Czy Optoma HD27 jest najlepsza w swojej klasie ?

takpoprostu

New member
Jak w temacie - czy w przedziale cenowym do 2600zł Optoma HD27 jest najlepszym wyborem ? Chcę zamówić w końcu projektor a nie jest to 200zł więc chciałbym być pewny decyzji... Służyć będzie często jako TV + czasami jakieś gry.

3 rzeczy na których mi zależy
-by nie był zbyt głośny
-by za dnia czasami można było dziecku jakąś bajkę puścić
-żywotność lampy te 5000h +

Śmiało można celować w HD27 ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
1.jeżeli chodzi o głośność projektora to mogą jedynie przeszkadzać jak ogląda się filmy nieme charlie chaplin'a w innym przypadku słyszy się dźwięk z filmu(tylko trzeba pamiętać żeby używać trybu ecko ponieważ w trybie normalnym może to przeszkadzać)

2.Bez znaczenia jaki kupisz projektor czy za 2000zł czy 20000 to i tak musisz przyciemnić pokój(rolety najlepiej 100% zaciemnienia lub grube zasłony)

3.Żywotność lampy uhm......widzę że napisałeś że projektor będzie służyć jako tv to jeżeli tak ma być to nie patrz na żywotność lampy tylko na "CENĘ ORYGINALNEJ LAMPY Z MODUŁEM"

ps:eek:ryginalna lampa z modułem do optomy hd27 to koszt 989zł z vat a do mojego projektora epson eh-tw5300 (fullhd 3d,matryca 120hz-upłynniacz tryb normal 4000h tryb ecko 7500h) to 386zł (oryginalna lampa z modułem w sklepie epson.pl)

wybór należy do ciebie
 

takpoprostu

New member
Jako posiadacz starszej siostry optomy HD25 smialo polecam model HD27. Bedziesz na bank zadowolony (jesli odpowiada Ci obraz z DLP) :)

Nie mam porównania - widziałem na żywo tylko DLP i to HD23 model... Zrobił na mnie wrażenie. Ale ten epson eh-tw5300 też wygląda ciekawie...

Ktoś może opisać za i przeciw ? epson eh-tw5300 vs optoma hd27 ? Używać jako TV miałem na myśli że jeżeli poleci jakiś fajny film na polsacie - to się przełączę na projektor :)

ps:eek:ryginalna lampa z modułem do optomy hd27 to koszt 989zł z vat a do mojego projektora epson eh-tw5300 (fullhd 3d,matryca 120hz-upłynniacz tryb normal 4000h tryb ecko 7500h) to 386zł (oryginalna lampa z modułem w sklepie epson.pl)

wybór należy do ciebie

A jak to jest z tym 3LCD tam to chyba się wypalają matryce czy coś tak ?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
sprawa jest jest taka łatwa,jedni będą polecać dlp inni 3lcd

ja mam 3lcd a dlaczego taki wybrałem ? epson eh-tw-5300

żaden projektor w cenie do 5000zł nie ma 120hz matryc-upłynniacza który DAJE super efekt(jest możliwość ustawienia tak żeby były płynniejszy obraz ale bez efektu "teatralnego-mydlanego")
nasycone i żywe kolory
cichy w trybie ecko(ale to wszystkie są podobne)
gwarancja 2 lata na projektor i 3 lata (lub 3000h) na lampe,
koszt oryginalne lampy z oryginalnym modulem to 385zł
3D-można używać prawie wszystkich okularów 3d(aktywnych) firm trzecich i 3d nie wymaga posiadania transmitera(okulary w epsonie łączą się nie na podczerwień jak to jest u innego producenta czyli nie ma mowy o żadnym rozłączeniu projektora z okularami.

Moim skromnym zdaniem ten epson teraz kosztuje 2599 w euro(ja kupowałem jeszcze za 2900zł) i nie ma sensu kupować za 4-5tyś zł projektora który również jest natywnie 1080p bo różnica jest bardzo minimalna w obrazie,na tyle minimalna że nie kupiłbym 2 razy droższego projektora.

dałeś zapytanie "jak to jest z tym wypalaniem 3lcd" tak samo jak to jest w przypadku telewizora lcd,plazmy,kineskopowego czy telefonu(wszystkie kiedyś padnie),nie masz się czym przejmować.
 
Ostatnia edycja:

takpoprostu

New member
...dałeś zapytanie "jak to jest z tym wypalaniem 3lcd" tak samo jak to jest w przypadku telewizora lcd,plazmy,kineskopowego czy telefonu(wszystkie kiedyś padnie),nie masz się czym przejmować.

Tylko czy aby to nie będzie tak że przy wymianie lampy będę musiał wymieniać 3lcd... Kosz lampy 400zl a do tego koszt wymiany 3lcd 1500zl... A żywotność 3lcd liczona jest również w godzinach ?
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
mam hd 27 i ogladam nawet w dzien. a mam 3 okna w pokoju.sciagam rolety( zeby nie bylo, sa bezowe, slonce przebija, ale widac calkiem przyzwoicie.w trybie eco lampa starczy na 8000 h.tez rozwazalem epsona.w epsonie kolory sa lepsze. ale w dzien to zupelna porazka.znajomy ma jakis model epsona jeszcze wyzszej klasy niz tu wynieniony, ale i tak w dzien nic nie widac. rozwazalem rez hd 28 bo ma taki system wyostrzania obrazu, ale to juz koszt ,nadal ( ja kupowalem w grudniu 2016) ok 4 tys. lampa w hd27 moze i kosztuje wiecej, chociaz jak ja patrzylem to koszt byl ok 600zl, ale starczy na 2 x dluzej niz w epsonie;)
 
Ostatnia edycja:

takpoprostu

New member
mam hd 27 i ogladam nawet w dzien. a mam 3 okna w pokoju.sciagam rolety( zeby nie bylo, sa bezowe, slonce przebija, ale widac calkiem przyzwoicie.w trybie eco lampa starczy na 8000 h.tez rozwazalem epsona.w epsonie kolory sa lepsze. ale w dzien to zupelna porazka.znajomy ma jakis model epsona jeszcze wyzszej klasy niz tu wynieniony, ale i tak w dzien nic nie widac. rozwazalem rez hd 28 bo ma taki system wyostrzania obrazu, ale to juz koszt ,nadal ( ja kupowalem w grudniu 2016) ok 4 tys. lampa w hd27 moze i kosztuje wiecej, chociaz jak ja patrzylem to koszt byl ok 600zl, ale starczy na 2 x dluzej niz w epsonie;)

No ja też mam 3 okna i to na przeciwko ściany na której chciałbym rzucać obraz. Jedyny plus to taki że okna to taki północny wschód więc słońce tu nie zagląda... No i plisy w oknach grafitowe - nie blokują światła, ale znacznie przyciemniają.
 

drake7

New member
kup w necie,zawsze mozesz zwrocic;). u mnie swiatlo na ekran pada glownie od poludnia.glupio by bylo gdybym nie zachwalal swojego wyboru;). zartuje.gdybym nie byk zadowolony to bym tez napisal.moim zdaniem za taka kase to najlepszy sprzet, ale tez ogolnie jest dobry. tak mi sie wydaje. trzeba pamietac ze kolory nie beda jakos bardzo zywe.no ale za 3 tysiace mam bardzo dobry "tv" w rozmiarze 150cali;)
 

muszyna2

New member
A co lepiej sprawdzi się w zaciemnionym pokoju 5300 czy hd27? Pokój 5 metrów szerokości 4 metry długości ekran 120 cali. Projektor między głowami. Tylko filmy i seriale hd i fhd.
 

bokciu

Banned
Jeśli stawiasz na lepszą czerń - bierz DLP czyli Optomę. Natomiast zaciemnienie pokoju to w przypadku obrazu z projektora, rzecz niezbędna i oczywista.
 

muszyna2

New member
Ok boje się tylko efektu tęczy a nie mam niestety gdzie tego sprawdzić. Zastanawiam się jeszcze czy w moim przypadku gdzie ponad 90% materiału to hd nie wystarczyła by Optoma H183X. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem a projektor który używam teraz sprawia mi i żonie wielką przyjemność z oglądania. Chciał bym jednak coś markowego.
 

hubio

New member
Ok boje się tylko efektu tęczy a nie mam niestety gdzie tego sprawdzić. Zastanawiam się jeszcze czy w moim przypadku gdzie ponad 90% materiału to hd nie wystarczyła by Optoma H183X. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem a projektor który używam teraz sprawia mi i żonie wielką przyjemność z oglądania. Chciał bym jednak coś markowego.

Miałem BenQ 1210ST na DLP, Epsona 6700 na 3xLCD, obecnie Epsona 9300. Efektu żadnej tęczy nie widziałem i jak czytałem o tym 90% ludzi nie widzi tego więc nie przejmował bym się.

To co mi przeszkadzało w tym BenQ to sceny z daleka, szczególnie jasne, które wyglądały bardzo słabo. Sceny z bliska były ok, ale typu panorama, z lotu ptaka nie byłem w stanie oglądać. Czerń oczywiście jako to na DLP bardzo dobra. Na Epsonie 6700 i oczywiście 9300 nie ma już takich problemów z ujęciami z daleka.
 

bokciu

Banned
Ok boje się tylko efektu tęczy a nie mam niestety gdzie tego sprawdzić. Zastanawiam się jeszcze czy w moim przypadku gdzie ponad 90% materiału to hd nie wystarczyła by Optoma H183X. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem a projektor który używam teraz sprawia mi i żonie wielką przyjemność z oglądania. Chciał bym jednak coś markowego.

Osobiście mam Optomę i nie udało mi się nigdy zaobserwować efektu tęczy. Najważniejsze to abyś miał idealnie zaciemniony pokój, ekran z jak najszerszym pasem rozbiegowym po to by zniwelować odbicia od sufitu oraz dobry odtwarzacz BD. No i oczywiście materiał o możliwie wysokiej jakości, najlepiej FHD z wysokim bitratem. Wszystko poniżej nie da zadowalającego efektu, nie mówiąc już o DVD które będzie wyglądało podle.
 

As Kier

New member
Ja testowałem projektory w pubach i wybrałem technologię DLP. Z czterech osób w rodzinie tylko jedna widzi tęczę, ale minimalnie i tylko w niektórych sytuacjach. Generalnie nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o koszt lampy, to sama lampa się nie zużywa, a tylko żarówka. O ile żarówka nie wybuchnie (a potrafią), to wymieniasz samą żarówkę. Oryginalna żarówka zaś to koszt znacznie niższy i posiada zamienniki już od niecałej stówki. Lampy też mają zamienniki. Ja tam liczę, że jak trzeba będzie wymienić żarówkę, to będą już zamienniki led.
 

and13l

New member
Ja testowałem projektory w pubach i wybrałem technologię DLP. Z czterech osób w rodzinie tylko jedna widzi tęczę, ale minimalnie i tylko w niektórych sytuacjach. Generalnie nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o koszt lampy, to sama lampa się nie zużywa, a tylko żarówka. O ile żarówka nie wybuchnie (a potrafią), to wymieniasz samą żarówkę. Oryginalna żarówka zaś to koszt znacznie niższy i posiada zamienniki już od niecałej stówki. Lampy też mają zamienniki. Ja tam liczę, że jak trzeba będzie wymienić żarówkę, to będą już zamienniki led.
Nie polecam zamienikow za 100zl, padają średnio po 200-400h a ich światło nie jest równo rozłożone, często są widoczne ciemniejsze plamy na ekranie.
 
Do góry