Czy Optoma HD27 jest najlepsza w swojej klasie ?

AMP

New member
Mam Optome HD27, ekran Adeo Plano Reference White i jestem zadowolony - jakość obrazu, kolory w jasnych scenach powodują opad szczęki. Ale czerń dla mnie to dramat, nie czerń a raczej szarość. W ciemnych scenach praktycznie niewiele widać - Pokój w 100% zaciemniony, czarne ściany i sufit (tikkurila optiva 3 super matt), czarna wykładzina.
Czy jakaś konfiguracja w ustawieniach da poprawę czerni? Czy ktoś ma jakiś patent?
 

bokciu

Banned
Ja mam dynamic black włączony, ekran Matt Gray, a źródłem nie jest komputer tylko odtwarzacz BD, który generuje dużo lepszy obraz. Na czerń nie narzekam, aczkolwiek telewizor to nie jest.
 

AMP

New member
Oczywiście nie ujmuję niczego HD27 jestem mega zadowolony, ale jednak trzeba iść na kompromis, u Ciebie robotę robi matt gray, ja wybrałem białą biel i nasycone kolory kosztem czerni kupując biały ekran - i nie wiem czy nie był to błąd ;) ale już za późno na gdybanie i wymianę na gray.
Ma ktoś doświadczenie z filtrami ND2? podobno efekt jest taki jak szary ekran. Ktoś już tego próbował z HD27?
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Hmmm...na kolory również nie narzekam. Nawet zmniejszyłem nieco nasycenie, żeby uzyskać bardziej naturalny obraz. Fakt, że ja mam inny model Optomy, ale i tak są to zbliżone urządzenia.
 

AMP

New member
Odpowiem sobie sam ;). Kupiłem, przetestowałem filtr ND2 i porażka. Poprawa czerni prawie niezauważalna, kolory przytłumione. Efekt jak przy obniżeniu kontrastu i nic poza tym.
Ktoś ma jakiś patent? Może inny filtr?
 

hubio

New member
Czy ktoś ma jakiś patent?

Ja mam:
Optoma HD27 -->>>> Epson TW 9300 :)

Czerń REWELACJA, detale w czerniach wymiatają, bdb kontrast. Filmy lepiej się prezentują niż na moim nowym TV Samsunga 75 cali z 120Hz matrycą, który kupiłem tydzień temu...

Nie wszystko da się ominąć sztuczkami jak ekran i adaptacja pomieszczenia... Pewnych rzeczy tkwiących w samym projektorze nie przeskoczysz...
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Wczoraj, po 60 godzinach i około miesiącu użytkowania padła lampa :/
Narzekałem na czerń, niebieską poświatę wokół białych elementów, ale tego się nie spodziewałem...
Projektor się uruchamia, lampa nie świeci, restartuje się samoczynnie z 4 razy i na końcu wywala błąd lampy (czerwona ciągła dioda przy żarówce)
Czy rzeczywiście lampa dokonała żywota? miał ktoś, tak - szybko -?
Jak działa serwis gwarancyjny? Lepiej odesłać na gwarancję bezpośrednio do serwisu czy przez sklep - (RTV EURO AGD) ?
 

hubio

New member
Czyli z tytułu rękojmi?

Napisz od razu, że wnosisz o wymianę lub zwrot środków. Sprzedawca może co prawda naprawić, ale może też przystać na żądanie klienta. Pamiętaj, że jeśli znowu się popsuje jak by jednak naprawiali to następnym razem muszą ci wymienić, ale może ci od razu wymienią. Oczywiście tylko z rękojmi do sprzedawcy, nie z gwarancji.
 

Junior_wawa

New member
Optoma 27 protokół HDCP

Drodzy,

w dniu dzisiejszym odbieram z Euro RTV Optome HD27.

Będzie podpięta pod dekoder Samsung ICU 100 od Orange - i tu pojawia się moje pytanie. Na stronie producenta nie pisze nic na temat protokołu HDCP w tym projektorze, a kiedyś miałem problem z dekoderem Multimedii i TV Sharp z uwagi właśnie na ten protokół. Czy to jest już śpiew przeszłości czy jest się czego obawiać ?

Drugie pytanie. Czy Jak źródło będzie nadawało w 4k (MS2018 ) to dekoder FHD poradzi sobie z odtwarzaniem (oczywiście nie w 4k, ale czy będzie obraz FHD przy sygnale 4k) ?

Pozdrawiam i liczę na możliwie szybką pomoc.
 

Junior_wawa

New member
Jeśli dekoder wyśle obraz FHD, to ok. Jeśli UHD, to raczej projektor go nie zeskakuje.

Dzięki za odpowiedź.

Będę wdzięczny jeszcze za informację od użytkowników czy ten projektor nadaje się do oglądania sportu (wszędzie chwalone jest "kino" i "gra" natomiast w żadnej recenzji nie znajduję informacji np. o piłce nożnej).

Będę oglądał z około 5-6m, wąska ściana w ogrodzie pozwala mi na 90' (1,9m x 1,5).

Ps: prośba jeszcze o info czy ktoś miał problem z hdcp.

Pzdr!
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Witam, jeśli chodzi o sport, szybkie, dynamiczne przesuwanie kamery - dostrzegam lekkie smużenie z niebieską poświatą. Swoją drogą HD27 tak ma, ze jasne obiekty mają niebieską poświatę - dobrze widać do przy napisach...

Druga sprawa współczuje zakupu w Euro RTV..., ja po 2 miesiącach batalii z reklamacją mojego HD27, zlewania przez obsługę i przeciągania procedur z nadzieją, że reklamację z tyt rękojmi wycofam... zrobiłem to (bo został tylko rzecznik praw konsumenta, a ja po prostu chciałem sprawny projektor, który po miesiącu odmówił posłuszeństwa) i oddałem na gwarancję producenta do autoryzowanego serwisu i projektor wrócił po 3 dniach. Między czasie poszperałem po internecie, i jasno widać że tak to w Euro wygląda - Kup, zapłać i nie wracaj.
Piszę o tym, bo może ktoś będzie zainteresowany jak zakończyła się sprawa o której pisałem parę postów wyżej.
 
Ostatnia edycja:

Junior_wawa

New member
Witam, jeśli chodzi o sport, szybkie, dynamiczne przesuwanie kamery - dostrzegam lekkie smużenie z niebieską poświatą. Swoją drogą HD27 tak ma, ze jasne obiekty mają niebieską poświatę - dobrze widać do przy napisach...

Druga sprawa współczuje zakupu w Euro RTV..., ja po 2 miesiącach batalii z reklamacją mojego HD27, zlewania przez obsługę i przeciągania procedur z nadzieją, że reklamację z tyt rękojmi wycofam... zrobiłem to (bo został tylko rzecznik praw konsumenta, a ja po prostu chciałem sprawny projektor, który po miesiącu odmówił posłuszeństwa) i oddałem na gwarancję producenta do autoryzowanego serwisu i projektor wrócił po 3 dniach. Między czasie poszperałem po internecie, i jasno widać że tak to w Euro wygląda - Kup, zapłać i nie wracaj.
Piszę o tym, bo może ktoś będzie zainteresowany jak zakończyła się sprawa o której pisałem parę postów wyżej.

Je niestety jestem zdany na RTV EURO ponieważ mają bardzo dobrą promocję aktualnie na ten projektor (2199 zł, tj. 400 zł taniej niż konkurencja).

Odnośnie smużenia - cóż zrobić, przy tym budżecie (do 2,5k) raczej każdy projektor będzie miał jakieś niedoskonałości, aczkolwiek projektor kupuję z myślą właśnie o meczach i wieczornym ogrodowym kinie przy lampce wina z żoną :)
 

Junior_wawa

New member
Cześć,

po pierwszym weekendzie użytkowania czas podzielić się wrażeniami z użytkowania Optoma Hd27.

W pierwszej kolejności, dziękuję za udzielone odpowiedzi - były pomocne przy wyborze projektora.

Z drugiej strony - nie było żadnych problemów z protokołem HDCP przy dekoderze Samsung Icu 100, więc moje obawy były niezasadne.

Z Optomy jestem bardzo zadowolony, efektu smużenia na meczach piłkarskich nie obserwuję. Nie wiem czy to kwestia oka czy konkretnego modelu, natomiast, w trakcie weekendowych testów - nikt z oglądających mecz nie zaobserwował efektu tęczy ani mu podobnych.

Obraz przerósł moje najszczersze oczekiwania - powiem szczerze, że mam średniej klasy Tv 4K 58' i w ogóle nie ma porównania jeżeli chodzi o wrażenia z oglądania, gdybym wiedział, to zaprojektowałbym w salonie projektor od początku.

Projektor rzucał obraz z około 5 m - co dało obraz +/- 150 cali (3,3m x 2m). Wrzucam fotki dla zainteresowanych - trochę brakuje ich na forum dla osób zainteresowanych zakupem. Proszę wziąć poprawkę, że to zdjęcia ze smartfona więc już tylko z tej racji obiekty tracą ostrość. Dla skali wrzucam zdjęcie z TV 58' w tle.

https://zapodaj.net/d33ef39da47e9.jpg.html
https://zapodaj.net/88a03c276f86d.jpg.html

Pozdrawiam
 

marrik

New member
Obraz faktycznie rewelacja, zdjęcia utwierdziły mnie w przekonaniu, że hd27 był dobrym wyborem.
Swój projektor odbieram dzisiaj ale niestety ekran będzie dopiero w piątek więc będzie sprawdzony na jakimś prześcieradle, tylko to mam pod ręką.
U mnie wprawdzie będzie "tylko" 100 cali (221 x 124) ale to i tak prawie dwa razy więcej niż dotychczasowe 55.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Junior_wawa

New member
Obraz faktycznie rewelacja, zdjęcia utwierdziły mnie w przekonaniu, że hd27 był dobrym wyborem.
Swój projektor odbieram dzisiaj ale niestety ekran będzie dopiero w piątek więc będzie sprawdzony na jakimś prześcieradle, tylko to mam pod ręką.
U mnie wprawdzie będzie "tylko" 100 cali (221 x 124) ale to i tak prawie dwa razy więcej niż dotychczasowe 55.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda 100 cali to łap (opcja ogródkowa na ładną pogodę).

https://zapodaj.net/1af77ea196f68.jpg.html
 
Do góry