Czy TUNER DVB-T w Sharpach wspolpracuje z modulem CI MPEG4 np. neotion

ziupo

New member
Rusza cyfryzacja naziemnej telewizji w Polsce

No i proszę, doczekaliśmy się. Wyszła ustawa, która to reguluje algorytm kompresji.
Jest to H.264/AVC, a zatem teraz Sharp może pracować nad dostosowaniem softu dekodera do ogłoszonego kodowania, albo stworzyć działający transkoder MPE2 - AVC. Poniżej zamieszczam także adres do Monitora.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/270813.html
Monitor Polski: http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=302549
 

ziupo

New member
Może ktoś teraz spytać firmę SHARP o karty transkodujące, ale opierając się na tych odnośnikach, tak aby SHARP nie mógł powiedzieć, że jeszcze nic nie jest ustalone, żadne regulacje nie obowiązują etc?

Przecie wszystko jasne, a firma nadal zwleka.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Ja sie zapytam, ale muszę mieć podstawę prawną na którą będę mógł sie powołać. Jak mi ja podasz, to dzwonie natychmiast. Baaa, pojade osobiście i sie zapytam.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
A czy Ty umiesz czytac??? i to na dodatek ze zrozumieniem???
Przeczytaj dokładnie te monitory polskie i zastanów sie czego dotyczą.

Podaj mi rozporządzenie Ministra Infrastruktury które bedzie mógł podpisać dopiero pod koniec czerwca jesli KE nie wniesie zastrzeżeń.

Zastanów sie. Te ogłoszenia sa tylko ogłoszeniami na przyznanie koncesji.
Jesli KE wniesie zastrzeżenia, albi Minister Infrastruktury nie podpisze rozporządzenia to te ogłoszenia bedzie mozna sobie w kibelku powiesic do poczytania.

Ja wiem, ze minister podpisze i ze bedzie obowiazywał taki standard, ale
Na dzień dzisiejszy, nie ma żadnego obowiazującego aktu prawnego w tej sprawie!
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
Nie musisz się tak drzeć, jeśli masz problemy z nerwami to się lecz, a nie wyżywasz się na forum.
Wiem dobrze czego dotyczą ogłoszenia i jaką mają moc prawną, ale póki co nikt nie ma żadnych zastrzeżeń do tego standardu a w TV już przestrzegali przed kupnem TV z mpeg2. A faktem jest, że dużo ludzi kupiło TV z wbudowanym dekoderem mpeg2 i teraz zastanawia się co mają zrobić, bo po co kupowali TV skoro będą jeszcze musieli dokupić osobny dekoder, a pilot do TV będzie im służył jedynie do włączania i wyłączania odbiornika.

I proszę Cię, trzymaj nerwy na władzy.
 

robczar

New member
Witam, kupilem ten nowy modul NEOTION NP4 Free To Air , mam LC-37B20E
i pisze przy odbiorze "nie kontatibilny sygnal video" czy jakos tak podobnie...
mam jeszcze za slaby sygnal z anteny :) bo jej nie mam , ale obawiam sie ze jak bedzie sygnal ok to i tak nic z tego nie bedzie ....
czy moze juz ktos posiada jakis dzialajacy modul do LC-37B20E ?

a moze ktos wgrywal soft nowy do TV i czy to jest bezpieczne , znalalzem soft , jesli ktos juz to robil moze cos napisze w tym temacie ?
soft [URL="javascript:MM_openBrWindow('/html/software/DataOutputDetail.php?TemplateLang=en&ID=233','sw','scrollbars=yes,resizable=yes,width=700,height=660,left=200,top=100')"]LC-xxXL2E/X20E/B20/G20 Software-Update - ver. 1.54-USB PL[/URL] jest z 02.11.2009 moze cos wprowadzili ze dzialaja moduly MPEG4 ?
dziekuje za odpowiedz-info , pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robczar

New member
Witam, kupilem ten nowy modul NEOTION NP4 Free To Air , mam LC-37B20E
i pisze przy odbiorze "nie kontatibilny sygnal video" czy jakos tak podobnie...
mam jeszcze za slaby sygnal z anteny :) bo jej nie mam , ale obawiam sie ze jak bedzie sygnal ok to i tak nic z tego nie bedzie ....
czy moze juz ktos posiada jakis dzialajacy modul do LC-37B20E ?

a moze ktos wgrywal soft nowy do TV i czy to jest bezpieczne , znalalzem soft , jesli ktos juz to robil moze cos napisze w tym temacie ?
soft http://javascript<b></b>:MM_openBrW...e=yes,width=700,height=660,left=200,top=100')LC-xxXL2E/X20E/B20/G20 Software-Update - ver. 1.54-USB PL jest z 02.11.2009 moze cos wprowadzili ze dzialaja moduly MPEG4 ?
dziekuje za odpowiedz-info , pozdrawiam

zrobilem sam update softu i niestety nic nie pomoglo , modul mpeg4 nie dziala nadal, dziwi mnie fakt ze firma SHARP tak podchodzi do swoich klientow nie wychodzac im z pomoca aby mogli w prosty sposob dokupic sobie modul CI i ogladac DVB-T, przypuszczam ze to kwestia oprogramowania
czy trzeba jakies ogolno krajowe pismo kierowac do nich ? aby ktos wkoncu zrozumial ze jestesmy poszkodowani i w pewnym sesie nabici w butelke ?
co Wy na to ?
pozdrawiam....
 

dawgrzesko

New member
witam, chciałbym odgrzebać topic, trochę czasu już minęło więc może coś ruszyło w temacie. na allegro dostępne są moduły neotion trw i neotion conax. mam sharpa 37x20e czy ktoś testował może jakieś moduły z telewizorem z tej serii?
 

kuba7111

New member
Oto odpowiedź SHARP Electronics (Europe) GMBH Sp. z o.o. Oddzial w Polsce, na moje pytanie mailowe na temat dostępnych modułów CI. ......Niestety w momencie produkcji modelu telewizora LC46XL2E i wprowadzania go przez Sharp do sprzedaży, format nadawania telewizji cyfrowej w Polsce nie był jeszcze znany.
Sharp w tym okresie instalował w swoich odbiornikach tuner DVB-T (MPEG2) – czyli ten, który posiada m.in. model LC46XL2E. Taki dekoder wykorzystywali wówczas już przykładowo Niemcy.
Mimo szczerych chęci, Sharp, jak i inni producenci, nie byli w stanie przewidzieć decyzji KRRiT, w sprawie standardów nadawania telewizji cyfrowej w Polsce.
Również z uwagi na rozwiązania sprzętowe, nie jest możliwe dekodowanie sygnału MPEG 4 do standardu MPEG 2 za pomocą kart CI w żadnym z odbiorników TV SHARP.
W tym przypadku jedyną możliwością odbierania naziemnej telewizji cyfrowej jest podłączenie zewnętrznego tunera, który często oferuje również możliwości nagrywania programów.....
No i wszystko jasne...
 
Do góry