to tak na prawdę jest tak: WSZYSTKO ZALEŻY OD SŁUCHU UŻYTKOWNIKA!!! Zrobiłem wśród znajomych eksperyment - miałem na komórce nagrane pewne dźwięki o różnych wysokich częstotliwościach i puszczałem je po kolei i jak ktoś usłyszał ten dźwięk to od razu miał powiedzieć. No i okazało się, że niektórzy zupełnie nie słyszeli tych dźwięków a niektórzy aż się krzywili na te dźwięki i wrzeszczeli żebym to wyłączył bo im ciarki po plecach chodzą:) Mi niestety też ciary przeszły i dlatego słyszę bardzo wyraźne bzyczenie mojej plazmy. Rzeczywiście możnaby jakieś cewki zalać żywicą i pewnie nastałaby błoga cisza no ale cóż - gwarancja... Pozdrawiam!!!
 

sobon2000

New member
Kiedyś jak transformator buczał to go się topiło w specjalny lakierze i po wyschnięciu było już cichutko:) Nie wiem czy w tym TV grają cewki czy jakieś inne ustrojstwo? Ktoś na forum powiedział, że klepnął TV w odpowiednim miejscu i zabił świerszcza:):):) Pozdrawiam!
 

effendi360

New member
Z tym bzyczeniem to tak na prawdę jest tak: WSZYSTKO ZALEŻY OD SŁUCHU UŻYTKOWNIKA!!!


E no sory ja rozumiem np bylem z majstrem u gościa i miał zainstalowany odstraszacz na krety, ja słyszałem go od razu, majster 55 lat - nie.
Ale żeby nie słyszeć bzyczenia tego telewizora to naprawdę trzeba być chyba GŁUCHYM JAK PIEŃ !

Ja tam w nocy i tak słuchawki to mi to lata a w dzień jak np dzisiaj grałem w dante inferno i mam głośniki 5.1 podłączone, to jak mi ryczy, wyje, wali, napierdala to w ogóle nic poza tym nie słychać :D
 

panopticum

New member
42G30 - u mnie nie buczy! bardziej słyszę lodówkę no-frost z kuchni niż "buczenie" telewizora. Niezdecydowanym polecam, bo sam przez te gadki o buczeniu długo się zastawiałem i niepotrzebnie...
ps. jak wyciszy się dźwięk to może troszkę czasem szumi wiatraczek... też się schładzam ;) przy oglądaniu tv
 

lucus81

New member
Szczerze mowiac to jakbym mial mozliwosc to bym oddal tego panasonica w pizdu z powrotem.
Terz zaluje, ze oddlaem Leda samsunga i wzialem panasa teraz to bym mogl zniesl lekki clouding jaki on mial niz to bzyczenie.

A tak dupa serwis odpada, bo pewnie wymienia go na inny a bawic mi sie nie chce, bo i tak bedzie warczal.

Takze chlopaki ja plazmie mowie stanowczo NIE i nieslucham juz pierdolenia ile to ma plusow. LED rzadzi a jak ktos ci plazme poleca to przemysl to i pozluchaj swojego wnetrza tudziez intuicjii.

Ja sie pomylilem i moj telly mnie bzyka we wlasej chacie :).

Pozdro
 

xeo151

New member
Bez reklam
Większość g30 jakie ja nasłuchiwałem przed zakupem absolutnie nie buczała .
Ale jak dekoder też Ci buczał to może tak naprawdę w brzuszku Ci buczy.
Takie właśnie posty ludzi kompletnie nastawionych na "buczy" powodują powstawanie pytań nie buczących użytkowników o buczenie czyli szukanie dziury w całym.
Dla mnie sprzęt ma być bezgłośny, nie wydaję jakby nie było sporo pieniędzy by być niezadowolonym.
Mam tyle "klocków" od wzmacniaczy, amplitunery ... przez telewizory, że gdyby każdy chodził tak głośno jak g30 to bym wolał mieszkać na lotnisku. Laptop również bezgłośny, jedynie przy maksymalnym obciążeniu załącza się wiatrak.
 
Ostatnia edycja:

respect_

New member
Dziwię się Panasonicowi, bo ja telewizora tej firmy już raczej nie kupię po takim traktowaniu klienta. Skoro jednym użytkownikom nie bzyczy, innym lekko bzyczy a jeszcze innym napierdziela ostro ten zasilacz, to Panasonic powinien wysłac info do serwisu że każy kto zgłosi problem głośnej pracy zasilacza ma go wymienianego na gwarancji na taki który nie bzyczy i wszystko jest Ok. U mnie serwisant w domu stwierdził że rzeczywiście bzyczy ale to normalne i po wymianie może byc jeszcze gorzej :D . Uparłem się że mają go zabierać i najwyżej jak bedzie głośniej na nowym zasilaczu to założą mi z powrotem stary. Po tygodniu dostałem TV z powrotem z adnotacją że wszystko jest w porządku i nic nie robili.... Swoją drogą ten serwis domowy Panasonica to też niezła bzdura, bo skoro wyraźnie napisałem w formularzu zgłoszeniowym że bzyczy ten cholerny zasilacz to powinni zabrać taki ze sobą i u mnie w domu załozyć nowy i po sprawie, natomiast zamiast technika w kitlu :) panasonica przyjechało dwóch panów bez narzędzi z folią strech do zapakowania TV ...
 
Ostatnia edycja:

preston81pl

New member
no wiocha na maxa , czy taką obsługę można gdzieś zgłosić moze jakis zbiorowy liścik .... w sumie bzyczą mówicie to wystarczyło by do panasa zgłosić ze albo ten typ tak ma i mowią o tym otwarcie albo chybił trafił ...., odpowiedz serwisu ze kazda plazma bzyczy to bzdura chyba kazda do ktorej jadą ....i olewaja , a tobie respect sie dziwie ze to przyjales bo skoro wzieli tv to usterka byla a nic nie zrobili i co walneli go na magazyn na tydzien oddali ci tv i skasowali za interwencje normalnie super interes tez tak chce bede jezdzil do kazdego w Polsce i nic nie robil fucha marzenie :)
 

respect_

New member
A jak sobie wyobraża kolega walkę z serwisem ;) ? Ja słyszę, oni nie słyszą a Panasonic odsyła do serwisu i tu koło się zamyka... Mogę to znowu zgłosić ( gwarancja trwa 5 lat :) ) zabiorą mi tym razem telewizor na miesiąc ( będą pewnie czekać na jakieś części ) i oddadzą z adnotacją że wymienili zasilacz... i dalej bedzie bzyczeć... I co dalej kolega proponuje :) ?
 

ania w

New member
Kiedyś jak transformator buczał to go się topiło w specjalny lakierze i po wyschnięciu było już cichutko:) Nie wiem czy w tym TV grają cewki czy jakieś inne ustrojstwo? Ktoś na forum powiedział, że klepnął TV w odpowiednim miejscu i zabił świerszcza:):):) Pozdrawiam!
Witam:)
Za te pieniądze powyżej 3000 TO PUDŁO powinno wydawać tylko delikatny szum wentylatorów. A NIE BZYCZENIE I BUCZENIE. A zalewanie żywicą to się stosowało w czasach TV RUBINÓW. Jest nowa technologia, bylismy na księżycu, przelatujemy Atlantyk w 11 godzin, a buczenie Plazm firmy PA SIO NIC nie jest zlikwidowane od paru dobrych lat. I co najciekawsze ten "super extra mega hiper" producent przewiduje zmniejszenie produkcji plazm o połowę w 2012 roku z 12 do 7 mln sztuk rocznie. Czyżby problemy? PS ściemniaczu telefonem komórkowym Samsungiem Glaxy SII się tego dźwięku czysto nie nagra.

właściciele buczących i brzęczących plazm łączcie się razem będziemy silni.
Pozdrawiam
Łukasz W
 

Robertissimo

New member
Witam szanownych przedmówców.

Zacznę od tego że od dwóch miesięcy jestem posiadaczem TX-P42G30 i do tej pory nie stwierdziłem problemu z bzyczeniem/buczeniem telewizora.
Przed zakupem przeczytałem od deski do deski zawartość wątków związanych z telewizorami w tej klasie cenowej i z ręką na sercu w obawie o emitowany hałas(oraz o ewentualną złość żony tym faktem wywołaną:blagam:) dokonałem zakupu.
Obecnie jestem ze sprzętu bardzo zadowolony i mam nadzieję że
moja ocena się w przyszłości nie zmieni( część użytkowników pisała że plazma zaczynała buczeć/bzyczeć po kilku miesiącach).
 

ania w

New member
Proponuję bo większość nadwrażliwych forumowiczów podaje najczęściej warunki otoczenia.: wieczór, prawie "nieme kino", śpiący domownicy etc. etc.

Rozwiązanie tego problemu wieczorem (w nocy) jest proste. Należy sobie sprawić słuchawki, dla dwóch osób dwie pary + rozgałęziacz sygnału... koszt niewielki chyba że ktoś chce radiowe ja mam zwykłe na 5m kablu z regulacją głośności Philipsa (polecam zakrywające całe ucho :)

Zapewniam że doznania przy filmach dla nie posiadających kina domowego są spore na plus i zero słyszalnego buczenia w założonych słuchawkach plus 100% spokojny sen pozostałych domowników :)

Poza tym G30 ma regulację siły dzwięku tylko na słuchawki na pilocie można wyciszyć głośniki TV!

Super sprawa! :)

Kolegę namówiłem ostatnio też na G30 i jego też nie buczy :) w dzień trudno usłyszeć jak słyszysz to dzwoń do serwisu niech wymienią zasilacz :)


To jest jakaś kpina żeby do telewizora za 3699 zł polecać słuchawki żeby nie było słychać tego bardzo uciążliwość bzyczenia. Teraz bardzo proszę nie mówić bzdur że to zależy od mocy zasilacza albo prądu w polsce dlatego ze to jest śmieszne. Z małżonką jesteśmy NIESZCZĘSLIWYMI posiadaczami TXP42St30E i bzyczenie jest bardzo wyraźnie słyszalne przy poziomie głośności nawet 20. Z kolei zasilacz marki TAGAN 600 W model X-eye w komputerze stacjonarnym o dziwo nie bzyczy a 2 wentylatory są tak samo głośne jak w naszym TV plazmowym.
Poza tym nie jesteśmy DZIWNI albo Przewrażliwieni. Mamy prawo wymagać jakości od firmy, która wytwarza dobra konsumenckie od wielu lat.
PS.
Jeszcze jedno. Po co w telewizorach są głośniki, wystarczy do każdego telewizora dać parę par słuchawek. TO JAKAŚ KPINA Z NORMALNYCH I UCZCIWIE PRACUJĄCYCH LUDZI W NASZYM KRAJU
Właściciele buczących/bzyczących plazm łączcie się. W ilości jest siła.
 
Do góry